Ip Man 2

• Hongkong Ye Wen 2 (více)

Po tom, čo hrdinský Ip Man (Donnie Yen) počas Druhej čínsko-japonskej vojny v súbojoch s Japoncami dokázal svoje jedinečné bojové schopnosti, utiekol v roku 1949 do Hongkongu, kde by rád založil školu bojového umenia Wing Chun. Keď sa o tom dozvie mocný Majster Hung (Sammo Hung Kam-Bo), poverí Ipa neľahkou úlohou, ktorá sa začne časovo obmedzeným náročným súbojom s viacerými bojovníkmi ovládajúcimi rôzne bojové umenia – Ip Man si má získať ich rešpekt a úctu... nebezpečenstvo mu však hrozí i od jedného skorumpovaného policajného intendanta a od britského boxerského šampióna prezývaného Twister (Darren Shahlavi). Ip Man však tentoraz nebojuje len za česť čínskeho ľudu, ale i o možnosť otvoriť si vlastnú školu bojových umení... (oficiální text distributora)

iXtr3m3

Druhá časť neskutočného príbehu neskutočného majstra. K tomuto niet čo dodať, to sa musí vidieť. A ako čerešnička na torte jednak legenda Sammo Hung a už nebohý Shahlavi vysekaný jak sviňa a útočiaci ako pitbull. Wow. A lanká k týmto filmom patria, takže tie neriešim. ()

Orthank

Ip Man 2 sa príliš nepáre so situáciou okolo deja, a pre istotu pekne pokračujeme v načatej jedničke. Podstatné je, že nenadväzuje len príbehom, ale i slušnou kvalitou, ktorá si minimálne drží status jedničky. Pribudli síce aj nejaké tie laná a lietanie v bojových scenách a trošku heroická zápletka, ale prístup tvorcov sa chvalabohu nezmenil. A tak popri všetkých tých dejovo vyplznutých (aj keď velmo návykových) Ong-Bagoch a všakovakých efektných Thajských "latkovačiek" je táto čínska záležitosť príjemným osviežením, ktoré ukazuje že i tradičné kung-fu s dobrou choreografiou môže ešte aj dnes fungovať dokonale. Donnie Yenovi sedí Ip Man ako zadok na šerbeľ a Sammo Hung pomaličky spieva svoju gymnastickú labutiu pieseň. K tomu dobrá tuctová hudba,a presne na mieru šitá réžia pre moderného i tradičného diváka, a je tu to najpríjemnejšie pokračovanie ázijského bojového umenia, okoreneného kusom legendy okolo Brucea Lee, za hodne dlhú dobu. ()

Witta

Můj subjektivní názor je, že dvojka je o poznání horší než jednička už jenom kvůli faktu, že od půlky filmu je jasné co bude následovat. Ke kladům filmu patří výborná režie, kamera, herci, méně už scénář samotný. Nemůžu si pomoct, ale na jeden film až příliš mnoho klišé.. 3 1/2 ()

Milan25

Na jedničku to nemá ani náhodou. Nenajdeme zde už tak silný příběh, pouze bránění cti čínského bojového umění... ale i tak výborná podívaná. Namachrovaný britský boxer opravdu zasloužil nakládačku. ()

cab

Kvalitni pokracovani dobreho pribehu znameho ucitele bojoveho umeni WIng Chun, ale na primocarejsi svezi vanek jednicky film nedosahuje. 65% ()

Giggs

Vyborne, nariek viacerym nedostatkom avšak o niečo slabšie ako jednotka. Donnie tradične presvedčivy a Sammo mu zdarne sekundoval. Nenutene a putave aj napriek jednoduchemu pribehu. ()

K-e-n-y

Tak ako aj jednotka, aj toto má opäť veľmi silný príbeh aj veľmi dobré akčné scény. A u mňa opäť jasných 5*. ()

ti88na

Tak v toto som nedúfala ani vo sne. Aby bol druhý diel rovnako skvelý ako ten prvý, to sa stane málokedy a ja nemám ani šajnu, ktorý z nich vyhráva. V podstate ide o totožné dejové línie, pričom dvojka je ešte mierne jednoduchšia, ale vôbec to neuberá filmu na kvalite. Donnie Yen ma nesklamal, rovnako ako v prvej časti hral výborne a to tak v bojových ako aj nebojových scénach. U mňa sa už natrvalo zaradil medzi skvelých hercov Jackie Chana a Jeta Lee, len nech mu to vydrží čo najdlhšie. K filmu sa nedá povedať nič viac, len že ide o nádherný životopisný príbeh, spracovaný tak pútavo a príjemne, bez jedného hluchého miesta, ktorý vo mne po dopozeraní zanechal tie najlepšie dojmi a najpríjemnejšie pocity. ()

Hanys_

U mě asi stejná spokojenost jako v jedničce. Ip Man změnil prostředí i soupeře, a ikdyž jsem tady až na závěr postrádal nějakou bezva bitku (snad jen škádlení s výborným Sammo Hungem bylo hodně fain), tak příběh Mistra Mana si prostě nejde nezalíbit. Navíc to vypadá, že i v Číně mají nakoukanou Stalloneho pecku Rocky 4, protože ta podobnost nemohla být čistě náhodná. 7.5/10 ()

dopita

Oproti prvnímu dílu dějově méně košatější, zároveň ale když už se něco děje, je to o něco vypjatější. Režijně není film o nic horší než předchozí díl. Líbilo se mi to i přes to, že je to kromě povedeného asijského bojového filmu zároveň i variace na amerického Rockyho. ()

Dohaja

Druhý Ip Man Nám ukáže ako musí veľký muž bojovať o svoju pozíciu v spoločnosti, kolonizácia Číny bola vtedy v plnom prúde a tak ako u nás v roku 1989 sa začali čínske národy zjednocovať a bojovať za slobodu, Ip Man a vyhratý súboj v závere filmu, ukázal kade vedie cesta. Opäť je to majstrovsky spracovaný film po všetkých stránkach, nemám čo vytknúť. ()

SpaceOdyseus

Prvni pulka filmu pusobi jako zajimavy a zabavny posun oproti jednicce, kdyz se soustredi pouze na napeti mezi konkurencnimi bojovymi skolami. Ale v druhe pulce nastoupi zlotrili anglicane a dostaneme znovu uplne ten stejny konflikt jako v jednicce, jen tentokrat jsou zaporaci jeste mnohem vetsi karikatury a bojove sceny nejsou ani zdaleka tak hezky natocene a odchoreografovane. ()

ActiveWind

Výborné pokračování jedničky. Takhle nějak si představuji dvojky slavných jedniček. Velice přirozeně navázané na děj z prvního dílu. Avšak musím strhnout jednu hvězdičku za až přílišnou podobnost s Rockym IV. Jinak výborné. ()

Wishkah

Trochu holywoodštější pokračování výborného kung-fu filmu. To že film téměř kopíruje Rockyho IV mi nevadí. Ani to že Japonce trošku nešikovně vystřídali Britové s obyčejným boxerem. Vadí mi, že tvůrci někdy zbytečně chtěli udělat větší akci, pro větší efekt. Nejviditelnější je to při souboji na stole. Ty lana jsou tam až příliš zjevná a výsledek je hodně rozpačitý. Kdyby to udělali na zemi v ringu a pořádně bez lan bylo by to o několik tříd výš. Jinak akce je na vysoké úrovni a závěrečná bitka je skvělá. Ne tak úžasná jako v předchozím filmu, ale skvělá ()

Xavi6

Rozhodně zajímavější než předchozí díl. Kombinace kung-fu a boxu byla naprosto geniální, že lepší finsh jsem snad nezažil. Už se to jenom netočí kolem Ipovi rodiny, ale hlavně jde o čest čínského bojového umění. Boje na stole byli parádní a konec jakbysmed, vždyť takovou nenávist vůči Britům jsem snad ještě nikdy neměl! ()

TERRORDROME

No, keď Ip Man dokázal prašivým japoncom že poctivý číňan dokáže vybúchať ľubovolný počet smrdutých Fudžijamských zadkov, presunul sa do Hongkongu aby tu odovzdal svoje vedonosti ďalším generáciám platiacich študentov. Začne sa mu dariť, ale potom narazí na miestne odbory ktorým odmietne cálovať odvody a tie mu začnú znepríjemňovať život. Film začína haprovať práve v scéne kde Ip Man musí bojovať na stole s rôznymi majstrami o právo viesť svoju školu. Dovtedy fajn akcia v tej chvíli začne dostávať na frak a smiešny starčekovia nemožne poletujúci na špagátoch spôsobovali v mojich útrobách rotačné pohyby vnútorností. Skrátka sa to skurvilo. Namiesto hnusných japoncov si tentoraz o nakladačku prišli koledovať nadutý angláni s ich boxerským hovadom menom Tornádo čo zmáruje samotného Sammo Hunga. A Ip Man chce odvetu! Vtedy už to začne nebezpečne pripomínať Rockyho IV kde sa borci mlátia v mene porozumenia a mieru. Ono, dá to zabrať aby človek uveril že Ip Man ktorý predtým neomylne uhýbal a nakladal desiatkam zúrivcov so sekáčikmi, má aj so všetkým svojim umením naraz neuveriteľné problémy aby ho ten namachrovaný kolohnát neprerazil ako preglejku. Stačí len aby si rukavicami zakryl tvár a úžasný Ip mu do nich len tupo búši čo samozrejme nemá žiadny efekt. Druhá IpManiáda je tak bohužaľ značne sprostejšia než tá prvá kde všetko fungovalo. Potešil ma Samozrejme Sammo Hung ktorý sa aj napriek veku dokáže vehementne hádzať o zem a taktiež záverečný výstup krpatého Bruce Lee. Inak je to pomerne patetická bieda. ()

lucijelucije

Ani Yip Man 2, pro mě nebyl zklamaní. Bavila jsem se stejně dobře, jako u prvního dílu. Tenhle životopisný snímek, ve mě prostě vždycky zanechá silné emoce. Nemám, co bych vytkla. Pro mě velice bohatý a nezapomenutelný zážitek. Snad jen..víc takových výborných věcí!!! ()

Lefty86

Ip man podruhé. Podobně jako první díl výborný a působivý, až na to že tady už bylo trochu toho typicky čínského létání, které mi pije krev, hlavně při souboji mistrů na stole. Děj byl trochu jednodušší a souboj na konci zrovna s boxerem se mi zdál podivnej, ale to je jen malá kaňka na celku. 90% ()

peetriss

Pokračování Ip Mana se přetransformovalo s z pohádkově přeheroizovaného eposu (sledovatelného a zábavného) v komicky působící propagandistický úlet o hongkongské epizodě dějin v područí "zlých britských imperialistů", ve kterém musí náš starý známý Ip Man bojovat s nepřátelským kapitalistickým zřízením a dát za vyučenou jednomu zlému násilníkovi z evropského ostrovního státu. Ale přenesme se přes toto ideologické podbarvení - Čína je Čína - a z Ip Mana 2 nám vyjde docela ulítlá orientální variace na Rockyho, která je v kontrastu s prvním více hloupá než-li zábavná. Přesto se stále nejedná o nesnesitelný film, především díky sympatickému obsazení a ještě "antifyzikálnější" bojové choreografii. ()