Samotář v Seattlu

• USA Sleepless in Seattle (více)

Architekt Sam (Tom Hanks) truchlí nad smrtí své ženy. Jeho malý syn chce, aby si táta někoho našel, a tak zavolá do oblíbeného nočního rozhlasového pořadu a přinutí tátu, aby promluvil do éteru. V autě ho uslyší mezi desetitisíci jiných také Annie (Meg Ryanová), které Sam docela učaruje. Sam je přesvědčen o čarovné moci lásky a je tak trochu idealista, Annie je ryze praktická novinářka, která má o všem svoje pochybnosti. Ve filmu dochází k četným velmi zábavným scénám zachycujícím zvyklosti lidí při námluvách a schůzkách. Nočňátka v Seattlu pojednávají bez rozpaků a s humorem o jistém nazírání osudu - jsou-li si dva lidé souzeni, najdou jeden druhého, navzdory vzdálenosti, času anebo dokonce patřičnému úvodu. (oficiální text distributora)

draculca

Samotáři bych vytkla několik pro mě zásadních věcí. Hlavní dětská postava byl vybraná tak, že mě rozčiloval každej záběr s ní (tudíž skoro všechny). Zápletka je na to, že se film tváří naprosto vážně a seriózně, dost přitažená za vlasy. Nevěřila jsem skoro žádně situaci, podle mě by se někdo normálně smýšlející nikdy nechoval tak, jako všechny postavy zde se vyskytující:) A ten konec??? No prostě sentimentální, nepravděpodobná hrůůůza... Vlastně ani nevím proč dávám dvě hvězdičky:) Možná za pár povedených fórů a za skvělou Meg Ryan. ()

Johanka

Miluji romantické filmy, Toma Hankse a Meg Ryan. Proto nemůžu nemilovat Samotáře v Seattlu, který byl jedním z prvních filmů, které jsem si pořídila na VHS. ()

GodComplex

Pruzracne cisty romanticky prumer. Sympaticnost Toma Hankse a Meg Ryan se sice neda poprit, ale chemie ktera jim skvele fungovala napr. v Lasce pres internet (pod taktovkou stejne reziserky) zde vysumi do prazdna, protoze spolu stravi v celem filmu cca 2 minuty z cele stopaze. Oldschool romanticky film "An Affair To Remember" s Cary Grantem, na ktery se zde non-stop odkazuje, je idealnim porovnavacim prikladem toho, jak neco podobneho muze fungovat (narozdil od tohohle). Nora Ephron zde nekolikrat tento film pouzila s kazanim, ze jde o film vyhradne pro zeny, stejne jako jeji kousek, to je ale jen pomerne lacina vymluva a hodne spatna strategie. Neni to tim, ze zenam se to libi a muzum ne, je to o tom, ze ten film se jednoduse nezmuze na vic, nez suchy prumer. 5/10 ()

blackrain

Meg Ryan a Tom Hanks jsou herci opravdu stvořeni pro takové role a také jim krásně sednou. V Lásce přes internet byli oba dva mnohem lepší. Setkání na Empire State Buildingu je třešínka na dortu. ()

Damiel

60 % - Takové nijaké, neříkám, že se mi to nelíbilo, ale nedostalo mě to. S dvojicí Hanks - Ryan se mi mnohem víc líbila Láska přes internet. ()

Skip

Vcelku povedená romantická komedie. Vidíte jednou a pak zase dlouho nemusíte, ale když na ni narazíte, nijak vám nevadí, že se podíváte znova. ()

Aleee89

Na tenhle film jsem se chtěla podívat už dávno. Tom Hanks je můj oblíbený herec a už jednou jsem si ověřila, že s Meg Ryan tvoří ve filmu pěkný pár, který se k sobě hodí a kterému to sluší. Děj se rozjížděl trochu pomalu, ale na druhou stranu to je hodně milý film, který v té kategorii romantických patří k tomu lepšímu, co Američané vyprodukovali, a zásluha je to hlavně herců a scenáristů. Jak už jsem ale psala, stejnou dvojici jsem viděla už jinde, mám na mysli Lásku přes internet, a ta se mi v porovnání se Samotářem v Seattlu zdála lepší, proto "jen" tři hvězdy. ()

Vědma

Jeden z filmů´, který viděli všichni jenom já ne. A kouzelné překvapení. Nebyla to komedie, ale bylo to krásně romantické a stálé připomínky filmů, které mám ráda mě potěšily. ()

Anglie

Postava Hanksova syna hraje trochu na city, ale nevadí to moc. Scénář obsahuje scény, které jsou doslova perlami. Výborný nápad byl umístit konec filmu na Empire State Building. ()

Lauri

Nejsem romantička, ani vyloženě fanda romantických komedií (filmy v TOPce jsou výjimky) a nemám ráda Meg Ryan. Ovšem za podmanivý New York a okouzlujícího Toma Hankse si film ty 3 hvězdičky zaslouží, ()

kagemush

Se mi tu asi někdo snaží namluvit,že Seattle smutné místo je. Kdysi mi bylo zděleno,že je to tam samý Singles a teď ,že přičinlivým Samotářům se prostě musí zadařit.--Už aby někdo natočil nějaký veselý příběh z tohoto města ,nebo tomu malý děti začnou věřit,že co obyvatel Seattlu to zamyšlený posmutnělý rozumbrada-bradkyně.(ale jinak je tam veselo,jako třeba onehdy kdysi ,když Plant - ano ,ten Plant z Led Zeppelin - strčil na nějakým mejdanu v tomto uslzeném městě, nějaký pipině do pipiny okounka.Okounek se lek,aby ne ,a ploutvičky roztáhl,čímž se vzpříčil.To byl průkakej!! A jako námět pro film mnohem zajímavější a bohatší,než deset malých opuštěných samotářů. A romantiku by tam pánové a dámy z holyvůdu určitě nějakou taky dostali ) ()

easaque

předvídatelná romantika, ale dá se na to dívat i přes ty kvanta citových klišé. Slabší 3 hvězdy. [ PŘÍBĚH: 1 /// NÁLADA: 2 /// ART: 0 /// STYL: 1 /// CASTING: 2 (3*MAX) ] ()

balba

S citem , vtipem a lehkým nadhledem natočený romantický příběh zachraňují před propasti kýče i výborné herecké výkony T.Hankse a M.Ryanové. ()

Martin741

Sympaticka romantarna a dojak., ktory sa odohrava v Seattli. Velka laska on + ona a zaujimave dialogy. Nora Ephron /Kdyz harry potkal Sally/ za kamerou odviedla dobru pracu. 77 % ()

vydumnica

Normalne by som dala asi len 3 hviezdicky, ale za Toma Hanksa a tiez Meg Ryan davam 4! Kazdopadne film sa da vzhliadnut aj viackrat, ja som sa k nemu vratila asi po 10 rokoch...:) Taka oddychovka pre zeny a v porovnani so sucasnymi komediami tato je este taka nevinna a cista. :) ()

Kuchařka na plátně

Kuchařka na plátně