Halovi je devět a reverend Larson, jeho otec, umírá. Žádá syna, aby mu slíbil, že se nikdy v životě nesmíří s průměrností a najde si hezkou ženu. Když obtloustlý a málo přitažlivý Hal dospěje, navštěvuje s přítelem Mauriciem zábavní podniky, kde loví krásné ženy. Dvakrát se mu nedaří. Jeho současná přítelkyně Jill, se kterou měl jen jedno rande, mu řekne, že ji nepřitahuje. Ani v práci není povýšen, jak očekával... Když odchází od nadřízeného, setká se se známým guruem Tonym Robbinsem, který pomáhá lidem s problémy spojenými s důstojností a odvahou. Uvíznou ve výtahu a Hal mu vypráví o svých snahách získat krásnou ženu. Robbins mu řekne, že takové jednání je povrchní, a zhypnotizuje ho. Od tohoto okamžiku bude Hall hledět jen na vnitřní krásu. Mladík ztratí schopnost rozeznávat fyzický vzhled žen, ale neví o tom. Jednou se na ulici seznámí s krásnou štíhlou dívkou Rosemary. Její otec je ředitel firmy, kde Hal pracuje. Rosemary se svěří, že se přihlásila do zahraničních mírových sborů. Zatímco čeká na povolávací rozkaz, vypomáhá v dětské nemocnici. Hal stále nemůže pochopit, proč o sobě Rosemary tvrdí, že je tlustá. A také ho udivuje, kolik jídla spořádá. Rosemary nemá přítele, a když jí Hal řekne, že je štíhlá, myslí si, že se jí vysmívá. Zanedlouho pozve Rosemary Hala k sobě domů. Seznamuje se s ředitelem Stevem Shanahanem a při obědě mu nastíní své nápady, jak zlepšit činnost firmy… (TV Prima)

klerik

Dosť riedke, s kopu wtf momentov. Netradičná (i málo uveriteľná) romantika má občas svoje čaro, ale bez kvalitného scenára dobrý film nespravíte... ()

LaciLC

Prekvapivo celkom vtipná komédia, ktorá však má veľmi ďaleko k vrcholom tvorby týchto bratov ako napr. Niečo na tej Mary je , alebo Blbý a blbší. ()

heyda

Tak tohle je opravdu zvláštní filmeček. Výborné herce podporuje i zajímavý námět. Někdy by bylo fajn, aby to tak fungovalo ve skutečnosti. Aby se nám lidé jevili krásní podle jeho vnitřního dobra nikoli vnějšího vzhledu. Samozřejmě film shazuje hned několik klišé a pár hloupých momentů, ale samotná podstata filmu a Jack Black z něho dělají trochu víc než obyčejný průměr. ()

Flego

Bez mučenia sa priznávam, že som sa vcelku dobre bavil, hoci som k filmu pristupoval so značným dešpektom. ()

Jinny

Celkem příjemná komedie, která občas naznačí, že by mohla být něčím víc. Už tím, že každá žena by chtěla, aby její vyvolený viděl její lepší... půlku :) ()

eraserhead666

Filmy Farrelly brothers mám rád, protože jsou krásně cyničtí, ironičtí, v podstatě nekorektně političtí a hlavně do haldy krásných retušovaných "dokonalých" fotek hází fotky reality. Prostě tak nějak kazí ten "krásný, dokonalý, povrchní, malovaný svět", kterým se snažíme opájet a ukazují, že je takový i bez toho opájení. A přesně takový je i tento jejich film. Jenže jeho problémem je, že ten daný problém prostě jen vzali a postavili na hlavu, v podstatě ho zachovali. Onen kritický náhled na povrchní náhled: krásné-dobré, škaredé-zlé, jen jakoby otočili a v jejich filmu jsou krásné postavy většinou zlé a "škaredé" postavy ty dobré. Což pomáhá vlastně jen takovému tomu klasickému americkému prvoplánovitému ultravýchovnému povrchnímu zjednodušení. I když i výjimky se najdou, kamarád hlavního hrdiny je nechutnej, v podstatě zlej a ještě k tomu škaredej, a jeho závěrečná katarze tomu trapnému výchovnému tónu jen odpovídá (a je to věc, která mi na filmu vadí nejvíce). I hezcí lidé jsou dobří a škaredí lidé jsou někdy zlí. Každý to známe. O tom měl ten film být. A není. Přesto film obsahuje spoustu humorných a zábavných momentů a scén (když si hlavní hrdina splete svou milou se služkou), a i těch dojemných (návštěva dětské nemocnice mě dojme vždycky), skvělou Gwyneth Paltrow, oceňuji, že i přes svou možná zbytečně nataženou stopáž vůbec nenudí. A to ani nemluvě o tom, že v hlavní roli hraje Jack Black, herec, který je mi hrozně nesympatický a dalo by se říci, že ho nesnáším, ale baví mě filmy, v nichž hraje. 3,5* ()

ARI50

Ahoj prase ale no ták!! Dobře znovu co není může být mnohem krásnější dokonalejší a více sexi ne nemůže. Prostě láska hory přenáší. ()

corpsy

Komédia, ktorá ponúka asi najsexy Gwyneth Paltrow akú si viete predstaviť - a myslím tú ozajstnú Gwyneth, nie tú maskovanú. Plus niekoľko vydarených vtípkov. ()

Ajinka126

Tak tohle mě pobavilo a velmi mě zaujal celý ten nápad s "růžovými brýlemi". Je to sice s nadsázkou, ale když je člověk zamilovaný přesně takhle toho druhého vidí. Jack Black jako nesmrtelný komik září i v této roli. ()

Marsik

Vnitřní krása? Ok, nápad filmu není špatný, řekl bych ale, že tvůrci buď úplně nedotáhli původní myšlenku, a nebo se jim to ke konci malinko vymklo z ruky. Nemá ale cenu se dlouze rozepisovat, zkrátka jsem film shlédnul, celkově se mi docela líbil a uvidíme, jestli po něm ještě někdy sáhnu. 65% ()

spaceboyCZ

Gwyneth Partlow hrala? Co tam hrala? To bylo herectvi? To spis bylo premahani (a to ma jednoznacne Gwyneth na vic, nez se jen premahat k nejakemu vykonu), chudak Jack Black, ktery tak cely film zachranoval. ()

draggo odpad!

Po deseti minutách znechuceně přepínám kanál a proklínám sám sebe že jsem se na to vůbec díval. Další z nekonečné řady stupidních romantických komedií. Dřív jsem se na podobné srágory díval celkem rád, ale tohle bylo moc i na mě. Nevím jestli je to nějakým mým špatným vnitřním rozpoložením, ale tenhle povrchní, nudný a nevtipný film posílám s chutí do odpadu. Spravedlivé to asi není, ale já jsem se na to opravdu nedokázal dívat déle než 10 minut. Nikdy více! /viděno v TV: 5% a odpad!/ ()

depony

Nápad hezký, nakonec se přenesl místy do pole trapných scén. Přesto jsem se občas i zasmál. A Gwyneth byla moc hezká:) Jen je škoda, že z toho příběhu šlo vytěžit víc než to, nač jsme se mohli podívat. ()

ivishka

Jako vždy ujetý Jack Black :-D . Žeru ho a jeho filmy. Tenhle film patří celkově mezi ty lepší a nejvíc se mi líbí scéna jak se diví, že pod ní praskla židle. Super film pro odpočinek - člověk toti nemůže pořád koukat na ty složité filmy u kterých musí pořád přemýšlet. ()

Lamiczka

Trošku kostrbatý příběh o tom, jak bychom si všichni měli všímat spíše vnitřní krásy, než té, kterou se prezentujeme navenek. Potenciál to mělo, ne že ne, ale velmi rychle celý příběh sklouzl do klišoidní podívané a v poslední části filmu, kdy už není možné koukat na krásnou Gwyneth, je jistým vysvobozením to, že příběh skončí co nevidět. Srandy jsem si tedy moc neužila, romantika o něco lepší. ()

JJ.Gibson

Jedinečná komedie. Moc se mi tento nápad líbil, zaměnit vnější krásu s vnitřní. Jack Black je hustej maník a stále to dokazuje. Gwyneth Paltrow je stále docela kus, čímž jsem byl mile překvapen. Prostě šikovně natočená komedie, pro méně náročnějšího diváka... ()

Wrestler Jack Black

Wrestler Jack Black

22.11.2005

Herec Jack Black už sice za pár dní vstoupí na plátna kin jako filmař dobrodruh v očekávaném hitu King Kong, ale v současnosti již pracuje na další filmu, který jej vrací k jeho hereckým kořenům,… (více)