Halovi je devět a reverend Larson, jeho otec, umírá. Žádá syna, aby mu slíbil, že se nikdy v životě nesmíří s průměrností a najde si hezkou ženu. Když obtloustlý a málo přitažlivý Hal dospěje, navštěvuje s přítelem Mauriciem zábavní podniky, kde loví krásné ženy. Dvakrát se mu nedaří. Jeho současná přítelkyně Jill, se kterou měl jen jedno rande, mu řekne, že ji nepřitahuje. Ani v práci není povýšen, jak očekával... Když odchází od nadřízeného, setká se se známým guruem Tonym Robbinsem, který pomáhá lidem s problémy spojenými s důstojností a odvahou. Uvíznou ve výtahu a Hal mu vypráví o svých snahách získat krásnou ženu. Robbins mu řekne, že takové jednání je povrchní, a zhypnotizuje ho. Od tohoto okamžiku bude Hall hledět jen na vnitřní krásu. Mladík ztratí schopnost rozeznávat fyzický vzhled žen, ale neví o tom. Jednou se na ulici seznámí s krásnou štíhlou dívkou Rosemary. Její otec je ředitel firmy, kde Hal pracuje. Rosemary se svěří, že se přihlásila do zahraničních mírových sborů. Zatímco čeká na povolávací rozkaz, vypomáhá v dětské nemocnici. Hal stále nemůže pochopit, proč o sobě Rosemary tvrdí, že je tlustá. A také ho udivuje, kolik jídla spořádá. Rosemary nemá přítele, a když jí Hal řekne, že je štíhlá, myslí si, že se jí vysmívá. Zanedlouho pozve Rosemary Hala k sobě domů. Seznamuje se s ředitelem Stevem Shanahanem a při obědě mu nastíní své nápady, jak zlepšit činnost firmy… (TV Prima)

MMR

Zdárný příklad toho, že ač nemusím herce hrajícího hlavního hrdinu, tak se dokážu skvěle bavit a maximálně chcípat smíchy. A copak že je tou příčinou? No přece Farellyovci!!! Jejich specifický humor je v každé jejich komedii, někdy si říkám, že tohle dokážou vymyslet jedině oni. Naprosto geniální a ulítlá komedie, přesně jak je jejich zvykem, mě naprosto odrovnala a skvěle pobavila. Kdo má rád bizarnosti, tak ať si pustí toto, pokud tak ještě neučinil. ()

Xmilden

Farrellyovy rozhodně můžu. Neznám jiné tvůrce, kteří dokáží svým krajně blbým humorem zlepšit okamžitě náladu, kdykoliv člověk potřebuje. Jejich smysl pro humor narozdíl od většiny zdejších uživatelů neodsuzuju. Možná to není intelektuální hitparáda v jejich filmech, ale já mám pro jejich filmy slabost. Shallow Hal je zcela určitě jejich slabší kousek, ale své silné chvilky nabídne i on. Jack Black se pro tuhle roli zřejmě hodí více než Jim Carrey. Nicméně názor na tohoto herce jen tak nezměním. Blacka moc nemusím. Gwyneth krásná jako vždy. 50% ()

kinej

Komedie od této dvojice považuji většinou za vydařené. Vyhovuje mi na nich nekompromisní frackovský humor, který nešetří nikoho. Zde se mi ale zdá, jako by si tvůrci nasadili bílé rukavičky aby byli k objektům svého výsměchu co možná nejšetrnější. Jenomže, půvab jejich humoru spočívá v hrubosti, která je tak nějak spravedlivá tím, že zesměšňuje všechy bez vyjímky. Zde jsem ale vycítil náznak lítosti, či umírněnosti, jejíž přítomnost možná může obézní lidi urážet více než ostrý vtip. Navíc oproti předešlým filmům jsem zaznamenal úbytek nejen na kvalitě, ale i kvantitě vtipů. Tento nedostatek navíc zdůrazňuje přiblbá romantika, do které film upadá. Jack Black také nejspíš není komik takového formátu jako Jim Carrey, či Ben Stiller. ()

juta

Za dobu své existence jsem zjistil, že co je pěkné na pohled zvenčí, nemusí být pěkné i uvnitř. Jack Black to ve své roli zjistil o něco později. Prostě to tak je a já to znám ze svého okolí. Nikdy bych si třeba nedokázal tak dobře pokecat s nějakou nafintěnou blondýnou, jako s normální nenáročnou holčinou. Film se mi moc líbil už po prvním shlédnutí. Já rád extrémní komedie a tahle by se právě dala zařadit mezi ně. O zábavu tu je postaráno, takže kdo se rád baví, tady neprohloupí. ()

Fiftis

Samotný nápad, alebo ak chcete myšlienka nie je ničím výnimočným ani ničím zlým. Záleží iba ako ju autori dokážu spracovať a tu sa to nijak veľmi zvládnuť nepodarilo. Ako komédia povedzme, že môže byť, ale ináč obsahovo je to taká nezmyselná, trápna porcia. Body u mňa získava obsadenie a taká tá téma zo života. Ale komédia to pre mňa teda rozhodne nebola. ()

ajuska

Prvoplánová romatická komedie o tom, jak povrchní frajer zmoudření došel. Celkem dobrý námět byl bohužel poněkud nevyužitý a samotná zápletka a postavy hrozně průhledné, ale pár vtipnějších momentů tam bylo. ()

JohnnyD

Farrellyovci chcú dojímať? Chcú robiť príjemné film? PREBOHA! Miesto hrubozrného humoru iba nuda a nepochopenie. K veľkým záhadám vesmíru sa priradí asi aj tá, prečo Gwyneth Paltrow prijala rolu v tomto filme. Jedna hviezda a to iba za perfektného Farrellyovského kripľa Walta ("Keby som mal zadok, utieral by som si ho dvadsať dolárovkami!"), inak tu nie je nič, prečo by mal niekto pozerať tento film. Asi každý fanúšik Farrellyovcov zaplače. ()

sheen

Mega originální nápad a povedené zpracování, to je to, co mě na této komedii nejvíce nadchlo a samozřejmě Gwyneth:) ()

Deimos

TV/// Obsazení 8/10 Děj 9/10 Hudba 8/10 Efekty 7/10/// Jack Black, myšlenka, hudba, provedení, zábavné a dojemné –některé Ugly postavy/// Tak takovýto film mě velice sedl. Předně jej táhne Jack Black, který u mě stále více a více boduje a dostává se do popředí mích nejoblíbenějších herců. Strašně jsem se smál a bavil když jsem sledoval jeho herecké kreace. Zamiloval jsem si jeho postavu a vůbec nebýt jeho…. Rovněž reakce okolí na něj byly velmi vtipné. Možná jen některé dějové linie si mohli tvůrci odpustit. Ale celkově velice příjemný film, kterému se dokonce vyhnuli i trapné scény. Je to filmík sice šablonovitý, ale i tak v porovnání s jinými komediemi celkem originální. Mám z tohoto filmu dobrý pocit./// Celkem 82%/// ()

Sobis87

Jacka Blacka a starší filmy bratří Farrellyových zbožňuji, ale tohle je humus vážení. Z těch moralisticky zdvihnutých prstů, co se na vás sypou po celý film, se mi udělalo nevolno a těch pár celkem dobrých vtipů můj výsledný dojem z Těžce zamilován napravit rozhodně nemohlo. Ať se herci snaží jak chtějí, tentokrát si hrají na špatném písečku....velmi špatném. 40% ()

Anderton

Tak ja neviem, či bros Farrellyovci sú iba prvoplánovo primitívni tvorcovia, alebo sa v ich "humore" skrýva nejaké cynické posolstvo. Shallow hal je poriadna blbosť, kde sme svedkami ponižovania postihnutých ľudí a máme sa na tom smiať, občas sa zasmejeme a občas nechápeme,či to mysleli vážne. Gwynetka je tu asi najkrajšia zo všetkých svojich filmov, takže to dáme tentokrát za tri s tým, že pre istotu prenecháme sledovanie ich ďalších počinov iba ich skalným. ()

Kothy

Docela vtipný film s Jackem Blackem a Gwyneth Paltrow. Ona je prostě tlustá, ale Jack ji vidí jako hubenou. :D ()

Smok

S humorom to tu nijak tvorcovia nepreháňali, skôr vsadili na poučnosť a emócie (detská klinika popálenín, brrr), ale nevadí. Jack je ako vždy ťažko v pohode a 200 kilová Gwyneth mi vyrazila dych. Dá sa. ()

Slarque

Povrchní je pro tenhle film tak klíčové slovo, že je správné, když je umístěno rovnou do názvu. Nosná myšlenka je skvělá, ale způsob, jakým s ní tvůrci zacházejí, je spíš k pláči. Když se přenesu přes myšlenku, že oškliví lidé jsou vnitřně krásní (opačně to působí snad jen v jednom případě), stejně se budu divit, že naprostá většina lidí vypadá pořád stejně. Navíc je tu málo humoru a zhruba v polovině vymizí úplně a sledujeme zcela vážně míněnou romanci. Ať se Farrellyovi podívají na nějakou romantickou komedii, třeba pochopí, že romantika a humor se nevylučují. Není to špatně natočeno, ale nemělo by to být inzerováno jako komedie. ()

WANDRWALL

Hal není žádný povrchní blbec. Proč by chodil s ošklivýma a hloupýma ženskýma? když ví, že má na lepší, tak si o sobě myslí to lepší. A při nejhorším má prachy, tak může do bordelu, jako každý ošklivý chlap, co ale musí mít dost peněz. Pak už je jedno co si o sobě myslí! ()

Wrestler Jack Black

Wrestler Jack Black

22.11.2005

Herec Jack Black už sice za pár dní vstoupí na plátna kin jako filmař dobrodruh v očekávaném hitu King Kong, ale v současnosti již pracuje na další filmu, který jej vrací k jeho hereckým kořenům,… (více)