Je nám osmnáct

Nos 18 ans

School's Out

Komedie

Francie, 2008, 90 min

Pokud byste měli vidět jen jedinou takzvanou teen komedii z mnoha natočených během minulého desetiletí, pak toto je vaše volba. Nečekejte salvy smíchu, to co dostanete je veselý, sympatický, inteligentní, slušný, nevtíravý až komorní příběh o mladých studentech z Francie. Určitě mi po hodině a půl dáte za pravdu, že toto rozhodně promrhaný čas nebyl.(19.6.2009)

Jo osmnáct let, první lásky, první šukačky, první průsery maturita za dveřma a v hlavě bordel jak v tanku tomu říkám grandiozní období života. Navíc ta hlavní holka to byla kočka, oni teda i ty ostatní byli slušný kóči, ale to by byly jen holčíčí předkrmy, kdyžto Valentine Catzéflis by byla v mý posteli jasnej hlavní chod ! Koukám, že to Vapet vydal na DVD, tak do toho jdu za 49Kč si vždycky rád poslechnu ty krásné romantické klučíčí řeči typu " Já mít před sebou holku jenom v kalhotkách, tak už z principu zautočím." A navíc ten učitel a jeho sarkmus. To je fakt palba ostrejma .(8.11.2009)

Rozpočet $-miliónovTržby Celosvetovo $4,002,579(5.7.2010)

Úplně přesně nechápu, jak to ti francouzi dělají. Laxně přede mne předhodí otřepaný příběh o hledání lásky mezi náctiletými a doposud nezjištěným způsobem mne donutí k tomu, abych se po celou dobu přiblble usmíval, přestože se mne podobné problémy již nějaké to desetiletí netýkají. Já se zkrátka bavil a proto nebudu hvězdami škudlit jenom proto, že tohle má k milníku filmových dějin asi tak daleko jako já k víkendové exkurzi na Jupiter.(24.10.2012)

Myslím, nebo spíše si troufám tvrdit, že tato teenagerovská komedie z Francie je mimořádně vydařená. A to bude asi tím, že děj je sám o sobě tak trochu jiný, než jaký vídáme v puberťáckých filmech ze Spojených států. Zároveň zde nenajdete žádné fekální scény, nenajdete zde ani sprostou mluvu, a už vůbec hromadu sexy krásek. Tohle je prostě úžasná a inteligentní teenage komedie po evropsku, a Francouzi si s ní poradili s naprstou bravurou. Celá zápletka je velice triviální, ale přesto originální a já sám jsem byl na tento film zvědavý právě po přečtení popisu děje. Takže jen zkráceně. Mladík Lucas je poslední den ve škole a pak ho už čeká jen maturita, a tak řekne svému neoblíbenému profesorovi od plic, co si o něm myslí. Jenže tento profesor bude u maturity jeho zkoušejícím z filosofie. A Lucas se navíc zamiluje do dívky, která je právě dcerou tohoto profesora. Takže zápletka velice zajímavá, ovšem není to jediná zápletka, film se točí i okolo Lucasových kamarádů a kamarádek. A celé je to jedna velmi pohodová a inteligentní komedie o mladých nejen pro mladé. Bylo zde i pár dost dobrých vtípků, takže musím říci, že u mě vládne po zhlédnutí tohoto filmu naprostá spokojenost. Jen víc takovýchto sympatických a inteligentních komedií o puberťácích a budu naprosto spokojený. Je to za čtyři hvězdičky.(20.6.2009)

Osemnástka je už dávnejšie za mnou a tak tieto problémy mladých frantíkov akože kto sa vyvracal do bazéna, kto komu dal a nedal a kto je s kým tehotný a starosti s absolvovaním maturity išli dosť mimo mňa. Raz sa však na francúzsky dorast pozrieť dá, ovšem komédiou by som film zrovna nenazýval.(25.11.2009)

Najlepšia a najpremakanejšia tínejdžerská komédia, ktorú som kedy videl a to tým sračkám vôbec neholdujem!(24.12.2009)

• bassator

Osmnáct mi už nějaký rok (bohužel/dík) není a tak asi úplné pochopení pro tyto filmy již nenajdu. Nebo že by to bylo spíše tím přehráváním?... - 23. 1. 2010 - 35%(26.2.2010)

Příjemná komedie s jednou velice pěknou pani. Není to nic objevného, ale čiší z toho pohoda.(5.5.2010)

• Caelos

Opravdu idiotský film.... Nějak zjišťuju, že filmy o puberťácích nesnáším. Tolik debilních dialogů shromážděných v jednom filmu se jen tak nevidí. Takoví jsme nebyli. Mimojiné, každé druhé slovo v tom filmu je maturita.(20.5.2010)

3* zasloužené. Film který nenadchne, ale ani nijak nepohorší či nezklame. Doporučuji shlédnout v období před maturitou - nejlépe o "svaťáku" :D(18.11.2011)

Vcelku zajímavá komedie, občas dobré napády, sem tam velmi špatné dialogy...ne moc napínavý,ale fajn...(24.9.2009)

francuzska teen komedia bez telnych tekutina nechutnosti.(29.11.2009)

Francouzi zkrátka tyhle miloučké komedie umí. Smíchy se možná nepopadáte za břicho, ale humor není (jako u většiny amerických komedií) fekální ani jinak nechutný. Hlavnímu hrdinovi zkrátka musíte celou dobu fandit, aby našel svou vyvolenou (a aby složil maturitu u toho "ošklivého" učitele). Velice pěkné.(21.1.2013)

Francouzská odpověď na americké teenageroviny. 1) Příjemný úsměvný film o tom, co si někteří z nás už ani nepamatují - o chuti prvního polibku, o vášni prvních milostných pohledů, o teenagerovském kamarádství a prostě o tom všem, čím jsme žili, když nám bylo sladkých osmnáct. 2) Neočekávejte nezapomenutelné dojmy, neopakovatelné okamžiky ani velké životní pravdy. Jen trochu milého života mládeže v rozvinuté kapitalistické společnosti s problémy jistě triviálními, přesto však proto ne méně bolestivými. 3) Zvláštní poznámku si zaslouží nepominutelný francouzský esprit a šarm, který provází téměř každou scénku. Eh oui, la France douce.(22.5.2010)

Moc se mi to líbilo. Nebyla to ale podle mě tak bláznivá komeide, jak bych čekal. Příjemná romantická trochu poameričtělá komedie o napravení několika odlišných lidí.(12.12.2009)

Teenagerovský filmík z liet 18-stich kedy stoja mladí ľudia na prahu dospelosti : kde je najednej strane maturita a na tej druhej vzťahy-sexualita-zábava......a tak...celkom príjemná nenáročná oddychovka. ( Ale bláznivou komédiou by som to teda veru nenazval - a to ani zďaleka ).(1.10.2009)

• Georgex

Francouzská komedie o problémech dospívání, která nikterak nepřekvapí, ale rozhodně ani neurazí. Ona to ani moc není typická komedie jako spíše lehký romantický film pro náctileté podle mnohokrát ohraného scénáře, u kterého od první minuty víte, jak to skončí. Každopádně Michel Blanc si roli přísného profesora užívá a díky němu se dají prominout i ty tupé dialogy. Moje hodnocení 40%.(18.4.2016)

Je nám osmnáct bol neskutočne sympatický film. Uvolnená atmosféra, miestami možno aj známe situácie a príhody. Nepochybujem že každá generácia si takouto príjemnou osviežujúcou neobmedzenou komédiou rada spríjemní chvíle. Velká pohodovka.(24.1.2010)

• BeranSon

Komedie bez humoru! - 3/10 -(25.12.2014)

Americké komedie se snaží býti vtipnými a je to jejich jediný cíl. Tady jde spíše o sondu do života mládeže s tipickou skladbou lidí, obecnými dopady (flákači neodmaturují, šprti nežijí), otázkou, kdo má ve vztahu udělat první krok, nebo myšlenka nad tím, že než někoho odsoudíte, mělo by dojít k jeho bližšímu poznání. Zakončíme to happy endem, dívka udělala první krok :-) Také narazíme na těhotensví, šok a prozření. A to všechno se vyřeší za 86 minut zábavného dovádění krásných dívek a frodovských chlapců. Docela mi to připomělo, jak jsem o svaťáku (do)hrál Vietkong a den před maturou sem zjistil, že nemám tušení, co to je Básnická tvorba 20 století. Netuším to do teď, chce to hlavně štěstí...(3.10.2009)

<< předchozí 1 2