Blbý a blbější

• USA Dumb & Dumber (více)

Lloyd Christmas pracuje jako šofér luxusní limuzíny, kterou se ve volných chvílích marně pokouší využít k okouzlování dívek. Jeho nerozlučný kamarád Harry Dunne řídí pro změnu auto psího kadeřnictví, upravené do podoby psí hlavy. Jejich poměrně poklidný život dozná dramatických změn, když oba přijdou o práci. Harry totiž přiveze na výstavu psy, upatlané od různých pamlsků, a Lloyd zase nabourá, okouzlen zákaznicí Mary Swansonovou. Situaci navíc zkomplikuje kufřík, který Mary nechala na letišti, a zamilovaný Lloyd ho sebere s odhodláním vrátit ho půvabné ženě, hned jak ji najde. Netuší, že uvnitř je výkupné, které měla zaplatit únoscům. Ti záhy zazvoní u jeho bytu, ale Lloyd a Harry je považují za úředníky, vymáhající splátky na plyn, a utečou před nimi oknem i s kufříkem. Když se jim nepodaří sehnat práci, rozhodnou se vydat za Mary do Aspenu. Přestože jsou jim únosci v patách, Harry a Lloyd to ve své prostomyslnosti nepostřehnou a vůbec jim nedojde, že jim někdo usiluje o život. (TV Nova)

Tyna31

Který je blbý a který blbější? Vynikající komedie o páru nekorunovaných blbců. Jedna z nejpovedenějších komedií Jima Carreyho. ()

MELODY

Nemůžu za to! Bylo to blbé, ne-li ještě blbější. Jediný vtip jsem objevila v samém závěru filmu - fakt, že jsem se ho dočkala svědčí o mém pevném zdraví a nervech zvících lodních lan. ()

Zevon

Nevím, jestli se o sebe mám začít bát. Může mi někdo říct, co zde bylo za čtyři * až tak k smíchu? Ty primitivní pokusy upoutat pozornost? Nebo pokus si prostě z nás všech vystřelit systémem "co tě nezabije, to tě posílí"? Klasická ukázka, jak prorazit v americe - stát se introvertem za každou cenu, on se potom někdo chytne. Jediné, co bych hodnotil pozitivně je, že se jinak propadákovému scénaři podařilo aspoň konfrontovat postavy s realitou - podobných exotů kolem sebe vidím plno. Nejde s tím nic dělat, bohužel, faktem je, že pokud si o někom myslíte, že je vůl, je předpoklad, že on si o Vás myslím minimálně to samé. Opravdu mám v hlavě brouka, jestli bych neměl začít žrát nějaké prášky, protože magor jsem vzhledem k počtu uvedených mutantů asi já. ()

dessa

Já vím, že je to strašná konina, ale tahle crazy komedie mě svým situačním humorem a svými hláškami několikrát přivedla skoro ke křeči bránice... "Milí plynaři,..., sakra jak můžou vědět, že mám problém s nadýmáním", nebo "Tos měl říct, že je ti zima, půjčil bych ti rukavice, mám totiž dvoje...". Jim Carrey má prostě gumovej ksicht a umí to náležitě prodat. ()

waska

Postrádá etiketu komedií, ale obsahuje některé zábavné scény a celkově to působí docela legračně a bláznivě. ()

jda23

Legend, kult, kompozicne hlavne dnes best jokes ever in da movia a zabudoll som- nebojim sa povedať. Ale na druhej strane, nadnesene a naplanovane. Five stars. Jim trochu lepšie - o nič horšie ako Daniels. ()

Acrobat

Jednoducho aj po 15 rokoch si tento film pozriem bez akejkolvek hanby. tesim sa doslova na kazdy vtip, scenu, ktoru sice naspamat poznam, ale stale vybuchnem obrovskym smiechom. Tento film mi sedi. A mozno aj vzdy bude. "Sme na mesiaci. Juuuhuuuuuuuuuuuuu!!" ()

LukeCJ

První a nejlepší komedie od bratrů Farrellů , některé vtipy jsou sice morbidní , ale narozdíl od těch novodobých blbostí jsou podány maximálně vtipně . ()

MatySkills

Tak tahle dvojka mě provázela celé dětství. Nepřeberné množství hlášek a blbost tak do nebe volající jako nikde jinde. Koutky mi ucukávají jen při pomyšlení na děj a při psaní tohoto komentáře. Opravdu zábavný film. ()

ljukyljuk

Nemal som to rád ako animovaný seriál, nemám rád ani film. Ale je tam zopár nápadov a už len pre tie blbé ksichty dávam 1*. Ale pozrieť si to už nechcem nikdy. ()

renoarko

"Blbí lidi, taky lidi" Skvelá komédia, ktorú poznám už naspamäť. Týchto dementov jednoducho musíte milovať. Jim Carrey je KING a Jeff Daniels za ním nezaostáva. Putovanie za pani "Samsonite-ovou" vo veľkom štýle :) Proste klasika. ()

Doski

Jim Carrey ve svojí kůži spolu s dobrým Jeffem Danielsem. Sice tupá a blbá sranda, ale přesto se můžete smát a na špatnou náladu lék, a to asi bylo cílem, takže doporučuju v pochmurných dnech skouknout. 75% ()

Demonic189

Su stupidne komedie a stupidne komedie....Lenze toto je ta najkultovejsia stupidna komedia najhrubsieho zrna, pri ktorej sa neda posrat smiechom. Neuveritelny herecky koncert dvoch hlavnych predstavitelov (Jim Carrey je komedialny Al Pacino - vskutku ultimatny vykon) a sled scenok, pri ktorych stracate rozum, ze ako toto vlastne dokazali...PS: Slovenský dabing tu totálne vládne, čo je až zarážajúce ()

balcazar

Pri definícii komédie by sa v učebniciach mal ako príklad uvádzať práve Blbý a blbší! Od úvodných sekúnd, od scény, ktorá ma zakaždým dostane: "Máte rajcovný prízvuk. New Jersey?" "Rakúsko." "Tak zdrastvuj devočka!" to je plné skvelých vtipov, hlášok, ktoré síce poznám naspamäť, ale zakaždým sa na ne teším. Jedným slovom paráda! Prekvapujúco výborný slovenský dabing! ()

Armin82

Těžko do své smrti zapomenu na výbuch smíchu,když v Aspenu vystavili vzácné sněžné sovy,které tvořili 1/5 celé jejich populace nebo kolik a naši dva chytráci jednu z nich killnuli špuntem od šampusu...Jedna z mnoha scén,která mě opravdu rozesmála. Bláznivá komedie o dvou tupcích,kteří se rozhodnou jet přes půlku ameriky,aby vrátili ,,zapomenutej´´ kufr. Opravdu nespočetné množství vtipných scén u kterých si člověk řekne,že to snad ani není možný...počínaje autem v psím převleku,policejní kontroly a ochutnávky výborného pivka nebo jízdě na minibiku v těch nejtěžších mrazech,kdy kamarádovo ,,objetí´´doslova zahřeje :-D Je to komedie a člověk se má zasmát a já se tenkrát smál zatraceně hodně--->90% ()

danny_21

Je to sice blbina, ale musím uznat, že jsem ji zkouknul několikrát a pokaždý jsem se docela bavil s tou dvojicí debilů. Carrey je komediant o tom žádná, překvapivě dobře mu sekunduje Daniels, což bych až tolik nečekal, no zřejmě si to hoši užili. Prodej kanárka, psí dodávka, cesta do Aspenu, chilli hambáč, prdy, rozhazování peněz, no byla to zábava - 70 % ()

mira.l

Jim Carrey nikdy nebyl hercem, kterého bych kdovíjak hltal. A po tomhle filmu si na další kousky s ním dám zatraceně pozor. Nene, tohle byla hodně přiblblá podívaná, sice s pár vtipnými momenty, ale to se proboha ten člověk musí tvářit pořád jako debil?? Jedna * za to, že jsem to dokoukal do konce... ()

Likan7

Šel bych v pohodě na 4*, ale k smrti nesnášim fekální humor, a i když ho tady není tolik, kolik jsem očekával, tak tu je, jedna scéna je dokonce na něm založená (btw. všiml si někdo, že se nevyřešila, nebo jsem nedával pozor, jak tak do kupy záchod?). V rámci komedií jde ale o veledílo, kterých v tehdejší době vznikalo spousty a na které se dnešní "komedie" v ničem nechytají. Je jasný, že film stojí na dvojici Carry - Daniels, ale Jim tady předvedl jaké úžasné vlohy má pro "blbou komedii". Neurazí, nenadchne, párkrát ale Blbečci zabaví a i se usmějete. ()

Carrey a Daniels opět za blbce?

Carrey a Daniels opět za blbce?

29.10.2011

Jim Carrey ví, že návrat do čela komerčního žebříčku mu už zajistí jen pokračování některého z velkých hitů z 90. let. Blbý a blbější s rozpočtem 16 milionů dolarů vydělal celosvětově 250 milionů.… (více)

Kašpaři Carrey, Penn a Del Toro

Kašpaři Carrey, Penn a Del Toro

26.03.2009

U některých projektů člověk jenom nechápavě zírá a ptá se, jak k spojení takových jmen vůbec mohlo dojít. Stručně: Farrellyovic bráchové připravují pro studio MGM další ze svých potrhlých komedií, v… (více)

Další remake od Farrellyů

Další remake od Farrellyů

25.04.2006

Svatý muž versus flákač

Svatý muž versus flákač

17.04.2006

Jeden z dvojice ukázkových hlupáků v trháku Blbý a blbější, Jeff Daniels, doplní zkušenou Diane Keaton a mladíka Jona Hedera v hereckém obsazení bláznivé komedie MAMAS BOY. Režie se ujme Tim Hamilton… (více)