Blbý a blbější

• USA Dumb & Dumber (více)

Lloyd Christmas pracuje jako šofér luxusní limuzíny, kterou se ve volných chvílích marně pokouší využít k okouzlování dívek. Jeho nerozlučný kamarád Harry Dunne řídí pro změnu auto psího kadeřnictví, upravené do podoby psí hlavy. Jejich poměrně poklidný život dozná dramatických změn, když oba přijdou o práci. Harry totiž přiveze na výstavu psy, upatlané od různých pamlsků, a Lloyd zase nabourá, okouzlen zákaznicí Mary Swansonovou. Situaci navíc zkomplikuje kufřík, který Mary nechala na letišti, a zamilovaný Lloyd ho sebere s odhodláním vrátit ho půvabné ženě, hned jak ji najde. Netuší, že uvnitř je výkupné, které měla zaplatit únoscům. Ti záhy zazvoní u jeho bytu, ale Lloyd a Harry je považují za úředníky, vymáhající splátky na plyn, a utečou před nimi oknem i s kufříkem. Když se jim nepodaří sehnat práci, rozhodnou se vydat za Mary do Aspenu. Přestože jsou jim únosci v patách, Harry a Lloyd to ve své prostomyslnosti nepostřehnou a vůbec jim nedojde, že jim někdo usiluje o život. (TV Nova)

Redix

Naprosto masakrální komedie u které brečim smíchem vždy když jí vidim. Neuvěřitelnej Carrey a Daniels. P.S: I když s Danielsem mám problém, od tohoto filmu ho mám pořád za idiota takže v některejh vážnejch rolích ho nemůžu vystát. :-( :D ()

Empire

Mám rád bláznivé komedie. Ale i bláznivé komedie musí mít nějakou úroveň...bohužel toto je jen brak max. pro diváky televize Nova. ()

Stíba

Těžko říct, který z těhle dvou komiků je v tomhle filmu blbější. Já se každopádně velice dobře bavil. ()

Dimo

Jim Carrey si tu trénoval své ksichty do dalších filmů. Na tom to stojí a tak trochu se to hroutí. Na příběhu určitě ne, neb to žádný nemá, snad jen takový dětský komixový náznak. No a v těch náznacích se občas vyskytne světlý bod zapamatovatelného vtipu. Vzhledem k očekávanému dokonalého kultovního vtipu jsem byl neočekávaně zklamán, což mě vpravdě mrzí. 40%. ()

Deb

Opravdu povedená komedie. Jim Carrey a Jeff Daniels opravdu skvěle zvládli role dvou pitomých kamarádů. Některé jejich nápady opravdu hlava nebere. Celý film je střídán jedním vtipem za druhým. Takže kdo se chce pobavit ať určitě neváhá a sáhne po filmu Blbý a blbější. ()

FOCKE_WULF

Když někomu řikám, že Blbý a blbější je podle mě jedna z nejlepších komedií, tak si u toho připadám jako ten největší primitiv, ale nedá se nic dělat, u tohohle jsem se fakt dost nasmál. ()

UniqueNett

Je to blbý, trapný a já nevím co všechno, ale zároveň neskutečně vtipný! Kdyby to šlo, dala bych ještě o jednu hvězdu navíc za tu brutální koulovačku! :D ()

Hartigan

Úchylácká sranda z poloviny devadesátých let, v níž se za jízdy dodávkou močí do sklenic od piviska, gangsteři se posílají na věčný pokoj díky chilli papričkám a i jiné fekálnosti jsou po řadě let stále funkční a plní svůj úkol. Lloyd s Harrym jsou s jejich IQ na bodu mrazu a dělají z toho velikou řachandu. A za chvíli nás čeká pokračování, snad se tedy povede a neskončí jako většina dvojek. Zamlada to byla komedie, kterou jsem na VHS viděl nesčetněkrát a s radostí na ní neustále ulítával. ()

PEZ

Klasika 90. rokov, na ktorej som vyrastal a videl asi 10x. Po rokoch som si znova pustil Unrated Bluray verziu a znova sa som sa dobre bavil. Je to uletené, nechutné, často na úrovni tretej cenovej, ale je to nesmierne vtipné. Jim Carrey a Jeff Daniels strašne zabili a niektoré vtípky su dodnes legendary. A k tomu sa podaril naozaj dobrý výber hudby, resp. trackov ktoré Harryho a Lloyda sprevádzajú na ich bláznivej ceste. Uznávam, že svoju rolu hrá u mňa nostalgia, ale bavilo ma to aj teraz pozerať a nie každý rok sa podarí natočiť takúto bezprostrednú komédiu. ()

Plechpetr

Řekl bych, že tohle už na mě bylo fakt moc hloupý. Nijak extrémně vtipný mě to nepřišlo. Škoda no... Napodruhé už to bylo lepší. ()

Razzor_82

"Máte ráda velký ptáky?" Jedna z mých top komedií devadesátek. Jim Carrey a Jeff Daniels úžasně stylizují dva neskutečné blbce a smolaře. Perfektní komedie plná vtipných gagů, kravin a neskutečných grimas. Tady se zasmějete skutečně od plic po celý film. 8/10 ()

Ingwio

Názov filmu je fakt výstižný. Väčšiu blbosť budete hladať len ťažko. Niežeby nebolo natočených viac stupídnych filmov, no snáď žiaden nie je takto vtipný. Gag za gagom, jeden vtipnejší než druhý a mnoho scénok, ktoré sú dnes vrámci žánru kultové. Len jedno upozernenie: keď nemáte radi záchodový humor, tak radšej ruky preč! ()

loveless

Film plný "geniálních" vtipů... Něco, u čeho se můžu smát pokaždé, když to vidím, a pak zase znovu, a zase... muhehe ()

Carrey a Daniels opět za blbce?

Carrey a Daniels opět za blbce?

29.10.2011

Jim Carrey ví, že návrat do čela komerčního žebříčku mu už zajistí jen pokračování některého z velkých hitů z 90. let. Blbý a blbější s rozpočtem 16 milionů dolarů vydělal celosvětově 250 milionů.… (více)

Kašpaři Carrey, Penn a Del Toro

Kašpaři Carrey, Penn a Del Toro

26.03.2009

U některých projektů člověk jenom nechápavě zírá a ptá se, jak k spojení takových jmen vůbec mohlo dojít. Stručně: Farrellyovic bráchové připravují pro studio MGM další ze svých potrhlých komedií, v… (více)

Další remake od Farrellyů

Další remake od Farrellyů

25.04.2006

Svatý muž versus flákač

Svatý muž versus flákač

17.04.2006

Jeden z dvojice ukázkových hlupáků v trháku Blbý a blbější, Jeff Daniels, doplní zkušenou Diane Keaton a mladíka Jona Hedera v hereckém obsazení bláznivé komedie MAMAS BOY. Režie se ujme Tim Hamilton… (více)