Nestárnoucí Harrison Ford se tentokrát objevuje v civilním dramatu inspirovaném skutečnými událostmi. Jako doktor se spojí s rodiči v podání Brendana Frasera a Keri Russellové, jejichž děti trpí smrtelnou genetickou poruchou. Zatímco zoufalý otec shání potřebné peníze, doktor se snaží vyvinout příslušný lék. Hlavními trumfy filmu jsou Fordův a Fraserův těžký hvězdný kalibr a hlavně nadčasovost tématu. Skotskému režisérovi Tomu Vaughanovi se ve vyprávění podařilo vyvážit vědecké bádání s napínavým sháněním peněz i dávkou nezbytného sentimentu. Díky tomu vznikl nečekaně nehollywoodský snímek, jenž mimo jiné ukazuje, jak podobné lékařské výzkumy vznikají a jak jsou financovány. (Febiofest)

jenik71

Pro dobré drama to rozhodně není špatný námět, ale celkové zpracování je po všech stránkách průměrné. Harrison Ford je jako vědec docela přesvědčivý, Brendana Frasera jsem vlastně poprvé viděl ve vážnější roli. Sice mě úplně nezklamal, ale také ani nenadchnul. A jaké film nabízí poselství ? I když vás trápí zákeřná nemoc, ještě není nic ztraceno a stojí za to bojovat. ()

tommy187

Mne sa filmy podľa skutočnej udalosti veľmi páčia. Mám rád "brnkanie na city" a keď sa k tomu pridajú skvelí herci ako Harrison ford a Brendan Fraser tak vznikne síce nedocenený, ale skvelý film. Znova sa ukázala pravda odveká - realita občas napíše takú kapitolu príbehu, že by ju nenapísal ani ten najlepší scenárista..;-) ()

Looser

Velmi zajímavý příběh na základě skutečné události, který bohužel není úplně ideálně zpracovaný. A člověk si tak nějak říká kdo tam vlastně hrál a proč. ()

AdamesWWE

[8/10] Silné herecké obsadenie Harrison Ford a Brendan Fraser + veľmi silný emotívny príbeh, ktorý vytvára veľké emócie u diváka. Perfektná dojímavá dráma. ()

EKLEKTIK

Těžká rozhodnutí, jestli to přepnout (do kina, bych na to nešel a ani by mě nenapalo, to stahovat), nebo dokoukat, až na konec. Nakonec jsem to dokoukal, i když to nebylo to nejlepší rozhodnutí, ale tento titul, je přesně ten případ podprůměrného filmu, který má naprosto nezáživný děj, ale skvělý happy end, po kterém si řeknete: "To bylo fakt dobrý". ()

Bety88

Mě se to vcelku líbilo, dozvěděla jsem se něco nového a mělo to pozitivní konec, co si přáti více? Žádný kinohit to sice není, ale na příjemné večerní pokoukání to postačí ()

Xavi6

Těžký film na přemýšlení s rozhodně dobrým potenciálem u mě uspěl. Tato životní situace je prostě strašná a nepřál bych jí nikomu zažít (o to víc, když je to podle skutečné události). Některé pasáže, když byli děti bezmocné byli opravdu strašné. Musím ale pochválit herecké obsazení, Fraser jako starostlivý a cílevědomí otec zafungoval velmi dobře, o to víc se mi ale ještě líbil Ford v roli protivného vědce, který zahrál naprosto perfektně. Jen je škoda, že tento film neměl příliš velkou propagaci, tudíž neuspěl u širšího publika, ale možná je to také způsobeno tématem. ()

Simbet

Do kina bych na to určitě nešla, ale v televizi docela dobré. Brendana Frasera můžu a nezklamal mě. Harrison Ford byl na můj vkus až moc excentrický, ale třeba takový doktor Stonehill skutečně je. Kdyby to celé bylo vymyšlené, asi by to byla sentimentální kravina, ale když už je to pravda, tak to má něco do sebe. Určitě stojí zato natočit film o otci, který udělal všechno pro záchranu svých dětí. ()

peetriss

Síla tématu hrubě kontrastující se slabotou filmového zpracování. Trápení smrtelně nemocných dětí, hledání přelomového medikamentu a postava otce obětujícího vše pro své děti si zasloužily více než jen prvoplánovitou ždímačku slz svým ražením připomínající spíš lacinou televizní produkci. Dalším obrovským problémem jsou lidé o castingu a jejich nepochopitelné selhání jménem Brendan Fraser, který se svou historií otřesného komediálního herce musel v náročnější roli dramatické zákonitě a očekávaně vyhořet. Jednoduše na to nemá. Silné téma dokáže zasáhnout, tvůrci však způsobem, jakým se k látce postavili spíše ruší, a protože zde nehodnotíme sílu námětu, nýbrž kvalitu filmů, musím s hodnocením do podprůměru. ()

sona123

Srovnávat Těžká rozhodnutí např. s My Sister's Keeper mi přijde zcela mimo mísu. Nejen proto, že jde o filmy úplně jiné kvality, ale i proto, že tu vlastně nejde o žádná velká rozhodnutí, takže vlastně moc nerozumím ani názvu. Celé mne to docela minulo, nebýt zde hvězdy střední i větší velikosti a být to vysíláno třeba ve středu dopoledne na Primě, tak to získá velmi nízké hodnocení, aniž by to někomu vadilo. Chválit můžu Harrisona, který si výborně střihl roli fakt mrzoutského dědy. Jinak tomu ale chybělo napětí, jakékoliv překvapení, vše je zbytečně zjednodušeno a vyprávěno tak, aby se neřeklo. Škoda, věřím, že kdyby to dostal do ruky zručnější scénárista, mohli jsme se koukat na úplně jiný film. ()

kritiklon

Brendan Fraser není dobrý herec pro dramatické role a na výsledku filmu je to jasně vidět a znát. Harrison Ford je tu oproti tomu celkem průměrnej když to srovnám s jeho dalšími snímky a navíc mi jeho role byla celkem protivná. Působil na mě jak nějakej cholerickej, schizofrenní, napůl šílenej vědec což možná trošičku svědčí i o tom že příběh také nebyl úplně nejsilnější. Tedy přesněji myšlenka to byla obrovská ale nebyla zde nastíněna tak, aby se využila velikost a síla jejího potenciálu. 3* za 68% ()

Terezinka198

Jsem asi bezcitná, ale já bych ta děcka klidně nechala zemřít. Ne, doopravdy. Ale protože v hlavních rolích excelovali Ford a Fraser, bylo mi jasné, že se budu soustředit po celou dobu filmu jenom na ně. A to jsem také učinila. ()

Greg25

Zklamaní? To ne. Ale přes veškerou snahu tvůrců vykazují Těžká rozhodnutí typicky ohrané sladkobolné i jen prostě scény, tolik typické pro americká dramata obdobného (i neobdobného) rázu. Ford ke své škodě hraje doktora sice charismatického, ale dějová linka mu nabízí jen poněkud jasně načrtnutou postavu, sympatickou, ale jasně čitelnou, podřizující se scénaři v každém ohledu. Co mě štve, je ten háv té "americké správnosti", který vás vzdaluje nejen realitě, ale i filmu. Více syrové reálnosti by nejen tenhle film (ale i většina amerických dramat hrajících na city diváka) nutně potřeboval. Takhle je to jen další film podle šablony s danou dějovou linkou - boje za něco, které po mnoha peripetiích končí vítězstvím. Neberu filmu ten dobrý konec, ale stokrát viděné vás k dojetí nepřivede. 55% ()

Hapretor

Film jsem si pustil hlavně kvůli Fraserovi. Chtěl jsem ho vidět i v jiné roli než komediální, kde hraje uťáplého šprta, nebo total blbečka, či akčněkomické, kde paroduje Indiana Jonese apod. Podle mě vážnější roli zvládnul dobře. Ford je jasňačka-ok,ostatní taky dobří. Film celkově mě dostal myšlenkou, měl i docela dobrou atmosféru. Přes vážné téma nechybí i sem tam toho černého humoru, za to ta druhá hvězda. Přiznám se, že jsem upustil pár slz - za to ta třetí hvězda. Není to sakra dobrý počin, ale je to film, který dokáže zaujmout, potěšit a dojmout. Navíc i "poinformuje" o zákeřné chorobě. Nejsem zklamán, ani nadšením bez sebe. ()

FilmWave

Je to klišé až na půdu, ale silné téma a úžasná dvojice Fraser a Ford to táhnout jako parní válec. Pohádka pro dospělé (inspirována skutečností) jak má být. Kdo dal víc než dvě hvězdičky musel ronit slzy. ()

BOURQUE

Brendan ma s týmto výkonom presvedčil, že dokáže hrať aj vo vážnom filme. Perfektne využil možnosti charakteru a dokázal z toho dostať skoro všetko. A pán „Indiana Jones alias Han Solo“? Tak on samozrejme dokázal prekonať výkon Brendana. Choval sa ako ozajstný geniálny vedec, jedinec, ktorého nezaujímajú prachy, len veda a výskum a to, aby mohol pomôcť ostatným. Skvelý výkon. Mimochodom Choroba Pompei. Ako sme mohli vidieť, strašná choroba. Zároveň by som chcel vyjadriť súcit tým, ktorí majú túto chorobu. Dúfam, že raz dočkajú účinného lieku, aspoň takej, akú sme mohli vidieť vo filme. Osobné hodnotenie: 90% (*****) ()

BeranSon

V poslední době jsem byl svědky několika filmů o nemocných dětech a jejich potížích. Toto téma je značně obsáhlé, a když se poctivě podchytí jeho efekt může být ohromně hluboký, až omamující. Čekal jsem že u Extraordinary Measures tomu bude stejně, je škoda že není. Tento film má meze a nezdá se mi, že je stavěn na profesionální úrovni. Chvílemi musím kritizovat nejen dialogovou slabost, která čerpá námět jen z hádek, ale taktéž rezervy Hollywoodských ES, jako třeba Harrisona Forda . Čekal jsem o hodně více než jsem dostal, ovšem některé momenty byli doslova povznášející a film je naladěn v příjemném duchu a na to jakým se zabývá tématem, působí dosti vesele. - 5/10 - ()

Ben Nevis

Oceňuji, že to nebyla ždímačka na slzy. Rodiče už žijí roky s vědomím, že jejich potomci budou žít maximálně devět let, takže patetické fráze od doktora je příliš nerozhází. Je to film o tom, že kdyby se ten otec nezvedl a nepodnikl něco, jejich děti by nedostaly šanci na přežití. Samozřejmě ho doprovázela dávka štěstí, ale více méně je to film o úspěšném podnikání, které obvykle stojí na ramenou těch neúspěšných pokusů. Jako to obvykle bývá u civilních filmů ze života, zpracování je průměrné bez uměleckých ambicí. Být Harrison Ford černý, mohli aspirovat na Oscara. ()

Tak kdy bude další díl?!

Tak kdy bude další díl?!

11.01.2010

Spidey, Indy, Wolvie a Spockie – ti všichni chystají návrat. Kdy se jich ale dočkáme? Začněme jistotami: studio Paramount Pictures oficiálně stanovilo datum premiéry Star Treku 2 na 29. června 2012.… (více)