Nestárnoucí Harrison Ford se tentokrát objevuje v civilním dramatu inspirovaném skutečnými událostmi. Jako doktor se spojí s rodiči v podání Brendana Frasera a Keri Russellové, jejichž děti trpí smrtelnou genetickou poruchou. Zatímco zoufalý otec shání potřebné peníze, doktor se snaží vyvinout příslušný lék. Hlavními trumfy filmu jsou Fordův a Fraserův těžký hvězdný kalibr a hlavně nadčasovost tématu. Skotskému režisérovi Tomu Vaughanovi se ve vyprávění podařilo vyvážit vědecké bádání s napínavým sháněním peněz i dávkou nezbytného sentimentu. Díky tomu vznikl nečekaně nehollywoodský snímek, jenž mimo jiné ukazuje, jak podobné lékařské výzkumy vznikají a jak jsou financovány. (Febiofest)

Dimo

Tenhle film má spoustu vad. Kamera i střih mají kolísavou kvalitu i styl (nevhodné prolínačky a dějové skoky) a některé kiksy jsou docela znát. Díky obsahu, který může být považován za nebetyčnou citovou vydíračku, působí blbě ještě další přislazovací prvky jako je hudba, která až karamelizuje, občasné klišovité hlášky i scény a hlavně romantické pohledy do krajiny. Jenže, co naplat. Téma, kde se jedná o umírání dětí je citlivé a je hlavním tahounem celého snímku. No, a mistr Harrison, ten se role chopil naplno. Konflikt on vs. otec dvou malých na smrt nemocných dětí je představován dobře a na rozdíl od některých reakcí se mi role Johna, až na některé cukrářské momenty, zdála dobře odmáknutá. Hned po dokoukání jsem chtěl dát 4 hvězdy za to, že se jedná o příběh podložený pravdivým základem, ale budu kritičtější. Extraordinary Measures není zářným filmovým počinem, ale obstojným dramatem na nelíbivé téma s řádným happyendem ve všech okolnostech. Život je zlej, ale po zhlédnutí tohoto filmu budete mít trochu lepší pocit. ()

katmandzoo

krásny príbeh s hlbokou myšlienkou ma neskutočne chytil za srdce..veľmi emotívne a nešťastné, avšak s úspešným koncom..film, ktorý sa s citmi diváka pohráva tak dokonale, až je to neuveriteľné..tak som to cítil ja a aj keď má slabé hodnotenie, u mňa má 5* ()

Kingjiri

Ford už v poslední době evidentně vůbec neví, v čem si zahrát a tak to vypadá, že vezme hraní v každym projektu, jehož scénář mu přistane na stole. Jeho výkon byl k uzívání nudnej, jakoby vůbec nevěděl, co hrát a tak pořád nepříjemně plkal jako starej despota. Fraser mi nijak nevadil, ale určitě by se do jeho role hodil někdo víc herecky schopnej. Snímek na jednu stranu trefně ukazuje, že ve farmaceutickym průmyslu nejde o záchranu lidskejch životů, ale o pouze a jenom o prachy. Bohužel na druhý straně je příběh jedna velká citová vydíračka nasáklá patosem, takže se nabízí otázka, jestli by vůbec lepší herectví filmu nějak výrazně pomohlo, dvě silnější hvězdy. ()

divjak

Originálny námet a príjemný pohľad na bláznivého Forda. Bez toho len klasický americký televízny film na nedeľné poobedie a tento pocit umocňuje aj obsadenie Keri Russell. ()

Petulka88

Film inspirovaný skutečnými událostmi o rodičích, kteří svádějí boj nejen se zákeřnou nemocí svých dvou dětí, ale i s časem, který jim Pompeho nemoc vyměřila. Pravda, takových filmů už jsem viděl několik a je docela možné, že je to jen laciné brnkání na city diváků, ale na mě to zkrátka zabralo. A když si k tomu přidáte skvělého Harrisona Forda, který i ve filmu o tak závažném tématu dokáže pobavit, je z toho film, který je sice cítit kýčem, ale který si ty 4* prostě zaslouží. ()

E lan

Příjemný a zajímavý příběh s dobrými ba co více velmi dobrými hereckými výkony. Navíc asi na základě skutečné události, prostě takových příběhů není nikdy dost. Všichni se v tomto filmu chovají tak jak je logické a správné, žádná hrozná schématická zjednodušení, která by člověk čekal naštěstí nepřichází a tak zůstává jen dobrý pocit z výborně odvedené práce. ()

jafuska

citové drama pro diváky, scénář přesně věděl kde udeřit, aby to lidi dojmulo, a to se mě na tomto filmu líbilo, Harrison Ford hrál drzého, arogantného vědce, který uměl vynylézt enzym který by zachránil děti s nemoci Pumpeovu, až doted jsem netušila, že tato nemoc existuje, a proto jsem moc ráda, že jsem mohla vidět tento film a udělat si další názor na další zákeřnou chorobu, která zabíjí a je skoro neléčitelná, mělo to logiku, naději, citů v tomto bylo až až, ale proč ne, někdy jsem měla co dělat, aby mě slza neukápla a jak jsem už napsala, v to režisér určitě doufal, že to tak bude. Vřele doporučuji ()

Marťulka

Námět není špatný, Ford taky ne, ale to je tak všechno, celkově nudné drama ani s kapkou dramatičnosti. Absolutně nic mi to nedalo, akorát tak vzalo, a to čas. ()

MarsVl

Těžké téma, navíc zde byla přítomnost dětí což je vždycky pro vývoj těžší. Nevím proč tu někdo haní výkon Frasera který mi nijak špatný nepřišel. Nakonec dopadlo vše dobře, což jsem byl rád. 4* ()

epoh

Vyždímeme z lidí slzy, řekli si scenáristi a producenti. Musím tomu ty slzopudný rohy obrousit, řekl si režisér. Chybí tomu trocha humoru, řekl si Ford. A tak vznikl film, ze kterého je cítit prvopočáteční kalkul útoku na divákovy city, ale naštěstí je to dobře natočené a lepší, než jiná Fordova zapomenutelná ždímačka slzí Myslete na Henryho. Zkrátka a dobře, nic nového pod sluncem, ale za hodinu a půl času to stojí. ()

subic

Harrisona už jsem dlouho neviděl v žádném skvělém filmu a ani zde tu nemá moc příležitost. Brendan opět předvádí svůj nijaký standard, vlastně krom jediného filmu je pořád nijaký, navíc tu nějak ztučněl. Na druhou stranu filmy podle skutečných událostí mívají něco do sebe a taky reálné konce, i když někdy nemusí být zrovna nejlepší. 55% ()

kenny79

Průměrný rodinný film o otci, který je schopen udělat vše, jen aby zachránil své děti postižené nevylečitelnou nemocí. ()

CrazymanM

Někdo může říct,že je to takový klasický americký doják,který nám hraje na city přes nemocné děti,ale co se týče mě,tento film se mi líbil.Bylo to citlivě natočeno,herci hráli výborně(obvzlášť Fraser,od toho bych to nečekal),prostě dobrej počin,pane Vaughane! ()

rigby

Naprosto průměrně natočený film s velmi průměrnými, místy až podprůměrnými hereckými výkony. Povrchní hra na city pro široké řady diváků, spíše těch nenáročných. 3- ()

MUNRO

Krásný,dojemný film.Harrison Ford jako sebestředný morous,zároveň ale geniální doktor-vědec a Brendan Fraser,jako starostlivý otec,který je pro vyléčení svých dvou nemocných dětí schopen téměř čehokoliv?Proč ne,role oběma sedí a absolutně nesouhlasím s názory,že by Fraser neuměl hrát.Je dobré točit podobné filmy,protože člověk by měl vědět,že na světě nejsou jen rychlá auta,peníze a rozlehlé domy,ale že jsou i lidé(a zejména děti),kteří každým dnem bojují jen o holý život a také lidé,kteří vyvíjejí úsilí,jak těmto lidem život přinejmenším alespoň prodloužit.Kolik z nás někdy slyšelo o Pompeho nemoci?Díky tomuto a jiným podobně laděným snímkům točeným podle skutečných událostí,se spousta z nás alespoń zamyslí nad tím,co je v životě opravdu nejdůležitější... ()

imaginer21

Ford má celý film jedinou pózu a psí oči Frasera už nemají takovou přesvědčivost jako jinde. Typicky "hallmarkovská" podívaná bez špetky gradace, pouze s velmi častými a nepříliš výraznými obraty, které už po prvních dvou přestanou bavit. ()

Tak kdy bude další díl?!

Tak kdy bude další díl?!

11.01.2010

Spidey, Indy, Wolvie a Spockie – ti všichni chystají návrat. Kdy se jich ale dočkáme? Začněme jistotami: studio Paramount Pictures oficiálně stanovilo datum premiéry Star Treku 2 na 29. června 2012.… (více)