majo_svk

Napriek tomu, že som doteraz nevidel veľa romantických drám, musím konštatovať, že dráma Nezabudni na mňa (Remember Me) je zrejme tá úplne najlepšia. Mladému človekovi, ktorý je na svete sotva dva desaťročia a už zažije tak bolestivý zážitok, akým je nájdenie mŕtveho brata, sa musí zrútiť celý svet. Psychika má čo robiť, aby sa s tým vyrovnala, no je to veľmi ťažké, keď máte rozvedených rodičov, malú sestru, ktorú v škole šikanujú a otca, ktorému je prednejšie všetko ostatné ako rodina. Navyše máte problémy s políciou a vôbec ale vôbec neviete čo s vlastním životom. Ak však máte dobrých kamarátov a stretnete lásku svojho života, ktorá má podobný osud, život sa môže zmeniť. Postupne sa mení všetko okolo vás k lepšiemu. Človek sa mení, ľudia sa menia a život začína mať zmysel. Máte svoju lásku, otec si vás a rodinu začína všímať a všetko je zrazu tak krásne. Osud však dokáže byť nevyspytateľný. A tak tragédia môže ľudí spájať a rovnako tragédia ich môže znovu rozdeliť. To, že filmári to spravili týmto (pre niekoho debilným , nelogickým) spôsobom mi vôbec nevadilo. Práve záver je tým momentom, ktorý zapríčiní, že film vám zostane ešte dlho v pamäti. Celý príbeh sprevádza dobrá kamera a pekná hudba a tak filmu nechýba v podstate nič zásadné. Hoci som pri sledovaní nevyronil ani jednu slzu, je to film plný melancholických pocitov. ()

Jendus

Film s naprosto nezvládnutou psychologií postav. Dvě hodiny se nesete na křídlech rozervanýho patizona a jeho vztahu s rodinou, spolubydlou a přítelkyní, abyste nakonec viděli prvoplánové drnkání na citové struny diváků. Závěr filmu mi tak přijde jako vysosávání a zneužití jedné katastrofy (o tom žádná a pro Američany jistě velmi ožehavé téma) za účelem všechny rozplakat a připomenout jim, že život prostě není spravedlivej. Zbytečné a trapné! Dvě hvězdy za otázku a odpověď: "V čem ses ještě nerozhodl?" - "Ve všem.", s čímž se ztotožňuju. Konec. ()

nikoletkaa

Opravdu málokdy se stane, aby moji zatimní všichni oblíbení uživatelé hodnotili ten stejný film 5ti hvězdama. A já nemohu jinak. Pro Pattinsona mám slabost, viděla jsem s ním téměř vše, ale právě zde podal svůj nejlepší a hlavně nejpřirozenější výkon. Emilie mě zaujala už jako Claire ve Ztracených, ale tady byla prostě dokonalá. I ostatní herci byli výborní a všem jsem jejich role věřila. Filmu samotnému bych nevytýkala absolutně nic. Dostal mě dokonce tolik, že jsem jej viděla už několikrát. A jen tak na něj nezapomenu. ()

Misacek22

Film protknutý emocemi, nemám co víc k tomu dodat. Uvažovala jsem o čtyřech hvězdičkách, ale závěr, který se neobešel bez slz, to vytáhl na plný počet! ()

in nomine

Nevyhledávám herce jako R.Pattinson ani P.Brosnan, ale v tomto filmu jsem jim snad i přišel na chuť. Velmi silná podívaná, těžko něco dodat k takovému dramatu a k takovým těžkým životním tragédiím. Film jsem viděl dnes podruhé a i po tomto slédnutí jsem se docela těžko vracel do pohody. ()

Greg25

Jsou filmy o kterých víte, že nejsou dokonalé, ale přesto vás dokážou dostat do kolen. Emocionálně jsou čisté. Nezapomeň na mě je tenhle případ, pere se s některými scénami, ale ve výsledku je plný překvapivé pointy a melancholického hledání a pochopení světa i vlastní identity. Ta atmosféra a celkové naladění mi strašně připomínali Salingerův román Kdo chytá v žitě. Podobná nálada, podobné pocity. Tenhle film znovu ráda uvidím, je ve své podstatě čistě upřímný, bez ambice diváka psychicky vydírat, což v dnešní době není vůbec málo. 100% ()

Florfila

Americká story. Mohla jsem ještě napsat typická, ale tak strašné to nebylo. Snímek měl celkem slušný potenciál a kdyby se amíci konečně oprostili od jejich zbožňované dramatizace a vynechali domácí scény na veřejnosti, pro umocnění situace, udělali by daleko lépe. Překvapil mě i Pattinson, kterému tahle role konečně i slušela, jen si pořád nejsem jistá jeho hereckým talentem. Chvílemi jsem měla pocit, že se ve své roli ztrácí, jakoby nedokázal dešifrovat povahu svého hrdiny. Takto na mě působil i celý snímek, kde byl celý potenciál vhozen do změti obrazců, bez jakékoliv hlubší analýzy. Snímek si ale zapamatuji, jako nejspíš každý, díky nečekanému konci, který byl až moc dobrý a dal by se považovat za zbytečné plýtvání. ()

Nine

Film mohu vidět několikrát a pokaždé ho obrečím. Ale slzy a smutek nejsou jedinou emocí, film celý je jimi nabitý - radost, veselí, zoufalost, vztek, láska, zarputilost... Postavy a příběh jsou hodně reálné a realistické. Filmařům se výborně podařilo ukázat vztahy mezi jednotlivými postavami. A že nejsou vůbec jednoduché. Obzvlášť ty mezi dětmi a jejich rodiči (zejména otci) tolik bolely... Velký význam zde proto hráli jejich představitelé, casting se vyvedl na jedničku - každému z herců a hereček jeho role dokonale pasovala nebo ji výtečně ztvárnil. Ať už je to Robert Pattinson nebo Emilie de Ravin jako ústřední pár, Ruby Jerins jako Tylerova sestra nebo samozřejmě Chris Cooper a Pierce Brosnan coby otcové hlavních hrdinů. A co se týče příběhu - je tak obyčejný, ale díky závěru vlastně tak neobyčejný. Zasazení jisté tragédie do konce filmu bylo nenásilné, "šetrné" a především nečekané. O to víc proto diváka tak dojme, dostane, zaskočí, překvapí. Této tragédie by se dalo zneužít a nastiňovat ji během filmu. Ale jsem moc ráda, že tvůrci zvolili úplně odlišný postup a divák do posledních minut netuší, co natolik ovlivní celou zápletku příběhu. Emoce vyvolané v průběhu filmu proto jsou čistší a ne vynucené/podpořené tím, co divák očekává od začátku filmu, že k čemu se film chýlí... Opravdu citlivě vybudovaný dramatický příběh pln lásky ale i nenávisti, porozumění i neporozumění, radosti i smutku... A to vše podbarvuje příjemná hudba a newyorské prostředí. Režisér v dokumentu o natáčení filmu říká, že chtěl, aby film byl dojemný a současně pozitivní. Myslím, že se mu to povedlo... ()

Filomena.I.

Atmosféra filmu nesla se v duchu trvající lehké melancholie s hlavním představitelem vyhlížejícím jako živý mrtvý. Celé to bylo jakési pošmourné a nepomohla filmu ani závěrečná scéna, kde konečně navázal otec se svou dcerou jakýs takýs vztah. Ani veselejší chvilky v ději nepůsobily vesele a infarktní začátek mne málem dostal na prkna (nikoliv však ta, která znamenají svět). Srdce řádně se nerozproudilo ani v závěrečných titulcích, tož nemohu býti k počinu tomuto příliš přívětivá. Divně plytký film. Vlastně nijaký. Ani ryba ani rak. *** Zapomenu na tebe. Promiň. ()

Pawlisman

Poměrně dost velké zklamání. Plytké s laciným závěrem. Celkový průběh nudný, tolikrát již viděný s podivným obsazením. drama? Romantický? Těžko určit i s tím, že nevidím smysl ani pravého cílového diváka. 6,5/10 ()

Pavlinenka

Jeden z nejlepších filmů poslední doby a další do mé sbírky srdcových filmů. Má to spád, dramatičnost, romantiku, vtip, úžasnou hudbu a skvělé herecké výkony. A to hlavně Ruby Jerins, která opravdu perfektní. Robert Pattinson všem skeptikům dokázal, že umí hrát !!! Tady není možné jiné hodnocení, než plných 5 hvězdiček, protože tenhle film mě dokázal rozesmát, šokovat, rozesmutnit, donutit nenávidět, milovat a rozplakat! ()

Jabro

Tento snímek, jsem skoro přehlédl. Nicméně jaké bylo mé překvapení, když jsem nakonec shlédl herecky výborně a trefně obsazený, skvěle a vyváženě natočený, na nic si nehrající film s velice povedeným závěrem! Celý film jsem seděl jak přikovaný k sedačce a zíral na tu notnou dávku emocí, která ke mě zkrz plátno prostupovala.. A protože takováto překvapení (zejména filmová) mám rád, dávám hned plný počet hvězd! :) ()

Martyr

Brutalne nevyvazeny film. Originalny zaver, ktory dostane vacsinu ludi do kolien (prekvapujuco mna tentoraz nie) nemoze prekryt predchadzajucu hodinu a pol dlhu skakajucu "obcasnudu", ktora sa nevie rozhodnut ci bude klise romantikou alebo drsnou dramou. Zbytocne pisat lebo tentoraz to uplne vystihol POMO. ()

SydneyB

Ze začátku jsem se obávala, pak i věřila, ale nakonec jsem více než mile překvapena. Tedy až na konec, autoři asi nevěděli, jak děj ukončit tak tam práskli tohle, což je podle mě škoda. Ravin je sympatická, Cooper i Brosnan pořád jedou a celkově nemůžu záporně hodnotit ani Pattinsona, který se možná po uniknutí z role metrosexuálního upíra skutečně stane hercem, v tomhle filmu mi ukázal, že potenciál tu je. Celá atmosféra filmu, jakou potkáme jen jednou za rok, mě dostala. Zatím hodnotím takhle. ()

jorgus

no nebyt toho zaveru..ktery byl sice natocen hezky ale absolutne neucelne tak jdu jeste vic..ale celkove vzato jedno z nejprijemnejsich prekvapeni tohoto roku a jedna z nejlepsich romantickych dramat poslednich let..americkych..:) ()

KOZEL84

Trochu mi vadila snaha udělat ze všeho strašnou drámu a z Pattinsona megarozervaného bohéma.Nebylo to uvěřitelné a to i díky nepřesvědčivým výkonům.Pattinsona shazovat nebudu,nebyl o nic horší než všichni ostatní.Taky dialogy nebyli napsané moc uvěřitelně.Zajímavé momenty to mělo,ale s tím koncem to dramatizování už opravdu hooodně přepískly.To snad ani nemohl scénárista myslet vážně.Z těch sraček co se tam všem děly by si to hodil i Budha. ()

kaze

Tie 3 hviezdičky sú za Piercea Brosnana, Chrisa Coopra a malú "Caroline". No a ešte za ten skvelý záver(hlavne nápis na tabuli). Inak, Pattinson mi lezie fest na nervy. Celý film sa tvári ako model, pozerá tým pohľadom z Twillightu a nedokáže sa vžiť do role. Scenár (až na ten záver) je taký predpovedateľný, že ešte aj ten screensaver som vedela, že bude. Ľudia sa takto nerozprávajú, takto nežijú!!!! Neviem, ale woody allen by povedal, že je to klišé, klišé a klišé...ozaj, a rozťahané ako vyprážaný syr.... ()