lajkee

"... but it's very important that you do it." Ach, aké je smutné to, že v jednom okamihu sa môže radosť zmeniť na zármutok. Prekvapujúci, strhujúci záver mi takmer vyrazil dych. Vyzeralo to na podpriemerný film, záverom sa to zlepšovalo a nakoniec ma to dostalo! Slzy sa mi tlačili z očí. Film, ktorý vás prinúti sa zamyslieť nad nad svojim životom, nad vecami, ktoré by ste mali zmeniť, kým máte čas. ()

Sshiva

Upřímně když jsem o filmu poprvé slyšela, měla jsem dojem, že půjde o obyčejný romantický slaďák. Na Roberta P. jsem měla do té doby vyloženě neutrální názor, jelikož jsem ho měla možnost shlédnout pouze ve filmu Stmívání, což opravdu nelze označit za kvalitní film. Právě tento film ale ukázal, jaké herecké kvality v něm dřímají. Herecké výkony hlavních i vedlejších představitelů jsou dosti uvěřitelné a hlavně přirozené, takže máte pocit, že sledujete skutečné lidi a ne pouze jakési karikatury. Přesto že se film v některých momentech tváří jako čistá romantika, převažuje rodinné drama, které jasně ukazuje, jak mohou být někdy vztahy v rodinách komplikované. Myslím, že největší překvapení přináší závěr filmu, který je opravdu nečekaný a posunuje celý film do tak trochu jiné roviny. Na jednu stranu je to dobře a celý příběh tak dostává skutečný spád ale na stranu druhou to možná není ani nutné. To musí každý posoudit sám. Každopádně za mě jsou to rozhodně silné čtyři hvězdičky. ()

mindkiller

Bolo milé, otočiť sa v kine, nech dievča na pravo nevidí, že mi idú slzy do oči a vidieť, že muž na ľavo robí presne to isté. ()

botswana

Na můj vkus byl sice ústřední hrdina až moc rozervaný, ale za daných okolností se vlastně ani není co divit. Sebevražda staršího bratra, rozvrácená rodina, šikanovaná sestra, otec, který místo objetí raději vytáhne peněženku… Jeho život nabere nový směr, když se ne za zrovna moc romantických okolností seznámí s holkou, která pro něj bude mít díky vlastnímu traumatu z dětství velkou dávku pochopení. Všechno se začíná obracet k lepšímu (dojemná byla soudržnost rodiny při řešení školní šikany), až na to, že se člověk může prostě někdy ocitnout ve špatnou chvíli na špatném místě. Samotný závěr už jen doladil celou náladu snímku a byl hodně silný. Co se týče herců, myslím, že výběr se hodně povedl a polemizovat nad tím, jestli Pattinson umí hrát nebo ne, je úplně zbytečné, protože jeho odpůrci budou vždycky tvrdit, že proti němu je i vydrýsek Laurence Olivier. ()

GODZILA80

Film mě dostal. Na konci jsem v kině brečela tak, že mě musel z jedné strany za ruku držet přítel a z druhé kamarádka. A to nejsem žádná plačka, ale tenhle film k tomu absolutně nesměřoval a tak jsem nečekala, že mě tak zasáhne.Já osobně ho umístuji do své TOP 10. ()

Katzi

Dlouho moc dlouho jsem se rozhodovala mezi třemi a čtyřmi hvězdami. Dramatický a romantický příběh zároveň - on má svůj životní úděl a trauma, ona taky - řeší to, prožívají, mluví o tom, jsou tím ovlivňováni, atd. atd. ... Začnou vztah z hecu, potom přiznání, jejich "rozchod" a znovu jsou zpátky - no kolik filmů nabízí tak velmi podobný základ příběhu a děje? Takže jsem u toho seděla a říkám si - jo, dobrej pokus, ale znám i mnohem lepší filmy (to by bylo tak za ty tři hvězdy s odřenýma ušima - to jen díky Emilii a Pierceovi) ... No a potom přišel konec - nevěřila jsem tomu, protože mě to ani ve snu nenapadlo tohle tak "propojit" ... Užila jsem si ten okamžik, kdy mi to došlo, načasování konečné zápletky bylo pro mě úžasné, byla jsem opravdu šokovaná, lehce rozhozená a samozřejmě i slzička padla.... Říkám si - jasně, byl to prostě jenom účelový plán scénaristy, takhle to zakončit šokem, tak trochu jako Šestý smysl, ale tady oproti němu není v průběhu filmu nic, co by vám závěr naznačilo... Prostě to na mě zamýšlený účinek mělo, nelituji peněz - jasné 4 hvězdy ... ()

Mybe

Režijne veľmi dobre zvládnutá dráma- Coultera si skúsim odteraz všímať. Hlavnému protagonistovi akosi neviem prísť na chuť- okrem toho že čudne vyzerá, má čudné gestá, čudne aj hrá- ale uznávam, niekomu sa to môže zdať svojim spôsobom príťažlivé. Veľmi príjemne ma prekvapil Pierce Brosnan- nepamätám si od neho lepší herecký výkon. Nuž a ten záver? Dal sa očakávať- už len z názvu filmu, ale zas až taký propagandistický podtón tomu nemuseli vtlačiť, jednoducho takéto veci nemusím. Ale inak príjemný film, som spokojný. ()

dadiak22

Príbeh dojímavý jedným slovom povedané skvelý, film už trochu horší ale bol dobrý, skvelá dráma od Allena Coultera,ak mám povedať pravdu nepasoval mi tam Robert Pattinson (tohoto herca nemám rád) ale skvelý film. ()

whass

Překvapivě hodně kvalitní romantický snímek,hlavně díky Robertu Pattinsonovi,akorát mě trošiščku málo zklamal nepodstatný konec,ale jinak se jedná o nejlepší romantický snímek 2010. ()

Mescalamba

Zvláštní film, řekl bych, že nesedne každému. Nejspíš kvůli hlavnímu představiteli, který odrazuje určitou skupinu diváků díky jeho roli v jiném filmu (či spíše sérii filmů). Kupodivu umí hrát (ve Stmívání to vážně nešlo poznat) a docela dobře. Vztah hlavních dvou "hrdinů" je takový, nu kapku nedokrvený, chemie až tak moc nefunguje. Ale je to celkově příjemné pokoukání a musím říct, že ten konec teda byla dost originální záležitost, kterou jsem ve filmu už docela dlouho neviděl. Málokdy mě něco překvapí, tomuhle se to povedlo. Asi sem měl "citlivou" náladu, ale mě se to fakt líbilo. Doporučuji pro ženy a dívky.. :) ()

misiacik

Musím uznať, ano musím, že ak Róberto pôjde správnym smerom a bude dôkladne zvažovať herecké ponuky má pred sebou kariéru o ktorej sa môže aj terajším Hollywoodskym hercom iba snívať. Niečo v tom chlapcovi je a po hodine môjho nepochopenia voči nemu som uznal, uznal, uznal. Plochá dejová línia ktorá ma na konci úplne dostala a pohltila. Brosnan vynikajúci a zreje ako víno v sklepe. ()

ac.milan

Až vtedy zistíš, ako veľa pre teba niekto znamenal, keď o neho prídeš. Po rokoch prehodnocujem hodnotenie iba na priemer, stratilo to svoje čaro, hviezda navyše za veľmi sympatickú Emilie. Remember me. Pre pekný večer s polovičkou. ()

vyzakloflu

Krásný... pro mě to bylo rozhodně něco víc než obyčejný, romantický nic, který sem čekala. Mělo to spád, chvílema i správný odlehčení... A ukázalo se že Robert snad i umí hrát... a dokonce že mu to i sluší... To sem nepovažovala za možný.. A ten šok když sem uviděla na tabuli to datum.... Prostě konsternování, to sem naprosto nečekala. ()

Majino

Keď som prvýkrát videl tento film asi pred pol rokom, povedal som si, že na ňom čosi bude. Keď som si ho pozrel pre týždňom zistil som, že je to film, ktorý vo mne vyvolal podnety k zamysleniu. Celým filmom sa tiahne dusná atmosféra zapríčinená dvoma tragickými udalosťami – smrť matky, ktorú videla jej dcéra na vlastné oči (a ktorá je vo filme i zobrazená) a smrť brata hlavnej mužskej postavy. Dcéra zavraždenej a brat toho, čo spáchal samovraždu sa zblížia a obaja majú spoločnú minimálne jednu vec – spája ich tragická udalosť ich blízkych, s ktorou sa vlastne ešte nezmierili a poznačila ich životy. Ona sa bojí chodiť metrom (lebo práve tam jej zabili matku) on dáva bratovu samovraždu za vinu otcovi. Okrem hlavného vzťahu medzi ním a ňou režisér rozvinul i vzťah on a otec, on a mladšia sestra, mladšia sestra a otec, ona a otec. Takýmto rozvitím vzťahov vznikol skutočne pozoruhodný film, ktorý vo mne zanechal po filme ešte nevyriešené otázky. Napr. Čo bolo skutočnou príčinou bratovej samovraždy (hoci on bratovu samovraždu v podstate dával za vinu otcovi, ktorý sa oňho nezaujímal). Ďalej sa možno zamyslieť nad tým, či čiastočné „mimo“ správanie mladšej sestry (ostrihanie vlasov) hlavnej mužskej postavy bolo zapríčinené nezáujmom zo strany otca o ňu a podobne. Čerešničkou na torte bol koniec filmu, keď už už sa zdalo, že sa problémy ako tak vyriešili, prišiel útok na dvojičky... ()

oleg121

Wáu ! Toto bolo prvé slovo, ktoré ma napadlo, keď som tento film dopozeral. Keby som mal niekomu hovoriť o pocitoch z tohto filmu, určite by som len ťažko hľadal slová. Zmohol by som sa len na to wáu. Film vlastne zaujme hneď od začiatku jednou tragickou scénou, o ktorú sa snímok ďalej opiera. Následovne sa do deja pridajú hlavné postavy. Každá z nich má vo filme dostatok priestoru, aby ukázala svoj charakter a aby si divák o nich stihol vytvoriť svoj názor. Postupne sa dej rozvíja, avšak možno budete mať pocit, že tomu niečo chýba. Tento pocit Vám zostane len do prvej polovice. V tej druhej to už šliape na plný plyn a divák si čoraz viac uvedomuje, čo nám tvorcovia v tomto filme chcú povedať. Človeče, film je vlastne takmer skvelý a zrazu príde záver, vďaka ktorému budete film milovať alebo naopak nenávidieť. Toto dielo by však podľa mňa nebolo to pravé, orechové bez skvelého hereckého obsadenia. Pierce Brosnan bol famózny, bez debaty. Emilie de Ravin mi miestami vadila, a to je podľa mňa aj jediný zápor snímku, ktorý u mňa uberá o hviezdu menej. Ďalej Chris Cooper. Tento herec svoju postavu asi ani lepšie stvárniť nemohol. No a nakoniec Robert Pattinson. Jeho som si naschvál nechal na koniec. Kvôli Twilight mánií si o ňom veľa ľudí myslí, že veľa hereckého talentu v sebe nemá. Tu nám však právom ukázal, že sa mýlime. Mohol by po Twilighte skúsiť niečo v tomto štýle. Aj vďaka tomuto je tento snímok o láske, vzťahoch, rodine a priateľstve kvalitnejší. Film ma dojal a s radosťou si ho pozriem znovu, ale až po dlhšej dobe, lebo to musím rozdýchať. ()

Gazzellka

toto bol prv y film s patizonom, ktory som zhliadla po troch unavnych dieloch twilight sagy. prekvapila som samu seba, ked som zistila, ze patizon mi ani tak strasne nevadi, teda pokial nema na bielo natrety ksicht, nevyzlieka sa pred ludmi, nesepka ako retard a nema po cely cas trvania filmu mierne pootvorene usta a voskovy vyraz. musim povedat, ze najlepsia herecka filmu je to male nasilne ostrihane diefcatko..... na zaver mi spadla sanka, pretoze som prvotne ocakavala bohapustu lovestory. taktiez zaciatok ma celkom drsne zabil. to medzitym bolo obstojne. ()

EMILEK007

Tento film je skvěle postavený a herecky kvalitně obsazen. Hlavní role se poněkud nepřekvapivě ujal Robet Pattinson a musím uznat, že se svého úkolu zhostil opravdu svědomitě. Věřila jsem mu každý pohyb, každé gesto a každý nádech. Ta jeho rozervanost vypadala, jako by se s postavou Tylera ztotožnil. Jako by pronikl tak hluboko, že chvílemi není poznat odkud kam sahá postava filmová a kde začíná hercovo já. Co však pro mě bylo naprostým překvapením, byl výkon Emílie de Ravin coby Ally, její výkon se od Ztracených posunul notný kus dopředu a dle mého skromného názoru, jí tento film nabídne další příležitosti v podobném duchu. Což pro ni bude jistě přínosem. Scénář tohoto filmu mi přišel opravdu velmi dobrý a dějová linka věrohodná a skutečná. Mám ráda dobré vykreslení emocí a to tento snímek nabídl. Konec je dobře pojatý. Líbilo se mi, že ke konci není vidět na plátně ani náraz letadel a ani se nikdo nesnaží rozebírat tento fakt. To byl od tvůrců skvělý tah, protože by tím děj začal spadat do jiného filmu a pokazilo by to jak výsledný efekt, tak i to čeho se snažili dosáhnout v předchozí hodině. A dále musím vyzdvihnout, neskutečně geniální propracovanost citů jednotlivých postav (a tím nemyslím pouze hlavních hrdinů). Celé to do sebe krásně zapadá, jako díly skládačky a divákovi musí být nakonec líto, že film a tím i celý zážitek končí. ()

karras

Silný snímek s výborným Brosnanem a úmornou Emilii de Ravin. Omluvte mě, ale já tu herečku prostě nemám ráda. Je suchá, nezajímavá a k tomu ještě oškivá. No, film mě pohltil od začátku do konce, užila jsem si udivených "ach" i smutných "ach" až až. Konec mi vyrazil dech a říkejte si co chcete, ale mě to jako klišé nepřipadá a já si na morbidní konce potrpím. Pattinson byl podle mě skvělý, a vedle Borsnana celkem obstál. Za mě čtyři hvězdy. ()