Woody Allen chce získat lásku Diany Keaton. Je to to jediné, na čem mu záleží a musí proto dělat nečekané věci...
V tomto filmu svým pečlivým scénářem a režií rozbíjí Woody Allen všechna pravidla a podsouvá divákovi pocit, že se může stát cokoli. Allen z nás dělá účastníky svého filmu tím, že mluví do kamery, vypráví nám vtipy a diskutuje s námi o svém názoru. Používá animace, fantasii, titulky, vysvětlující, co si postavy myslí Neurotický a romantický Alvy Singer se zamiluje do venkovské dívky ze středozápadu Annie Hall, která touží po tom, aby se stala zpěvačkou. Tak jednoduchý a prostý příběh rozehrál Woody Allen do neuvěřitelné série svých poťouchlých vtipů a postřehů ze života, které se můžou týkat každého z nás. ANNIE HALL získala Oscara za nejlepší film, ženský herecký výkon, režii, scénář a byla nominována za mužský herecký výkon. (oficiální text distributora)

Cherry_Bomb

Za posledný čas som si veľmi obľúbila diela Woodyho Allena. Aj tento film sa vznášal v jeho typickom humore a komickom štýle. Spolu s Diane Keaton, ktorá stvárňovala Annie vytvorili ideálno/neideálny párik, ktorý rieši to čo bežné páry a niekedy aj pekné malichernosti. Na scéne ako sa zoznámili a Annie sa ho neskôr pokúšala zbaliť som sa dosť pobavila. Aj napriek tomu, že Woody Allen nie je nijaký playboy má v sebe iskru a niečo čo diváka priťahuje (teda ak je samozrejme na scéne). Ako režisér mi zatiaľ dosť sadol. A pointa? Po stroskotanom vzťahu s Annie priešiel na jedno: aj keď sú vzťahy niekedy neidylické, bláznivé a komplikované stále ich vyhľadávame a potrebujeme k životu. ()

kirmakX6on

Užvaněný a věčně nespokojený Woody Allen, tentokrát však nepříliš vtipný, nepříliš inteligentní a jaksi ublíženější než obvykle. Chápu, že ve své době (r. 1977) to musela být bomba, avšak z perspektivy roku 2012 a se znalostí jiných filmů Woodyho Allena jej musím hodnotit jako podprůměrný. Většinu ze svých nápadů a vtipů totiž použil ve svých pozdějších filmech a podle mého názoru lépe a dokonaleji. ()

morris22

"Někdy si říkám, jestli bych vydržela mučení?" "Ty? Gestapo by ti jen vzalo kreditku a všechno bys jim vyklopila!" "Do armády mě nevzali, mám ploché nohy a jsem krátkozrakej, v případě války jsem jasný rukojmí." "Co bych teď dal za velkou ponožku plnou kravské mrvy!" Tenhle film patří k Woodyho lepším a nepochybuji, že ovlivnil spoustu lidí, i mě se líbil, ale jeho druhá půlka se příšerně vlekla. Za tu první bych dal okamžitě hvězdičky minimálně čtyři, ale za tu druhou prostě nemohu. Za shlédnutí ale rozhodně stojí. 70%. ()

iz67

Mam obdobi Allena s Keaton asi nejradsi. Ale letos mi Annie Hall zrovna nesedla - mozna moc sentimentu, mozna moc civilna, mozna moc ceskeho dabingu (12.1.2013 ct art). ()

AlexUnited odpad!

Ospravedlňujem sa všetkým náročným a intelektuálne zameraným divákom, ale takýto nudný film, kde sa nič nedeje, iba sa stále dookola kecá a kecá (a neviem vôbec o čom a ani ma to nezaujíma) sa inak ako odpadom hodnotiť nedá. Jedna jediná trošičku vtipná scénka ešte zo začiatku kde akýsi týpek filozofuje v zástupe ľudí v kine žiaľ ani na tú jednu hviezdičku v tomto prípade nestačí. ()

Kliq

Veľmi zaujímavé dialógy alebo teda vlastne monológy woodyho allena nemajú hanbu pred ničím. Sú vtipné,urážlivé, nemiestne,inteligentné a bavia počas celého filmu. ()

Moiseiwitsch

Typicky Allenovská komedie plná skvělých hereckých výkonů. Mistrovský výkon podává také Diane Keaton. Jeden z nejlepších snímků Woodyho Allena. Vždy se na něj rád podívám znovu a znovu. Neurotické úlety hlavního aktéra jsou fantastické!!! Některé scénky jsou dovedeny k naprosté dokonalosti. ()

llydeb

"Vždycky jsem chtěl patřit do klubu, který by mě nechtěl za člena. A to vystihuje můj vztah k ženám." Film, ve kterém si můžu odříkávat dialogy spolu s herci. Nepřekonatelná Diane Keaton. ()

ratpile

Filmařsky hravé, účelně inovativní. Ta vztahová rovina mě ale úplně nezasáhla, jsem totiž v tomhle úplně jiný typ než Woody, byť mám neuróz asi také požehnaně. Nehledě na to, spousta Woodyho mouder platí univerzálně a trefně pobaví. Některé scény se pak vyvedly i komediálně (Walken a auto). Brilantní bylo pak zejména civilní herectví Diane Keaton, která byla opravdu boží. Na to, abych hodnotil plnou palbou, jsem se ale tentokrát ve Woodym příliš nenašel. Takový Manhattan mi byl bližší, a co nestačil dialogem, dohnal okouzlující atmosférou. ()

teba

Já vim, je to klasika... a ty Woodyho okecávačky jsou hrozně vtipný :o) Ale při tom všem mě to zkrátka nechytlo, brala jsem to spíš jako sled skečů s přidanou hodnotou v podobě roliček mnoha pozdějších hvězd. ()

PlysovyMacko

Nechápem ako sa na takého otravného muža ako je hlavný hrdina, môžu lepiť ženy. Vo filme sa vkuse rozpráva absolútne o ničom. Nezaznamenala som ani vtipné hlášky, ani postrehy o vzťahoch, ani romantiku ci lasku-hlavne postavy po sebe iba štekajú. Film ma unavil-drístami. ()

RigorMortis

Woody Allen a jeho vzťahové patálie. Nie je to klasická romanťárna. Film začína v podstate "od konca", nekončí srdcervúco ani presladene a je okorenený občasnými vsuvkami, kedy sa Woody otočí na kameru akoby k divákom. K tomu hromada skvelých hlášok (väčšinou z úst hlavného hrdinu) a psychoanalýza, ktorá vtedy asi bola módnou záležitosťou. ()

JosefTomas

Těžko uvěřit, že na mé osobní otázky ohledně filmových postupů bude odpovídat právě snímek Annie Hall. Mé první setkání s tímto tvůrcem je pro mě v podstatě nečekané, překvapivé a originálně stylizované. Strašně se mi zamlouvá ten styl, líbí se mi ta bourání očekávání, prolomení čtvrté stěny, ten moment, kdy Allen v podstatě zastaví náhodného kolemjdoucího a zeptá se ho názor. V tomhle Woody prakticky nemá konkurenci, protože takto svěžím, nelineárním a neotřelým postupem dokáže zaujmout v podstatě okamžitě. Jediná výtka může být snad jen ta, že jakmile jsem se nabažil jeho vizuální geniality, už mě prakticky neměl moc na své straně a to navzdory květnatým dialogům i naprosto okouzlující Diane Keaton. Posledních 20 minut už jsem se tak spíš nudil a jediná výhoda pro mě byl konec, který pohladí po duši a mé mírné zklamání trochu zmírnil. A ač to možná tak nezní, jsem po prvním setkání s tímto tvůrcem spokojený. EDIT: Vracím se téměř po pár hodinách, neboť jsem až nyní pochopil tu genialitu. Allen v podstatě natočil terapii pro lidi (a zřejmě i sebe), co jsou na začátku, nebo na konci milovaného vztahu, přičemž všechnu tu strast neopomíná sarkastickým způsobem komentovat. Při tomto zamyšlení navyšuji hodnocení a začínám Woodyho vnímat jinak, než jsem ho po skončení filmu bral. ()

hrumsrt

Moje prozatím druhé setkání s Woody Allenem a říkal jsem si, že když se mi tak líbila Půlnoc v Paříži, sáhnu po ještě něčem dalším.. A vedle Manhattanu je tohle taková ta vlajková loď, ten první film, který si s režisérem spojíte.. Boříce čtvrtou stěnu hlavní hrdina pronášející úvahy o tom, co divák vidí na plátně. V jádru jde pořád o romantický film, který ale svojí unikátností možná úplně přetočil žánrové standardy.. Není to příběh o tom, jak se do sebe lidé zamilovávají, ale vlastně o opaku.. Může Vám připadat, jak časté Allenovo adresování přímo k divákovi dává filmu osobnější přístup, ale co když se nejste schopní naladit na jeho vlnu a dokonce tak, že Vám hrozně chytrý pohled na všechno začne docela vadit.. Je to takový šok, že si lidi o situacích myslí i něco více než jen, co dělají nebo říkají.. Nesmál jsem se a spíše mě to zaválo depresí. 60% ()

Weirdman

9/10... Nevedel som poriadne na čo idem. Počul som len, že je to skvelý film a toho som sa dočkal. Dokonca film predčil moje očakávnia a tak dobre som sa už veľmi dlho nebavil... ()

Daves97

,,Už jako kluk jsem si vybíral špatné ženy. To je nejspíš můj problém. Když mě máma vzala na Sněhurku...každý se zamiloval do Sněhurky, jenom já do zlé královny.'' // Film po kterém si člověk nemůže říct nic jiného než to, že Woody je génius! ()

Aero oslaví osmdesátiny W. Allena festivalem

Aero oslaví osmdesátiny W. Allena festivalem