Woody Allen chce získat lásku Diany Keaton. Je to to jediné, na čem mu záleží a musí proto dělat nečekané věci...
V tomto filmu svým pečlivým scénářem a režií rozbíjí Woody Allen všechna pravidla a podsouvá divákovi pocit, že se může stát cokoli. Allen z nás dělá účastníky svého filmu tím, že mluví do kamery, vypráví nám vtipy a diskutuje s námi o svém názoru. Používá animace, fantasii, titulky, vysvětlující, co si postavy myslí Neurotický a romantický Alvy Singer se zamiluje do venkovské dívky ze středozápadu Annie Hall, která touží po tom, aby se stala zpěvačkou. Tak jednoduchý a prostý příběh rozehrál Woody Allen do neuvěřitelné série svých poťouchlých vtipů a postřehů ze života, které se můžou týkat každého z nás. ANNIE HALL získala Oscara za nejlepší film, ženský herecký výkon, režii, scénář a byla nominována za mužský herecký výkon. (oficiální text distributora)

Rocket

Mne tento Allen vôbec nesadol. Štvrtú hviezdičku pridávam akurát za záverečné posolstvo. Potešili minirole Christophera Walkena a Jeffa Goldbluma :) ()

edie sedgwic

Jeden z najlepsich Allenovych filmov, v ktorom po kazdom pozreti nachadzam nieco nove, aj ked ta pravda je ina ako ta, ktoru by som chcela pocut. ()

jasanka

Můj třetí film Woodyho Allena; z těchto tří pro mě byla Annie Hall zlatý střed. První polovina výborná, postupně začaly vtipy a děj pokulhávat, až se film dostal do fáze, ve které jsem se nudila. Myslím, že za takových dvacet let bych to ocenila víc. ()

JohnDick

Tento snímek vypráví příběh snad až osudové lásky neurotického, dvakrát rozvedeného komika Alvyho Singera (Woody Allen) k začínající zpěvačce Annie Hallové (Diane Keaton). Ač se může zdát, že to je jen další romantický film, věřte, že pokud alespoň trochu máte rádi tvorbu Woodyho Allena, zde se budete královsky bavit. Vlastní podpis autora z filmu úplně sálá: propracované dialogy, stejně jako monology, inteligentní humor, životní moudra a v neposlední řadě všudypřítomný New York. Excelentní výkony obou hlavních herců vám dokáží, že milostný příběh se dá vyprávět i jinak, třeba i v trochu zbrklé a nervózní podobě. ()

Narciska

Moc příjemný film. S nezaměnitelnou atmosférou. Porozuměním. Duší a intelektem. Smyslem pro nadsázku a humor, který se jen tak nevidí. ()

phamphi

K tomuto filmu pravděpodobně dospívám s každým dalším shlédnutím. Nejdříve to byla nudná vztahovka, později však něco víc. Uvidíme, co příště. Btw, "La-dee-da, la-dee-da." = 55. nejlepší filmová hláška podle American Film Institute. ()

ladno

Moje prvé stretnutie s Woody Allenom nemohlo dopadnúť lepšie. Príbeh vynikajúci, dialógy vyšperkované, vtipy inteligentné a duchaplné. Výborné. To mi pripomína, že už som dlho Woodyho nevidel... 99%. (A mám radšej Woodyho filmy s Diane Keaton, než ako s Miou Farrow.) ()

Vesecký

Škoda, že jsem naposled viděl v době, kdy jsem ještě nemohl psát komentáře. Allenovy filmy mají v sobě kouzlo ironie a sebeironie, Annie Hallová patří k tomu nejlepšímu, co se mi z jeho tvorby líbilo. Děj skutečně není podstatný, podstatné je právě to zobrazení manželského vztahu po vyprchnutí zamilovanosti. ()

piranha

Kecy, kecy, samý kecy. Bože, jak já nesnáším tohleto plytké, křečovité kecání o ničem. A přece není možné, aby tohle dělaly všechny postavy ve filmu, takže tím vyplní celou stopáž! Někde přece musí být nějaká rovnováha! Pod nánosem pseudofilozofie se ukrýval primitivní příběh s nevýrazným dějem, takže za mě nakonec jen jedna hvězdička. ()

rexino

Okej, začína to zaujímavo... hneď mi prezradil že sa rozišli... toto bude netradičné teším sa. Zrejme za to môže ona, aj keď aj on mi príde trocha otravný..... Okej.. zrejme hlavná postava bude viac ukecaná ako som čakal... Počkať, je to už 10 minút a už asi začínam chápať prečo sa s ním rozišla.... Okej už je to 15 minút a Woodyho neviem naozaj zniesť.... 25 minút... oh už SKLAPNI!!! SHUT UUUUUUP!!!! SHUT UUUUUUUUUUUUUUUUUP!!!! Tento film mi naozaj pocukal nervy a zásadne nebol pre mňa, lebo už dávno som necítil tak úprimné antipatie k hlavnej postave. Tak nesmierne OTRAVNÁ postava sa len tak nevidí. Film, ktorý chce byť silno inteligentný asi ako šprt v prvej lavici, ktorého šikanujú pre motýlika na košeli. Film, ktorý pripomenul učiteľke, že bola domáca úloha. Ten film, ktorý sa vás počas diéty spýta, prečo si dávate ten koláč. Ja naozaj neviem, čo tie ženské postavy videli na hlavnom hrdinovi. ()

lsd

Tak tohle je pro mě asi úplný vrchol woodyho tvorby(nebo aspoň jeden z vrcholů). Spojuje to vše co na něm mám rád. Humor si nechal(takovéto zhodnocení situací do kterých se dostal nebo kritika různých věcí atd.), ale dostalo to i hloubku, která je tu ve vztahu s postavou annie hallové. Jistě to byl v allenově tvorbě velký obrat. Můžeme zde vidět, že tady se woodyho postava nejvíc podobá jemu samému a i ten vztah je téměř reálný. ()

gombarix

Absolutní filmové mistrovství. Původně jsem se chtěl mrknout jen na kousek a pak jít spát (bezprostředně předtím jsem usínaje dodíval Smrt v Benátkách), ale místo toho jsem byl natolik stržen záplavou Allenova geniálního vtipu a živelností hereckých výkonů, že jsem se nedokázal odvrátit ani na sekundu až do samého konce. V epizodní roli se zaskvěl jako vždy nádherně úchylný Ch. Walken a potěšil i Paul Simon. Snad jen ten závěrečný souhrn "nejlepších záběrů" si autor mohl nechat od cesty, ale pořád je to hodně, hodně přes 90 %. ()

tragos

Annie Hallová je černá perla romantických komedií. Jestli jsem někdy chápal Woodyho Allena, tak to bylo právě v tomto snímku. Bez debaty geniální. Co mě složilo? Prohmatání čelisti jako odpověď na otázku "A nevadí ti, že jsem se nemohla tak dlouho udělat?" ()

Eluin

Geniální dílo geniálního Woodyho. Dostala mě scénka, kde se Woody táže lidí na ulici na to, zda jim "klape vztah" a jedna dvojice odpovídá cosi ve stylu, že "oba jsme povrchní a tak si rozumíme" :-) ()

TETŘEF

První pro mě opravdu koukatelný Allen. Jeho režie naprosto bizarní a jeho herectví jak ze sitcomu. Tak takhle by to šlo. :) ()

Aero oslaví osmdesátiny W. Allena festivalem

Aero oslaví osmdesátiny W. Allena festivalem