Mladý rytíř Lagardere je nalezenec. Ujali se ho dva strýčkové Cocardasse a Passepoil a naučili ho nejen mnoha kejklířským kouskům a tomu, jak se o sebe postarat, ale především ho naučili skvěle šermovat. Díky svému umění se Lagardere seznámí s vévodou de Nevers a stanou se z nich přátelé na život a na smrt. Když Nevers pozná, že Lagardere má nejen ruku, ale i srdce pravého rytíře, povýší Lagardera do šlechtického stavu. Oba cestují na svatbu do Caylus, kde se má Philippe de Nevers oženit s krásnou Blanche, která mu ale již stačila porodit potomka. Nevers má tedy dědice, který se tak stal nepřítelem číslo jedna pro jeho bratrance Gonzagua, jehož lehkomyslný Philippe pověřil správou svého majetku. Gonzague tak celá léta spřádá plány a vymýšlí intriky, jak by se celého jmění Neversů zmocnil. Neštítí se ničeho, ze svatby se stane masakr a vlastní rukou zabije Gonzague vévodu de Nevers. Lagardere stačí zachránit dcerku vévody Auroru a uprchnout. To vše se stalo v roce 1699... a o šestnáct let později, konečně přichází čas, kdy může Lagardere pomstít přítele a získat zpátky svou čest... Ale to už je příběh, který všichni znají, ale na který se vždy znovu a znovu se zatajeným dechem podívají... Novou verzi románu Paula Févala Hrbáč natočil s úspěchem známý režisér Philippe de Broca. Jeho Hrbáč není zdaleka jen romantickým příběhem, nýbrž je velkolepou podívanou: boj dobra a zla je zasazen do nádherných exteriérů, šermířských soubojů a je zahrán jedinečnými francouzskými herci. (oficiální text distributora)

ti88na

Knižnú predlohu nadovšetko zbožňujem, a preto ma mrzí, že doteraz ešte nikto nebol schopný natočiť zodpovedajúce filmové spracovanie. Táto verzia sa veru vôbec nevydarila, predovšetkým som sa nemohla zmieriť s hlavným hrdinom. Čo aký je Daniel Auteuil dobrý herec, do tejto role sa nehodil (s ohľadom na knižnú predlohu). Bol príliš starý, príliš malý a príliš komický. Jediné, čo musím pochváliť je výber Vincenta Pereza, ktorý bol skutočne skvelý Nevers. ()

Asmodin

Krásný, milostný příběh. Nemusím vidět ostatní filmy, abych věděla, že tohle zpracování je bezpochyby to nejlepší (snad kdybych měla knižní předlohu, abych mohla s čím porovnat). Nádherný soundtrack i obsazení. Co víc si přát? Já jsem tady dostala všechno. :o) ()

aLPaC

Původní film jsem neviděl, takže nemám možnost srovnání. A myslím (pro mě), že je to dobře, jelikož jsem alespoň nevěděl, co se bude dít a kam se bude děj ubírat. Hlavní ženská hrdinka je bezpochyby nádherná, jen ten její vztah s otcem neotcem byl na můj vkus až moc incestní. Jediným pro mě známým hercem v tomto filmu byl Vincent Perez a tak mě dost překvapila jeho poměrně malá role. Nakonec hlavní mužská role byla zahrána dobře, s jeho představitelem i jeho počínáním (tedy až na to, co jsem psal výše) jsem byl spokojen. Maličký záchvěv De Brocy po hodně letech, bohužel jeho poslední. ()

Chipešek

Film mého dětství - všechno, co bych na něm normálně kritizoval je jenom součástí mojí krásné nostalgické iluze. Marie Gillain <3 ... to byly časy :) ()

Vesecký

Originál s Maraisem neznám nebo si ho už nepamatuji, z tohoto hlediska jsem tento remake nemusel porovnávat se zajisté lepším originálem. Daniela Auteuila mám jako herce v oblibě a Marie Gillainovou jsem už v něčem asi viděl, před pětadvaceti lety to bylo půvobné děvče. Šermování bylo naštěstí méně než v některých nudných filmech na tomto "umění" založených, takže zbývá jen napínavý a dobře převyprávěný děj. ()

Milwa

Velmi příjemné překvapení:-) Natočeno úplně jinak než klasický hrbáček s Jeanem Maraisem. Na rozdíl od mnoha televizních filmů zde byl skvěle napsán scénář a nebyly zde přiblblé dialogy. Dle mého názoru velmi dobře zvládnuté šermířské scény a propracovaná výprava. Hezky jsem se pobavila a jsem ráda, že je na světě další dobrý "historický" film. ()

Mlle

Na dnešní poměry vynikající film. Téma, ano, romantické… ale toho děje a ten vynikající (jako vždy) Daniel Auteuil… V době vzniku by mě nenapadlo dívat se právě na takový film. Dnes, mezi vším tím brakem okolo, už nezbývá moc možností… Po jejich boku vynikne bohatství dějových linek, výborné herectví i scénář vystavěný od jednoho bodu k druhému, z nichž první je začátek, následuje zápletka, zvrat, vrchol a skutečný konec ;) Dnes netypické, že… ()

Puol

Klasický námet spracovaný klasickým spôsobom, tj. nič nové pod slnkom, sympaticky naivné, ale vcelku príjemne ubehnuté 2h. ()

levente

Velké zklamání. Jen "dcerka" byla o poznání hezčí, než v původním snímku. Celý děj je takový nevyrovnaný, místy se zásadními logickými nesmysly. Od půlky filmu se hlavní hrdina se svou adoptivní dcerou milují. Žádné překvapení. Ztráta času. ()

Cruchot

Tahle adaptace se moc nepovedla. A ač jinak Daniela Auteila můžu, v tomto případě Jeanu Maraisovi nesahá ani po kotníky. ()

Hightower

V určité fázi filmy si spíš říkám, jestli se nejedná o komedii (viz souboj s "dítětem" na hradbách). Nebylo by to nic špatného, kdyby to spíše nebylo kontraproduktivní, neboť komediálními scénkami film zančně ztrácí. Děj se v určitých scénách zdá příliš nedomyšlený (viz neuvěřitělně rychlý obřad a předání "mrtvolky" dítěte v rakvi), nebo přehnaně strojený (viz konečný souboj). Dobro nad zlem vítězí, ale až příliš okatě. Malý plus je za humorné znázornění činnosti burzy. ()

Martinka21

Příběh velkého přátelství, odvahy, odhodlání, pomsty a lásky. „Říkal, že lásku může odloučit chudoba nebo věk, ale já vím, že je to hloupost,..“… „Za 20let mi bude stejně jako jemu,“… Lagardere si svou lásku Auroru doslova vychoval. Velmi dobré herecké obsazení, poutavý příběh s pěkným happy endem, který mi vykouzlil úsměv na tváři. :)) ()

AloeB

Zábavný dobrodružný snímek s historickými kulisami. Daniel Auteuil zde působí mnohem sympatičtěji než jeho Jindřich Navarrský z Královny Margot a na ostatní Francouze se zde také dobře dívá, dokonce i na zde kritizovaného Luchiniho, který se mi ve své záporné roli velmi líbil. Příběh ani extrémně komplikovaný, ani originální, na nic z toho si ale nehraje a tím dovede diváka uchvátit. Oceňuji také to, že se tvůrci nesnažili hrát na děj jako prim, ale dávali rozvoj i vzájemným vztahům mezi postavami, ať už jde o Lagardera a de Nevers, nebo vztah opět Lagardera se svojí adoptivní dcerou, která byla v podání Marie Gillain neskutečně sladká, ale v konečném důsledku jde o jednu z mála mých výtek, protože mi jejich závěrečný polibek prostě neseděl. Ale tím, že neznám ani knihu ani původní film, nemohu říct, kde se chybička poprvé objevila, či zda chybou vůbec je. Tak či onak to ale mé dobré pocity z Le Bossu nijak nezmění. ()

haWranka

Průměrný film ve svém žánru, který měl tu výhodu, že jsem se nenudila a že hlavní představitel byl sympaťák. Ovšem musím uznat, že při závěrečném polibku jsem se musela šklebit (a to né v dobrém), to bylo tak nějak fujky. Jinak si nemůžu stěžovat, dostalo se mi toho, co jsem čekala. ()

waska

Jako u každého remaku se bojíte, aby z toho nebyl paskvil. U Hrbáče jsem byl mile překvapen a musím přiznat, že se mi to snad i líbilo víc než původní verze s Jeanem Maraisem. K příběhu není co dodávat, tady se nedá nic moc změnit, Daniel Auteuil je jako Lagardere sympatický a Marie Gillaain je vskutku půvabná a má co ukázat.. ()