Mladý rytíř Lagardere je nalezenec. Ujali se ho dva strýčkové Cocardasse a Passepoil a naučili ho nejen mnoha kejklířským kouskům a tomu, jak se o sebe postarat, ale především ho naučili skvěle šermovat. Díky svému umění se Lagardere seznámí s vévodou de Nevers a stanou se z nich přátelé na život a na smrt. Když Nevers pozná, že Lagardere má nejen ruku, ale i srdce pravého rytíře, povýší Lagardera do šlechtického stavu. Oba cestují na svatbu do Caylus, kde se má Philippe de Nevers oženit s krásnou Blanche, která mu ale již stačila porodit potomka. Nevers má tedy dědice, který se tak stal nepřítelem číslo jedna pro jeho bratrance Gonzagua, jehož lehkomyslný Philippe pověřil správou svého majetku. Gonzague tak celá léta spřádá plány a vymýšlí intriky, jak by se celého jmění Neversů zmocnil. Neštítí se ničeho, ze svatby se stane masakr a vlastní rukou zabije Gonzague vévodu de Nevers. Lagardere stačí zachránit dcerku vévody Auroru a uprchnout. To vše se stalo v roce 1699... a o šestnáct let později, konečně přichází čas, kdy může Lagardere pomstít přítele a získat zpátky svou čest... Ale to už je příběh, který všichni znají, ale na který se vždy znovu a znovu se zatajeným dechem podívají... Novou verzi románu Paula Févala Hrbáč natočil s úspěchem známý režisér Philippe de Broca. Jeho Hrbáč není zdaleka jen romantickým příběhem, nýbrž je velkolepou podívanou: boj dobra a zla je zasazen do nádherných exteriérů, šermířských soubojů a je zahrán jedinečnými francouzskými herci. (oficiální text distributora)

Acrobat

Či je Lagardére rovnako populárny ako Christo je na polemiku. Peknú, pretože víťazia obaja, a ja, pohrúžený do ozaj výborne napísanému príbehu, nemôžem minúť akékoľvek spracovanie. Vedomosť o tomto snímku som nemal, no upútavka na ČT2 zapôsobila a utekal som domov, aby som stihol perfektného Auetila, šialeného Pereza a pre mňa skvelého bezokého. V podstate len záporák pôsobí ako s fantasy, je však na niektorých miestach správne, ba až čudne šibnutý, chorý, úlisný, úchylný, zákerný. Skladbu Hrbáča možno postaviť iba na troch elementoch. Herci prepožičiavajúci charakter postavám (skvelá francúzska prehliadka), šerm a súboje a udržanie dobrodružnosti príbehu. Nešlo o orgastické vyvrcholenia, avšak všetko sedelo v príjemne pozerateľnom štýle, takmer vždy okorenené skvelou choreografiou súbojov. Excelentné bolo zasadenie časti vysoko do hôr. Sneh pôsobí až radostne, infantilne. Istý De Broca mi v konečnom dôsledku naservíroval poctivú francúzsku kinematografiu, ktorá nikde netlačí, ale úctyhodne pokojne kráča k potešeniu diváka. ()

PaRi

Ale jo, celkem podařená nová verze starého příběhu. Neurazí a pobaví. Herecké výkony dobré. Tři hvězdičky určitě, ne-li tři a půl. ()

altaica

PRO MUŽE:Po 140 letech od prvního vydání románu Paula Févala a téměř 40 od jeho posledního slavného zfilmování s Jeanem Marais v hlavní roli byl Hrbáč opět přiveden na filmové plátno. Nesdílím názor místních kritiků, protože tento remake je naprosto důstojným nástupcem předchozí verze a jak Vincent Perez, tak především Daniel Autreuil ve svých rolích válí. Slabším místem je záporák, protože v podání Fabrice Luchini nemá démonické charisma, ale je jen uboze slizkej. Vynikající šermířské souboje, úžasné exteriéry, bohatá výprava, výborná kamera a scénář zachovávající původní předlohu. Drama to samozřejmě není ani omylem, dobrodružné – budiž, spíš bych to řadil do pohádek s dobrým koncem bez pohádkových kouzel. Být to o půl hodiny kratší, mohlo to být za 5*, takhle je to rozvleklejší záležitost pro děti a mládež.         PRO ŽENY A *CITLIVÉ* MUŽE: Na rozdíl od mnoha žen a bukviček, madame, dávám před urostlým kuřbuřtem, Jeanem Marais, s ksichtem retarda po mrtvičce s obrnou přednost mrňavému Auteuilovi s naturelem foxteriéra. Velmi vydařená adaptace, jen občas to sklouzává do bezbřehé romantické sr*čky. Přesně to pravé pro vás. Doporučuji.          HLÁŠKA:1 Myslel jsem, že jste voják, na sedm let. 2 Propuštěn, pane vévodo, zabil jsem plukovníka.1 Blahopřeji. 2 Svého plukovníka.1 Ale.. 2 Byla v tom žena. 1 Omluvitelné. 2 Jeho žena..//Pařížané se nikdy nesmějí? Pařížané se smějí všemu, kromě komedií. ()

Godhaj

,,Pařížané se smějí všemu kromě komedií.“ Nové zpracování Hrbáče je narozdíl od verze s Maraisem lehké, akční, s lépe napsanými postavami a lepším castingem. Je v tom více vtipu, lepší a hlavně uvěřitelnější šermování a více emocí. Přes tyto klady se stále jedná o poměrně nezajímavý historický film, vinu za to nese patrně předloha, která mě nijak nebaví, navíc ty incestní podtóny mi připadají úchylné. Tady o nějaké nadčasovosti nemůže být vůbec řeč. Zbytečně přepálená dvouhodinová stopáž má za následek, že děj je v druhé polovině trochu nudný, hlavně ta zcela zbytečná zápletka o Mississippi. Přesto jsem rád, že jsem tuto verzi shlédl už kvůli výborně zpracovanému dobovému prostředí. jak bývá u evropských historických filmů zvykem. ()

McMastamind

K původní verzi jsem se sice zatím nedostal, ale tohle mi kupodivu přišlo velice k chuti. Autoři se nebojí do svého "historického" dílka vimplantovat trochu té krvavosti, sprostoty (zachované dokonce i v českém dabingu) a určité syrovosti 18. století. To, s jakým stylem dokázala Marie Gillain vpreparovat kord do čela zlého agresora mě naprosto odrovnal. Navíc si to na nic nehrálo, bavil jsem se víc než slušně, herci byli úžasní... Můj šálek to rozhodně není, ale ani to mi nezabrání dát 4*. A ten záporák byl fantasticky slizkej. (PS: můj prémiový stý komentář, takže doufám, že ho náležitě oceníte ;) ). ()

ostravak30

Tak já jsem viděl Hrbáče z roku 59 s Jeanem Maraisem a výborným Bourvilem a tak mám docela jasné srovnání. Dokonce Železná maska ani Hrabě Monte Christo se mi nelíbily tak moc, jako Hrbáč. Tato verze prohrává prakticky ve všem. Daniel Auteuil prostě není tak charismatický a výrazný jako jeho slavný předchůdce. Také maska hrbáče byla povedenější v dříve narozeném snímku, o šermířských soubojích ani nemluvě. Zde byly chabé a to včetně toho závěrečného od kterého jsem teda opravdu čekal víc. Původní film z konce padesátých let je o více než dvacet minut kratší a vůbec mu to neškodí. Působí svižnějším a lepším dojmem. Zde jsem nacházel momenty nudnější a nezáživnější. Přes dvě hodiny filmu...to tvůrci tentokrát přepískli. Záporný hrdina působil od počátku směšně a vůbec ne záporně. Tvůrci se snažili o výpravnost, ale zde musím jednoznačně konstatovat, že původní film jasně dokazuje, kterak méně je někdy více. ()

Hawaj

Svižná fajnovka. Bohužel místy až tak svižná, že ty skoky ve scénáři občas ani nestihnete. Občas to vypadá jak se koukat na seriál z rychlíku. Rozjezd je parádní, briskní a chytrý a sympatický až máte pocit že to bude pořádnej biják. Bohužel Lagardere na začátku působí až jako příliš jednoduchý prosťáček než by měl být, aby pak na konci byl jako liška podšitá? Trošku rozpor. No ač je mi sympatický, tak mi to jeho nevyrovnaný provedení celý film trochu kazí. Všem ostatním hercům věřím ty jejich postav víc. Jinak je to pěkně natočený, hezká výprava, exteriéry i stavby a skvělé šermířské souboje. Ale na takový klasický příběh bych čekal větší epičnost než takou operetku. ;-) ()

tonton78

dobrá adaptace, sympatičtí herci...na Maraise to samozřejmě nemá..ale ruku na srdíčko, ne každý může být teplouš..velmi, velmi krásňoučké čtyři hvězdičky..božínku ()

swinevenca

Šálily mě dětské vzpomínky, po letech už to zdaleka není dobrý film, ale spíše trhlá a vleklá středověká romanťárna s incestním nádechem a podivným příběhem, který do role klaďase katapultoval komického žoldáka, co klidně pigluje ženu svého ubytovatele. A za protivníka má naprosto nijakýho tichošlápka se zálibou v hrbáčích. To je podobně vražedná dvojka jako Simír a řidič se zbytkáčem na české okresce. ()

Gig

Daniel Auteuil jako Jindřich je výborný. Stejně tak Filip, ten jenž zavraždil druhého ze tří Filipů je pořádně slizký. Ale tím výčet toho pozitivního rychle klesá. Nejen že příběh je hodně oklešten, ale postrádá ono koření - romantiku, letité hledání vrahů a postupné odstraňování. Film s Maraisem je krásný, romantický ale moc pohádkový. Pro mě ten pravý hrbáč je film Hrbáč Lagardere. Broca je výborný režisér a natočil skvosty jako Cartouche, ale tu mu to bohužel nevyšlo. ()

aiv

Tenhle film miluju. Krásná hudba krásné exteriéry i interiéry. Úžasný děj a herecké výkony. Nemůžu jinak než pět hvězdiček. I po letech se na ten film ráda podívám. ()

Scaevola

Přiznávám, že novější verse je prvoplánově přímočařejší, sází na efekt šermu i mravů a celkově působí pikantněji přesně tak, jak si "zdegenerovanou" šlechtu před Velkou francouzskou vzpourou představuje dav. Leč to vše může být i kladem, nehledáte-li umění, ale pouhou zábavu s dobrodružnou zápletkou podle tradičních žánrových konstelací. ()

Skylwalker42

Přiznám se, že původní verzi s Maraisem moc neznám, ale tato verze rozhodně nedělá ostudu. Auteuil je přesvědčivý a jeho herecký um je precizní. ()

PTuranyi

Dobre natočený klasický príbeh. Produkcia je na dobrej úrovni. Herci sú profesionáli a svoje role zvládajú veľmi dobre. To čo im podráža nohy je scenár. Zrejme kvôli snahe stihnúť v danom čase rozšírený príbeh sú niektoré veci podané skratkovite bez toho aby prirodzene vyplynuli z deja. Napríklad Lagardère získa šľachtický titul len bez toho aby sa stihol nejako predviesť, a to ešte pred chvíľou bol na strane vrahov vojvodu de Nevers, ktorý ho pasuje za rytiera. ()

Xylobalsam

Ocekaval jsem hodne, ale prislo velke zklamani po vsech strankach. Dej je malo napinavy, romanticka cast je zpracovana dost neotrkane Jedine, co stoji za pochvalu, jsou sermirske souboje a herecke obsazeni. ()

prometheusll

První polovina Super , ale druhá polovina už byla blbost. V druhé polovině mě strašně nudí to,jak dcera hledá svoji matku. Oničem druhá půlka. Opravdu první polovina filmu si zasloužila 2 hvězdy a druha polovina jen 1 hvězdičku.. ()

Atewi

Film je dobře zpracovaný, ale člověk má i tak pocit, že je pouze přepsáním již dávno existujícího (a velmi povedeného) příběhu, nic moc nového. ()