Cikánská dívka Adeline (Penélope Cruz) prorokuje venkovskému dobrodruhovi a vtipálkovi Fanfánovi (Vincent Perez), že se ožení s královskou dcerou. Mladík, který se dosud zajímal především o dobývání srdcí vesnických krásek, má před sebou konečně cíl, který stojí za to. Aby se mu přiblížil, nechá se naverbovat do královské armády. Rozhodnutí seznámit se s princeznou, ho však málem stojí život. Ještě že je tady krásná Adeline, která Fanfána oddaně miluje a která je ochotna nasadit za přítele vlastní krk - i čest. Kdy si toho ovšem mladík posedlý svým snem o vznešenosti a hrdinství konečně všimne? Schyluje se k rozhodující bitvě a spása Francie i pravé lásky je v rukou jediného muže... Producentem a spoluscenáristou remakeu klasické romantické veselohry, která před dvaapadesáti lety proslavila režiséra Christiana-Jacquea, se stal Luc Besson, jeden z komerčně nejúspěšnějších a nejvlivnějších producentů Francie. Režii svěřil zkušenému Gérardu Krawczykovi (série Taxi, veselohra Wasabi), který s chutí přijal výzvu vrátit se k jednomu z nejúspěšnějších titulů poválečné francouzské kinematografie - a natočit jeho moderní, odlehčenou verzi. Vincent Perez stvrzuje své postavení prvního milovníka francouzského filmu rolí, ve které v roce 1952 zazářil legendární Gérard Philipe. Role krásné Cikánky Adeline, v původním filmu ztvárněnou Ginou Lollobrigidou, se ujala hollywoodská hvězda španělského původu Penélope Cruz. (oficiální text distributora)

Dale

Originál je jediný francúzsky film, ktorému som dal najvyššie hodnotenie a tento remake mu nesiaha ani po kolená. Keby to bolo dielom Američanov - "majstrov francúzskych remakov", tak by som to bral, ale že si takto zničili svoju klasiku sami Francúzi, tak to je sila. No ale nie je to až také zlé, párkrát som sa aj zasmial a Penelope je veľmi sympatická. ()

mustafa

Originál jsem neviděl. Ale tohle je slabý i bez znalosti originálu.. Perez je na svou roli starý a místy při jakýchsi naznacích honiček je vidět, jak jasně a zřetelně odfuňuje. Nezapírám, že místy je ten film zábavný (první zpackaný pokus o únos královské dcery), dalším kladem je obsazení Penelope Cruz (mimochodem musím přiznat, že tuto herečku příliš v oblibě nemám), ale tady ji role Adeline sedla - alespoň podle mě. Tím ale výčet kladů končí. Dál už mohu pouze kritizovat. Začít bych mohle u dialogů, které vyznívají opravdu tupě (snad je to díky českému dabingu). Perez a Cruzová tvoří naprosto nesourodý pár a snad jen největší romantik by uvěřil tomu, že by Cruzová podlehla šarmu Vincenta Pereze.. No snad už se dalších takovýchto remaků nedočkáme... Ps: Stydím se, že jsem dosud neviděl originál (snad v brzké době svůj nedostatek napravím a třeba i změním hodnocení..) ()

Historik

Není to tak špatné, jak se říká. Já sice nechápu, proč se Francouzi pouštěli do tohoto remaku, nicméně jako film na nedělní odpoledne se to dá docela strávit. Příběh doznal jen kosmetických změn, některé postavy se vyloženě snaží napodobovat své předchůdce z původního filmu, ale asi jim scénář a režijní záměr nedovoloval nic jiného. Myslím ale, že není bezpodmínečně nutno srovnávat starou a novou verzi. Zejména pak není nutno a priori k filmu přistupovat s tím, že původní film je nepřekonatelný a kdyby se všichni stavěli na hlavu, tak tomu novému dám stejně jen jednu hvězdičku. Jednohvězdičkový film vypadá jinak. ()

kaylin

Nebýt krásné Penélope Cruz, kterou zde využívají jen pro to, jak vypadá, tak v podstatě nemá smysl se na film dívat. Snaží se to být vtipné, ale vůbec to zábavné není, Snaží se to být akční, ale ono to vyznívá spíše směšně. Vincent Perez mi nějak moc nesedl, ale to ani zbytek ensemblu kromě zmiňované Penélope. ()

jajinka

Možná je to tím, že neznám staré dobré zpracování, ale já se u tohohle filmu dobře bavila a nijak jsem se nenudila. ()

džanik

70%..A mě se to docela líbilo..Penélope je můj typ a Fanfán byl taky vpoho. Nenáročná věc. S původní verzí nesrovnávám. ()

CrownThomas

Takový příjemný historický film......Není to samozřejmě jeden z nějakých velkolepých filmů, ale určitě stojí za shlédnutí...:)) Příjemná atmosféra i přitažlivá Penelopa Cruzová..... ()

Aleee89

Pro tenhle film je asi dobře, že jsem neviděla původní verzi z roku 1952 tuším. Protože ze všech stran slýchám, že původní verze je mnohokrát lepší a asi tomu i věřím... Jako tohle, no párkrát jsem se zasmála, ale jinak... Penelópe to sice slušelo a třeba francouzský král byl naprosto kouzelný debil, ale jinak mi tenhle film opravdu moc nedal. Takové nenáročné, oddychové, ne pro fajnšmekry. Možná hezké exteriéry, ale tohle u mě film nedělá. Já chci pořádný příběh, zápletku, děj, u kterého musím přemýšlet, zkrátka kvalitu! A tohohle se mi tady prostě nedostávalo. Škoda. ()

dyfur odpad!

Úbohý pokus prekonať Gerarda Philipa a Ginu Lollobrigidu z legendárneho Fanfana Tulipána - herci nevýrazní,dialogy jalové,čaro príbehu odišlo skôr ako malo nástup. HNOJ ()

sek

To je vražda, napsala! Chlapecký šarm a roztomilé uličnictví mladičkého Gérarda Philipa se změnilo v křečovitý keep smiling značně olysalého čtyřicátníka Vincenta Pereze... Lehkonohost prostého příběhu prošla celou řadou renovačních a inovačních kúr, jejímž výsledkem je upocenost a chtěnost... Souboje připomínají sehranou choreografii a nikoliv skutečné souboje... Může mi někdo říct, proč tomu teda dávám 40 %? ()

Elyssea

Vincent Perez sice zdařila zakrývá, že je mu čtyřicet, ale to je tak jediné, co o tomhle filmu můžu říct. Příběh vyšumí sérii pitomých skečů, kterým někdo nadneseně říká scénář. Škoda škoda škoda. ()

mortak

Jean Reno před nedávnem prohlásil, že francouzští filmaři jsou pokrytci, protože chtějí točit americké trháky za evropské dotace. Tento remake je toho smutným dokladem. Zmizely lehkost, romantika a vtip, a místo toho tu máme slovní průjmy, které zastírají nedostatek nápadů, vtipy trapně buranské - vůbec celý film připomíná evropskou verzi černošských komedií (Murphy a spol.). Tak, kde film otrocky kopíruje originál, je nudný, tam, kde chce bavit, je trapný. Že si takto Francouzi kálejí do vlastního hnizda! ()

otík

Kdybychom neznali staré dobré zpracování, bylo by hodnecení nového filmu určitě méně kritické. Tak ale bohužel nutno konstatovat, že Perez je sice sympaťák, ale film neutáhne, Cruzová je zde pouze na okrasu, akce je dobrá, ale zcela netypická době, ve které se film (i podle oblečení a kulis) odehrává, záporáci jsou slizcí, král je líčen jako hlupák a celkově film jen těžkopádně spěje ke konci. Chybí mu lehkost a šarm svého předchůdce. ()

Radiq

Milionkrát ohranej děj, kterej by měl být prošpikovanej tím, že se divák má bavit vtipnými souboji. Mě teda ale zase až tak vtipné nepřijdou. Celé je to takové nijaké. ()

Rockwood

No sice je to taková pohádka v moderním hábitu, ale mě se to líbilo. Opět použiju svoje oblíbené označení a to "odreagovačka". Nechyběla tam i špetka humoru, jinak zpracování pěkný. Ikdyž mi bylo jasné jak to všechno skončí, stejně sem byl napnutej jak kšandy. Dodal bych, že k hodnocení přidávám i hudbu. Hlavně ústřední song, který mi dodnes utkvěl v hlavě a který si musím furt pobrukovat :-) ()

Sharlay

Něco jsem zrovna dělal na počítači a přitom jsem poslouchal puštěnou televizi v níž byl tento film. Jenom jsem to slyšel, jednou, a úplně mi to stačilo. ()