Nastala chyba při přehrávání videa.
 • kleopatra
  ****

  Film o časech, kdy jsme byli mladí, vším konvenčním pohrdali, chtěli pryč, tam, kde to je sice stejně zaprděný, ale jinak to voní. Film o zdání, že kdo nic neriskuje, nic nenajde. Film o schopnosti ještě vidět, že "takhle ne", dokud nejsme jako "oni" a pořád máme na krásnou vybranou. Krásnou s kapkou melancholie a deštěm nikdynekončící naděje.(27.9.2010)

 • fmash
  ***

  Solidní množství povedených vtípků na hraně vousatosti, náznak kulturní bídy napříč třídami, existenciální úvahy na téma být či nebýt konformní... Celkem dost příjemný film, až na poněkud slepeně působící kontrast mezi komediální a tragickou rovinou, kde jednotlivé scény působí dobře samy o sobě, ale nějak se je nedaří organicky propojit. A také, že divákovi se tu humory i dilemata servírují příliš polopaticky, což místy působí poněkud nevkusně. 3½.(4.11.2012)

 • robbiee
  ***

  [imdb: 6.9/10] | me: Sympatická britská fajnovečka o mladosti, životných voľbách a sklamaniach. Trošku pomalší začiatok sa pozvoľna rozbieha až ku dynamickému a emotivnému záveru a aj vďaka slušnému a dobre volenému obsadeniu film zanecháva príjemné dojmy. [3 a pol *] Freddie, stop listening to music made by poofs. Stick on some Elton John. (25.8.2012)

 • Sarkastic
  ****

  „Freddie, pozdravuj ode mě mámu.“ – „Jo, jasně.“ – „Táta je pořád s váma?“ – „Jo.“ – „Škoda. To je fakt škoda.“ Film je hodně předvídatelný, a pokud čekáte, že vás něčím extra překvapí, jste na špatné adrese. Jenže nutno hned dodat, že nuda se rozhodně nekoná, naopak, díky pořádné dávce humoru (nechybí jednodušší i černější kousky), pár slušně napsaným postavám a velmi chytlavé atmosféře se budete solidně bavit (a tak ani ta klišoidní romantická linka s hlavním hrdinou, který stále jen papouškuje po své lásce a ještě na ni jde „zbaběle“ přes její matku, vás nijak nenaštve). A na druhou stranu, myslím, že dobře fungují i vážnější místa, i když nejvíc se samozřejmě divák těší na veselé momenty, třeba ty ve svérázném rodinném kruhu Tarylorových, plném „intelektuálních“ debat (a na rozdíl Merchanta a jeho vpravdě miniaturního štěku tu má Gervais možná ne zas tak velkou, ale za to opravdu „vymazlenou“ roli otce). Poprvé to sice ode mě nebude pro výše zmíněnou dvojici za plný počet, nýbrž „jen“ solidní 4*, ale pořád je tu cítit kvalita, a to se počítá. „Jo, jdu do každý, co dá. Nevíte o nějaký?“ – „Ne.“ – „Ale neplatil bych za to! Jednou jsem byl se šlapkou, ale neplatil jsem, ne, zdejchnul se. Nemohla se za mnou hnát, myslím, že měla dnu.“(20.7.2015)

 • SarumanKo
  *****

  What a masterpiece! Mám obrovskú slabosť pre podobný typ jednoduchých filmov zo života a do Cemetery Junction som sa zamiloval na prvý pohľad. A nemám problém mu napariť plný počet hviezd, pretože podobný malý, komorný, avšak mimoriadne silný skvost vznikne len raz za čas. Film Cemetery Junction najlepšie zapadá do škatuľky tragikomédia, ale nie je to celkom presné, pretože napriek množstvu nešetrného, priam krutého (a nehorázne vtipného) humoru trápi diváka poľutovaniahodnými osudmi kopy brilantne napísaných a excelente zahraných postavičiek (z ktorých najzaujímavejšiu vyfasoval Fiennes a najrozkošnejšiu Felicity Jones). A v závere pritom vyznieva celkom pozitívne. No... dobre, tak melancholicky, aby som príliš nepreháňal. Ale aspoň ukazuje život presne v tých farbách, v akých je. A gagmi ho nedegraduje, len geniálne odľahčuje. To všetko v štýlovom retro kabátiku a pod režijným dohľadom Gervaisa a Merchanta, ktorí svoj film v každom ohľade vymaznali k dokonalosti. (95%)(29.7.2011)

 • - Takřka katastrofální výdělek v domovských anglických kinech vedl amerického distributora k tomu, že zrušil promítání v USA a vydal snímek rovnou na DVD. (Zdroj: ČSFD.cz)

 • - Pracovní verze filmu měla název "The Men at the Pru". Na "Cemetery Junction" ho změnil Ricky Gervais až před samotným natáčením podle výběru lokace. (don corleone)

 • - Film se odehrává v rodném městě Rickyho Gervaise - Reading. Zde se také natáčela většina materiálu, kromě Redingu štáb natáčel také v malém městě Woodstock poblíž Oxfordu. (don corleone)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace