Film natočil oceněný tým, který stvořil úspěšný seriál Kancl. Anglie sedmdesátých let je plná swingu a tři přátelé a vyvrženci společnosti tráví svůj čas vtipkováním, popíjením, popichováním a balením děvčat. Tajně však sní o tom, že jednou utečou ze svého dělnického města. Freddie (Christian Cooke) je obchodník, kterého si právě všiml jeho šéf, Mr. Kendrick (Ralph Fiennes). Freddie je rozpolcený mezi životem plným popíjení se svými kamarády (Tom Hughes a Jack Doolan) a příslibem zářivé budoucnosti. Vše se ještě více zkomplikuje, když se do Freddieho zamiluje šéfova dcera. Ve filmu dále hrají Ricky Gervais a Emily Watson. (Cinemax)

Trailer

Hrabka

Žádná bomba se sice nekonala, ale i tak se mi film docela líbil. Taková průměrná romantická komedie. Některé vtipy jsou fajn, ale některé se moc nepovedly. Chvílemi je to i docela nuda. Některé momenty ovšem stály za to a film jako celek působí taky velmi dobře. Na červenou barvu ale tento film podle mě nemá. 60% ()

Gilmour93

Rebelové bez příčiny i loseři s příčinou, které na místě nic nedrželo, ale nemohli se pustit. Jízda přes křižovatky dospívání plná turbulencí i stereotypů, jejíž cíl byl někde v mlze a nebo nebyl vůbec. Jízda nezapomenutelná ve své neopakovatelnosti.. Domácí diskuze Freddieho s rodinou (otec Gervais a radikální babka) tomu dávali pichlavý komediální šmrnc, ale objevily se některé detaily (např. karikaturní ráz postavy Fiennese), které mě nechaly za tím hozeným srdcem jen tak vyklusávat.. ()

teutates

Pravdupovediac som čakal od Gervaisa trošku ľahšie prevedenie + odľahčenie celej situácie... noo nebolo to celkom tak. Cemetery Junction zachytáva (podľa toho čo som pochopil) určitú časť ľudí na istom mieste a ich osudy v nej. Rozoberá celkom závažne témy... samozrejme nechýba ani pár správne "Gervais-kých" dialógov, príjemné a relatívne odpočinkové melodrama. 6-7/10 ()

Ivoshek

Kombinace normálního příběhu normálních lidí z anglického prdelákova s brutálním humorem dvojice Gervais/Merchant (kterého ale není ani zdaleka tolik, kolik bych čekal) mi sedla úplně přesně. V tom filmu asi nenajdete nic, co byste nevidělůi jinde, ale ani potom to není klišé. A momenty, kdy se Merchant s knírem pustí do plesové konverzace, nebo kdy Fiennes na plese oceňuje odcházejícího starého pojišťováka, stojí rozhodně za to. Pro mně lehce nadhodnocených pět hvězd s vírou, že tihle dva cynici vymyslí časem ještě něco lepšího. BTW, Felicity Jones je tady naprosto boží. ()

Toj

Lze říct něco ošklivého o filmu, který nenatočili filmaři? Gervaisovské pojetí humoru se mi z toho, co znám zamlouvám - kouzelná poetika trapnosti, která v sobě hluboko má mnoho pravdy. Tentokrát se duo Merchanta a Gervaise pokusilo dojít k nějaké výpovědní hodnotě o společnosti, hodnotách atd. mnohem příměji. Natočili relativně tendenční film plný obsahově prázdných formálních klišé, který připomíná mnoho jiných, který místy kopíruje ty nejohranější koncepty a občas se možná dotýká něčeho alespoň trochu opravdového. Tím mám na mysli třeba postavu otce hranou právě Gervaisem a celé to rodinné soužití, které mi nepřišlo tak ohrané.. To je jediný záblesk tvůrčí geniality, kterou pánové stále disponují, jenom jsou na špatném hřišti... A přestože slabší povahy budou bojovat se slznými kanálky a "přemýšliví" diváci se budou po skončení škrábat na bradě a říkat si jak moc to vypovídá o tom našem světě, tak tohle není nějákej výraznej přesahovej film. Beru to jako snahu dvou slavnejch lidí se vyrovnat se svým dětstvím... Jako relativně příjemnej čas... Ale nevidět to, neděje se nic... ()

• Ve filmu se objeví věta, kterou říkala matka režisérovi, když mu bylo 18 a chtěl se jet podívat do Francie. "Proč bys jezdil do Francie? I v Readingu jsou pořád místa, který jsi ještě neviděl!". Ricky Gervais ji použil ve filmu i jako hlavní motto. (don corleone)
  • Podle tvůrců snímku Rickyho Gervaise a Stephena Merchanta vznikl námět snímku podle skladby „Thunder Road“ od Bruce Springsteena. (ČSFD)