Cemetery Junction

Cemetery Junction

Komedie / Drama

Velká Británie, 2010, 95 min

Ze začátku vypadal film docela nudně, asi jako další drama od Velké Británie, kterých je docela dost(a většina těch dobrých). V podstatě jsem se ani nemýlila, jelikož záblesky vtipných hlášek vystřídaly momenty vážné, které zase tak komediální nebyly. Zábavu jsem tedy čekala větší, ale zas tak špatné to nebylo. Ono na tom něco bude, že Britům jdou převážně dramata. Příjemně mě překvapil Matthew Goode.(29.3.2013)

Nevím jestli bych to nazval komedií. Rozhodně více sedí označení drama, úsměvné drama musím podotknout. Párkrát jsem se pousmál. Příjemný film s příjemným tématem problému přechodu mezi dospělé pracující vrsty (pojišťováci jsou lůza :o) ). Příjemné obsazení, tradiční závěr. Závěru však musím dát tisíc hvězd za bezkonkurenční zakomponování celého songu od mých srdcovek Led Zeppelin. Sedlo to tam jak prdel na hrnec a mě z toho šlo příjemné mrazení po zádech.(12.8.2010)

Taky Vám přišlo, že se v Cemetery Junction Gervais a Merchant nějak moc krotili? Asi tohle bude důvod proč film propadnul a proč o něm nebylo slyšet. Škoda, že se příběh rozjede až v poslední půl hodině, kdy se první hodina hodí za hlavu a začíná se nanovo. Přijal bych s otevřeným srdcem nahláškovanou komedii typu Gervaisových seriálů, nebo naopak oduševnělý příběh s nádechem komediálnosti. Toho druhého Ricky a Stephen schopni nejsou, toho prvního ano. Bohužel je korektnost tlačila do toho co neumí a tak to dopadlo. Skvělé malé roličky.. Gervaisův fotr, Brian z "bistra".. postava známá z Dereka jako mega úchyl a mnoho dalších. Pro mě to ale jako celek moc nefungovalo.. tak snad příště nekorektně.(8.4.2015)

Obsazení slibuje víc, než film skutečně nabízí. Bohužel si scénárista neujasnil, jestli chce napsat přisprostlou komedii s trapně pubertálními narážkami, nebo drama o dospívání a hledání cesty životem. Příběh taky originalitou zrovna nekypí, ale i tak jsem se ve společnosti dvou ze tří mlaďasů (toho blba bych radši vyškrtla) necítila nijak špatně. Neurazí, nenadchne.(22.9.2010)

Pan "Žervé" se nám pouští do středoproudu a snaží se propojit dva, pro britskou kinematografické typické, opěrné body: Loachovský sociální obraz UK hladu po sociální rovnováze (chachá) a špetku sobě vlastního "kancl" humoru", který se k mému hrůznému zjištění, opírá pouze o nezdravé množství sprostých výrazů (double chachá). A tak jsme, přes poměrně sympatický výkon, na první pohled slizkého blonďáčka, který svoji asexuální vizáží (subjektivně a heterosexuálně myšleno, budí dojem, byť prostoduchého, ale v dialozích velice obratného řečníka), svědky komerčního a značně otřepaného trendu který nás po britských "vlnkách" dostává do "pirátských vod", kde panuje ten divotvorný element: "Láska nebeská". A tak jsem měl před sebou pohyblivé obrázky plné kvantitativního a americky zhovadilého pojetí děje, v němž nechybí tendenční (a bohužel ještě nevymřelé) scény, kdy "pohledný" páreček dobíhá vlak, jedoucí do neznáma, láskyplné obětí, na oko drsných kamarádů, otců a policistů, větičky typu "I love you" tam kde se dají odhadovat, asi stejně jako při Pretty Woman s přesností na klišémilimitr. V samotném dlsledku to vyolává ve mne pocit , že Ricky Gervais, i přes evidentní režisérskou kompaktnost tohoto díla, si začíná v komidálním "film pubu" po dvacetiletém kalení, obědnávat teplé mléko s extra cukrem navíc....(13.8.2010)

• - Film se odehrává v rodném městě Rickyho Gervaise - Reading. Zde se také natáčela většina materiálu, kromě Redingu štáb natáčel také v malém městě Woodstock poblíž Oxfordu. (don corleone)

• - Ve filmu se objeví také Karl Pilkington. Kultovní a zároveň bizardní postava, která spolu s Gervaisem a Stevem Merchantem pracovala v rádiu v jejich začátcích před televizní kariérou a již několik let s nimi natáčí veleúspěšný podcast "Ricky Gervais Show". Tyto pořady se velmi často zaobírají postavou Karla, testováním jeho znalostí, analyzováním jeho příběhů z dětsví, Gervais je fascinován jeho upřímností a balancováním mezi genialitou a prázdnem. Vznikla celá řada fanouškovských webů a z Karla se stala celebrita v pravém slova smyslu. Média během těchto natáčení spekulovala o tom, zda vůbec Pilkington existuje, nebo jde o herce, který předstírá nižší inteligenci. Původně se měl Karl ve filmu objevit s kudrnatou parukou a knírkem, ale nakonec se objeví tak, jak ho má Gervais a jeho fanoušci nejraději - pěkně plešatý. Knírek mu zůstal. (don corleone)

• - Pracovní verze filmu měla název "The Men at the Pru". Na "Cemetery Junction" ho změnil Ricky Gervais až před samotným natáčením podle výběru lokace. (don corleone)