poster

Cemetery Junction

 • Velká Británie

  Cemetery Junction

Komedie / Drama

Velká Británie, 2010, 95 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Big Bear
  ****

  Příjemná britská záležitost! Cemetery Junction je vlaková stanice jednoho anglického zapadákova. Parta dospívajících kluků nabušená endorfiny tráví svůj volný čas všelijak (většinou sněním o prvním pohlavním styku) a jediné co hoši vědí jistě, že nechtějí skončit jako jejich otcové. Ti totiž pracují nebo pracovali v místní fabrice. Freddie jako by rychleji rozumově dospěl z trojice hrdinů a začne pracovat pro místní pojiš'tovnu. Její majitel má honosný dům a Rolls Royce před domem což by chtěl Freddie pochopitelně také. Bruce a Snork sice sní o něčem lepší, dobře ale vědí, že jednak se jim něco měnit ani moc nechce a jednak to asi stejně nemá cenu. Parta je častým hostem na místní policii, kterou vede starej seržant od pěchoty a kterej naštěstí ví, že se kluci zatím jen hledají. A jelikož jejich průsery zatím nejsou nijak zásadní (většinou jde o rvačky) dělá jim spíše druhého drnějšího tátu. Konec konců se s jejich otci dobře zná z mládí, kdy dělali podobné blbosti a kdy pak spolu válčili za druhé světové. Jednoho dne do toho všeho vstouí krásná dívka a věci se začnou měnit a získávat rychlý spád... Ta atmoška roku 1972 byla dokonalá. Auta, účesy, móda... Freddie mi chvilkami připomínal Barryho Gibba za mlada. Fiennes byl tradičně super, akorát s tou pěšinkou vypadal dvojnásob odporně :-). Felicity Jones byla nádherná. Film se mi moc líbil a pokud se tu někdo ohrazuje nad sposťárnami, a't zapátrá ve vzpomínkách co dělal on s partou a o čem nejvíce asi tak hovořil! :-). Já říkám naopak, tím to celé bylo velmi autentické. Na závěr chválím výborný dobový soundtrack!!! Já dávám 4 mísy z broušeného skla! * * * *(6.8.2016)

 • kleopatra
  ****

  Film o časech, kdy jsme byli mladí, vším konvenčním pohrdali, chtěli pryč, tam, kde to je sice stejně zaprděný, ale jinak to voní. Film o zdání, že kdo nic neriskuje, nic nenajde. Film o schopnosti ještě vidět, že "takhle ne", dokud nejsme jako "oni" a pořád máme na krásnou vybranou. Krásnou s kapkou melancholie a deštěm nikdynekončící naděje.(27.9.2010)

 • xxmartinxx
  ****

  Když je na filmu vidět, že se jeho tvůrci s až křečovitou, i když třeba upřímnou snahou pokoušejí překonat sami sebe, většinou se paradoxně právě tomu vzdalují. Je to i případ Cemetery Junction. Gervaisův a Merchantův talent na cynický a skrz naskrz zlý humor tu ale funguje i mimo žánr komedie, což je zásadní. Samotný příběh o vzpouře slušńáka a zklidnění rebela je možná trochu jednoduchý, ale skýtá potřebné emoce. Proč ne. Přinejmenším je pozitivní, že si režisérské duo vychutnává možnost pomalého vyprávění a odmítá pouze na celovečerní stopáži uspokojovat fanoušky. 3 a 1/2(24.12.2013)

 • Cervenak
  ****

  Hřebejk na britský spôsob? Áno, pokiaľ si namiesto láskavého humoru dosadíte smutnú, miestami krutú, a dosť často hrubo nekorektnú "srandu". Ale hoci sú tam naozaj veľmi vtipné scény a repliky ("Vypni už tú buzerantskú hudbu a zapni Eltona Johna!"), nie je to komédia, skôr coming-of-age dráma. Precízne vystavaná, bez výnimky famózne zahraná (Ralph Fiennes a Emily Watson vládnu) a prekvapivo dobre natočená. Ten Led Zeppelin na konci je boľavá, veru boľavá katarzia.(26.3.2011)

 • Flynn
  ****

  Nevím jestli bych to nazval komedií. Rozhodně více sedí označení drama, úsměvné drama musím podotknout. Párkrát jsem se pousmál. Příjemný film s příjemným tématem problému přechodu mezi dospělé pracující vrsty (pojišťováci jsou lůza :o) ). Příjemné obsazení, tradiční závěr. Závěru však musím dát tisíc hvězd za bezkonkurenční zakomponování celého songu od mých srdcovek Led Zeppelin. Sedlo to tam jak prdel na hrnec a mě z toho šlo příjemné mrazení po zádech.(12.8.2010)

 • - Projekt měl být původně seriálem pro BBC. (don corleone)

 • - Speciálně pro natáčení si Ricky Gervais najmul fotografa, který měl za úkol fotit (a znechucovat tím) všechny paparazzi, kteří se pohybovali v blízkosti štábu. (don corleone)

 • - Podle tvůrců snímku Rickyho Gervaise a Stephena Merchanta vznikl námět snímku podle skladby „Thunder Road“ od Bruce Springsteena. (Zdroj: ČSFD.cz)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace