Film natočil oceněný tým, který stvořil úspěšný seriál Kancl. Anglie sedmdesátých let je plná swingu a tři přátelé a vyvrženci společnosti tráví svůj čas vtipkováním, popíjením, popichováním a balením děvčat. Tajně však sní o tom, že jednou utečou ze svého dělnického města. Freddie (Christian Cooke) je obchodník, kterého si právě všiml jeho šéf, Mr. Kendrick (Ralph Fiennes). Freddie je rozpolcený mezi životem plným popíjení se svými kamarády (Tom Hughes a Jack Doolan) a příslibem zářivé budoucnosti. Vše se ještě více zkomplikuje, když se do Freddieho zamiluje šéfova dcera. Ve filmu dále hrají Ricky Gervais a Emily Watson. (Cinemax)

Trailer

easaque

+2* Sice úspěšný seriál Kancl neznám, ale přece jen mě vyšší hodnocení a britský humor nalákal na tuto komedii. Příběhově i svým zpracováním je takový průměrný a tak mé 2 silnější hvězdičky naznačují hlavně zklamání z filmu. Působil totiž na mě hrozně utahaným dojmem a bez špetky originality a od britů rozhodně očekávám víc. Takže ho úplně nezavrhuju a pokud máte náladu na trochu romantiky smíchané s lehkým a naivním humorem a zrovna poběží v televizi, tak se Vám může trefit do vkusu na rozdíl ode mě. [ PŘÍBĚH: 1 /// SMYSL: 1 /// ATMOSFÉRA: 1 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 0 /// NÁLADA: 1+ /// ART: 0 /// STYL: 1 /// CASTING: 1 (3*MAX) ] ()

lioncel

Rozhodně dost zajímavý a svým způsobem tak trochu až "tragikomický" příběh .. opravdu velmi dobrý retro film s nádhernou muzikou : Slade .. Led Zeppelin .. a krásnou : Felicity Jones / Julie a vždy velmi dobrou : Emily Watson / Mrs Kendrick … další povedená ukázka ze života obyčejných lidí v minulém století - tady sedmdesátá léta ve Velké Británii … ()

MartinezZ

10.10.2010 ~ Cemetery Junction, předměstí anglického Readingu, je místem bez výhledu do budoucnosti. Vyrůstají zde frajerští floutci bez ambicí a jejich jedinou souzenou zdejší prací je pro ně dělat v továrně na automobilové součástky. Je možné si jít za svým snem a nasměrovat svůj život jiným než předurčeným směrem? ~ Komediální drama, které zas až tak komediální není, spíše místy hořce úsměvné. Freddie a jeho dva kamarádi, Bruce a Snork, se znají již dost dlouho, aby věděli, co je čeká. Čeká je nudný život v nudném místě s nudnou prací. Freddie ale nechce žít život svého otce, pachtícího se po kolena dennodenně v oleji u ponku v továrně a o víkendech myjícího okna, aby uživil rodinu. Chce víc a tak nastupuje místo v místní životní pojišťovně. Její majitel, pan Kendrick, vyrostl na stejném místě a stal se boháčem, Freddie chce totéž, peníze, velký dům a drahé auto. ~ Freddie ale není sám, kdo není spokojen. Bruce by chtěl z tohohle zapadákova také vypadnout, nesnáší to tu, je to místní holkař a výtržník, neustále má problémy s policií a navíc nemá zrovna vřelý vztah se svým otcem, kterému nemůže odpustit, že neudělal nic, když je kdysi opouštěla matka a manželka. Jediným, kdo je relativně spokojen, je Snork. Takový trouba, co by moc chtěl holku, ale brání mu v tom jeho vzhled, charisma a neschopnost si uvědomit, co ještě z huby vypustit a co ne. Tahle trojka tak bloumá ulicemi, vymetá bary a hospody, sem tam se s někým porvou a vůbec. Taky co dělat v tak Bohem zapomenutém místě. ~ Freddie se tedy ocitá ve světě, ve kterém hraje prim prodat co nejvíce pojistek a to i těm, co je nepotřebují a nechtějí. A Freddie začíná chápat, že i když by se jeho život mohl začít ubírat jinam, není jeho nová práce přesně tím, co čekal. Za partnera má již protřelého obchodníka, který ví, jak donutit k podpisu. A zanedlouho potkává i jeho snoubenku. Je tomu náhodou, že ta je nejen dcerou majitele pojišťovny, ale navíc i Freddieho dávnou kamarádkou. I ta má svůj sen, chtěla by cestovat a fotit. To je ale dosti v rozporu s jejím budoucím údělem manželky. Ten, ač ona sama si to nepřipouští, by se dosti podobal úloze manželky pana Kendricka, služky a ducha. ~ Film o tom, jak a zda dokáže naložit čtveřice mladých lidí se svými životy, zůstat na položených kolejích nebo vyskočit z rozjetého vlaku a jít si svým směrem. ~ Čekal jsem něco nudnějšího a kupodivu to bylo více než koukatelné. Obávám se ale, že i tak tohle nebyl film, který by mi nějak dlouho zůstal v paměti. Každá rodina a každý zdejší člověk žije nějaké své drama a jde jen o to, zda a kdy jej pochopí i jeho blízcí a přátelé. Film s mírně pochmurnou atmosférou raných osmdesátých anglických let, dobrými herci, drobným anglickým černým humorem, který ale z filmu rozhodně nedělá komedii(!), mladickým pohledem na svět a jeho závazky, a otevřeným koncem, který tak trochu je a není happy-end. Třeba právě oni budou ti, které čeká lepší život... ()

honajz2

Nečekal bych, že zrovna Gervais a Merchant stvoří něco tak... lidského, řekněme? Kancl je cynický a většina jeho postav jsou neskuteční pitomci a zbytek jejich tvorby vypadá podobně, takže jsem od jejich společného filmu čekal asi cokoli, jen ne příjemný a v rámci možností silný příběh o třech klucích, kteří se protloukají životem v Británii sedmdesátých let a kteří mají mizerné vyhlídky na život. Je to víc drama než komedie, ale to je jasné už od začátku (za což jsem rád, nesnáším (převážně české) schéma "do 30 minuty to je třeskutá komedie, ale zbytek filmu bude čistě depresivní drama") a hlavně ty gagy ne vždy fungují a občas stojí jen na jednoduchém sexuálním humoru. I tak jsem se ale místy bavil a především to krásně zapadlo do celku. Solidní je i filmařská stránka a herecké výkony, skvěle funguje i prostředí a taktéž i vzpoura proti tehdejším konvencím a podpora myšlenky, že život máme jen jeden a nemá smysl se v něm neustále podřizovat ostatním, zvlášť, když si nás za to vůbec neváží. Jen je škoda, že to není propracovanější, některá místa by si to určitě zasloužila, ale jinak se mi to hodně líbilo. Z Gervaisovy tvorby zatím to nejlepší, co jsem viděl. 4* ()

ScarPoul

Gervais a Marchant sú tvorcovia, ktorý svetu priniesli také klasické komediálne seriály ako je Kancl a Komparz. Ich prvý spoločne napísaný a zrežírovaný filmový počin Cemetery Junction má ale s týmito seriálmi pramálo spoločného. Nie je tu veľa bláznivostí ani nepochopených situácií, je to skôr príbeh o hľadí si svojho vlastného miesta v živote. Smutné skonštatovanie že je veľmi málo osudov, ktoré takto v skutočnom svete končia, však neznižujú na sile tohto filmu. Je príjemný, dostáva ľudský rozmer a postavy, ktoré v ňom vystupujú sú buď dobre zahrané alebo neskutočne sympatické. Veľmi príjemný film, ktorý sa síce nelíši od podobne ladených snímkou, ale ani sa o to nesnaží a keď sa to tak vezme, tak takéto filmy na prohodnotenie vlastných túžob a snov treba. Aj keď sú vlastne všetky na jedno kopyto. ()

• Projekt měl být původně seriálem pro BBC. (don corleone)
  • Oba režiséři si ve snímku i zahráli. Gervais ztvárnil otce hlavního hrdiny, Merchant se objevil jako hubený, vysoký, osobitý pojištovací agent. (don corleone)