Cemetery Junction

Cemetery Junction

Komedie / Drama

Velká Británie, 2010, 95 min

...nechci dopadnou jako táta. Mít bolavé ruce, špinavý hadry a prázdnou kapsu...jmenuji se Freddie Tailor ( Christian Cooke ). Šnorchlovo ( Paul Snork - Jack Dolan ) tetování upířice je úžasný a určitě nejednoho z vás rozesměje, ale pak se za ten smích budete stydět. Ve filmu se prolíná práce pojišťovacího agenta v kvádru ( montérky ) se životem obráběče kovů ( taky v montérkách ), takový život syna a jeho otce, nebo spíš synů a jejich otců. Černý humor v rodině Taylorů mě fascinoval....CITÁT : Pomůžeš mi vykopat hrob ? Ve filmu jsou muži dominantní rasa a ženy jen ploditelky a služky, ale už si to začínají uvědomovat....třeba s tím něco udělají. Paul Snork ( Šnorchl ) zpívá na večírku a je to další humorná scéna této postavy, která udržuje hladinu humoru v tomto snímku. Jakej otec takovej syn. Film nás vede zamyšlení nad složitostí přátelství, rodiny a kariéry. Nutí hlavní hrdiny vybrat si to, co je vlastně nejdůležitější....hoď své srdce a snaž se ho dohonit. Bruce ( Tom Hughes ), Paul a Freddie vás určitě rozbrečí. Sakra já se musím podívat na pořádný akčňák. Tady brečím jak želva. Pěkný a dojemný snímek. Je třeba změnit hodnoty. Hudbu dělal Tim Atak a vybral pro diváky třeba " Saturday night´s alright " od Eltona Johna, " Life´s a gas od T - Rex, " Crazy horses " od The Osmonds nebo " The rain song " od skupiny Led Zeppelin. http://www.youtube.com/watch?v=S4v-_p5dU34(23.10.2010)

Sedmdesátá léta tentokrát ve staré dobré Velké Británii.. Mile se na to koukalo, ale nenašla jsem v klasické dospívací komedii "Cemetery Junction" nic přelomového.. Přísloví "tisíckrát nic umořilo osla" tu rozhodně platí.. Jediné výraznější zpestření je nádherná Felicity Jones.. Konec jsem zaspala..(26.2.2017)

Zajímavé je, že tenhle chlápek - Ricky Gervais - který ve svých stand up-ech zásadně razí toaletní a sexuální humor toho nejhrubšího zrna (každý druhý až třetí vtípek obsahuje zmínku o nějaké formě masturbace), má na filmovém plátně tendence užívat humoru jen jako zástěrky pro hloubavý, ne-li srdceryvný příběh se sociální tématikou. Tak či tak, jakkoli slabé a nevýrazné jsou dva předcházející "Rickyho" snímky (Umění lhát a Město duchů), Cemetery Junction je jeho prvním filmem, který to dělá opravdu dobře. Největší zásluhu na tom má to, že se Ricky konečně dal přesvědčit, že není zrovna nejlepším hercem na světě a stáhl se do menší vedlejší roličky tatíka jednoho ze tří ústředních hrdinů. Ti jsou pak do jednoho výteční a přesvědčiví, což je do značné míry taky zásluha Rickyho a Stephenova scénáře. Možná nejsilnější stránkou filmu je zřejmě velice osobně (z Rickyho pohledu) vykreslený portrét sociálních vztahů v maloměstské Británii. Když se nad tím tak člověk zamyslí, je zajímavé srovnat tenhle pohled na 70. léta britské "totality" s našimi Pelíšky a Občanskými průkazy. Průniky by tam byly. Ale to jen tak na okraj. Moc pěkný a poctivý film... 80%(27.6.2011)

Rozhodně dost zajímavý a svým způsobem tak trochu až "tragikomický" příběh .. opravdu velmi dobrý retro film s nádhernou muzikou : Slade .. Led Zeppelin .. a krásnou : Felicity Jones / Julie a vždy velmi dobrou : Emily Watson / Mrs Kendrick … další povedená ukázka ze života obyčejných lidí v minulém století - tady sedmdesátá léta v mnou odjakživa obdivované Británii …(13.12.2010)

Gervais / Merchant na nostalgicko-romantický způsob. Je to trochu korektnější než klasická G/M produkce, ale zábava víceméně slušná. Ricky Gervais tu má relativně malou otcovskou roli, kterou zvládá špičkově a je, řekl bych, nejlíp zahranou postavou filmou. Ralph Fiennes je tu naopak dost nevyužitý.(13.2.2014)

• - Film se odehrává v rodném městě Rickyho Gervaise - Reading. Zde se také natáčela většina materiálu, kromě Redingu štáb natáčel také v malém městě Woodstock poblíž Oxfordu. (don corleone)

• - Speciálně pro natáčení si Ricky Gervais najmul fotografa, který měl za úkol fotit (a znechucovat tím) všechny paparazzi, kteří se pohybovali v blízkosti štábu. (don corleone)

• - Pracovní verze filmu měla název "The Men at the Pru". Na "Cemetery Junction" ho změnil Ricky Gervais až před samotným natáčením podle výběru lokace. (don corleone)