Solidní množství povedených vtípků na hraně vousatosti, náznak kulturní bídy napříč třídami, existenciální úvahy na téma být či nebýt konformní... Celkem dost příjemný film, až na poněkud slepeně působící kontrast mezi komediální a tragickou rovinou, kde jednotlivé scény působí dobře samy o sobě, ale nějak se je nedaří organicky propojit. A také, že divákovi se tu humory i dilemata servírují příliš polopaticky, což místy působí poněkud nevkusně. 3½.(4.11.2012)

Obsazení slibuje víc, než film skutečně nabízí. Bohužel si scénárista neujasnil, jestli chce napsat přisprostlou komedii s trapně pubertálními narážkami, nebo drama o dospívání a hledání cesty životem. Příběh taky originalitou zrovna nekypí, ale i tak jsem se ve společnosti dvou ze tří mlaďasů (toho blba bych radši vyškrtla) necítila nijak špatně. Neurazí, nenadchne.(22.9.2010)

• easaque

+2* Sice úspěšný seriál Kancl neznám, ale přece jen mě vyšší hodnocení a britský humor nalákal na tuto komedii. Příběhově i svým zpracováním je takový průměrný a tak mé 2 silnější hvězdičky naznačují hlavně zklamání z filmu. Působil totiž na mě hrozně utahaným dojmem a bez špetky originality a od britů rozhodně očekávám víc. Takže ho úplně nezavrhuju a pokud máte náladu na trochu romantiky smíchané s lehkým a naivním humorem a zrovna poběží v televizi, tak se Vám může trefit do vkusu na rozdíl ode mě. [ PŘÍBĚH: 1 /// SMYSL: 1 /// ATMOSFÉRA: 1 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 0 /// NÁLADA: 1+ /// ART: 0 /// STYL: 1 /// CASTING: 1 (3*MAX) ](23.3.2018)

Hřebejk na britský spôsob? Áno, pokiaľ si namiesto láskavého humoru dosadíte smutnú, miestami krutú, a dosť často hrubo nekorektnú "srandu". Ale hoci sú tam naozaj veľmi vtipné scény a repliky ("Vypni už tú buzerantskú hudbu a zapni Eltona Johna!"), nie je to komédia, skôr coming-of-age dráma. Precízne vystavaná, bez výnimky famózne zahraná (Ralph Fiennes a Emily Watson vládnu) a prekvapivo dobre natočená. Ten Led Zeppelin na konci je boľavá, veru boľavá katarzia.(26.3.2011)

What a masterpiece! Mám obrovskú slabosť pre podobný typ jednoduchých filmov zo života a do Cemetery Junction som sa zamiloval na prvý pohľad. A nemám problém mu napariť plný počet hviezd, pretože podobný malý, komorný, avšak mimoriadne silný skvost vznikne len raz za čas. Film Cemetery Junction najlepšie zapadá do škatuľky tragikomédia, ale nie je to celkom presné, pretože napriek množstvu nešetrného, priam krutého (a nehorázne vtipného) humoru trápi diváka poľutovaniahodnými osudmi kopy brilantne napísaných a excelente zahraných postavičiek (z ktorých najzaujímavejšiu vyfasoval Fiennes a najrozkošnejšiu Felicity Jones). A v závere pritom vyznieva celkom pozitívne. No... dobre, tak melancholicky, aby som príliš nepreháňal. Ale aspoň ukazuje život presne v tých farbách, v akých je. A gagmi ho nedegraduje, len geniálne odľahčuje. To všetko v štýlovom retro kabátiku a pod režijným dohľadom Gervaisa a Merchanta, ktorí svoj film v každom ohľade vymaznali k dokonalosti. (95%)(29.7.2011)

• - Všechny noční záběry byly natočeny v průběhu dne. (Zdroj: ČSFD.cz)

• - Oba režiséři si ve snímku i zahráli. Gervais ztvárnil otce hlavního hrdiny, Merchant se objevil jako hubený, vysoký, osobitý pojištovací agent. (don corleone)

• - Cemetery Junction je ve skutečnosti reálné místo ve městě Reading, kde se potkávají dvě hlavní silnice s místním hřbitovem. Místo symbolizuje volbu, kterou cestou se člověk v životě vydá, zda ven z města nebo v něm dožije. (don corleone)