Dovolená na úrovni (TV film)

Komedie

Československo, 1984, 51 min

Komentáře uživatelů k TV filmu (12)

Tak v to doufám taky, když se někam chystám vyrazit, že ta dovolená dopadne a bude na úrovni a já nebudu něčím nemile překvapená. Se Zdeňkem Řehořem bych nechtěla sedět v autě a k tomu poslouchat ty chytristiky jeho jediné ratolesti, která ze své lajny neslezla ani potom. Alespoň to pro tu rodinku byla životní zkušenost, na kterou budou velmi rádi vzpomínat. Jednoduchoučký příběh.(5.3.2015)

Oddychová záležitost, která naštěstí není zbytečně natahovaná. Slušné herecké výkony. V polovině 80. let bylo populární v česk(oslovensk)ých filmech při dojení krav zpívat nebo jim pouštět hudbu:-)(27.6.2010)

• Marthos

Televizní inscenace na úrovni běžného socialistického diváka.(27.6.2010)

Milá letní zastávka na cestě na dovolenou. Řehoř byl snad nejmilejší a nejpřátelštější herec, nepamatuju si, že by někdy hrál záporáka. Na rozdíl od kolegů se mi výkon Ondry Malého moc zamlouval, stejně jako letní atmosféra (ale aspoň nějakou scénu mohli natáčet, když svítilo sluníčko, je to takové zamračené). Pyško nevadí, Trněná aspoň ukáže vnady.(19.12.2015)

Jednoduchoučký příběh se zápletkou tak triviální, až člověk žasne, za co se dá pobrat scenáristický honorář. Ale v druhý půlce se rozjede docela solidní gejzír vtipných dialogů. Navíc, Alenu Vránovou v tomhle jejím období mám moc rád. Malinko ovšem ruší synek (Ondřej Malý) s těžko stravitelnou spisovnou češtinou. Jako celek přijatelné a snesitelné.(23.3.2013)

• rt12

Tuto stupidnost se snažilo držet trio Řehoř - Vránová - Fabiánová nad vodou zuby nehty, leč marně. K nezáživně vyprávěnému příběhu se přidali rádoby herci Malý - Pyško a Šputová, kteří veškerou snahu dokonale pohřbili.(27.11.2013)

• LadyPupu

Tady je vidět, že ani hvězda typu Aleny Vránové nemůže zachránit všechno. Což jako komentář není žádná hitparáda, ale to tenhle film taky ne. Je to prostě slabota.(7.2.2016)

• sator

Neuvěřitelná věc , kde autor není schopen ani udržet myšlenku...Jediné co mě zaujalo že hlavní dívčí postava chodila bez podprdi, což v r.1984 se fakt v ČT moc nevidělo :)A taky že hudbu složil pan Wykrent, pročež jsem ho musel do databáze přidat...(15.11.2012)

Presne jak to naznacuje jeden z kolegu, i ja jsem presvedcen, ze michat herce a neherce je napad, ktery taky muze dopadnout spatne... Takovych pripadu zname mnoho, a toto je opet jeden z nich. Skoda. Jinak je to celkem rozumna a hodne odpocinkova televizni podivana. Vranova opet skvela ve sve ironicko sarkasticke poloze (zdravime Gabi Smolikovou). :-)(26.5.2014)

Letní komedie, která asi pobaví každého. Přidám plusy za velmi odvážné „triko“ Martinino. Trošku mi chyběl slovní humor. A chtělo to osvěžit nějakou akcí, nebo tempem všeobecně.(15.3.2016)

• MickeyStuma

Nic naplat, jedná se o standardní socialistický příběh se všemi svými vlastnostmi a prázdninových klišé. Humoru pramálo, nějaká zábavnost už teprve ne. Tohle zkrátka z hlavy vyšumí tak rychle, že si na druhý den málokdo vzpomene, že nějaký takový televizní filmík vůbec existuje. Kdyby to však autor scénáře Jiří Křenek dělající to podle vlastní knihy rozpracoval do celovečerní stopáže a přidal do toho více humoru, mohlo by to být snad daleko lepší.(6.1.2017)

• brumbrum

Velice slabe, az slabomyselne.. Ale neurazi a obcas i pobavi, 2*(3.10.2017)