poster

Strach v New Yorku

 • anglický

  Fear City

Krimi / Drama / Mysteriózní / Thriller

USA, 1984, 95 min

 • S.Quentin QUALE
  ***

  Rozhodně ne nezábavný krimi-thriller o namakaným karate pošukovi, kterej přepadá a vraždí newyorský striptérky po temných uličkách. Záporák je svou choreografií vyložnené k smíchu, stejně jako pár scénáristických klišé, což na zábavě rozhodně neubírá, jenže jsem si jistý, záměrné to určitě nebylo, takže z toho důvodu bych nerad tento kousek čtyřma hvězdama nadhodnotil. Berenger jako mindrákama sužovanej bývalej boxer drsňák ujde, takže i přes výše zmíněné můžu zájmcům Fear City s jeho partou funny postav doporučit. 69%(27.2.2015)

 • kkarx
  ****

  Viděno podruhé a pořád se mi Fear City hodně líbí. Dekadentní atmosféra New Yorku je dokonalá, prostupuje každým záběrem a hudba je skvělá. Příběh podobný Rozparovači z New Yorku, ovšem s tím rozdílem, že je rozehráno více témat. Jednak se film zaměřuje na život barové tanečnice, traumatu nadějného boxera (hlavní postava Tom Berenger) ze zabití soupeře v ringu a nakonec chycením bestiálního vraha tanečnic. K tomu všemu dostala prostor i vcelku zbytečná policie. Vrah se zabývá bojovým uměním (vypadá to na karate) a mrzačení a vraždění obětí si užívá. Před zabitím před nimi vždy cvičí sestavu! Vypadá to sice trochu hloupě, ale vzhledem k tomu že vrah je od reality odtržený maniak, jsem ochotný tomu uvěřit. Hudba je tak dobrá, že některé ne příliš povedené scény dokázala vyzdvihnout nahoru.(4.3.2018)

 • LION-MR.T
  ****

  Velmi dobrý film o vrahovi,který vraždí ženy a píše si o tom knihu,příběh jsem jaksi zapomněl. Viděl jsem vhs kopii s německým dabingem v českém překladu a chvíli ten čeksý překlad vypadl. Pamatuju si to co řekl ten vrah samozřejmě v českém amatérském překladu. "Já zabijím ty špatný lidi bo to nejsou normální lidi,bo to jsou kurvy"nějak tak. Vrah nosí nunčaky a Scalia se s ním ke konci docela dobře popere v temné uličce.(22.10.2009)

 • J.Connor
  ***

  Doporučuji se vyhnout otřesné kopii s českých rychlodabingem, která koluje po internetech a zrovna tomuhle filmu ubírá strašně moc, protože minimálně jako retro kousek má Strach v New Yorku slušný vizuál. České kopii navíc chybí asi minuta na konci (možná jen ta má?). Nakonec dávám ze staré známosti 3*, ale mrzí mě, že Ferrara nevyužil slibně rozjetý potenciál.(17.8.2017)

 • Kubaso
  ***

  Námět o sadistickém maniakovi, který přepadává striptérky a na základě svých činů píše knihu, by se nádherně vyjímal v nějakém giallu, ovšem tady je klasicky poamericku nevyužitý. Víc mi ale vadilo, že pan spisovatel musel používat bojová umění. Sice to slibovalo finální zápas bývalého boxera proti karatistovi (nebo čemu se to vlastně vyučil), jenže ten byl nakonec až moc jednostranný a rutinní. Takové scény asi vážně umějí točit jenom na Dálném východě. Navzdory tomu, jak směšně to dle předchozích řádků vypadá, ten film opravdu špatný není. Obsazení se povedlo a atmosféru striptýzových pajzlů (v nichž se podstatná část děje odehrává) a nejtemnějších zákoutí nočních ulic New Yorku navozuje nadmíru působivě, občas si i viditelně potyká s hororovým žánrem. Myslím, že kdyby se tvůrci inspirovali tím, co bylo dobré třeba na Fulciho "Rozparovači z New Yorku", vznikla by nezapomenutelná pecka.(25.7.2012)

 • - Spoiler: Meno vraha nie je do konca filmu odhalené. (beso74)

 • - Film pôvodne vyrobila spoločnosť 20th Century Fox, avšak kvôli veľkému množstvu scén obsahujúcich sex, násilie a užívanie drôg ho predala nezávislej spoločnosti Aquarius Releasing. (beso74)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace