Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Nočním New Yorkem obchází děs... Brutální zločinec mrzačí a vraždí striptérky, po jeho dopadení touží policie i podsvětí, ale jejich pátrání je bezvýsledné. Detektiv Wheeler (Billy Dee Williams) podezřívá bývalého boxera a manažera tanečnic Matta Rossiho (Tom Berenger), jenž pod tlakem policie i mafie začíná pátrat na vlastní pěst. (J.Connor)

(více)

Recenze (18)

J.Connor 

všechny recenze uživatele

Doporučuji se vyhnout otřesné kopii s českých rychlodabingem, která koluje po internetech a zrovna tomuhle filmu ubírá strašně moc, protože minimálně jako retro kousek má Strach v New Yorku slušný vizuál. České kopii navíc chybí asi minuta na konci (možná jen ta má?). Nakonec dávám ze staré známosti 3*, ale mrzí mě, že Ferrara nevyužil slibně rozjetý potenciál. ()

Jester_X 

všechny recenze uživatele

Nevím, čím přesně mě tento film dostal. Špína tehdejšího New Yorku z něho sálá. Temná atmosféra, velká část filmu je v noci, v erotických klubech, všude plno neonů. Hlavní postavy nejsou možná hluboké, ale za to intenzivní tak, jak si představuji tehdejší život ve velkém jablku. Forma a řemeslo snímku nejsou dokonalé, spíše evokují New Yorský (umělecký) punk, což podtrhuje hlavní skladba od člena New York Dolls. A jakkoliv není hlavní zápletka kdoví jak napínavá, do světa tohoto filmu se budu ještě chtít vrátit. ()

Reklama

LION-MR.T 

všechny recenze uživatele

Velmi dobrý film o vrahovi,který vraždí ženy a píše si o tom knihu,příběh jsem jaksi zapomněl. Viděl jsem vhs kopii s německým dabingem v českém překladu a chvíli ten čeksý překlad vypadl. Pamatuju si to co řekl ten vrah samozřejmě v českém amatérském překladu. "Já zabijím ty špatný lidi bo to nejsou normální lidi,bo to jsou kurvy"nějak tak. Vrah nosí nunčaky a Scalia se s ním ke konci docela dobře popere v temné uličce. ()

Kubaso 

všechny recenze uživatele

Námět o sadistickém maniakovi, který přepadává striptérky a na základě svých činů píše knihu, by se nádherně vyjímal v nějakém giallu, ovšem tady je klasicky poamericku nevyužitý. Víc mi ale vadilo, že pan spisovatel musel používat bojová umění. Sice to slibovalo finální zápas bývalého boxera proti karatistovi (nebo čemu se to vlastně vyučil), jenže ten byl nakonec až moc jednostranný a rutinní. Takové scény asi vážně umějí točit jenom na Dálném východě. Navzdory tomu, jak směšně to dle předchozích řádků vypadá, ten film opravdu špatný není. Obsazení se povedlo a atmosféru striptýzových pajzlů (v nichž se podstatná část děje odehrává) a nejtemnějších zákoutí nočních ulic New Yorku navozuje nadmíru působivě, občas si i viditelně potyká s hororovým žánrem. Myslím, že kdyby se tvůrci inspirovali tím, co bylo dobré třeba na Fulciho "Rozparovači z New Yorku", vznikla by nezapomenutelná pecka. ()

choze 

všechny recenze uživatele

"Lepší pičky jsem viděl i v zoo u opic." Jako má to fajn atmosféru nočního života v osmdesátkovém New Yorku a Melanie se jako sexy striptérka nebála odhalit své vnady, ale ten souboj bývalého traumatizovaného boxera s kung-fu zmrzačovačem striptérek je už úsměvný bizár a celkově tomu chybí větší drajv. ()

Galerie (9)

Zajímavosti (2)

  • Film pôvodne vyrobila spoločnosť 20th Century Fox, avšak kvôli veľkému množstvu scén obsahujúcich sex, násilie a užívanie drôg ho predala nezávislej spoločnosti Aquarius Releasing. (beso74)

Reklama

Reklama