Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Nočním New Yorkem obchází děs... Brutální zločinec mrzačí a vraždí striptérky, po jeho dopadení touží policie i podsvětí, ale jejich pátrání je bezvýsledné. Detektiv Wheeler (Billy Dee Williams) podezřívá bývalého boxera a manažera tanečnic Matta Rossiho (Tom Berenger), jenž pod tlakem policie i mafie začíná pátrat na vlastní pěst. (J.Connor)

(více)

Recenze (15)

LION-MR.T 

všechny recenze uživatele

Velmi dobrý film o vrahovi,který vraždí ženy a píše si o tom knihu,příběh jsem jaksi zapomněl. Viděl jsem vhs kopii s německým dabingem v českém překladu a chvíli ten čeksý překlad vypadl. Pamatuju si to co řekl ten vrah samozřejmě v českém amatérském překladu. "Já zabijím ty špatný lidi bo to nejsou normální lidi,bo to jsou kurvy"nějak tak. Vrah nosí nunčaky a Scalia se s ním ke konci docela dobře popere v temné uličce. ()

S.Quentin QUALE 

všechny recenze uživatele

Rozhodně ne nezábavný krimi-thriller o namakaným karate pošukovi, kterej přepadá a vraždí newyorský striptérky po temných uličkách. Záporák je svou choreografií vyložnené k smíchu, stejně jako pár scénáristických klišé, což na zábavě rozhodně neubírá, jenže jsem si jistý, záměrné to určitě nebylo, takže z toho důvodu bych nerad tento kousek čtyřma hvězdama nadhodnotil. Berenger jako mindrákama sužovanej bývalej boxer drsňák ujde, takže i přes výše zmíněné můžu zájmcům Fear City s jeho partou funny postav doporučit. 69% ()

Reklama

Kubaso 

všechny recenze uživatele

Námět o sadistickém maniakovi, který přepadává striptérky a na základě svých činů píše knihu, by se nádherně vyjímal v nějakém giallu, ovšem tady je klasicky poamericku nevyužitý. Víc mi ale vadilo, že pan spisovatel musel používat bojová umění. Sice to slibovalo finální zápas bývalého boxera proti karatistovi (nebo čemu se to vlastně vyučil), jenže ten byl nakonec až moc jednostranný a rutinní. Takové scény asi vážně umějí točit jenom na Dálném východě. Navzdory tomu, jak směšně to dle předchozích řádků vypadá, ten film opravdu špatný není. Obsazení se povedlo a atmosféru striptýzových pajzlů (v nichž se podstatná část děje odehrává) a nejtemnějších zákoutí nočních ulic New Yorku navozuje nadmíru působivě, občas si i viditelně potyká s hororovým žánrem. Myslím, že kdyby se tvůrci inspirovali tím, co bylo dobré třeba na Fulciho "Rozparovači z New Yorku", vznikla by nezapomenutelná pecka. ()

J.Connor 

všechny recenze uživatele

Doporučuji se vyhnout otřesné kopii s českých rychlodabingem, která koluje po internetech a zrovna tomuhle filmu ubírá strašně moc, protože minimálně jako retro kousek má Strach v New Yorku slušný vizuál. České kopii navíc chybí asi minuta na konci (možná jen ta má?). Nakonec dávám ze staré známosti 3*, ale mrzí mě, že Ferrara nevyužil slibně rozjetý potenciál. ()

Anderton 

všechny recenze uživatele

Tuctové osemdesiatkové krimi, ktoré prináša inováciu aspoň v tom, že hlavnou postavou je majiteľ agentúry dodávajúcej striptérky do klubov. V každom inom filme by išlo o zápornú postavu, Ferrara ale aspoň touto formou dokáže provokovať. Vrah je v podstate smiešny, ako aj jeho motivácia a spôsoby prevádzania vrážd. Je tu niečo z gialla, niečo zo slasheru, mnoho z klasických drsných kriminálok a tona nahoty. Je to celkom pocitvé béčko, takže pokiaľ máte zafixovaného Ferraru ako artového experimentátora, tak tu sme na inej pôde. Ideálny film na piatok/sobotu neskoro večer. ()

Galerie (9)

Zajímavosti (2)

  • Film pôvodne vyrobila spoločnosť 20th Century Fox, avšak kvôli veľkému množstvu scén obsahujúcich sex, násilie a užívanie drôg ho predala nezávislej spoločnosti Aquarius Releasing. (beso74)

Reklama

Reklama