Vlivný narkobaron Frank White (Christopher Walken) se vrací po letech z vězení, aby začal nový život. Ne snad, že by přestal obchodovat s drogami nebo se nelítostně zbavovat svých konkurentů, ale již déle nemůže sledovat upadající životní úroveň ve své čtvrti. Rozhodne se podporovat chudinu, chce investovat do nové nemocnice a ve finále proniknout do politických kruhů. Proti jeho aktivitám se však postaví skupina nekompromisních policajtů, kteří se nezdráhají překročit zákon. (J.Connor)

YURAyura

3/10 Prvni Ferrara - teda ne bourak Manuel ;]], ktereho mistni DB stejne igonruje - ale asi na dlouho posledni. Walken je sice dobry, ale to je tak asi vsechno, co se da vypichnout. Reziser vylozene nevi, co by se zajimavou latkou vyvedl a ostatni postavy jsou klisovite nepresvedcive - snad jen Fish se v tom placa jako ryba ve vode. Prepalena stopaz, samoucelne nic neresici sceny. Chtel jsem, aby se mi to libilo, ale nevyslo to. ()

Martin741

Drsnost, nekompromisnost a herecke koncerty - to su dodnes kvalitne atributy tohoto filmu, Christopher Walken hral na urovni. 75 % ()

Topco

Krásny (neo)noirový vizuál a dobrá práca s mestskými lokáciami. Práve za tieto aspekty dávam vyššie hodnotenie. ()

Brain-D

Jednoduchá zápletka, kde je se drsný šéf gangu Christopher Walken vrací z vezení, aby pokračoval ve svém řemesle. Snaží se činit dobro, ale jeho skutky z minulosti ho dohání.. Šílený FIshbourne a ještě né příliš známy Wesley Snipes.. 70% ()

JohnSmith

Naprosto luxusní obsazení, příběh taky nebyl špatný, ale režie a scénář stál za prd. Tohle měl točit někdo úplně jiný,zručnější a s větším citem. ()

Haymar

Trochu krimi, trochu noire, hodně gangsta! Stará poctivá a atmosférická oldschool podívaná, která rozhodně nenudí a kde se to jen hemží (tehdy teprve budoucími) hvězdami (Fishburne, Snipes, Buscemi, Caruso...) v čele s vynikajícím (jako vždy!) a přesvědčivým Walkenem! Král New Yorku rozhodně patří mezi to lepší, co bylo v daném žánru natočeno ()

Paldiny

Ultra drsná gangsterka, ktorá občas nudí ale poväčšine baví svojou drzosťou a otvorenou konfrontáciou dvoch svetov, kde niet miesta pre kladné postavy. Vďaka pestrému hereckému obsadeniu, špecifickej atmosfére je zážitok ešte intenzívnejší a nebyť príliš priamočiareho deju postrádajúceho väčší dôraz na postavy a vedľajšie udalosti mohol sa Kráľ New Yorku hrdo postaviť žánrovo príbuzných kráľov. ()

Rozjimatel

2,5  Príbehmi o kadejakých drogových barónoch som už presýtený, takže by to muselo byť niečo špeciálne, aby ma to zaujalo. A to tento film nie je. Napriek istej snahe o nadhľad, o umelecké stvárnenie témy a nedajbože aj nejaký presah, sa jedná len o krásne vyzerajúcu nezáživnosť, s množstvom do očí bijúcej naivity. Máme tu štýlovo špinavé ulice Bronxu, efektné prestrelky, automobilové naháňačky, štýlové mafiánske popravy, krásne ženy, silácke pózy, všetko povrchne, na efekt robené, akoby sa tvorcovia snažili zakryť vnútornú vyprázdnenosť. Zločinci sú vykreslení štýlovo a charizmaticky, čomu napomáhajú herecké kreácie Christophera Walkena, a aj Laurencea Fishburna (kam sa preboha podel po asi 15 minútach Steve Buscemi?). Naopak, policajti ako vrcholne trápne postavičky (vrchol trápnosti bol policajný pohreb), o čo sa tiež výdatne "postarali" herci, ako toporný David Caruso, či "husto nasratý" Wesley Snipes. No a napokon dojem dotvára slabućká hudba. ()

john.h

Špičková gangsterka se sollidním castingem, kde se kulkami a umělou krví rozhodně nešetří. A jako bonus spousta odhalených koz. ()

Rimland

Trochu rozporuplný dojem z toho mám. Rozhodně výtečně zpracovaná syrová atmosféra (je tam pár obzvlášť silných scén; nejvíc na mě zapůsobil "závěr" pohřbu) a skvělé herecké výkony (Walken to táhne, jednoznačně jedna z jeho nejlepších rolí). V rámci žánru spíš nadprůměr, ale i tak to na mě jako celek nezapůsobilo tak jak jsem doufal. Zatím silnější trojka, ale budu potřebovat ještě jedno zhlédnutí... ()

papadoce

Na film zo začiatku 90-tych to bolo celkom akčné a vcelku surové. Bohužiaľ scény s Walkenom boli na môj vkus až príliš ukecané a miestami konanie postáv strácalo logiku. Mám rád pouličné gangstrovky, ale toto nebude patriť medzi moje topky. ()

johnsnow

Vôbec nie zlá gangsterka. navyše dosť akčná. Ale oproti kultovkám slabšie takže iba 4. Jo a walkenov tanec a Fishburnove škreky a rehot sú další dôvod prečo sa to oplatí vidieť. ()

Miko55555

Výborný film o drogovom bossovi vracajúcom sa z basy, ktorý obracia mesto na ruby v hone za bývalou mocou. Film plný perfektnej akcie, stáleho napätia, čo sa s Frankom Whiteom stane ďalej, aký bude jeho ďalší krok, ako to s ním dopadne. Fishburne ako drsný gangster v jeho druhej najlepšej úlohe po Morpheusovi. Tento film si určite zaslúži vyššie hodnotenie, ako má teraz ()