Jak si vzít milionáře

How to Marry a Millionaire

• slovenský

Ako sa vydať za milionára

• slovenský

Ako si vziať milionára

Komedie / Romantický

USA, 1953, 95 min

Môj prvý film s Marylin. Asi som si zle vybrala alebo ma krehká, hlúpa blondínka nedostáva do kolien. Stále sa neviem rozhodnúť, či taká bola v každej svojej úlohe alebo tak dobre zahrala tú slepučkú naivku. Každopádne mám pocit, že neskutočne prehráva a liezlo mi to krkom. Pozriem si iné a porovnám. Ako sa vydať za milionára v roku 53´dobrý námet a celý film tiahla neskutočná Lauren Bacall. No a čo, že je to klišé. Vtedy si to mohli dovoliť, vtedy to bolo bolo možno aj originálne, teraz už je toho na mraky a je to úplne zbytočné. Nepotrebujem vidieť 15 podpriemerných filmov s rovnakým námetom a gýčovým koncom so skrytou pravdou, že peniaze nie sú všetko. Radšej sa vrátim k tomuto. Jednoduché a vtipné. 4*(18.1.2018)

Tři zlatokopky hledají milionáře. Před zhlédnutím jsem myslel, že bude zlatokopka jen jedna – Marylin, ale rozdíl mi vůbec nevadil. Je to další ze staršách dobře koukatelných filmů, ale ke špičce nepatří. Hodně stojí na stereotypech. # [viděno: monitor] # příběh *** | hudba **** | humor * | akce – | napětí – | pustil bych si znovu ***(17.1.2014)

Sú chvíle, kedy je gýč štýlom a vám padne sánka, pretože kvalita a značka je oproti štýlovému gýču smiešne malomeštiactvo .... Všetko je uhol pohľadu. Uhol na božskú MM môže byť len jediný - vôbec nebola naivná hlúpa herečka! Ona sa dokázala naštylizovať do toho, v čom ju chceli muži vidieť. A robila to rozumne. :-D(24.2.2009)

Je takřka neuvěřitelné, jakými kýči krmili filmaři v minulosti své diváctvo. A ještě neuvěřitelnější je, že mnohé z těchto kýčů se líbí i po letech. Tahle romantická komedie strčí do kapsy mnoho svých následovnic ze současnosti, byť je to opravdu ukázkový kýč. Ale zachovává si určitý nadhled, nešetří osobitým humorem a přes všechna hollywoodská klišé se přenáší se samozřejmou lehkostí, jako by snad ani nebylo možné udělat film, v němž by se alespoň deset z těchto klišé asi potisící nezopakovalo.(23.8.2002)

Ano, je to naivní a stokrát viděné klišé, ale jak je psáno v jiném komentáři, natočené s lehkostí a osobitým humorem, takže jsem si sledování užívala. Božská Marilyn byla opět božská, ale o nic horší nebyly ani její parťačky Lauren Bacall a Betty Grable. A to nemluvím o nádherných kostýmech, které vyjadřují kouzlo té doby. Ačkoliv má tento film slabší hodnocení, já jsem nanejvýš spokojená.(30.10.2013)

• - Schatze Page (Lauren Bacall) v jedné scéně říká: „Vždy jsem měla ráda starší muže, Rockafellera, Churchilla, nebo jak se jmenoval ten chlápek z filmu Africká Královna“, což byla narážka na Humphrey Bogarta, za kterého v té době byla provdaná. (Mol)

• - Lidé ze štábu o Marilyn již tehdy vyprávěli, že s ní byly problémy. Všechno pletla - telefon zvedala dříve, než zazvonil, pila ze šálku, který si ještě nenaplnila a vůbec se nedokázala soustředit. (Pavlínka9)

• - Lauren Bacall si stěžovala, že Marilyn chodila často pozdě a místo do očí se jí Marilyn při natáčení dívala na čelo, což jí dost znervózňovalo. (Pavlínka9)