Jak si vzít milionáře

How to Marry a Millionaire

• slovenský

Ako sa vydať za milionára

• slovenský

Ako si vziať milionára

Komedie / Romantický

USA, 1953, 95 min

• Han22

No to byla ale hovadina. A přitom docela slušný obsazení, jenže celý je to o tom, jak si tři zlatokopky chtějí nabalit boháče. Bohužel ani jedna neoplývá žádným půvabem a ne, ani slavná Monroe mě zde nenadchla. Zato se chovají stejně vypočítavě jako mrchy dneska. A tak jedna pohrdá průměrným chlápkem, ze kterého se ten milionář vyklube, druhá se zamiluje do bohatého pána hor, ale když se ukáže že je jen hajný ošklíbá se. Nakonec to teda skončí happyendem, ale na romantickou komedii to nebylo skoro vůbec romantické a bohužel také skoro vůbec vtipné.(19.6.2018)

Sú chvíle, kedy je gýč štýlom a vám padne sánka, pretože kvalita a značka je oproti štýlovému gýču smiešne malomeštiactvo .... Všetko je uhol pohľadu. Uhol na božskú MM môže byť len jediný - vôbec nebola naivná hlúpa herečka! Ona sa dokázala naštylizovať do toho, v čom ju chceli muži vidieť. A robila to rozumne. :-D(24.2.2009)

Myslím, že nebýt kultu MM, dávno by se na ten film zapomnělo - celé je to samozřejmě dějově prostinké, předvídatelné a založené na stereotypech, ale překvapivě to funguje i po těch letech, protože je to prostě ukázka perfektního řemesla se vším všudy. Ten film samozřejmě beznadějně zastaral, současně ale díky tomu už dostal nádech správného hollywoodského retra, které dokáže člověka přenést do idylických časů 50's v New Yorku. Dialogy jsou místy vážně vtipné (i když nad chováním, respektive debilitou tří hlavních hrdinek by si člověk občas zoufal), všechny 3 herečky nosí úchvatné kostýmy, a celé to dopadne přesně tak, jak to dopadnout má - co chtít víc. Mimochodem ten film mě ale stihl na začátku neuvěřitelně otrávit, protože začíná nepochopitelně dlouhou scénou hrajícího orchestru, která má přes 5 (!) minut - trvá to celou věčnost, člověk jen kouká na ten zástup muzikantů, kteří hrají tu svou příšernou padesátkovou hubu, nic se tam neděje, a nedá se to vydržet - jaký to mělo mít smysl, začít ten film takhle, jsem fakt nepobral.(3.12.2016)

Myslím, že z Lauren Bacall se pomalu, ale jistě stává jedna z mých oblíbených hereček. V té době přehrávání a stupidních blondýn (čímž rozhodně nemyslím Marilyn, ta měla vcelku slušný komediální talent) byla vážně dobrá a civilní. Film má své kouzlo a ta móda byla vážně úžasná. Chci ty šaty všechny!(1.1.2010)

ARE YOU NUTS? SHE CLEARLY PREFERS GAS PUMP JOCKEYS TO MILLIONAIRES. WHAT DO YOU WANT TO DO? DISILLUSION THE POOR GIRL? Nádherný film s fantastickým obsazením. Samo sebou nejroztomilejší byla Marylin a její naivka s brýlemi. Lauren hrála mrchu a její narážka na Humphreyho mě pobavila. Skvělí byl taky J.D., který jako jeden z mála používal srdce i hlavu. Ryzí charakter jakým bych si přál jednou být. Navíc se mi podařilo film sehnat ve výtečné kvalitě s nádherně čistým obrazem a tak jsem si vychutnával scenérie New Yorku i Maine a jako vždy v Hollywoodských filmech i kulisy. Trochu kroutím hlavou nad tak nízkým hodnocením. Tohle je přesně film, jaký bych očekával pod názvem How to Marry a Millionaire z páté dekády dvacátého století.(3.8.2017)

• - Lauren Bacall si stěžovala, že Marilyn chodila často pozdě a místo do očí se jí Marilyn při natáčení dívala na čelo, což jí dost znervózňovalo. (Pavlínka9)

• - Schatze Page (Lauren Bacall) v jedné scéně říká: „Vždy jsem měla ráda starší muže, Rockafellera, Churchilla, nebo jak se jmenoval ten chlápek z filmu Africká Královna“, což byla narážka na Humphrey Bogarta, za kterého v té době byla provdaná. (Mol)

• - Lidé ze štábu o Marilyn již tehdy vyprávěli, že s ní byly problémy. Všechno pletla - telefon zvedala dříve, než zazvonil, pila ze šálku, který si ještě nenaplnila a vůbec se nedokázala soustředit. (Pavlínka9)