Tři atraktivní ženy z New Yorku to bez peněz nebudou mít lehké. Atraktivní blondýna Loco, krátkozraká Poly a seriózní, poněkud zatrpklá Schatze, jsou tři mladé a velice hezké ženy, které se v New Yorku živí jako modelky. Trápí je však neustálý nedostatek peněz a proto se rozhodnou, že nasadí všechny páky a provdají se za první milionáře, kteří se jim dostanou do rukou. Dají dohromady všechny peníze, co mají a najmou si ateliérový byt na Manhattanu. A pak se vydají lovit manžely. Brzy se však ukáže, že to nebude zase tak snadné a přestože jim zpočátku šlo spíš o peníze než o muže, nakonec se ukáže, že peníze někdy nebývají všechno. (Česká televize)

Ukázka z filmu 1

Fiftis

Radosť pozerať tento klasický retro film z obdobia 50.tych rokov. A hlave s takými krásnymi dlhonohými hviezdami v hlavných úlohách. Tento film odporúčam pozrieť vo farbe. Škoda len že príbeh je slabší. Alebo skôr ničím prevratný. Ale aj keď je film o tom, ako si tri kamarátky chcú nájsť milionára a dostať sa tak k peniazom - možno aj kvôli hereckému talentu Marilyn Monroe a Lauren Bacall vám tieto ženy nepripadajú odpudivo ako typické zlatokopky. Tento film museli ľudia v kine v 50.tych rokoch milovať a chodiť naň každý deň. Kostými hlavných predstaviteliek sú úžasné, rovnako tak kulisy, typické pre filmy z toho obdobia. Betty Grable hrala síce priateľskú, ale zatrpknutú ženu, Marilyn bola sexi v okuliaroch a práve tento jej "vedátorský" výzor som si obľúbil a asi je to aj moja najobľúbenejšia postava ktorú Marilyn hrala. Inak hrala múdru a veľmi serióznu ženu. A Lauren Bacall bola najhorúcejšia, najkrajšia ale aj trošku naivná. Mám naozaj rád tento film a som rád že vznikol. ()

Faidra

Zdravotně nezávadná romantika z dob, kdy romantické komedie ještě byly neškodné pro fyzické a duševní zdraví divákovo. Holky pěkné a Marilynino vrážení do zdí občas i zábavné, jen ti pánové nám nějak zaostávají. Ale ten argument Lauren Bacallové, když se snaží přesvědčit svůj protějšek, že věkový rozdíl nic neznamená ("podívejte se na toho starého chlapa v Africké královně"), je docela pikantní vzhledem k tomu, že "starým chlapem v Africké královně" byl míněn Humphrey Bogart, Laurenin o čtvrt století starší manžel. Podotýkám, že se podle všech údajů jednalo o manželství šťastné. ()

slunicko2

Na ponudnělém snímku se mi nejvíce zamlouvají dobové reálie. 1) Přiznám se bez mučení - ano, je to moje poprvé. Můj první film s Marilyn. Asi jen mé zaměření na kluky dokáže vysvětlit absenci tohoto sexuálního symbolu v mé filmotéce. No, stalo se._____ 2) A závěr? Inu, kočka to byla, o tom není sporu. V dobových souvislostech asi ještě větší, než mi teď připadá. A to jí táhlo na 27 let._____ 3) Poněkud přitroublý děj této komedie rozhodně není to, co diváka zaujme. Ale hezké oblečení a dobové záběry na Ameriku roku 1953 mi vlastně docela stačí. A ostatní tu mají ty pěkné baby. ()

vydumnica

How to Marry a Millionaire je veľmi príjemná romantická komédia. Istým spôsobom také pohladenie po duši. Príbeh je dostatočne pútavý. Ako komédia funguje parádne, niekoľkokrát som sa nahlas schuti zasmiala. Romantiky je tu tiež nemálo, čo sa žiaľ o dnešných akože romantických filmoch povedať nedá. A kto má naviac ešte rád New York City, príde si na svoje. Kamera tu nasnímala úplne dokonalé zábery ako pohľadnice. Veľmi ma potešili scénky odohrávajúce sa na lyžovačke v horách v prekrásnom prostredí. Kostýmy sú parádne. Hudba taký balzam na dušu. Vidieť tento film na veľkom plátne a v originálnom znení, prihodím aj piatu hviezdičku. Žeby jeden z najpodceňovanejších filmov Marilyn Monroe? Ja som sa bavila výborne🙂. [arte] ()

Vančura

Myslím, že nebýt kultu MM, dávno by se na ten film zapomnělo - celé je to samozřejmě dějově prostinké, předvídatelné a založené na stereotypech, ale překvapivě to funguje i po těch letech, protože je to prostě ukázka perfektního řemesla se vším všudy. Ten film samozřejmě beznadějně zastaral, současně ale díky tomu už dostal nádech správného hollywoodského retra, které dokáže člověka přenést do idylických časů 50's v New Yorku. Dialogy jsou místy vážně vtipné (i když nad chováním, respektive debilitou tří hlavních hrdinek by si člověk občas zoufal), všechny 3 herečky nosí úchvatné kostýmy, a celé to dopadne přesně tak, jak to dopadnout má - co chtít víc. Mimochodem ten film mě ale stihl na začátku neuvěřitelně otrávit, protože začíná nepochopitelně dlouhou scénou hrajícího orchestru, která má přes 5 (!) minut - trvá to celou věčnost, člověk jen kouká na ten zástup muzikantů, kteří hrají tu svou příšernou padesátkovou hubu, nic se tam neděje, a nedá se to vydržet - jaký to mělo mít smysl, začít ten film takhle, jsem fakt nepobral. ()

• Lidé ze štábu o Marilyn již tehdy vyprávěli, že s ní byly problémy. Všechno pletla - telefon zvedala dříve, než zazvonil, pila ze šálku, který si ještě nenaplnila a vůbec se nedokázala soustředit. (Pavlínka9)
  • Lauren Bacall si stěžovala, že Marilyn chodila často pozdě a místo do očí se jí Marilyn při natáčení dívala na čelo, což jí dost znervózňovalo. (Pavlínka9)

Související novinky

Milionářská svatba Nicole Kidman

Milionářská svatba Nicole Kidman

30.04.2007

Pokud dychtíte po informacích bulvárního charakteru, opět vás v tomto ohledu musíme zklamat. Nicole se bude vdávat pouze na filmovém plátně, a to v remaku klasické komedie Jak si vzít milionáře,… (více)