Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Tři atraktivní ženy z New Yorku to bez peněz nebudou mít lehké. Atraktivní blondýna Loco, krátkozraká Poly a seriózní, poněkud zatrpklá Schatze, jsou tři mladé a velice hezké ženy, které se v New Yorku živí jako modelky. Trápí je však neustálý nedostatek peněz a proto se rozhodnou, že nasadí všechny páky a provdají se za první milionáře, kteří se jim dostanou do rukou. Dají dohromady všechny peníze, co mají a najmou si ateliérový byt na Manhattanu. A pak se vydají lovit manžely. Brzy se však ukáže, že to nebude zase tak snadné a přestože jim zpočátku šlo spíš o peníze než o muže, nakonec se ukáže, že peníze někdy nebývají všechno. (Česká televize)

(více)

Videa (2)

Ukázka z filmu 1

Recenze (44)

Radyo 

všechny recenze uživatele

Je takřka neuvěřitelné, jakými kýči krmili filmaři v minulosti své diváctvo. A ještě neuvěřitelnější je, že mnohé z těchto kýčů se líbí i po letech. Tahle romantická komedie strčí do kapsy mnoho svých následovnic ze současnosti, byť je to opravdu ukázkový kýč. Ale zachovává si určitý nadhled, nešetří osobitým humorem a přes všechna hollywoodská klišé se přenáší se samozřejmou lehkostí, jako by snad ani nebylo možné udělat film, v němž by se alespoň deset z těchto klišé asi potisící nezopakovalo. ()

Vančura 

všechny recenze uživatele

Myslím, že nebýt kultu MM, dávno by se na ten film zapomnělo - celé je to samozřejmě dějově prostinké, předvídatelné a založené na stereotypech, ale překvapivě to funguje i po těch letech, protože je to prostě ukázka perfektního řemesla se vším všudy. Ten film samozřejmě beznadějně zastaral, současně ale díky tomu už dostal nádech správného hollywoodského retra, které dokáže člověka přenést do idylických časů 50's v New Yorku. Dialogy jsou místy vážně vtipné (i když nad chováním, respektive debilitou tří hlavních hrdinek by si člověk občas zoufal), všechny 3 herečky nosí úchvatné kostýmy, a celé to dopadne přesně tak, jak to dopadnout má - co chtít víc. Mimochodem ten film mě ale stihl na začátku neuvěřitelně otrávit, protože začíná nepochopitelně dlouhou scénou hrajícího orchestru, která má přes 5 (!) minut - trvá to celou věčnost, člověk jen kouká na ten zástup muzikantů, kteří hrají tu svou příšernou padesátkovou hubu, nic se tam neděje, a nedá se to vydržet - jaký to mělo mít smysl, začít ten film takhle, jsem fakt nepobral. ()

Reklama

Fiftis 

všechny recenze uživatele

Radosť pozerať tento klasický retro film z obdobia 50.tych rokov. A hlave s takými krásnymi dlhonohými hviezdami v hlavných úlohách. Tento film odporúčam pozrieť vo farbe. Škoda len že príbeh je slabší. Alebo skôr ničím prevratný. Ale aj keď je film o tom, ako si tri kamarátky chcú nájsť milionára a dostať sa tak k peniazom - možno aj kvôli hereckému talentu Marilyn Monroe a Lauren Bacall vám tieto ženy nepripadajú odpudivo ako typické zlatokopky. Tento film museli ľudia v kine v 50.tych rokoch milovať a chodiť naň každý deň. Kostými hlavných predstaviteliek sú úžasné, rovnako tak kulisy, typické pre filmy z toho obdobia. Betty Grable hrala síce priateľskú, ale zatrpknutú ženu, Marilyn bola sexi v okuliaroch a práve tento jej "vedátorský" výzor som si obľúbil a asi je to aj moja najobľúbenejšia postava ktorú Marilyn hrala. Inak hrala múdru a veľmi serióznu ženu. A Lauren Bacall bola najhorúcejšia, najkrajšia ale aj trošku naivná. Mám naozaj rád tento film a som rád že vznikol. ()

Faidra 

všechny recenze uživatele

Zdravotně nezávadná romantika z dob, kdy romantické komedie ještě byly neškodné pro fyzické a duševní zdraví divákovo. Holky pěkné a Marilynino vrážení do zdí občas i zábavné, jen ti pánové nám nějak zaostávají. Ale ten argument Lauren Bacallové, když se snaží přesvědčit svůj protějšek, že věkový rozdíl nic neznamená ("podívejte se na toho starého chlapa v Africké královně"), je docela pikantní vzhledem k tomu, že "starým chlapem v Africké královně" byl míněn Humphrey Bogart, Laurenin o čtvrt století starší manžel. Podotýkám, že se podle všech údajů jednalo o manželství šťastné. ()

NinadeL 

všechny recenze uživatele

Film plný paradoxů. Barevný CinemaScope (první natočený pro 20th Century Fox, nicméně uvedený až po The Robe, později ovšem jako první uveden v ořezu v televizi v roce 1961) je používán hlavně na interiéry. Hlavní trojice modelek je kombinace k nezaplacení, nesourodá, ale přesto si mají Betty Grable, Marilyn Monroe a Lauren Bacall co říct. Scénář je červená knihovna povýšená na cosi velkolepého, předlohou byly dvě hry: The Greeks Had a Word for It (1930) Zoe Akinsové a Loco (1946) Dale Eunsona a Katherine Albertové. Je to jeden z mála filmů MM, na které se dívám celý život a nevadí mi. Nadčasový potenciál potvrzují remaky v podobě stejnojmenného sitcomu z roku 1957, moderního televizního pokračování How to Marry a Billionaire: A Christmas Tale z roku 2000 a fakt, že si Nicole Kidman pro sebe koupila práva na další remake po roce 2007. ()

Galerie (32)

Zajímavosti (8)

  • Schatze Page (Lauren Bacall) v jedné scéně říká: „Vždy jsem měla ráda starší muže, Rockafellera, Churchilla, nebo jak se jmenoval ten chlápek z filmu Africká Královna“, což byla narážka na Humphrey Bogarta, za kterého v té době byla provdaná. (Mol)
  • Lauren Bacall si stěžovala, že Marilyn chodila často pozdě a místo do očí se jí Marilyn při natáčení dívala na čelo, což jí dost znervózňovalo. (Pavlínka9)

Související novinky

Milionářská svatba Nicole Kidman

Milionářská svatba Nicole Kidman

30.04.2007

Pokud dychtíte po informacích bulvárního charakteru, opět vás v tomto ohledu musíme zklamat. Nicole se bude vdávat pouze na filmovém plátně, a to v remaku klasické komedie Jak si vzít milionáře,… (více)

Reklama

Reklama