Týnkaa

"Je to superrychlý závodní kolo".. "A na co je tam ta taška?"... "Aby se dalo superrychle nakupovat!!!" :D:D A ten údiv, když se dozvědí, že Palečka táta nechal v lese :D:D Pro mě je francouzký film srdcová záležitost... a tento je navíc parádní :D takže... není co řešit ;) ()

Estrecha

Bohužel knížky Mikulášových patálií jsou pro mě tak silné, že aby se jim film vyrovnal, musel by být režisér buď šílený anebo geniální... postavičky jako Celestýn, vendelín, Kryšpýn nebo vychovatel lze vystihnout jedině slovy jako Bomba Skvělý Úžasný! Úplně jak vystřižení z knížky... bohužel však samotný Mikuláš mi to dost kazil... Dost mě to mrzí, ale zatímco za knihu bych dal 10, za film 3. ()

Bobik9

Ve svém žánru je to asi dobrý film. Bohužel mě to neoslovilo, jako malej jsem měl rád knížky o Mikulášovi. Ale tento film podle mě nedosahuje kvalitám těch knížek. Navíc, francouzskému humoru příliš nehovím. Ale rozhodně věřím, že se to může líbit hodně lidem a kdybych bal mladší nebo naopak o dost starší, tak mě to asi potěší. ()

Sfinkter

Literární předloha je v podstatě celosvětovým fenoménem a francouzským národním pokladem, který se v dětském věku nevyhnul ani mně. Film této lahůdce skládá zaslouženou poctu a i když se nejedná v rámci filmového umění o světoborné dílo, stále zůstává velmi milou, upřímnou a odlehčenou záležitostí, tak jak jsem od Francouzů čekal. ()

Kamkon

Dost divná práce střihače - proč některé věci jako např. dopsání písemného trestu školníkem tak divně useknul? Nebo jak dopadla večer zaměstnavatelů Mikulášova otce? Celkově jsou tam dosti nesmysly, ale ten kluk je takový hezký paňáček a celkově to hezky působí, což je víc než průměr. Ale některé věci asi nepochopím, když nejsem Francouzka ()

honza7

Moc krásně natočené... jednoznačně si mě film získal... a to už je co říct, zejména když se na film kouká místo vyučování Francouzštiny. Měl jsem před sebou notebook s HoMaM III nebo plátno s filmem.. a já koukal celou dobu na film! Geniálně jsem se bavil! ()

LiborGondek

Byla to hloupost, ale taková, kde se mnohokrát upřímně zasmějete. Co všechno děti nevymyslí... Jsem opravdu skvěle pobaven a možná proto v záchvatu euforie dávám plné hodnocení a vůbec mě to nemrzí! ()

Ryuuhei

V dané filmové kategorii mám bez váhání mnohem radši Poseroutku. Zde žádný zázrak. Příliš mnoho infantility sebralo prostor jinak dobře naladěnému humoru pracujícímu s dětskou nevinností a naivitou. 60% ()

Pavlínka9

Skvělá zábava jak pro malé děti, tak pro dospělé. Od začátku až do konce jsem se usmívala či smála na plné kolo. Krásné vytvoření prostředí francouzského dětství. Sice jsem nespočetkrát četla příběhy malého Mikuláše, ale toto byl prostě stejný zážitek jako opět otevřít tuto báječnou knížku :) Nemusíte být znalcem tohoto příběhu, aby vás film vtáhnul. Zábava to byla pro všechny bez rozdílu věku. Největší plus měla skupina malých žáčků, kteří předvedli nehorázně úžasné výkony. V čele s Mikulášem, který má náběh na velmi vydařenou filmovou kariéru. Vřele doporučuji..A pro malé děti: "Nebojte se chodit do lesa." :D ()

uiu

Nevyrůstala jsem na knížce Mikulášovy patálie, takže na mě nedýchl onen závan nostalgie dětství, který tu asi mají všichni ostatní. Pro mě je to obyčejně průměrná francouzská komedie, vyprávěná očima malého Mikuláše, který některé věci bere typicky dětským způsobem a spíše než jeho hlavní postava mě zaujala charakteristika jeho roztodivných kamarádů. Humor je někdy situační, založený na dialozích, jindy totálně absurdní (při úklidu dají kočku do pračky, ale nebojte, kočce se nic nestane - chybí jen upozornění: Nezkoušejte to doma). Příjemný snímek pro milovníky francouzského filmu a humoru, podruhé si to ale nepustím. ()

tere.z

Těžké rozhodování, do jaké hvězdičkové škatulky tento film zařadit. Možná mu ubližuje český dabing, možná taky ne. Kažodpádně dětští herci se povedli a dospělí víceméně taky. Tvůrcům se navíc povedlo spojit různé epizody v celistvý příběh, který dobře funguje. Na druhou stranu je tu ale občas trochu moc pitvoření, dost vtípků nevyznívá tak, jak by mělo a vůbec, atmosféra kultovních knížek Sempe a Goscinnyho se tak docela přenést nepovedla. ()

VasaX

Mikulášovy patálie. Další velmi povedená adaptace slavné knižní předlohy, co jsem měl tu čest v poslední době shlédnout. I přes to, že k Francii, resp. francouzskému skrývám malý až větší odpor, nedokážu si představit, že zrovna toto dílko by mohl někdo jiný lépe, věrný duchu knihy, zpracovat. Odsýpající, věrohodné, zábavné, spoustu gagů a hlášek, prostě parádní hodinka a půl se spoustou skvělých dětských herců, sedící své roli jak jak ona hovorová "prdel na hrnci". Malý Mikuláš mě od začátku chytl a nepustil. A pokud nejste zapřísáhlí škarohlídi, naloží s vámi podobně. ()

Compadre

Knížku jsem nečetl, ale film je výbornej. Mikuláš je vskutku sígr a jeho maléry mají velký potenciál pobavit spolehlivě celou rodinu. Doporučuju. ()

Imune

Tohle je srdcová záležitost. I když jsem nikdy nebyl moc horlivej čtenář, tak tohle byla snad moje první knížka, a podle mě na film dost těžkej námět. Každopádně jsem byl překvapenej, jak strasně podobný to knížce bylo a jakou parádní komedii z toho udělal Tirard. Hodně jsem se u toho pobavil, paráda. 80% ()

jujec

Ne, že by se člověk řezal smíchy, ale i tak je film velmi zábavný. Kluci objednávající únos dosud nenarozeného bratříčka jednoho z nich, aby ho rodiče neodvedli do lesa, je prostě velmi vtipný. A scéna, kdy se ministr školství snaží třídu, která má pokyn od učitelky se chovat vážně, rozesmát, je prostě skvělá, stejně jako večer a humři... ()