Lidská stonožka

• Nizozemsko The Human Centipede (First Sequence) (více)
všechny plakáty

Dvě Američanky se vydají na cestu po Evropě. Kdesi v Německu se jim v noci porouchá auto. Při hledání pomoci narazí na opuštěnou vilu, kde se rozhodnou přenocovat. Druhý den se probouzí a s hrůzou zjišťují, že jsou uvězněny v provizorní podzemní nemocnici. Za vším stojí zestárlý německý chirurg, který se dříve specializoval na operace oddělování siamských dvojčat. Jeho zvrácená fantazie tkví v tom, že obě dívky hodlá spolu s dalšími uvězněnými spojit v jednu velkou lidskou stonožku... (Fallen_One)

srncek

Lacné a tupučké,ale vďaka tomuto mohla vzniknúť absolútne vymakaná ultrašialená "dvojka" a tá je už úplne iný level..za "jednotku" len 45%. ()

JK77

2* len zato ze to vo svojej kategorii bolo fakt sokantne. Ale inak neskutocna zvratenost. Nechapem ako niekto mohol sledovat este aj dvojku ()

Ivoman odpad!

Moc často se zde nevyjadřuji, ale k tomuto musím. Proč se proboha živýho točí takové filmy ? Jeden chorý mozek, který toto napsal a další chorý mozek, který toto natočil, jsou doufám již v nějakém ústavu. A "herci" jestli jsou soudní, si změnili vyzáž i jméno, protože být jejich děcko, tak je zapřu a požádám soud, aby mě od nich odebral. Stejná sračka jako Záhada Blair Witch. ()

Izi-Peťan

Čekal jsem, že to bude brutální horor, ale docela mě překvapilo, že není. Samozřejmě nápad udělat ze tří lidí fungující stonožku je opravdu zvrácený, ale na druhou stranu rozhodně originální. Bohužel je vidět, že je to Sixův první počin. Scénář by potřeboval vypilovat, protože se postavy v některých případech chovají až směšně nelogicky. Jinak je to celkem koukatelný, akorát nevím, jestli se podívám i na druhý díl, protože to už vypadá, že to bude hodně šílený a utržený ze řetězu. Myšlenka mi stačila jen jednou. 50% ()

jirkaslava

Naprosto a totálně úchylnej film úplně o ničem, ale právě o tom to je. Myslel jsem si, že nic snad již úchylnějšího být nemůže než jsem viděl pokračování, které je ještě lepší. Děj filmu, ten tu není, ale zato naprosto dokonale popsaná a z dokumentovaná jedna jediná operace, která je vlastně to hlavní v celém filmu. Operace přišití prdelí a xichtů dohromady tří chudáků herců, u kterých platí dvojnásom, že za prachy se dá udělat v byznyse úplně a naprosto všechno. Prostě paráda :-) ()

MikeMyers

Hezky natočeno. Záporák v podobě bláznivého chirurga snad nemohl být lepší. To se musí nechat. Jen pořád přemýšlím nad účelem stonožky. Proč jako? Jakej má význam? Jinak děsivé to moc neni, odporné vlastně taky ne. Možná když si to představíte, ale je to ve skutečnosti tak scifi že to člověka snad ani eklovat nemůže. ()

Olafsson

Ok, takže prvně tady chci vynést na nebesa výběr hlavního představitele.. S takovou vizáží nemůže snad ani hrát nic jiného než naprosté magory, šílené vědce a/nebo masové vrahy.. Dvě pěkný šťabajzny, chováním a mluvou stereotypicky vymaštěný americký pipiny, se chovají naprosto hloupě a nelogicky (ale je to jedno, o logiku v tomhle kousku nejde, že jo).. Když pominu to, že je celkové provedení nápadu na lidskou stonožku nevědecké (všechny články mimo prvního by brzy zašly na sepsi díky pojídání hoven...), tak je to vcelku originální hororový počin.. Celé to ale působí celkově spíše úsměvně.. A holkám to v těch bederních rouškách a do půl těla na všech čtyřech ohromně sluší... Mimochodem navrhuji na ocenění za mimořádný herecký výkony obě dívky, muselo být mimořádně herecky náročné probrečet se víceméně monotónně celým filmem.. ()

tombarider

Nedokážu hodnotir. Podle mě toto vůbec nemělo vzniknout.. je to opravdu tak nízké, že by si z toho ještě nějaký extra magor mohl vzít ponaučení a to potom bůh omáhej jeho obětem.. ()

PATWIST odpad!

Niekde som našiel zaujímavý komentár tak ho sem vkladám: "Tom Six sledoval zprávy, ve kterých zrovna byla reportáž o pedofilovi. Při té příležitosti řekl, že by mu měli k zadku přišít pusu nějakého tlustého kamioňáka a k tomu ho napadlo, že by to nebyl špatný námět na film." Na tento film sa nedá pozerať ani pri raňajkách, ani pri večeri. K*rva, ku*va, ku*va tak toto je iné psycho, najhnusnejší film aký som kedy začal pozerať. Keby som mal ísť na tento film do kina tak už len kvôli tým výrazom ľudí, síce by sa film ani nedal pozerať pretože by každú chvíľu niekto odchádzal :-D Hláška z filmu: Vzal sem si tri rotvajreli a vytvoril nadherneho trojpsa. A ešte si dovolím prekopírovať komentár používateľa feciua20 na režiséra tohto filmu: Tomuhle člověku bych zakázal točit, a dal bych ho na konec stonožky !!!! ()

Themilhaus

Musím říct, že někdy si zvrácenosti a nechutnosti při tvorbě filmů nekladou opravdu žádné meze...Nápad to byl zajimý, ale zahrát si některý z článků stonožky bych opravdu nechtěl ()

Boudyy

Opravdová magořina na jedno shlédnutí, která si zaslouží opravdu jen málo, ač vás dostane na kolena (fuj, to je spoiler). Vlastně mi to dost připomínalo francouzské Martyrs, jelikož scénář je obdobný. Nejdříve seznámení s postavami, potom se na scéně objevuje magor s oplzlým plánem a zbytek filmu je už jen týrání obětí, při kterém se mnohdy chce zvracet. Za uznání stojí jen Dieter Laser, který toho magora sehrál na výbornou. Zbytek je prvoplánový, má za cíl šokovat. Vážně už nechci více. ()

Olafson

Každý by měl vědět, že na konec patří Japonec (a ne na začátek, i když nutno říci, že na začátku je z určitého důvodu). Docela neotřelý námět na horor, který výkon hlavního představitele a šarm prostřední části stonožky posouvá téměř nad průměr. ()

Brano

Horor, ktorý vyniká svojou brutalitou a originálnou myšlienkou. Dej, ktorý sa nevidí často. Psychopatický doktor si vo svojom dome spraví z ľudí stonožku. Okrem námetu vyzdvihnem excelentný výkon Dietera Lasera z ktorého človek ma na prvý pohľad rešpekt a až mu behá mráz po chrbte, ako aj z jeho nemčiny. Ale na druhej strane mi to celé prišlo dosť divné natočené. V závere konanie toho Japonca som akosi nepochopil. Veľmi často sa tu striedali nudné pasáže s nevýraznou hudbou. Takisto scenárovo nič moc. Ak mate slabšie žalúdky, tak to ani nepozerajte. ()

lusa

V živote som nevidela nič tak obludne nechutné. Toto by mali púšťať všetci dietológovia svojim klientom na každom druhom sedení a úspech by bol zaručený. Nápad ako taký je exceletný, doktor nakomplet šialený, ale nejde tomu dať viac a pritom si zachovať status nevyšinutého filmového fanúšika. 2* ()

Daertelon odpad!

Zapomeňte na všechny kritiky a recenze, které říkají, že je film podprůměrný! Takhle jsem se nepobavil už hodně dlouho, a že to bodlo. Jsem rád, že jsem se na to podíval, protože mi to úžasně zvedlo náladu. Je pravda, že o "lidské stonožce" se teď dost mluví v mém okolí a lidi na to pohlížejí jako na odpornou a zrůdnou nechuťárnu. Celý ten nápad, přišít ústa k řitnímu otvoru člověka před vámi a poté pojmout jeho výkaly a znovu je přetrávit a zase je poslat tomu za vámi, je naprosto úžasný. Bezmoc, strach, bolest a odporná pachuť - nemyslím ty lidi, co jsou ve stonožce. Já myslím vás a vaše pocity, když se na to zrovna koukáte. Herci velmi špatní, křečovité, nelidsky psychopatické škubání v tyranově tváři bylo nasáklé přehráváním stejně jako vřískání a vykulený výraz prostředního článku. Chápu, že asi moc nepřemýšlíte nad různými věcmi, když jste ve stresu, ale hledat známky civilizace v lese, když můžu jít po silnici? Odpoutat se od postele pomocí úst až teprve ve chvíli, kdy mi ten divnej přijde pustit žilou, když jsem tam zavřený 48 hodin? Příběh postrádá fazonu 1 z 10. Herci jsou úděsní 2 z 10. Scénář je nevídaně slaboduchý 0 z 10. A celý konec - ten je asi nejzajímavější 3 z 10. 15% ()

Kevin Smith a nejdivnější horor všech dob?

Kevin Smith a nejdivnější horor všech dob?

14.10.2013