Chodit do práce o den dřív se nevyplácí, zvlášť když jste vězeňský dozorce. Může se stát, že skončíte na špatné straně mříží. Mladý vězeňský dozorce Juan Oliver chce v nové práci udělat dobrý dojem, do věznice se tedy dostaví o den dříve. Během prohlídky nejpřísněji střeženého oddělení se však nešťastnou náhodou zraní a ocitne na momentálně nepoužívané cele 211, zatímco kolegové jdou shánět pomoc. Když se dezorientovaný Juan probere, je všechno jinak. Ve věznici zuří vzpoura a chovanci lační po krvi. Juan má jedinou naději: vězni ho zatím neznají. Jedinou šancí je tedy splynout s prostředím a předstírat, že je jedním z nich. Je ale jen otázkou času, kdy jeho lest vyjde najevo... (Česká televize)

Atten

Depresivní, děsivé a fascinující. Rozhodně nejsympatičtější postavou byl Malamadre, což je paradoxně ten největší hajzl. Film o tom, jak Vám jedno rozhodnutí může posrat celý život v několika hodinách. Jednou jste nahoře a jednou zatraceně dole... ()

manali

zbytečně násilné, scénář je děravý a účelově manipuluje s postavami i událostmi. někdy je mi opravdu zatěžko hodnotit mentalitu cizího národa a zde to pro mě platilo dvojnásob. Herecké výkony mne nepřesvědčily o potřebě je chválit, ale nejsou špatné. Film má spád a zaujme, nemám z něho pocit ztraceného času avšak dokážu si představit i kvalitnější podívanou. ()

OsuDNR

Velmi dobre vykreslené vezenské prostredie, dobré myšlienky, zaujímave prevedenie, vývoj postáv. Spokojnosť. ()

jopal

Skvely film, s napinavym dejom, neopozeranymi hercami a orginalnou zapletkou. K dokonalosti mi vadil snad len ta prehnana demostracia civilistov vratane jej nasledkov. Edit: Po druhom pozreti 07.2018 znizujem na 4* ()

awastrman

Originální a příběh opravdu plný zvratů, které jsem opravdu nečekal, aneb do poslední chvíle envíte jak to skončí i proto 75%. ()

Tony.Frisco

Milujem zahraničné filmy s väzenskou tematikou a že sa tento taktiež vydaril . Myslel som , že to bude o niečom inom ale to čo som zažil bolo ešte lepšie čo som očakával. Neznámy herci niekedy vyvolajú silnú atmosféru a to nehovorím o scenári , ktorý je úžasný a iný. Podobné zahraničné film : Prorok , Verejný nepriateľ č.1 ()

david666

Kvalitní drama, které postrádá nešvary podobných filmů hollywoodské provenience. Na nic si nehraje a společně s kvalitně hrajícími herci, kteří jsou ve svých rolích uvěřitelní, se jedná o napínavou a místy i nečekanou (díky dějovým zvratům) podívanou. ()

Zelda knihkupec

Výborná záležitost, která předvede několik zvratů a překvapivých scén, např: Protest před věznicí. Film uběhl ani jsem si nestačil dojít pro nějaký ty křupky jak mi připoutal na gauč. Nehledě na to, že filmová trestanecká tématika je psychologická studie hlubin skoro čistě mužského světa přetékajícího testosteronem. Cela 211 představuje to lepší z tohoto subžánru. ()

kolly13

Nebýt dabingu, dám asi za 4, ale spolehlivě zabil nadprůměrnou atmosféru. Luis Tosar velice působivý. Atmosféra vcelku dobrá, závěr zvládli španělé také dobře. Jen mi to nějak celé nepřišlo na 80%... ()

StinkingPooh

Jak by řekli muklové ze Španělska, tenhle film má koule. Pěkný snímek z vězeňského prostředí, se zajímavým vývojem postav, napínavou atmosférou a pro mě nečekaným koncem. Skoro by člověk nepoznal, že se jedná o evropský film. ()

hony23

Strhující vězeňské drama, Cela 211 předčila má očekávání. Výborní hrající herci, perfektní scénář a opravdu nečekaný konec. ()

Trilobajt

Velice kvalitní film z prostředí španělské věznice. Nebylo špatné podívat se po dlouhé době na evropský film bez hollywoodských hvězd... Prostě se vydržíte dívat pořád a film stopujete, aj když jdete jenom na záchod, aby vám nic neuniklo. Líbilo se mi, že zde nebyl moc rozpitvávaný příběh hlavní postavy s jeho manželkou - jde přece o drama a ne o nějakou romantickou blbůstku, že jo? Každopádně doporučuju! ()

Kozlowski8

Ve věznici propukne vzpoura právě v okamžiku, kdy sem přišel nový, mladý dozorce. Následující den ho čeká první služba a před tím se chce trochu rozkoukat. Jeho štěstím je, že je ještě v civilu, nemá bachařský mundur, a proto se může vydávat za nového vězně... Příběh, pro diváka předem nalajnovaný a čitelný, v němž se scénárista (a režisér) k tomu, aby děj dostal tam, kam potřebuje, uchyluje k těžko uvěřitelným účelovým manipulacím. Měl jsem problém s tím, jakou pozici si během několika minut vybudoval Juan v prostředí těch nejhnusnějších násilníků a vrahounů a jak mu všichni ti velcí tvrďáci všechno žrali. A jaká náhoda, že Juan uviděl v televizi právě ten krátký záběr, který vidět měl. Když k tomu připočtu nepochopitelné chování jeho těhotné manželky, přeměnu drsného vězeňského kápa v citlivého sympaťáka a zamyšlení nad smyslem celé té vzpoury, vnímám tento film jako nevěrohodnou záležitost od začátku až do konce. 40%. ()

Vomaczka

David Rath s pérem až ke kolenům je už 5 minut po začátku v totální moravě, totiž promiňte, prdeli! Ve věznici s maximální ostrahou (rozuměj 3 bachaři na 600 klacků) totiž vládne skinhead z Kontrafaktů, kterej dostal doživotí za svojí kreténskou naivitu a důvěřivost, která se podobá té mojí, když jsem v 6 letech šel se strejdou do sklepa hledat poklad. Korunku tomu nasazuje jeden z jeho bouchačů, kterej má inteligenční kvocient na úrovni rychlovarný konvice. Kdyby tyhle do očí bijící pitchoviny nedegradovali celkem únosnou atmosferu a docela uvěřitelný herce, bylo by to jinde. Ale palec hore dozorci, co má zřejmě za vzor Mengeleho a připsal si doublekill pendrekem! ()

Raskolnikov7

Velice nápadité ústřední téma - bohužel dosti bídně zpracováno...Odradil mne patrný odklon od reality v několika směrech: fungování samotné věznice, postoje a chování bosse Malamadreho, který by ve skutečnosti při ohrožení svého "postu", dle mého názoru, jednal trochu jináč i příliš nadnesená odvaha mladého Juana (akci jeho těhotné ženy ani raději nebudu komentovat)...Nejvíce mi v paměti záhadně zůstal chraptící pomahač Malamadreho (vůbec bych se nedivila, kdyby tohoto člověka dosadili do filmu z fleku rovnou z bezdomovecké čtvrti - tam to možná ani herecká role nebyla a proto byla nejvíce věrohodná....:)) ()

MiniRecenze

Čekal jsem poameričtělou věc,kde vězni jsou vymakané gorily a zápasí mezi sebou v arénách....Ne,nic takového.Snímek na to jde psychologicky a ukazuje Vám,že ti zlí nemusí být právě v base.Nemůžu říct,že je snímek strhující,ale umí zaujmout.Španělé umí vystihnout tu správnou atmosféru a vtáhnout Vás do děje.Film má od začátku do konce nějaké svoje tempo a napětí.Za sebe můžu říct : DOPORUČUJI!!! ()

yurnero

Skvělé dílko, se skvělým scénářem, se zatajeném dechu pozorujete hlavního hrdinu a čekáte co se z toho vyvrbí...nenudí, dojme, má skvělý spád....nádhera, více takových filmů.... ()