Chodit do práce o den dřív se nevyplácí, zvlášť když jste vězeňský dozorce. Může se stát, že skončíte na špatné straně mříží. Mladý vězeňský dozorce Juan Oliver chce v nové práci udělat dobrý dojem, do věznice se tedy dostaví o den dříve. Během prohlídky nejpřísněji střeženého oddělení se však nešťastnou náhodou zraní a ocitne na momentálně nepoužívané cele 211, zatímco kolegové jdou shánět pomoc. Když se dezorientovaný Juan probere, je všechno jinak. Ve věznici zuří vzpoura a chovanci lační po krvi. Juan má jedinou naději: vězni ho zatím neznají. Jedinou šancí je tedy splynout s prostředím a předstírat, že je jedním z nich. Je ale jen otázkou času, kdy jeho lest vyjde najevo... (Česká televize)

oasismanik

Väzenská téma je nevyčerpateľný zdroj množstva či už vysoko kvalitných, alebo béčkových, tuctových filmov a seriálov. Cela 211 je pojatá trošku originálnejšie a zaujímavejšie, dôraz je kladený na charaktery hlavných postáv, zmenu Juan-a a hlavne na akčný nádych. Film sa nevyhýba ani politických témam a jediné cliche zobrazuje milujúca tehotná priateľka, okolo ktorej sa točia jediné nudnejšie scény. Inak z filmu neotrhnete oči, disponuje veľmi kvalitným europskym obsadením a aj napriek mnohým nelogickostiam ide o vysoký nadpriemer. 7,5/10 ()

Swayne

Španielska produkcia ozaj stojí za zmienku! Naposledy to bol Rec, ktorý som mal tú možnosť vidieť, no a teraz túto skvelú psychologickú drámu z väzenského prostredia. Naozaj geniálna práca s kamerou, precízne kryštalizovanie deja a charakterov postáv, perfektne zvládnutý začiatok-stred-koniec snímku. Odporúčam! ()

ozzman111

Konečne film, ktorý nedisponuje happyendom. Končí presne tak, ako by v reálnom živote podobná situácia aj skončila. Európska kinematografia sa nezaprie. Ani nechcem vedieť ako by podobná téma dopadla v rukách Hollywoodskych ,, producentských mágov ". ()

sannyve

Filmová lahôdka, ktorá vám ani na začiatku nedovolí si odbehnúť ešte napríklad po čaj. Vlastne, žiadny začiatok, priamo in medias res. Malo to všetko; silný príbeh, akciu, napätie, dobrého aj zlého hrdinu. A čo potešilo navyše sú spomienky na ženu, ktoré nerobia z tohto filmu len klišéovitú "bum bác" frašku pre tvrdých mužov, je v ňom trochu romantiky. ()

JK77

Tak 4* by boli malo. Nemam co tomu filmu vycitat. Vtiahol ma do deha od zaciatku a este dlho po skonceni som ho mal v hlave. ()

pe3czech

hmmm... šel jsem na projekci v rámci Colores Flamencos... jenže na jiný film - Camino. Prý však měli k dispozici jen poškozený nosič s filmem a sáhli ke změně v programu... tolik jsem se dozvěděl na místě a přemýšlel, jeslti mám být zklamný. Když už jsem tam však byl, zůstal jsem. A dobře udělal. I když technicky se mi film úplně nepozdával a scénografie občas připomínala telenovelu(+děsný dabing, proč sakra?), zápletka a dějová linka mě dostaly. A na toho posraného bachaře mám řádnou pifku. Jestli jej znáte, vyřiďte mu, aby se mi raděj vyhbýbal. Díky. ()

Vykuk

Drsná podívaná, ani ne tak vězeňským prostředím nebo násilím a nadávkami, v tomto směru už jsem viděl brutálnější snímky. Tohle je opravdu drama a konec mě skutečně překvapil, celkově se to pěkně zvrtlo a hlavnímu hrdinovi nebylo co závidět. Tohle sice není film, který by mě přímo bavil, nemám moc rád takovéto konce, ale je to film, který si zaslouží být viděn, herecké výkony jsou nenásilné, přirozené - nepůsobí uměle a závěr není zrovna předvídatelný. ()

gicous

Typově dokonale vybraní herci pod taktovkou zručného režiséra vytvořili působivou studii tragedie muže, jenž chtěl být milujícím manželem a starostlivým otcem. Události, kterým se dostal do cesty, ho ovšem poslaly na úplně jinou životní kolej. Ta nevedla ke šťastnému rodinnému životu, ale naopak do mnohem temnějších a bezútěšnějších míst, kde ho čekala jen banda vrahů, psychopatů a jiných vyvrhelů. Okolnosti, stres a prostředí ho nakonec uvrhly do stejné kategorie lidí odřiznutých od zbytku společnosti. Lidí, které měl hlídat, ale se kterými na závěr naprosto splynul. 7/10 ()

jolly.rose

Koukatelný film od začátku do konce. Doporučuji. Asi bych napsala to, co Enšpigl, takže se nebudu opakovat. Vzhledem k tomu, že jsem ženská a těhotná jsem taky byla, tak scéně s těhotnou dost nevěřím. Takhle by se žádná normální ženská - navíc v tomto filmu jí o to dítě opravdu šlo, nechovala. Ale scénárista potřeboval děj někam posunout..... ()

Dinsberg

Ač se to zdá neuvěřitelné, i vězni jsou jen lidi a uznávají určité hodnoty. Od těch běžných jsou na hony vzdálené, ale každá mince má dvě strany. Nic není černobílé. ()

Brano

Príjemne prekvapenie zo španielskej produkcie, tentokrát z drsného väzenského prostredia, kde sa väzni vzbúria proti dozorcom a náhodou sa medzi nimi ocitne v cele aj jeden nový dozorca, ktorý aby prežil musí predstierať, že je tiež iba väzeň. Prostredná časť mi prišla trochu zdĺhavá, ale i tak film bol dobrý a miestami aj napínavý. Herecké výkony slušné a záverečný zvrat v deji sa mi páčil a vďaka nemu pridávam hodnotenie o jednu * naviac. ()

G3orgig

Předem mého hodnocení bych rád zdůraznil, že ke španělské filmografii chovám poměrně velký despekt. Téměř šechny španělské filmy, co jsem viděl se mi zdají podobné a především nudné. Almodóvarův úspěch si neumím vysvětlit. Ve většině případů se můj názor shoduje s průměrem místních hodnotitelů, ale například "Mluv s ní" nebo "Kůže kterou nosím", které pro mě byly neúnosně nudné snímky, zde obdržely hodnocení opravdu vysoké. Každopádně o to více mám radost z tohoto filmu, který není žádné pseudoumělecké dílo, ale zkrátka poměrně zábavné akční drama. Nic víc, níc míň, ale oproti většině mých zkušeností se španělskými filmy musím uznat, že jsem se solidně bavil. Normálně bych hodnotil 3*, ale vzhledem k původu filmu s radostí půjdu ještě o hvězdičku výše. ()

Ernie_13

No skôr takých 70%. Nebyť toho stratenia dychu na záver, tak to mohlo ísť v kľude na 5*. Trochu škoda. Akoby tvorcovia nevedeli z toho elegantne vycúvať. ()

Uhlijo

Dlouho jsem neviděl film, který má takový "tah na bránu". Od samého začátku vás chytne a nepustí. Skvělý námět od španělské produkce a parádní dílo za plný počet bodů! Perfecto! ()

Aywes

Z dálky to vypadá velmi výborně povedeno. Krásný střih, herci super, kamera dokonalá. Při bližším zkoumání vidíte sem tam nějaký mezery. Nebo si snad opravdu myslíte, že vězeň co sedí na doživotí bude natolik "správňáckej" a bude dělat to nejlepší pro někoho koho ani nezná? A to nepočítám důvěru kterou ihned získal. Určitě vás to chytne a začne bavit, avšak pokud si všimnete těch detailů jde to s hodnocením z kopce. Nebyl to snad Sherlock Holmes kde řekl "ty nejmenší detaily jsou nejdůležitější" ? A měl pravdu. K těmto chybám přičtu naprostý vyříznutí soundtracku. Ani nějaký náznak. Nejspíš se režisér snažil o nějaký náznak reálného dějství což je z mé strany trochu hloupé a zbytečné. Atmosféra je celkem dobře vydařená. Děj je hutný a neustále se něco děje. Snímek shlédnete jak se říká jedním dechem. Bohužel mne neoklamou odmítám tomuto snímku dát více jak 3*. Jak řekl jeden z hlavních hrdinů "S Melamandrem nikdo vy**bávat nebude!". ()