Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Mizerové Mike Lowrey (Will Smith) a Marcus Burnett (Martin Lawrence) jsou zpátky a před nimi poslední společná jízda. (Falcon)

Videa (3)

Trailer 1

Recenze (596)

Rimsy 

všechny recenze uživatele

Očekávání obrovského průšvihu bylo na místě, nakonec je však dlouho odkládaný návrat Mizerů překvapivě příjemným akčňákem. Chemie mezi nestárnoucím Willem Smithem a naopak velmi stárnoucím, ale oproti Kevinu Hartovi značně decentním Martinem Lawrencem stále funguje, stejně jako žánrové kombo akce a humoru. Honičky ani přestřelky se do akčního kánonu nezapíšou, ale vůbec nenudí a díky dialogovým vtípkům filmu odpustíte i velkou míru scenáristické přepálenosti. Ta dává vzpomenout na devadesátky, což se třeba na nedávném Blíženci podepsalo hodně negativně, ovšem zdejší floridský vibe nás vrací do dob, kdy se bruckheimerovská poetika tyčila na vrcholu žánru – a to si nechám líbit. V rámci žánrových limitů jsou tak Mizerové navždy suverénně zvládnutí a malí kluci v nás se můžou bavit stejně jako před dvaceti lety. ()

Kothy 

všechny recenze uživatele

Kupodivu to i po tolika letech funguje. Dvojice Smith a Lawrence nám dokazují, že na to i v jejich pokročilém věku stále mají. Samozřejmě se to neobejde bez občasných narážek na stáří. Vytahují se staré křivdy a dvojka Mike a Marcus musí opět do akce. Záhadný Mexičan totiž zabíjí jejich bývalé kolegy jednoho po druhém. Pomstě prostě nepočká. Dostanou k dispozici tým mladých policistů, kteří jim v případu pomáhají. Ne vše ale šlape podle plánu a vše se neustále mění. Celé to končí v Mexiku jednou velkou střílečkou a trochu ve stylu telenovely. Vlastně vše celou dobu šlape, pokud se nesnažíte přemýšlet. Dost se mi líbila dobře udělaná akce a hezká práce s barvami. Třeba je ještě uvidíme. "Hasta el fuego." ()

Reklama

AppleCore 

všechny recenze uživatele

Třetí Bad Boys mi asi způsobili amnézii. Už pět vteřin po skončení filmu jsem si nebyl schopnej vybavit jedinou scénu, která by mě bavila. Postavy se sice začaly chovat v rámci možností normálně, tudíž Bayův infantilismus ustoupil, zato zábavovej faktor klesnul pod úroveň prvního dílu. Příběhově banální děj nedoprovází ani dobrá akce, protože akce v tom vlastně není. Těm pár výstřelům chybí jakákoli dynamika i nápaditost. Druhej díl jsem viděl asi šestkrát, a i přes všechnu jeho stupiditu je to jeden z nejzábavnějších akčních filmů všech dob, trojka je ale mizérie v plný polní, kterou z hoven nevytáhnou ani Lawrence se Smithem. ()

castor 

všechny recenze uživatele

Léta páně 1995 tenhle tandem černých policajtů dokonale komerčně zabodoval. Za zády měli tehdy dravé ucho Michaela Baye. Dvojka byla už dost destruktivní, dost přepálenou a dost nákladnou. Po ní se Bay utrhl ze řetězu, takže po půl hodině trojky jsem si říkal, jak moc jsem vlastně rád za duo mladých neznámých Evropanů s marockými kořeny. Jenže půl hodiny před koncem jsem si naopak zase přál, aby se ďábel Bay vrátil. Výsledek je slušný, ale co bych dal třeba za honičku s padajícími auty nebo jakoukoliv zapamatovatelnou scénu? Bohužel nepřišla. Bouchá toho prostě méně. Ale postupně. Od dvojky uběhlo neuvěřitelných 17 let. Smith během nich měnil ve zlato (skoro) vše, na co sáhl, Lawrence pokračoval v laciných černošských komediích. Nevadí, pánům to spolu šlape dokonale. Starší z nich se právě stal (ubuleným) dědou a pomýšlí na penzi, mladší je součástí velkého plánu pomsty za roky starou smrt mexického drogového krále. Začne to solidně, ovšem brzy ubereme plyn a zpomalíme. A zásadní momenty prostě nepřicházejí. Vedlejší linie specializovaného oddělení nic moc nového nenabízí, přitom týmu šéfuje Smithova ex, stále to mezi nimi jiskří, ale bojíme se do toho šlápnout, prvky dramatu (napětí mezi ústřední dvojicí) moc nefungují a docela dost se kecá. A i u akce cítím vyměknutí. Akční scény bohužel postrádají originalitu, regulérní eRko si zasloužilo mnohem víc ostřejších momentů. NAŠTĚSTÍ je tady ústřední duo, oba jsou při chuti a jejich slovní výměny baví. Jen bych k těm dunivým songům, efektní kameře a oranžovým západům slunce přidal jednu řádně hravou akci. Fakt by tomu dost pomohla!! ()

Allien.9 

všechny recenze uživatele

Nebudu lhát, od trojky jsem (i přes absenci Baye, který si ve filmu střihl alespoň symbolické cameo :-)) čekala opravdu hodně a dostala jsem ještě mnohem více. Má to k0ule, má to šťávu, tvůrci se možná změnili, ale nevyměkli, nep0srali se ze všudypřítomné korektnosti (čti: debility) a naservírovali nám tytéž "Bad Boys" jako před sedmnácti a patadvaceti lety. Chemie mezi oběma herci / postavami je i po té době naprosto jedinečná, Mike vypadá pořád skvěle a ani Marcus není tak strašný, jak tu někteří píší. Ač je to v podstatě telenovela, tak jsem se smála, brečela (tu jednu věc fakt p0srali...), užívala si akci a napětí a nejednou si posteskla, jak strašně mi ty devadesátky chybí. Objektivně 4*, protože minimálně jednička je pořád top, ale jebat na to.;-) ()

Galerie (101)

Zajímavosti (18)

  • Když Mike (Will Smith) žádá kapitána (Joe Pantoliano) v jeho kanceláři o nasazení na případ, kapitán si otevře malou lahvičku se sirupem/šťávou, napije se a začne se nahýbat nad stůl. V následujícím střihu je už opřený o stůl a lahvičku má zavřenou. (pemap)
  • V pokladnách severoamerických kin diváci nechali 206,3 milionu dolarů, součet celosvětových tržeb pak dosáhl 426,5 mil. (NIRO)

Související novinky

Čtyřka Mizerů má oficiálně zelenou

Čtyřka Mizerů má oficiálně zelenou

01.02.2023

Po úspěšnému návratu k sérii Mizerové se Will Smith (Král Richard) a Martin Lawrence (Jednej správně) oficiálně vrátí i pro čtvrtý díl. Situaci před rokem mírně zkomplikoval fakt, že si Smith ušil z… (více)

Policajt v Beverly Hills našel režiséra

Policajt v Beverly Hills našel režiséra

10.04.2022

Dlouho očekávané pokračování pro mnohé kultovní série Policajt v Beverly Hills v hlavní roli s Eddiem Murphym (Pan Church, Cesta do Ameriky) má po mnoha letech oficiálně zelenou. Snímek čerstvě našel… (více)

Projekty s Willem Smithem dostávají stopku

Projekty s Willem Smithem dostávají stopku

04.04.2022

Pokud poslední týden sledujete novinky a to nejen ze světa filmu, určitě vám neunikl enormně diskutovaný incident na předávání Cen Akademie, kdy herec Will Smith (čerstvý držitel Oscara za hlavní… (více)

HBO Max plánuje seriál o Tučňákovi

HBO Max plánuje seriál o Tučňákovi

14.09.2021

Tučňák, resp. The Penguin, patří mezi nejznámější Batmanovy záporáky. V devadesátých letech ho nezapomenutelně ztvárnil Danny DeVito ve filmu Batman se vrací, a příští rok se pak dočkáme na filmových… (více)

Reklama

Reklama