Mizerové navždy

• Kanada

• Nový Zéland

Akční / Komedie / Krimi / Thriller

USA, 2020, 124 min

Človek dúfa v ako-tak dôstojné pokračovanie, a dostane film, pri ktorom sa zamyslí, či to vlastne nie je najlepší diel série. Ale už som jednotku a dvojku dlho nevidel. :) Buddy akčná krimi ako od babičky Bayovej. Dobre vyvážený pomer humoru, prekvapivo funkčných vážnych momentov a solídne natočenej, prehľadnej akcie, zavŕšenej dosť parádnou finálnou prestrelkou. Will Smith je najväčší frajer pod slnkom, Martin Lawrence je stále dobrá komediálna (ale nielen) protiváha, bavili ma aj mladí parťáci (čakal som, kedy sa konečne prejaví Bjorn, a nesklamal) a navyše to má kvalitných zloduchov. Zápletka nič bombastické, ale pekná osobná línia s pomstou úplne stačí a drží film pokope. Polnočné kakao ftw!(31.1.2020)

Michael Bay v prvých dvoch dieloch priniesol okrem štýlových spomalovačiek, aj kvalitnú zábavu plnú výbuchov. Priznám sa, že som neveril, že by mohol niekto kvalitne nadviazať na predošlé diely. A som veľmi rád a zároveň milo prekvapení, že sa tak stalo. Smith, Lawrence aj Bruckheimer sú späť, aby nám dali poslednú jazdu a je veľmi vidno, že si to užívajú. Ale prejdem k detailom a hlavnému dôvodu, prečo sa mi tento diel tak ľúbi aj bez režiséra mojich obľúbených prvých dvoch dieloch. Je vidno, že rozpočet a ani akcie nie sú také aké v dvojke, ale to ani humor a vlastne ani celý film. Bad Boys for Life hlásia síce comeback, ale príbehom sa veľmi dobre posúvajú vpred a tým pádom sa to porovnať moc nedá, pretože trojka je vlastne úplne iný film. Nie len príbeh ma čo ponúknuť, ale aj samotne scény veľa krát vyrazia dych svojim nekompromisným prístupom. Fanúšikov potešia aj príjemne camea s predošlých dielov a dostavy sa na party aj samotný Bay! Bad Boys sú späť, síce v inom štýle, no za to stále zábavný. 85% - 4*(1.2.2020)

Ostávam verný štvorkovému hodnoteniu ako pri celej sérii. Na strane jednej skvelá už v podstate nostalgia, keď pomyslím na prvú časť starú 25!!! rokov, no dovi dopo. Malo to emócie (viď. nečakaná smrť), malo to akciu, ale... ALE nebol to Bay so svojou gulervúcou akciou, kedy v dvojke ukázal, ako má vyzerať zbesilá akcia so všetkým dobrým aj zlým. Našťastie to všetko zachraňuje charizma všetkých zúčastnených, "perfektná" úloha Alexandera Ludwiga a vynikajúci záporák Jakob Scipio, ktorý pohybovo ako keby vypadol z Gemini Mana, normálne som mu odpustil aj nemastný neslaný štart vo We Die Young. Chlapec má nadanie, aspoň to pohybové, tak to treba využiť ála kvázi potitulková scéna. Čo povedať na záver? Jasné, síce pre mňa osobne slabšie ako dvojka, ale tá predsa len bola niekde inde, toto bolo ako jednotka na steroidíkoch ale nie až takých silných ako dvojka. Ja som sa bavil, smial, zabával a to je podstatné. Už len dostať čím skôr štvorku.(3.2.2020)

Tak tohle byl 'návrat' se vším všudy! Absolutní spokojenost. W. Smith a M. Lawrence to luxusně potřetí rozjeli a došlo na jízdu, která nemá chybu... Super hudba, skvělí herci, co si sedli a akce 10x víc než v posledním Rambovi a Terminátorovi dohromady. Souložit čarodějnici bez gumy se vážně nevyplácí 😁(26.1.2020)

Náramně povedená akční zábava, která rozhodně nedělá předešlým dílům ostudu, v některých momentech bych navíc i tvrdil, že je překonává. Will Smith a Martin Lawrence mají pořád chemii, zub času přidává zajímavý prvek do tohoto koktejlu a nové vedení přináší dostatek nápadů na to, abyste se ty dvě hodiny v kině nenudili. Provtřídní nálož humoru, trochu temnoty a nášup dobře natočené akce. Tohle je trefa do černého, snad jen škoda trochu slabšího záporáka.(17.1.2020)

• - Na svatbě má cameo osobně režisér prvních dvou dílů, Michael Bay. (CinemaRanger)

• - Z projektu odstoupil režisér a jeden ze scenáristů Joe Carnahan kvůli problémům s odkládáním natáčení. (Geralt z Rivie)

• - Třetí díl Mizerů ponesete název Bad Boys for Life, což lze volně přeložit jako „Mizerové na věky" nebo „Mizerové na život a na smrt". Název vychází z motta, ve kterém dvojka proklamuje: „We ride together, we die together, bad boys for life”. V českém překladu: „Dopředu spolu jdem i spolu umřem, jsme ostrý hoši, tak i žijem". (Geralt z Rivie)