Mizerové navždy

• Nový Zéland

• Austrálie

Akční / Komedie / Krimi / Thriller

USA, 2020, 124 min

Bez Míši Zaliva to sice není ono (akce je docela málo a kulervoucí taky rozhodně není), navíc zamrzí násilné naroubování mladých zobáků (penízky musí cinkat i za 10 let, že), ale tak nějak mě bavila spousta nekorektních vtipů a situací a dva slušný páry koz. Ty 4 hvězdy jsou s odřenýma ušima, možná po dalším zkouknutí přehodnotím.(20.1.2020)

Nejsem žádným extra fanouškem prvních dvou dílů, i když to jsou fajn akční parádičky. Na trojku jsem šel spíše ze zvědavosti, jak dopadne další po x letech oživená značka. Nakonec je to fakt milé překvapení, pokud bychom chtěli brát Mizery jako trilogii, tak ta právě dostala skvělé zakončení. I bez Baye si to drží ten punc mizerů, akce skvělá a hlášky jakbysmet. Smith s Lawrencem pořád mají skvělou chemii a i nové postavy a taková ta generační obměna fungují fajnově. Velmi milé překvapení, čtyřce bych se asi nebránil.(18.1.2020)

Will Smith je pořád bůh a Martin Lawrence pořád ví, že bůh není, ale dokáže si z toho udělat srandu. Trojka Mizerů kupodivu není dalším „značkovým zklamáním“, nýbrž ohromně vydařeným comebackem, který baví od začátku do konce. Bayova absence bohužel způsobila, že toho bouchá daleko míň a samotná akce není tak ikonická jako kdysi. Pořád se ale jedná o vysoký nadprůměr, za který si belgičtí náhradníci zaslouží poplácat po zádech. Snad jim to pořádně nakopne kariéru!(16.1.2020)

Věřte, nevěřte....velké překvapení. Samozřejmě jde o to, jaký máte mínění o celé této sérii. Jednička pro mě osobně kultovní záležitost. Dvojka mě léta dost srala. Zmatená, blbě sestříhaná, s infantilním humorem....Nakonec jsem ji víceméně vzal na milost a beru ji. Přiznám se, na tohle jsem šel, že nic nečekám. A co jsem dostal? Vynikající akční film, ucházející příběh, dobrý humor, skvěle sestříhanou akci, ucelený děj. Bad boys for Life!(19.1.2020)

Všechno se to vrátilo. Sice pod jinou režisérkou taktovkou, nicméně to vážně nejde téměř poznat. Ty kamerové veletoče, nádherná opulentní akce a především Mike s Marcusem totiž fungují stejně tak jako kdysi. Sice zde zamrzí poněkud rozvláčný start, avšak tváří v tvář neutuchajícímu tempu, které poté snímek Bad Boys for Life nasadí, to režisérům velmi rádi odpustíte. Jako nenáročná "feel good" nostalgická akční záležitost totiž opět funguje přesně tak jak má. Skvělá práce! (Viděno v kině CineStar IGY České Budějovice, Dolby Atmos) „Do you want your legacy to be muscle shirts and body counts?“ (19.1.2020)

• - Na svatbě má cameo osobně režisér prvních dvou dílů, Michael Bay. (CinemaRanger)

• - Film měl jít původně do kin v únoru 2017, následně v červnu 2017, a pak v lednu 2018. Nakonec byla stanovena premiéra na 17. leden 2020. (Geralt z Rivie)

• - Třetí díl Mizerů ponesete název Bad Boys for Life, což lze volně přeložit jako „Mizerové na věky" nebo „Mizerové na život a na smrt". Název vychází z motta, ve kterém dvojka proklamuje: „We ride together, we die together, bad boys for life”. V českém překladu: „Dopředu spolu jdem i spolu umřem, jsme ostrý hoši, tak i žijem". (Geralt z Rivie)