Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Mizerové Mike Lowrey (Will Smith) a Marcus Burnett (Martin Lawrence) jsou zpátky a před nimi poslední společná jízda. (Falcon)

Videa (3)

Trailer 1

Recenze (597)

Kothy 

všechny recenze uživatele

Kupodivu to i po tolika letech funguje. Dvojice Smith a Lawrence nám dokazují, že na to i v jejich pokročilém věku stále mají. Samozřejmě se to neobejde bez občasných narážek na stáří. Vytahují se staré křivdy a dvojka Mike a Marcus musí opět do akce. Záhadný Mexičan totiž zabíjí jejich bývalé kolegy jednoho po druhém. Pomstě prostě nepočká. Dostanou k dispozici tým mladých policistů, kteří jim v případu pomáhají. Ne vše ale šlape podle plánu a vše se neustále mění. Celé to končí v Mexiku jednou velkou střílečkou a trochu ve stylu telenovely. Vlastně vše celou dobu šlape, pokud se nesnažíte přemýšlet. Dost se mi líbila dobře udělaná akce a hezká práce s barvami. Třeba je ještě uvidíme. "Hasta el fuego." ()

Goldbeater 

všechny recenze uživatele

No teda, tohle je latinskoamerická telenovela jak vyšitá. A neospravedlňuje to ani fakt, že to scénář uvědoměle nechává postavy na plnou hubu přiznat v průběhu filmu. Za mě jsou třetí Mizerové dost nahodilým navázáním na předchozí dva díly, v němž Michael Bay vyloženě chybí akčním scénám, a docela zábavné cameo to těžko zaplácne. Konec je pak jen totální výplachový cliffhanger hodný leda tak série Rychle a zběsile, přitom já měl vždy Mizery za o něco solidnější franšízu. ()

Reklama

InJo 

všechny recenze uživatele

Nečekané příjemné překvapení. Smith a Lawrence jsou (pořád) bezva duo a kupodivu funguje (většinou) i vše ostatní - hlavně tedy akce a humor. Vizuálně je to prakticky k nerozeznání od prvních spoluprací Bruckheimera s Bayem, takže nás absence druhého jmenovaného nemusí skoro vůbec mrzet (maximálně v případě velkých akčních scén, které by Bay dotáhl do ještě větších extrémů). Pokud máte rádi první dva díly (nebo i jen jeden z nich) a subžánr akčně-komediálních buddy movies obecně, o návštěvě kina nemá smysl dlouze váhat. 70 % ()

MrHlad 

všechny recenze uživatele

Nevěřil jsem, že by to mohlo být vážně dobré. Ani jsem v to popravdě nedoufal. Takže jsem si to nakonec v kině zatraceně užil. Třetí Mizerové jsou vynikající akční komedie s klasickým bruckheimerovským rukopisem, která nejen že se vyrovná předchozím dílům, ale v mnohém je i předčí. Pravda, Adil El Arbi a Bilall Fallah nejsou v akčních scénách tak nápadití, agresivní a divocí jako býval Michael Bay, bez problémů ovšem zapadnou do škatulky „nadprůměrné hollywoodské řemeslo“ a mají dost nápadů na to, aby při přestřelkách a honičkách diváky bavili. Mnohem důležitější je tu však humor a především dokonale přirozená chemie mezi Smithem a Lawrencem. Ti dva se do svých rolí evidentně strašně těšili a návrat po letech si hrozně užívají. Jejich dialogové výměny, vzájemné hecování a zesměšňování působí přirozeně a opravdově, hlavně je ale skutečně zábavné a vtipné a člověku najednou dojde, že ani netušil, jak moc mu Mike a Marcus chyběli. Třetí Mizerové jsou poctivá akční komedie, v jakou mohli doufat jen ti největší optimisté. A i přes pár trošku přestřelených zvratů se přiznám, že vlastně nevím, co by měli Bruckheimer a jeho parta provést, aby to bylo lepší. Ten film mi udělal strašnou radost. ()

tron 

všechny recenze uživatele

„Blbo si to hodil!“ Parádna jazda, ktorá má síce až dve hodiny, ale pravdupovediac je natoľko dobrá, chytľavá a zábavná, že by ste v pohode brali 30 minút navyše (a 10 potitulkových scén viac). Akcia je dobrá. Dokonca veľmi dobrá. Síce mohla byť ešte o štipku lepšia. A občas obsahuje divný strih. No každopádne je určite lepšia, než som čakal. A možno je nakoniec aj fajn, že jej otcom nie je Bay, ale nové režisérske duo, ktoré ju (ako poznám Baya) poňalo predsa len trochu inak. Kľudnejšie? Prehľadnejšie? Akcia odsýpa, je dynamická a plná originálnych nápadov. Nestrácajú sa v nej charaktery hrdinov, ale miestami ju práveže skôr dopĺňajú a posúvajú dopredu (čo v akčnom žánri nie je pravidlom). Na Martinovi Lawrenceovi je (najmä vo finále) vidieť, že režiséri, kameraman a strihači mali čo robiť, aby ho adekvátne zakomponovali do mozaiky (predsa len to proste nie je a nikdy nebol akčný herec s dobrou kondičkou, na rozdiel od Smitha). Ale dá sa to prekúsnuť. Vlastne je svojou neschopnosťou paradoxne sympatický (v zmysle, že sa nehrá na niečo, na čo nemá a nikdy nemal). Skvelou správou je, že trojka parádne odsýpa nielen v akcii, ale aj v dialógoch. Jasné, dôjde čas i na machrovanie, hlášky, chémiu a vzájomné doberanie sa a podpichovanie. Sme predsa v buddy movie (resp. skôr v tímovke?). Ale ja teraz vravím o normálnych dialógoch, kedy sa hlavní hrdinovia psychologicky posúvajú dopredu, menia sa a prestávajú z nich byť akčné figúrky a začínajú sa stávať uveriteľnými hrdinami z mäsa a kostí. Joe Pantoliano výborný. ()

Galerie (101)

Zajímavosti (18)

  • V pokladnách severoamerických kin diváci nechali 206,3 milionu dolarů, součet celosvětových tržeb pak dosáhl 426,5 mil. (NIRO)
  • Natáčení bylo zahájeno 14. ledna 2019 v centru Atlanty v Georgii, skončilo 7. června v Miami na Floridě. (SONY_)

Související novinky

Čtyřka Mizerů má oficiálně zelenou

Čtyřka Mizerů má oficiálně zelenou

01.02.2023

Po úspěšnému návratu k sérii Mizerové se Will Smith (Král Richard) a Martin Lawrence (Jednej správně) oficiálně vrátí i pro čtvrtý díl. Situaci před rokem mírně zkomplikoval fakt, že si Smith ušil z… (více)

Policajt v Beverly Hills našel režiséra

Policajt v Beverly Hills našel režiséra

10.04.2022

Dlouho očekávané pokračování pro mnohé kultovní série Policajt v Beverly Hills v hlavní roli s Eddiem Murphym (Pan Church, Cesta do Ameriky) má po mnoha letech oficiálně zelenou. Snímek čerstvě našel… (více)

Projekty s Willem Smithem dostávají stopku

Projekty s Willem Smithem dostávají stopku

04.04.2022

Pokud poslední týden sledujete novinky a to nejen ze světa filmu, určitě vám neunikl enormně diskutovaný incident na předávání Cen Akademie, kdy herec Will Smith (čerstvý držitel Oscara za hlavní… (více)

HBO Max plánuje seriál o Tučňákovi

HBO Max plánuje seriál o Tučňákovi

14.09.2021

Tučňák, resp. The Penguin, patří mezi nejznámější Batmanovy záporáky. V devadesátých letech ho nezapomenutelně ztvárnil Danny DeVito ve filmu Batman se vrací, a příští rok se pak dočkáme na filmových… (více)

Reklama

Reklama