Mizerové navždy

• Nový Zéland

• Austrálie

Akční / Komedie / Krimi / Thriller

USA, 2020, 124 min

Je to naprosto nečekané, ale o to příjemnější překvapení. Takhle má z mého pohledu vypadat nenáročný akční blockbuster tohoto století. Výborně udělaný akční scény, pokud jde o honičky tak si dokonce troufnu říci, že jedny z nejlepších, co jsem v poslední dekádě viděl. Hrozně jsem se bál, jak film dopadne když ho nedělá "božský Míša" , ale po jeho posledním úletu na Netflixu jsem byl ve finále docela rád i když za "Bay cameo" díky. Že dostanu poctivou akčňárničku, ve který nebudou tvůrci sekat akční scény bez většího smyslu jak baťa cvičky, ve který se docela nekompromisně zabijí a celý film bude rozhodně vycházet civilněji a víc temněji než jeho starší bráškové to jsem nečekal. Jasně máme tam Lawrence takže o vtípky taky není nouze i když právě když film neakční , nepatrá nebo není team work a snaží se humorovat vychází nejslaběji. Oceňuji soudnost tvůrců při pohledu na postavu Martina Lawrence, že z něj udělali spíše důchodce než akčního poldu a za drsňáčka je tady především Will, ke kterýmu to v pohodě jde i když za barvení bradky rovněž dík, výborná bavička. Vůbec tyhlety minivtípky ve filmu bavily víc než dialogy ala vtip. Svůj prostor má i nový tým, samozřejmě nechybí ani drsný holky, ale celý tým jsem bral jako příjemné akční oživení. Finálová zápletka na podobný typ film dobrá. Mizerové navždy suveréně rozkopli kliše, že v dnešní době pokračování stojí za hovno, protože stojej za silné 4* .(15.1.2020)

Většina pokračování filmů po více jak deseti letech nestojí skoro za nic. viz Kameňák, Sněženky a machři po 25 letech. Ale takhle se to jeví jako čistě česká smůla, protože když se koukneme na Úžasňákovi 2, nebo v našem případě Mizerové, tak dostaneme přesně to, co chceme! Na Hercích není těch sedmnáct let skoro vidět, akce je to stejná, ne-li větší než u předchozích dílu.(21.1.2020)

Náramně povedená akční zábava, která rozhodně nedělá předešlým dílům ostudu, v některých momentech bych navíc i tvrdil, že je překonává. Will Smith a Martin Lawrence mají pořád chemii, zub času přidává zajímavý prvek do tohoto koktejlu a nové vedení přináší dostatek nápadů na to, abyste se ty dvě hodiny v kině nenudili. Provtřídní nálož humoru, trochu temnoty a nášup dobře natočené akce. Tohle je trefa do černého, snad jen škoda trochu slabšího záporáka.(17.1.2020)

I když jsem viděl všechny díly v kině, Mizerové nikdy nepatřili k mým buddy srdcovkám, narozdíl od Tango a Cashe nebo Posledního skauta. I když třeba konkurenčním Křižovatkám smrti mocně natrhávali pozadí a i když mě humor dvojice Mike a Marcus moc nebral, zábavný styl a vzájemnou chemii jim přiznávám. Po sympaticky dravé a sexy jedničce, přifrčela z řetězu sympaticky utržená dvojka a teď i mile se ohlížející trojka. Ta není ani zdaleka tak audiovizuálně vymazlená a akčně urvaná jako od Baye, ale nevyrovnaný poměr prvoplánových a dobrých fórů zůstává a nejsilnější je to v pár vážnějších, chlapských momentech a při vtipném nostalgickém pomrkávání na diváky. A najde se tu i nějaké to překvapení.(26.1.2020)

Věřte, nevěřte....velké překvapení. Samozřejmě jde o to, jaký máte mínění o celé této sérii. Jednička pro mě osobně kultovní záležitost. Dvojka mě léta dost srala. Zmatená, blbě sestříhaná, s infantilním humorem....Nakonec jsem ji víceméně vzal na milost a beru ji. Přiznám se, na tohle jsem šel, že nic nečekám. A co jsem dostal? Vynikající akční film, ucházející příběh, dobrý humor, skvěle sestříhanou akci, ucelený děj. Bad boys for Life!(19.1.2020)

• - Na svatbě má cameo osobně režisér prvních dvou dílů, Michael Bay. (CinemaRanger)

• - Když Mike (Will Smith) vykopne dveře, v dalším záběru jsou opět celé a zavřené, v dalším záběru pootevřené a v dalším záběru opět zavřené. (Fanda.Boukal)

• - Napsáním prvního scénáře je zaúkolován Peter Craig - jeden ze scenáristů poměrně úspěšného filmu Město (2010), o jehož režii se postaral Ben Affleck. (PauloZ)