Mizerové navždy

• USA Bad Boys for Life (více)

Mizerové Mike Lowrey (Will Smith) a Marcus Burnett (Martin Lawrence) jsou zpátky a před nimi poslední společná jízda. (Falcon)

pollstro

Celých 17 let dělí druhé pokračování série Bad Boys od tohoto třetího a to samozřejmě vytváří jisté pochybnosti a obavy, ale v tomhle případě se není nutno ničeho bát, jelikož z Bad Boys for Life je cítit obrovský respekt a úcta k celé sérii, lze opravdu vidět, že všichni zúčastnění měli v plánu plně navázat na tuhle legendární sérii a plně respektovat předešlé díly a vzít si z nich opravdu ty klíčové vlastnosti, které fanoušci a diváci natolik milují a které dělají z Bad Boys neuvěřitelně zábavnou a akční podívanou. Hlavní herecké duo Will Smith a Martin Lawrence je neustále vynikající a vtipné, jejich vzájemná chemii mezi sebou pořád funguje a je opravdu radost se na jejich opětované setkání dívat. Především Lawrence a jeho typické a klasické vtipné hlášky jsou opravdu skvělé, přičemž Smith je pořád ten stejný, ambiciózní, namachrovaný a stylový frajer Mike Lowrey. Stará dobrá buddy akční komedie z devadesátek, která se snaží pokračovat v odkazu série Bad Boys a taktéž se snaží navázat na styl a způsob natáčení Michaela Baye, přičemž se nejedná o čisté kopírování, ale je tam vidět jistý náznak jeho přístupu z důvodu, aby co nejlépe navázali na dva předchozí díly a aby získali náznak celistvosti, za což má u mě belgická režisérská dvojice Adil El Arbi, Bilall Fallah velký respekt, jejich láska k téhle sérii je opravdu viditelná a upřímně si myslím, že tímhle filmem ukázali svůj obrovský talent a jsem nesmírně zvědav na jejich následující projekty. Bad Boys for Life přichází s příběhem, který je schopen nabídnout akci, zábavu a taktéž dokáže přitlačit a zvážnit, což z něj dělá v rámci celé série pravděpodobně nejdospělejší díl. Přesto ale mám se samotným pokračováním několik problémů. 1) Absence akčních scén. Celou sérii Bad Boys považuji za obrovský balík plný akce, obzvlášť po tom, co předvedl Bay v druhém pokračování, kde se opravdu utrhl ze řetězu a nabídl tak neuvěřitelnou nálož akce, od samotného začátku až do konce, což mělo za následek tolik originálních, doposud nevídaných, chytrých a zábavných scén, které se i přes svoji nerealističnost a absurditu navždy zapsaly do dějin akčních filmů. Bohužel něco takhle podobného se zde neděje, což mi v mém případě přijde na škodu. Jistý náznak hrátky s kamerou během akčních scén tu samozřejmě je, ale není to tak ohromující a zábavné. 2) Scénář. Ten místy působí opravdu levně a naivně. Ve filmu se nachází několik okamžiků, scén, nad kterými jsem musel malinko kroutit hlavou a jejich existenci jsem moc nepobíral. Hlavní zápletka vcelku ujde, ale záporák není natolik působivý jako v minulých dílech. Taktéž zapojení mladší generace v podobě organizace AMMO, kteří doprovázejí hlavní duo mi nepřipadalo natolik důležité, aby se muselo ve filmu objevit a částečně mi přišlo, že tak trochu brali prostor hlavním postavám. Závěrečná část odehrávající se v Mexiku mi přišla poměrně slabá. Použité CGI nepřidávalo zrovna na realističnosti a samotné finále celého příběhu mi přišlo na úkor předchozích událostí, které se staly a značně ovlivnily hlavní postavy, zcela nesmyslné. Veškerý obsah těchto problémů má co do činění se současnou kinematografií a její přístupem k natáčení filmů, snaha co nejvíce vyjít vstříc všem a nejlépe ještě během toho edukovat diváky je obrovská a překračuje to jisté hranice, které následně ovlivňují celkový pocit a dojem z celého film a to se na akčním filmu z devadesátek jednoznačně projeví a já tento proces odsuzuji u každého filmu. V rámci ale veškerých pokračováních a oživováních filmových sérií patří Bad Boys for Life mezi ty nejvíce povedené. Tenhle návrat jsem si neuvěřitelně užíval. Ten nostalgický pocit a dojem je zde pořád cítit, pořád to jsou ti Bad Boys jak jsem si je pamatoval, i když s jistými prvky navíc, ale pohybovat se znovu po sluném Miami za doprovodu původního soundtracku z prvního dílu a za doprovodu Innver Circle - Bad Boys bylo něco tak nostalgicky skvělého a nádherného. "I've never trusted anybody but you. I'm asking you, man. Bad Boys, one last time?" () (méně) (více)

White-Man

Byl jsem velmi příjemně překvapen. Možná také proto, protože jsem nic zázračného neočekával. Dnešní sequely starších filmů často ztrácí feeling předchozích dílů, ale u třetích Mizerů je ten feeling stále cítit. Za to si zaslouží režiséři potlesk. Pořád jsou to ti staří MIzerové se západy sluncí nad Miami, podhledovou rotující kamerou a vtipných hlášek a momentů. Výbuchů a destrukce je, oproti dvojce, řádově méně, ale vůbec mi to nevadilo. Dnešním trendem je u pokračování dát všeho více, což je často na palici, takže jsem rád, že tímto směrem autoři nešli a udělali třetí Mizery tak, jak je udělali. Vůbec bych se nebránil dalšímu dílu… ()

jokino

Pre mňa rozhodne najslabší diel celej série. Úprimne povedané, najmenej akcie, dosť hláškovania, na čom bol zrejme asi aj zväčša postavený film, čo je dosť smutné, nakoľko to k tomu proste nestačí a nebolo ani zďaleka extra vtipné, a navyše, celý film mi prišiel hrozne mdlý, proste dosť nudný. Ako Bayove podanie mi tam nejako nechýbalo, aspoň to nebolo akciou až prehnané, ale žiaľ, film nemal skoro žiaden drive a vďaka stopáži sa strašne vliekol. Ako ukončenie série, keď sa už nedalo inak, čo už, ok, len dúfam, že to opäť nespustí nejakú ďalšiu novopečenú nekonečnú "X-lógiu".. ()

mivr

Bolo to fajn, celá trilógia je fajn. Je to vtipné, akčné, Will Smith a Martin Lawrence sú na to ako stvorený... možno mi tam niečo vadilo v príbehu ale teším sa na Bad Boys 4 :) ()

Kinofil

|| R || Sony || Rozpočet: $90 mil. || USA: $204 412 164 - ČR: 18 451 090 Kč - Celkem: $419 006 494 || Skvělá akční oddechovka, které se dnes už skoro netočí nebo nevypadají tak jak mají. Smith na to, po všech propadácích, stále má. Kdo mu šlape na paty, nebo ho skoro předbíhá je "granddady" Lawrence. Jejich znovuzrozená chemie šlape stejně (ale úplně stejně!) jako před 20 lety. Humor je snad i lepší (letadlo, slepý Marcus, čarodějnice) než v přehnané dvojce, ale jinak vše ostatní jede na stejné vlně, ať se vám to líbí nebo ne. Všichni ví, že jsou staří, a tak si z toho sami utahují stejně jako jejich fanoušci. Pro mladší diváky je tu pár honiček, přestřelek, buddymovie humor, podmanivý Miami vizuál a překvapivě ještě lepší hudba. Sám jsem netušil jak moc mi chyběla ústřední melodie Mizerů (jak Bad Boys tak i Main theme). Arabsko-belgičtí režiséři jsou poctivý mařchři, kteří si poctivě nastudovali Baye, aby ho mohli důstojně nahradit, nikoliv okázale kopírovat. S čím současného Baye překonávají je zmíněný humor, příběh (pořád béčko, ale poctivé), vizuál a práce s postavami. Bohužel jsou stále krok za bayovskou akcí tz. "Bayham" a proto se možná žádná akce nezaryje tolik do paměti jako např. dálnice ze dvojky. Ostatně ani Bay už tohle nezvládá (Transformers 3-5, 6 Underground). Tenhle sequel po letech mohl dopadnou katastrofálně, hlavně s tučným Lawrencem a noname režiséry. Naštěstí si všichni byli vědomi, co točí a co chtějí natočit. Pokud milujete 1 a máte rádi 2, ručím za to, že si 3 zamilujete stejně. 75%. ()

petrsponar

JSOU ZPĚT,noví Mizerové mě opravdu překvapili,nečekal sem to..svižné,vtipné,akční,všechno tu šlape ns jedničku a tak to má být, Will Smith a Martin Lawrence sice zestárli,ale dávají si to pořád dobře,spokojenost 8,5/10 ()

a0001

Škoda, z legendy sa stal tuctový, detský, pubertálny, naivný, trápny šunt. Chýba mu všetko vďaka čomu sa stali oba diely v minulosti také obľúbené. Chýba mu dynamika, humor, nápad, akcia a štýl a samozrejme aj Michael Bay. Výsledkom je miestami žiaľ až podpriemerný film. ()

DonBraso

Stará dobrá dvojka konečně na scéně.Mizerové jednička,to je moje kultovka,kterou jsem sjížděl na VHS ještě nahranou z HBO.Pak přišla dvojka,kterou si vůbec nepamatuju a teďka po dlouhých letech tu přistála konečně trojka.Je vidět,že režiréské duo mělo rádo předchozí snímky a taky je to vidět na scénách,kdy si říkáte...Jóo tohle jsem přesně viděl v jedničce ten přejezd kamerou a "Bayovské"sluníčko nesmí chybět.Což je fajn osvěžení.Akční scény jsou místama ten správný oldies,kdy vidíte jak všichni jedou 10km/h,v předělu je padouch v dálce a na druhou kameru už je sundanej.Bohužel tu není nic moc památnýho a divák si tu nic moc legendárního nezapamatuje.Možná,když Marcus sejme brokovnicí na kilák pilota ve vrtulníku vzdušnou čarou,že ho sejmul do hlavy.Trochu nudnější začátek,kdy Marcus pořád trucuje,že si chce užívat důchodu,tak tu vesměs se aspoň vyplňuje akce na druhé straně barikády a hlavně to vše táhne Mike,ale to vlastně vždycky.Moc srandiček a gagů tu není,nezní to nějak trapně,ale mohlo se klidně přidat.Má to nádech,má to koule,občas je to přepálený a někdy pěkně po staru v Porsche a svítící Miami.Nostalgie zde hraje hodně.Příběh není bůhví co,trochu eso na čtyřku,ale doufám,že nevznikne,protože tady už je fakt konec a Martin Lawrence by to už určitě nehrál,ale známe to.70% ()

wallax

Zábavné ako jednotka, uletené aj ked už trošku pomalšie, ale čo by sme chceli, od prvého dielu už utieklo 25 rokov. A je to poznať aj na hercoch. Čo sa moc nezmenilo a človek by čakal, že dospejú trošku za ten čas...nestalo sa. Stále rovnakí chlapci ako pred 25 rokmi. Ale čo si budeme nahovárať...my chlapi budeme chlapcami celý život :) ()

Blazis34

Taková akční klasika včetně dvou skvělých chlápků. To, že Marcus odejde do důchodu bylo asi stejně pravděpodobné, jako že celý případ tito dva nevyřeší. Akce nebyla špatná, prostředí velice dobré, efekty také, ale na více než 65% to u mě nestačí - tři hvězdy. ()

baclajean

Akcia nesklamala, no bol to taký priemer s viacerými očakávanými situáciami. Zato však tie repliky, ktoré dával Lawrence, to sú klenoty. Skoro každá jeho veta stála za to. Dávno som sa tka dobre nenasmial pri filme. Let that be a lesson to your witch ass! ()

p.i.t.b.u.l

Mexická telenovela se zápletkou, kde už chybí jen José Armando a Esmeralda. Závěrečná "dojemná scéna" tomu už jen nasazuje korunu nejdebilnějšího scénáře všech dob. ()

chrustie

Vtipné, pohledná akce, povedený český dabing, téměř dokonalý vizuál. Hlavní zápletka ohledně "padoucha" mě moc nechytla a ukňouraný konec mi taky moc neseděl, ale jinak velmi slušná podívaná, u které sem se výborně bavil. ()

srolyma

Parádní akčňák jak z 80.let. Střílečky, honičky, vtipné hlášky, prostě příjemná oddychovka. Sice zcela v duchu módní etno vlny, takže samý černoch a hispánec, bělochů poskrovnu, ale nevadilo to. ()

Čtyřka Mizerů má oficiálně zelenou

Čtyřka Mizerů má oficiálně zelenou

01.02.2023

Po úspěšnému návratu k sérii Mizerové se Will Smith (Král Richard) a Martin Lawrence (Jednej správně) oficiálně vrátí i pro čtvrtý díl. Situaci před rokem mírně zkomplikoval fakt, že si Smith ušil z… (více)

Policajt v Beverly Hills našel režiséra

Policajt v Beverly Hills našel režiséra

10.04.2022

Dlouho očekávané pokračování pro mnohé kultovní série Policajt v Beverly Hills v hlavní roli s Eddiem Murphym (Pan Church, Cesta do Ameriky) má po mnoha letech oficiálně zelenou. Snímek čerstvě našel… (více)

Projekty s Willem Smithem dostávají stopku

Projekty s Willem Smithem dostávají stopku

04.04.2022

Pokud poslední týden sledujete novinky a to nejen ze světa filmu, určitě vám neunikl enormně diskutovaný incident na předávání Cen Akademie, kdy herec Will Smith (čerstvý držitel Oscara za hlavní… (více)

HBO Max plánuje seriál o Tučňákovi

HBO Max plánuje seriál o Tučňákovi

14.09.2021

Tučňák, resp. The Penguin, patří mezi nejznámější Batmanovy záporáky. V devadesátých letech ho nezapomenutelně ztvárnil Danny DeVito ve filmu Batman se vrací, a příští rok se pak dočkáme na filmových… (více)