jprmusic

Vizuálně strhující - no to možná ano. Ale to je asi tak všechno (ještě že si Farrell nekupoval na ulici nudle od Číňana s kloboukem, to už by bylo opravdu přes hranu). Wiseman nenatočil Total Recall nově - on ho (spolu s Blade Runnerem třeba Minority Report) uboze vykradl (on nebo scénarista - to je fuk, oba jsou to diletanti). Během filmu jsem čím dál tím víc vzpomínal na Arnolda - možná nebyl tak dobrej herec jako Farrell, ale alespoň ho to bavilo. Farella evidentně ne. A ani Kate na Sharon nemá, nemluvě o tom, že M.Ironsidea se nahradit ani nepokoušeli. Nebo ano a já si nevšimnul. Zkrátka celkem zbytečně vyhozený prachy. To jsem zvědavý, co v tom Holyvůdu zprasej teď - Running mana nebo Comando ? ()

amyth

LOL - tak to je teda sci-fi .... mít v posteli Kate Beckinsale (kde má sakra ten catsuit z Underworldu?) a utíkat k někomu jako je Biel ()

Sejk

Těšil jsem se na super nové zpracování kultovního sci-fi (dokonce jsem si koupil originál blu-ray), ale je to spíš zklamání. Takové béčkové sci-fi s velkým rozpočtem a trapným hlavním hrdinou. PS: Proboha, oni tam nedali ani planetu Mars!!! Vše se odehrává na zemi... ()

Vocoun

No, co říct. Docela zklamání. Místy mě to do děje sice vtáhlo a některé scény nebyly špatné, ale celkově to nebylo dobře namícháno. Je fakt, že ty lepší scény byly opravdu lehce "vykradené" z jiných filmů a celá zápletka a pointa filmu byla taky trochu odfláknutá, místy až neuvěřitelné, že to má mít cokoliv společného s původním Arnoštovým filmem. Navíc teda je fakt, že Kate Beckinsale byla možná sexy, ale jinak byla naprosto hrozná, jak postavově tak herecky. Ta její terminatorská rádoby drsná a "hláškující" postava byla opravdu k nevydržení a člověk řval každou chvíli - Tak už chcípni. Navíc oproti Underworldu ji tady prostě role "drsňačky" v akčním balení vůbec nesedla, ty její grimasy, když používá zbraň, běží nebo jakkoliv praktikuje akční scénu byly opravdu k zasmání a celkově jsem ji nevěřil ani to, že si dokáže otvírákem otevřít plechovku. Takže kolem kolem je to průměrných 60% a to ještě lehce nadhodnocené kvůli tomu, že mám Collina Farrella jako herce docela rád ( I když tady moc herectví projevit nemohl) ()

Olafsson

Podíval jsem se kvůli moderním trikům a Jessice Biel.. Prvního jsem dostal přehršel, druhého mohlo být více a s méně oblečením.. S původním TR v Arnieho podání má toto pramálo společného a je to horší film po všech stránkách... 3 hvězdy s odřenýma prsama... ()

subic

Zapomeň na Mars, zapomeň na mimozemskou technologii a terraformaci Marsu. Původní TR se držel knižní předlohy, kdežto tady jsou z předlohy jen zlomky, jména, falešná manželka, tady spíš terminátor, a Recall. Zbytek je vizuálně téměř dokonalé bláto, které si vzalo něco z Pátého elementu, něco z Minority Report, ale v čí hlavě se vzal "Zeměpád" , to je mi vážně záhadou. Mělo by se to vážně jmenovat Total Recall? ()

Daryl.Dixon

Zářný příklad toho, jak to dopadne, když se někdo snaží dělat remake něčeho, co to absolutně nepotřebuje. A vizuálně "dokonalejší" efekty s dokonalejší technologií nejsou vše, protože ty původní měly prostě své kouzlo. Na původní Total Recall se vždy rád podívám znova, zatímco tohle mi stačilo jednou. Tím nechci říct, že film sám o sobě by byl špatný, ale prostě je jen druhý v pořadí a tam také zůstane. ()

ac1976

Rímejk známeho sci-fi, ktorý ma pobavil viac ako originál. Milá spomienka na 3 kozy z pôvodného filmu s guvernérom Arniem, efekty tak akurát a navyše sexy záporáčka Kate na zjedenie... Aj keď to ku koncu stráca tempo, nemal som chuť vzdať to po pol hodine ako u väčšiny blbostí, ktoré sa dnes točia. ()

Guran

Bál jsem se, že to bude katastrofa, jako téměř každý remake. Ještě zremakovat známý snímek z roku 1990 Total Recall muselo být hodně těžké a musím říct, že se to povedlo. Efekty filmu jsou jako reálné. Režiséra Lena Wisemana jsem díky tomu hodně oblíbil. Film se povedl, opravdu jsem čekal slabý odvar. Skvělá práce filmového štábu, snímek mě opravdu potěšil. ()

Maxwell28

Docela sračka na to jakej potenciál to mělo. Nebýt neskutečně sexy Kate Beckinsale, tak bych to vypnul už v půlce, ale ta její sexy potvora mě fakt dostala. Jinak na rozdíl od originálu je to hloupý, bez nápadu, bez originality a i málo krvavý. ()

helrohir

Musím sa priznať, že už pred zhliadnutím tohto remaku som bol dosť skeptický ohľadne konečného výsledku. A určite to nebolo len tak bezdôvodne, ale najmä preto, že sila pôvodného "Total Recall" tkvie (okrem samotného príbehu) vo Verhoevenovej úchylnej béčkovej atmosfére a necenzúrovanej brutalite, ktorá sa už v dnešných blockbusteroch, bohužiaľ, nenosí. Pokus vydať sa vlastnou cestou by nebol zlý nápad, keby to vo svojej postate bolo aspoň trochu originálne a bezostyšne nevykrádalo iné známe sci-fi tituly. Nad vodou to ako tak udrží akcia, dobrý Farrell a ako vždy (vizuálne) úchvatná Kate. 55%. ()

Gothard

Staré téma v nové podobě. Ten kabát je na první pohled úžasný a dokonale ušitý, ale když se podíváte lépe, knoflíky jsou špatně přišité, rukávy mají nestejnou délku, kabát špatně sedí v ramenou a sem tam se objeví i povážlivá díra. A přesně takový je tento film. Colin Farell se snaží, vizuálně je film zajímavý, řada nápadů je bezvadná a zaujmou, některé akční scény jsou opravdu dobře natočené. Divák ale stejně musí mít pocit, že hodně z toho už zná, že to už někde viděl, a že to nebylo jen v původním filmu. Ztráta paměti hlavního hrdiny je podtržena i jakousi vytržeností příběhu z celkového kontextu, divák tak zprvu neví nic o jednajících postavách, o době, ve které se příběh odehrává, o prostředí, a teprve postupně si může - podobně jako hlavní hrdina - skládat střípek po střípku. Hra s realitou a odkazy je celkem zajímavá, podobně jako ztvárnění světa, kde hlavní roli hraje vertikální pohyb, snad v nápodobě přeplnění světa. Hrdinové proto vesměs cestují nahoru nebo dolů, propadají se do hlubiny, létají vzhůru (scéna s výtahy je úžasná). Zjevná inspirace celou řadou jiných filmů snad (většinou) příliš nevadí, co je mnohem horší, je stále upadající invence autorů. Zatímco první polovina filmu nesporně zaujme, závěr je vyloženě otravný, protože je nesen v duchu klišé, pitomost, klišé, pitomost, klišé, klišé. Finále je pak přeplácané a docela zkazí celkově přijatelný dojem z filmu. ()

hackstolle

Kdybych nemel rad sci-fi, tak hodnotim hure. A spasila to take trochu moje naklonnost ke Kate a k Jessice. 60% ve stropu. Za normalnich okolnosti 50, mozna jen 40%. Pokus o remake moc nevysel. Jo a jeste malickost. Kate by radeji nemela zrychlovat krok, protoze fakt neumi behat. ()

Brano

Tento remake filmu z roku 1990 sa mi páčil viac. Dej je trochu upravený a hlavne prehliadanejší. Colin Farrell v hlavnej úlohe zaujal viac a takisto je vidieť, že technológia za tu dobu pokročila poriadne dopredu o čom svedčí vizuálna stránka, ktorá je výborná. Začiatok filmu ma vtiahol do deja, ale od polovice to strácalo na tempe a pomaly začínalo nudiť. Pôvodný diel mi nesadol vôbec a toto bola pre mňa pozerateľnejšia verzia. Takže 3* budú pre tento film tak akurát. ()

iz67

Po 2/3 jsem usnul, a asi to bylo dobře. Nejsa znalec originálu, tak jsem nebyl asi pobouren tak, jak bych měl být. ()

mrclTV

Pred tými novými filmami by mali dávať upozornenie pre epileptikov, netrpím týmto ochorením, ale v úvodnej scéne som pre svetielka ani nevidel čo sa deje! Napadol ma jeden anglický vtip na túto tému. (What is cooler than lens flare? More lens flare!) Samozrejme, nastavená osvetľovacia forma pokračovala po zvyšok filmu.... Remake je len málokedy tak dobrý ako pôvodný film a Total Recall po 22 rokoch nie je výnimkou, i keď môže byť akokoľvek graficky a kamerovo vyfintený (fakt sa na to dobre pozerá, akcia je prudko pozerateľná), stále to nie je prvý film. Oproti pôvodnému filmu stráca na atraktívnosti v kategórii vyrozprávania príbehu, zdalo sa mi, že dej je zjednodušený a divákovi je aj podaný jednoduchšie. Ďalši prípad filmu, kde forma predbehla obsah a práve ten obsah sa mi na Total Recall z roku 1990 páčil viac. Zmenilo sa síce ihrisko a do hry sa pridali policajti-terminátori, ale nezabudlo sa ani na starý džouk o troch rukách. PS: Až na konci zistíte, prečo sa cestuje cez stred Zeme - aby sa spravila jedna efektne (ale nevravím, že dobre) vyzerajúca akčná scéna s menením gravitácie. ()

Arccos

Remake se na rozdíl od původního zábavného Total Recallu bere smrtelně vážně, přestože scénář je výrazně debilnější než byl ten originální béčkový. Problém je zřejmý. ()

horor2

Jde to úplně jiným směrem než legendární kulťas s Arniem, ale to mi nevadí. Proč se dívat na dva přes kopírák stejné filmy, ne? Místy mě to připomínalo Já, robot :-) Každopádně je tento počin dravým akčním scifíčkem a to já rád. ()

Remake Hvězdné pěchoty upustí od satiry

05.08.2013

Režisér Total Recallu zprzní i Mumii

Režisér Total Recallu zprzní i Mumii

26.09.2012

The Wolverine – prokletý projekt?

The Wolverine – prokletý projekt?

05.09.2011