neoBlast

OK, Lene, jdi támhle do kouta k WS "kráječovi" Andersonovi. Jste na mém hatelistu spolu. Tak ať vás mam oba na očích, abych příště třeba náhodou zase omylem neviděl něco od vás dvou "umělců". Krátký PS vzkaz pro Verhoevena: "Vrať se". 20 % ()

venison

Hodně vymazlená podívaná pokud jde o efekty a naprosto odzbrojující vymodelované město.. Akcí našlapané až po strop, takže to zhruba po 20 minutách sklouzává k nudě.. Znáte to, opakovaný vtip přestává být vtipem.. Scénář dosti mizernej.. Jessica Biel a Colin Farrell propůjčili hlavním hrdinům líbivé obličeje, ale jinak jsem jim to moc nežrala.. ()

Bobik9

Vizuálně dobré, herecky taky, ale atmosféra chyběla. Původní trhák jsem neviděl a když s vynořil tento remake, tak se mi zdálo zbytečné sahat po starém, protože jsem viděl výborné obsazení (včetně mého oblíbence Farrella) a tvůrce Underworldů. Nicméně jsem to měl asi udělat, protože ten nápad je skvělý, ale to zpracování se mi nezdá poněkud šťastné. ()

Phietros

Bohužel se nejedná o lepší remake, ikdyž ze zadu blue-raye píší: lepší než originál! Omyl! Na dnešní dobu super efekty a ztvárnění, ještě aby né a nevidět původní verzi, tak hodnotím asi 5* ale na ty dost ztrácí! Možná bych si představil i někoho jiného než Farella(nic proti němu), no a Biel a Beckinsale zapadli náramně! Největším zklamáním bylo cestování skr zemi(nepochopitelné), ale jinak v celku příjemné, ale nikterak ohromující... 80% ()

Chris Masters

Co jen, k tomuto filmu říci.....Pokus byl dobrý, výsledek už ale nic moc. Colin Farrell je dobrý herec a moje oblíbená Jessica Biel, jak jinak než skvělá. Také nesmím zapomínat na výkon Kate Beckinsale. Ale jelikož jsem fanouškem předchozího dílu , neudělal na mě tenhle film moc dobrý dojem. Je to taková horší jednohubka. Ze začátku jsem se výborně bavil, ke konci jsem se příšerně nudil. Takových 50 na 50. Holt remaky jsou remaky :/ ()

BS

Nutnou chvíli jsem si myslel, že ta co jej zachránila, je ta samá, co se ho snažila zabít. V podstatě jsem si to myslel až do okamžiku kdy se Jessica a Kate objevily spolu na plátně a začaly po sobě střílet. "Oh, that's it! I'm ending this bitch!" Příště bych prosil herečky, co si nejsou tak podobné. K samotnému filmu: ušlo to. ()

Jazzzz

No páni to je snad poprvé co se mi remake líbil víc než originál. První díl na mne vždy působil dojmem kýčovité šílenosti a v ději jsem se ztrácel. Inovace tohoto filmu se mi líbila. Sice nejde o film, který by mě nějak nadchnul, ale rozhodně jsem se nenudil. Musím přiznat, že ke kladnějšímu hodnocení přispělo i obsazení Kate Beckinsale, kterou jakožto drsňačku mám opravdu rád. :) ()

pytlik...

To jsem se tuhle díval na Novu, chystal se už jít spát, a najednou titulky, že začínají dávat Total Recall. Mé srdce zaplesalo, konečně zase po dlouhých létech uvidím ten skvělý film! Minuty utíkaly a já si furt říkal, kdy už přijde božský Arnold? A pak jsem pochopil a zklamáním zaržál. To jako tenhle chcípáček s charismatem menším, než má uschlý fíkus v koutě mého pokoje, má nahradit Švarcíka? V zajímavostech čtu, že pro roli nabral 14 kg svalů, a kruciální otázka zní: Proč si je nevzal s sebou na natáčení? K dovršení neštěstí se jmenoval Hauser, takže po každém vyslovení jeho jména na plátně každý Čech automaticky reaguje: Nestyda! Podle jisté Cimrmanovy hry. Jinak o ději a akčních "efektech" nemá smysl mluvit. Samozřejmě, hlavní hrdinové mají patrně pod kůží implementovánu neprůstřelnou vestu, takže ani mohutné salvy ze samopalů jim (až na malé výjimky) neublíží. Samozřejmě, že režisér si představuje akci jako velmi rychlé zmítání několika párů až několika desítek končetin, skoky sem a tam, výbuchy bum sem, bum tam, takže člověk má problémy zjistit, co se to vlastně na plátně děje. Vzrušující tak, že divák při tom usíná. Jako jedinou zajímavost jsem si z filmu odnesl tu myšlenku "výtahu", spojení Austrálie s Velkou Británií skrz střed Země. Podle filmu měl tuto trasu zvládnout za 17 minut. Tak se schválně podívejme, jestli aspoň ve fyzice scénárista exceloval, když dialogy a akce mu moc nejdou. Při známém poloměru Země a  gravitační konstantě zjišťujeme, že do středu Země by se ten výtah při volném pádu dostal za 20 minut. A to vůbec neberu do úvahy změnu hustoty Země a hlavně to, že gravitační síla působící na výtah slábne tím víc, čím víc se přibližuje středu. Takže, zanedbáme-li tření a odpor vzduchu, výtah by se na druhou stranu zeměkoule dostal nejdříve za 40 minut.  To nám jaksi s filmem nesedí. Takže mě napadají následující možnosti: a) scénárista je ve fyzice stejný diletant jako v jiných oblastech. b) poloměr Země se v budoucnosti výrazně zmenší.  Ovšem celková hmotnost Země zůstane stejná, protože jinak by lidi místo chůze skákali jak na Měsíci, což se až na malé výjimky ve filmu nedělo.  No, co si budeme nalhávat, já spíš hlasuju pro variantu a). Dorazilo mne, že výtah pohybující se rychlostí několika kilometrů za sekundu dělá hluk (patrně zvuk v budoucnosti taky zrychlí, navíc se dokáže šířit i ve vakuu). A taky se lidi naučí pořádně zadržovat dech, viz ten závěrečný souboj vně výtahu, kde by vzduch buď být vůbec neměl, nebo by to tam mělo naopak pořádně fičet. ()

Terzeus

Efektný a treba uznať, že parádny vizuál... skvelá vízia futuristickosti a samá akcia, ustavičný posun príbehu, hollywoodske obsadenie. Skrátka nárez, ktorý ale postráda logiku (občas až na hranici WTF?!) a určite by neuškodilo aj viac riadkov v scenári. Pri tomto bezmyšlienkovom spáde ale po pravde, nie je čas rozmýšľať keď v kuse niečo vybuchuje :D Skrátka zábava, ktorá neohúri ani neurazí. Práve že pobaví... A čo ma na tom najviac udivilo bol fakt, že sa mi to páčilo viac ako toľko omieľaný Amazing Spider-Man... Asi tým, že od Webba sa pri Spideym očakávalo čosi kvalitnejšie ako napol konverzačka/napol hollywoodska komiksová zlátanina. ()

Fakipics

Jedině čeho Len dokázal je, že tak akorát se vylenoval z původní předlohy do ohromného audiovizuálního kýče s roboty. Žil jsem v nekonečném domnění, že by to mohlo překonat původní verzi. Ach já byl naivní ignorant. Collin jako můj oblíbený herec současné kinematografie, mě po celý film pouze znervozňoval(Oproti Arnoldovi mu chyběla kuráž a charisma postavy Quaida). Pan Bryan Cranston moc dobře ví, jak zahrát vyšinutého záporného idealistu, tak nevím pane Walter White, kde jste ztratil sakra koule(jestli takhle dopadne 5.řada Breaking bad, tak si hodím mašli). Z Jessica Biel jsem zvracel už při propagaci traileru. Kate Beckinsale a její rozkrok dominoval celému filmu. Hudba vůbec negradovala, ale působila monotonně. Pár náročných akčních scén zachycena brilantně kamerou, ale o to už mi dneska ve filmu nejde. Prosím, přestaňte se srát do filmu co už jsou jedno klasika(ještě k tom s Arnym). ()

Pump

Strašně slabé. Celkově film podle mého názoru zachraňuje pouze excelentní výkon Colina Farrella. Rozplizlé a klišovité polodrama / polosci-fi, které mi, jako hodně remaků, přijde naprosto zbytečné. Arnie i přes svůj slabší herecký projev zůstává ve svém Total Recall nedostižný. ()

Unnamed

Akční scény nového Recallu vypadají vážně moc dobře, rozpočet tomu také odpovídal. Když ale pominu akci, nic víc na filmu za vyzdvižení nestojí - když už se neutíká, neproskakuje skrze okna, dveře a výtahy za neustálé střelby a výbuchů - těch pár slov co postavy prohodí za moc nestojí. Na nudu člověk čas rozhodně nemá, protože tempo poleví snad jen jednou za celý film, a to jen na krátkou chvilku. Za tu akci a obsazení (Colin, Bill, Kate) dávám slabší 4*. ()

hejsahopsa

Jako docela jsem se bala, ze to bude pekna sracka, ale nakonec jsem byla prijemne prekvapena. Ted trochu odbocim. Kdyz jsem vychazela ze salu, nejaka slecna prohodila, ze to byla ztrata casu.. Lidi, proboha, divejte se na co jdete!! Co jsi cekala od akcni sci-fi? Tohle neni zadnej zamilovanej Shakespear. Zpet k filmu. Co se mi libilo: melo to spad, zadna utahanina, z puvodniho filmu si vypujcili to dobre, ale jako pres kopirak to taky nebylo, krasne ztvarnena spinava a zkazena budoucnost, hudba super. A co se mi nelibilo: pretazeny konec, trochu moc fanaticka "manzelka". ()

greghouse

tak kde začít...asi tím, že tento film patří na stránky WWW.zbytecnefilmy.cz ( mozna bude i com) teplý výraz Colina Farrela, Terminátorská Kate Beckinsale, vlak skrze jádro ... já se ptám proč? Tento film naprosto nevtáhne diváka do děje a po prvních 10ti minutách se těšíte na konec. 2 hvězdy jsou za 3 prsa prostitutky :-) ()

JohnSmith

Že bych se vyloženě těšil na "nový" recall se říct nedalo. Farrell není můj oblíbenec a ačkoli se mi série Underworld líbila, považoval jsem úspěch Smrtonosné pasti 4 jen za náhodu, tudíž jsem Wisemanovi moc nevěřil. Realita je taková, že Wiseman natočil non-stop akční sci-fi, kde stupiditu dialogů a hluchá místa nahrazuje skvělou akcí. K tomu výborná kamera a výprava včetně triků. Vtipné jsou i odkazy na původní Recall. Vskutku "netradiční" je obsazení Kate Backinsale a nutno přiznat, že si zápornou mrchu vychutnala ve velkém stylu. Jessica Biel už bude asi navždy akční borkyní a není to vůbec na škodu. Takže až na několik hluchých míst a hrozného Farrella, možná jen můj subjektivní pocit, je film výborný. Není to sice takové, jaké to kdysi natočil Verhoeven a jde spíš už jen akční výplachový bluckbuster,ale taková je dnešní doba. ()

hroubek

Ještě, než jsem šel na tento film do kina, tak jsem se koukl na originál, abych byl správně naladěný. Ne, že bych filmu sto procentně nevěřil, ale nějaké pochyby tam byli, naštěstí se povedl. Režisér Len Wiseman natočil chvályhodný film, jehož největším problém je, že ho všichni budou porovnávat s původním. Kdyby se film jmenoval jinak a měl pozměněnou zápletku, tak by to bylo lepší. Přesto je třeba říci, že Wiseman pokusil vytvořit něco originálního. Místo Marsu máme zdecimovanou Zemi, kde se žije na dvou místech, které jsou propojeny velkým vláčkem, který jezdí přes jádro planety. Právě v těchto věcech nejvíce nový Total Recall překvapí. Jeho svět je velmi dobře vymyšlený a díky velkému rozpočtu to na něm je vidět. Takže si můžeme vychutnávat všelijaké vychytávky. Colin Farrell jako Quaid je fajn, Jessica Biel odvádí svůj standart a proto si nejvíce Vašeho obdivu bude získávat Kate Beckinsale, která svým výkonem říká, že chce pořádnou akční roli. Akční scény jsou hodně dobře natočené a je jich naštěstí dost ať už jde o honičku se vznášedly nebo s výtahy. Velmi často se skládá poklona originálu a to ať už jde o skoro totožnou scénu či stejné hlášky. Ve výsledku je nový Total Recall příjemná letní podívaná, u které můžete vypnout a příjemně se bavit. ()

Hennesy

Nie zlé, len očividne bez dostatku režijnej a scenáristickej nápaditosti a invencie. Efekty sú fajn, súboje tiež, aj hlavní predstavitelia sú znesitelní, len je to viac-menej prázdny obal. Wiseman sa bojí pritlačiť na pílu a všetko je to také....bezpečné. Neprekvapí nás, neohúri, nešokuje, len to celé v pohode ubehne, je sa na čo pozerať a to vlastne aj stačí /komu ako/. Téma je to dobrá a určite by si zaslúžila hlbšie a skúsenejšie spracovanie pre 21.storočie. Nuž..."blúdny" holanďan ukázal pred 20 rokmi väčšiu odvahu a talent ako neborák Wiseman....má sa ešte čo učiť. Ale remaky slávnych filmov by som už do ruky istotne nedal. ()

Remake Hvězdné pěchoty upustí od satiry

05.08.2013

Režisér Total Recallu zprzní i Mumii

Režisér Total Recallu zprzní i Mumii

26.09.2012

The Wolverine – prokletý projekt?

The Wolverine – prokletý projekt?

05.09.2011