Štvanice (S03E06) (epizoda)

 • USA

  Hounded

Horor / Thriller / Drama

USA, 2012, 43 min

 • Junys
  ****

  Rick má vidiny, mezi Guvernérem a Andreou vzniká vztah a Glenna a Maggie dotal Marle(24.5.2016)

 • Loki_Six
  *****

  "You know, my mom, she liked her wine. She liked to smoke in bed. Virginia Slims. I was playing out with the kids in the neighborhood. I could do that with Merle gone. They had bikes, I didn't. We heard sirens getting louder. They jumped on their bikes, ran after it, you know, hoping to see something worth seeing. I ran after them, but I couldn't keep up. I ran around a corner and saw my friends looking at me. Hell, I saw everybody looking at me. Fire trucks everywhere. People from the neighborhood. It was my house they were there for. It was my mom in bed burnt down to nothing. That was the hard part. You know, she was just gone. Erased. Nothing left of her. People said it was better that way. I don't know. Just made it seem like it wasn't real, you know?"(6.7.2018)

 • Heisenberg_
  *****

  Od této epizody vše spěje pomalu do sraček.(4.9.2017)

 • Necrotongue
  ****

  Příběh je pořád dostatečně zajímavý, takže se u něj bavím, přestože se Rick po minulé exkurzi do Osvícení a Studny poměrně zklidnil a už to s ním nebyl takový nářez. Naštěstí to za něj vzala Michonne s Merlem a zase se bylo na co dívat.(1.3.2017)

 • Rodriguez
  ****

  "Kousagram" nezabral a Merl pronásleduje Michonne, která se rozhodla odejít z Woodbery. Rick dostal po ztrátě ženy "halušky" a musí se s tím vypořádat po svém. Glenn a Maggie se vydají na průzkum nedalekého městečka, ale místo mrtváků narazí na Merla. 80%(5.1.2016)

 • Michael Rooker

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace