Že je OSN v případě války vcelku k ničemu, to je jasná věc (viz Jugoslávie, Rwanda atd. - jak taky jinak, když se nikdy na ničem nedomluví). Ale že ještě ke všemu když už nic nedělají, musí ke všem svinstvům, co se za války i po válce dějou přidávat ještě svojí trošku do mlýna, páchat takovýhle prasárny a ještě po sobě zametat stopy, když se rozvíří hladina, to mě teda vytočilo přímo neskonale. Rachel Weisz jako obvykle perlí ve filmu, kterej mi sice hnul žlučí, ale přesto bych ho bez váhání doporučila všem, kterejm není jedno, co se ve světě děje.(17.1.2012)

Film ako celok ma zase tak neohúril, aby som naň spieval kade tade len samé chvály, má svoje chybičky, či už technického rázu alebo formálneho, pričom by som mal výhrady aj k réžii, ale ten obsah je neskutočne hutný a hodný ďalšieho premýšľania. Minimálne o tom, v akom svete to žijeme. Napríklad, že žijeme vo svete, kde silnejší namiesto ochrany slabších ponúka len smrť. A nič sa proti tomu nedá robiť, pretože chápadlá týchto nechutností siahajú pekelne vysoko.... Smutné, desivé a výborne zahrané - Rachel Weisz bola skvelá, aj keď kvalít napríklad takej Agory (2009) nedosiahla. 75/100(20.3.2017)

Bože, chraň nás před Mírovými sbory, aneb ještě několik takových odporných obrazů ze života, skončím s filmem a zakutám se do bezpečí nevědomosti Ordinace v růžové zahradě! Do včerejšího večera jsem žila v domnění, že nejhorším zlem na tomto světě je válka a její hrůzné produkty, děsivý noční zážitek mě poučil, že poválečný stav s dohledem hochů od Peace Corps může být další alternativou pekla na Zemi. Díky za osobní statečnost neodraditelné Kathryn Bolkovac, jejíž charakter důstojně předvedla výborná Rachel Weisz.(8.6.2012)

Téma aktuální dnes, před pěti i před deseti lety. Hlavním a vlastně i jediným důvodem, proč jsem po tomhle lehce nadprůměrném dramatu sáhnul, byla Rachel Weisz. Čmuchá, doufá, bojuje, slibuje. Právě přišla o opatrovnictví své dospívající dcery, vůně zlaťáků a možná i nějaké to poslání ji zavane do Bosny, ve které postupně zjistí, že černý trh s bílým masem je hodně lukrativní byznys, a že jen zarputilost a odhodlání nestačí. Snímek ocejchovaný „podle skutečné události“ táhne do nadprůměru syrová režie (i když je cítit ženskou rukou), netriviální scénář a právě nadmíru přesvědčivá a herecky všestranná Rachel Weisz.(16.10.2012)

,,dívky byly odvlečeny a prodány“ ....MŮŽETE TO ZMĚNIT?....... /// Když v Kyjevě řekne máma holce ,,dělej si co chceš, jsi dospělá“, (asi) netuší, že ji pak bude Američanka Kathryn hledat v Bosně. Jo, jo, svět je malej a o náhody tu není nouze. Film se rozjíždí pozvolna (chápu, Kathryn Bolkovac je skutečná postava) a všechno je tak naivně jednoduchý. Naštěstí Bosna je specialistka na nechutný věci (a nejen díky místním). Rachel (celkem ji to ,,sekne“) čmuchá a slibuje. Čímž vyhlašuje válku tisícihlavý sani. Film s (téměř) autentickým prostředím i drsnými prvky vytváří solidní prostor pro emoce, takže ti slabší si budou donekonečna opakovat ,,je to jenom film, je to jenom ....“. Je to opravdu jenom film? /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Na misích SFOR jsem chodil do baru Florida. 2.) Na misích SFOR jsem píchal i v jiných barech. 3.) Včera mi řekli: ,,až si odpracuješ svůj dluh, budeš volná“. 4.) Thx za titule ,,ni.na29“. /// PŘÍBĚH ***** HUMOR ne AKCE ne NAPĚTÍ **(5.9.2011)

• - Se scénářem se Rachel Weisz seznámila poprvé již v roce 2005, v době, kdy byla těhotná. V téže době roli odmítla s tím, že by tak náročnou roli ve svém stavu nebyla schopna zvládnout. Roli Kathryn Bolkovacové přijala s konečnou platností až po čtyřech letech, v roce 2009, kdy se rozhodovalo o osudu samotného filmu. (Conspi)

• - Film byl natáčen převážně v Rumunsku, několik klíčových scén pak v Torontu. (Florentyna)

• - Whistleblower je označenie pre človeka, ktorý vynesie na verejnosť alebo vnútorným orgánom nekalé alebo nelegálne aktivity a praktiky, ktoré sa dejú v danej firme alebo organizácii. Pojem pochádza z funkcie športového rozhodcu, ktorý odpískava faul alebo nedovolený zákrok. (muti)