Asi nejdrsnější na tomhle kousku je to, že je to podle pravdy. Jako, moc filmů, kterejch by se týkal obchod s bílým masem, natočenejch není...(divná věta) :o). Téma rozhodně drsný, ale samotný zpracování nebylo tak záživný, jak by se z tohodle hodněě nadupanýho scénáře mohlo vymáčknout. Chybělo mi tam víc napětí a taky sem se strašně málo vžil do těch holek, které nemaj zrovna svůj osud ve svých rukách... Hudba skoro žádná. RAchel Weisz jako dobrá, ale tak strašně mockrát ve filmu brečela, že už to bylo fakt moc. Jinak na to, že je to první film režisérky, tak hodně slušnej start.(14.2.2019)

Nekompromisní filmařská zpráva o jedné smutné kapitole nedávné historie, která je ve skutečnosti pouhou kapkou v moři - při sledování podobných filmů se člověk neubrání bolestnému povzdechu, v jakém světě to žijeme. Herecky excelentní Rachel Weisz se po 5 letech od podobně vážného dramatu NEPOHODLNÝ vrátila k podobné roli ženy, která jde za spravedlností stůj co stůj. Nechala tak vzniknout filmu, který je nesmírně zneklidňující, drásavý, napínavý a do krajnosti naléhavý - pokud už ani takový film nedokáže někoho vyburcovat z otupělé letargie, pak už nic. Považuji za nesmírně záslužný počin, že se ve světě točí takto angažované a společensky kritické filmy - pokud jsou navíc udělány tak brilantně jako v tomto případě, pak je jejich sledování mocným zážitkem, který se dlouho nedostane z hlavy.(14.6.2015)

Ukázkový příklad filmu, kde u mě závažnost obsahu kompletně převálcuje i nedokonalou formu zpracování. Všechny podobné alarmující výpovědi o krutém bezpráví by se měly povinně promítat ve školách po celém světě, aby se lidé už od útlého věku konečně naučili, nestarat se jen o vlastní píseček a hasili i to, co je nepálí. Čím více by jich bylo, tím větší by byla do budoucna šance úspěšně bojovat proti zrůdnostem, které jsou dnes na naší planetě na denním pořádku. Je žalostné, že zatím je to spíš jen utopická představa. Proto patří enormní vděk všem odvážným novinářům, filmařům i dalším jedincům, kteří se jako malincí Davidové odhodlaně na jakéhokoliv bestiálního Goliáše vrhají, aby se pokusili každému člověku, kterému je nespravedlivě odebíráno, vrátit jeho základní právo na humánně důstojný život.(3.3.2012)

Příběh o zhýčkané Američance, která přijíždí do Bosny a čelí všem hrůzám poválečné oblasti, obchodu s bílým masem a nezájmem úřadů. Hrdinka má obrovské štěstí, že všichni Bosňané, Srbové a Chorvaté, se kterými se dá do řeči perfektně ovládají angličtinu a jí skvěle rozumí každé slovo a používají dokonale idiomatické hovorové výrazy. To jsem ani netušila, že v roce 1999, kdy se příběh odehrává, bylo bosňanské školství na tak úžasné úrovni, že i postarší hlídač na hranicích dobře šprechtí anglicky. Už jen tento fakt mi dost znepříjemňoval požitek z filmu a dost to ubírá na autentičnosti. Ovšem kontrast typické Američanky, pro kterou je tragédie, když se jí z dvorku zaběhne kočka a najednou se ocitne v Bosně, to už má něco do sebe.(2.10.2011)

Téma aktuální dnes, před pěti i před deseti lety. Hlavním a vlastně i jediným důvodem, proč jsem po tomhle lehce nadprůměrném dramatu sáhnul, byla Rachel Weisz. Čmuchá, doufá, bojuje, slibuje. Právě přišla o opatrovnictví své dospívající dcery, vůně zlaťáků a možná i nějaké to poslání ji zavane do Bosny, ve které postupně zjistí, že černý trh s bílým masem je hodně lukrativní byznys, a že jen zarputilost a odhodlání nestačí. Snímek ocejchovaný „podle skutečné události“ táhne do nadprůměru syrová režie (i když je cítit ženskou rukou), netriviální scénář a právě nadmíru přesvědčivá a herecky všestranná Rachel Weisz.(16.10.2012)

• - Se scénářem se Rachel Weisz seznámila poprvé již v roce 2005, v době, kdy byla těhotná. V téže době roli odmítla s tím, že by tak náročnou roli ve svém stavu nebyla schopna zvládnout. Roli Kathryn Bolkovacové přijala s konečnou platností až po čtyřech letech, v roce 2009, kdy se rozhodovalo o osudu samotného filmu. (Conspi)

• - Whistleblower je označenie pre človeka, ktorý vynesie na verejnosť alebo vnútorným orgánom nekalé alebo nelegálne aktivity a praktiky, ktoré sa dejú v danej firme alebo organizácii. Pojem pochádza z funkcie športového rozhodcu, ktorý odpískava faul alebo nedovolený zákrok. (muti)

• - Film byl natáčen převážně v Rumunsku, několik klíčových scén pak v Torontu. (Florentyna)