Začínajícímu spisovateli Aaronovi právě zemřel otec, na jeho velkolepý a důstojný pohřeb se sjíždí celé příbuzenstvo. První problém nastává v okamžiku, kdy Aaron zjistí, že tělo v rakvi patří cizímu muži, tím ale potíže spojené s pohřbem zdaleka nekončí. Aaronova matka Cynthia neustále srovnává syna s jeho úspěšnějším bratrem, spisovatelem Ryanem. Aaron totiž zatím nevydal žádnou knihu, a navíc nedokázal ani zplodit potomka. Ryan přiletěl na pohřeb první třídou a Aaron doufá, že bratr bude financovat polovinu pohřbu. Ryan však tvrdí, že nemá žádné peníze. Všichni očekávají, že smuteční proslov přednese Ryan, Aaron však trvá na tom, že jako prvorozený syn bude mluvit on. Pohřeb se brzy podobá velkému rodinnému cirkusu. Každý, kdo přijel, přivezl s sebou své problémy a nevyřešené konflikty. (TV Nova)

MartinezZ

20.11.2010 ~ Jestli se něco Hollywoodu nedaří, tak jsou to poslední dobou komedie. Neobsahují totiž za máku komediálnosti a to je zrovna a nečekaně u komedií poměrně nedobré. A co čekat u remakeu 13 let staré anglické komedie. Raději moc ne. ~ A pokud moc čekat nebudete, nebudete ani zklamáni, protože moc nedostanete. Tedy podobně jako v mém případě, tedy že neznáte právě původní film a nemůžete tak tohle srovnávat. ~ Zemřel otec rozvětvené černošské rodiny. Všichni se sjíždějí na jeho pohřeb, odehrávající se v domě, všichni se mezi sebou nějak hašteří, bez výjimky. Někdo se omylem zdroguje a vyvolává tak křečovitý pokus o humor, žena jednoho ze synů zemřelého chce tak moc dítě, že chce na děcko zadělávat i během pohřbu, do toho je přivezen bratr zemřelého, stařec s řídkou stolicí (ano, fekální humor nesmí také chybět), který je hodně nevrlý a ukecaný, a pak trpaslík, který se zemřelým udržoval milenecký vztah a hodlá taky něco z pozůstalosti vydyndat. Prostě další nezajímavá černošská komedie. Je to poměrně nudné, vtip postrádající, přeplácané, příliš prahnoucí po zábavě, která se ale ne a ne dostavit. A pak to skončí a vy si jen říkáte "Proč tohle vlastně někdo natáčí". Něco se zřejmě prostě natáčet musí, jinak by se neuživili herci, scénáristé, režisér, kameramani, uklízečky atp. a nějací diváci film zaplatí. Skoro vždycky se najde dostatek lidí (individuí), co na tohle půjdou do kina nebo koupí na placce a tak budou další nezajímavé filmy mít možnost nadále vznikat. ~ Jediný, kdo mě tu zaujal a překvapil byl černošský herec, kterému se podařilo tak neskutečně do kanálu zakopat film Poldové. Tady nebyl tak trapný a tak křečovitý a vypadal a choval se normálně. Buďto tedy jen nevkusně křečovitě přehrával u 'Poldů' a nebo tady neměl tolik místa. Třeba si ho všimnu v nějakém z dalších filmů a budu moct více porovnávat. ()

mysiak

Oproti britskej suchej verzi sme obmenili káder - elitní afroamerickí herci, zmenili sme humor na typický čierny..a spravili sme dokonca lepší film ako originál...či už je to naspeedovaný James Mardsen, vynikajúco nasraný Danny Glover, alebo situácie, ktoré by na normálnom pohrebe vyústili do smrtí, infarktov a podobných záležitostí...u mňa je to solídna čierna komédia, plná skvelých hercov a dobrého čierneho humoru... ()

ivishka

Slovy Dannyho Glovera: “I'm too old for this sh*t." ...Totiž mám ráda humor a některé "černé" komedie jsou senzační, ale bohužel mi vadí, že místo normálního humoru vás tu čeká stupidní humor založený na h*vnech, LSD(mimochodem James Marsden byl jediný skvělý herec v tomhle seskupení ještě s Dannym Gloverem),mrtvolách, líbačkách a jednom podivném "happy endu". Mám dost takových komedií a zjistit na pohřbu svého otce, že byl gay - no booože to je drámo. Verzi z roku 2007 jsem neviděla a ani po tomhle zážitku vidět nechci. ()

harfuska

Klasicky černošská preafektovaná paródia na zábavu. Čierny humor v podaní čiernych hercov pȏsobí dosť lacno a s pȏvodnou britskou komédiou sa to nedá ani porovnávať. Najhorší bol ale James. Je to totálne neschopné, nesympatické poleno a jeho snaha o herectvo je smiešna. Do tohto sa radšej nemali púšťať. ()

sssssycak

Možná že za to může momentální rozpoložení nebo absence shlédnutí původní verze, ale já se opravdu bavil a celý film jsem si užil. Perfektní tempo nastolené hned na začátku nikterak neupadá a oněch 90 minutek svižně plyne, herci jsou výteční a vtipných momentů požehnaně. Skvělá černo-černá komedie. ()

Dubro

Black Ops mission oproti originálu z ostrova podľa môjho neskrotného názoru neskončila až tak zle, ako sa tu, možno zo zaujatosti, vykresľuje. Skutočnosť, že tento rimejk je pajcnutý cez najtmavší kopirák a nestala sa z neho klasická uvrešťaná afroamerická čierna komédia, je prvým plusom a druhým je isto iste dobrý výber pozostalých. Dokonca sa amíci vzpučili a dokázali niektoré dialógy vyšperkovať lepšie, čo však už za veľké umenie považovať nemôžem, keďže pred pár rokmi im ich napísali krumplové hlavy z Londýna. Hodnotiť sa nedá inak ako remízou. ()

M.i.k.e

největším problém tohoto remakeu je právě existence výborného anglického originálu.Ten byl správně suchý,překvapivý a pekelně zábavný.Tady (byť se jedná o prakticky "doslovnou" předělávku) to tak bohužel není a "nová" Death At A Funeral divákovi nedokáže nic nabídnout (těm co viděli originál určitě ne,nováčci si můžou k hodnocení hvězdu přidat).Za zapamatování tak stojí snad jen zfetovaný James Marsden a věčně nasr... strejda Dannyho Glovera.Jinak bída s nouzí,kterou nezachrání ani vyjímečně civilní (a do jisté míry i snesitelní) Chris Rock a Martin Lawrence...40% ()

Chen

Originál mi unikl, takže nebudu srovnávat přímo s předlohou, ale pokud jde o žánrovou konkurenci, jde o průměrný kousek, který nenudí, ani neoslní. ()

Streeper

Všichni se snažili být šíleně vtipný a nakonec byli trapní. James Marsden mě možná párkrát rozesmál, ale opakovaný vtip není vtipem a tady je takových vtipů dost. ()

campix

Myslím si že američtí tvůrci chtěli udělat remake úspěšného evropského filmu a zle se jim to nepovedlo jako například u REC a jeho na scénu stejné konverze Quarantine a já prosím ať už to nedělají. V tomto případě se snaží zamaskovat stupiditu a nezajímavost nápisem, že je to spíše parodie. A s takovýmto obsazením se mohlo povést daleko ale daleko lépe. Jediný Marsden se mi líbil, ale když tvůrci nedokáží prodat ani Zoe Saldanu tak je tu něco špatně. ()

necisty

No já se u toho parádně bavil. Nevím jestli to bylo dobře naladěnou náladou, ale každou chvíli jsem se řezal smíchy. Dokonce přehlédnu dost nechutnou scénu se strýčkem na záchodě a to jsem zrovna jedl:D. Dalo by se říct, že vybrali nejlépe hrající černochy? No minimálně jsme se s kámošama dohadovali, která z těch hereček je větší k*nda:). Na opravdu černou komedii, na kterou bych se asi po přečtení popisu odmítl podívat, to bylo moc velké překvapení a proto hodnotím, tak jak hodnotím:). ()

Radiq

Děje se tam toho hrozně moc, je tam hodně černochů a většinou jsou vtipní. Mnohem víc než Chris Rock nebo Martin Lawrence mě tam bavil Tracy Morgan nebo Danny Glover s jeho nerudným starým dědkem. Ale po dokoukání jsem si říkal, že to je určitě divadelní představení natočeny jako film, protože moc náročny na filmařinu to nebylo. Taky některy scény se několikrát stočily spíš do trapnosti a i když vtipny být měly, tak pro mě nebyly. Pobavilo mě to, ale jenom tak na půl. ()

dan.pacino

Opravdu bláznivá komedie. Mohla by být pokračováním Vítejte doma! La Bute dokazuje, že jde natočit pěknou komedii s partou potrhlých herců. A to myslím v dobrém :) ()