• Marigold

Nesmyslná kolekce přetažených záběrů, výtahové hudby a laciné šmíry pro ty, kteří se za břicho popadají, když Donutil řekne "čurák" a boulí se jim kalhoty při představě, že by "Tánička mohla ukázat kozičku". Vieweghova knižní verze měla aspoň jistý dráždivý nadhled autora nad čtenářem-subjektem, Bařinův film padá na všechny čtyři a špulí zadeček v těch nejlacinějších kraječkách. Sprostá a ubohá ufuněnost, která klidně může soupeřit i s Případem nevěrné Krávy – ta aspoň bavila svou soft-pornografičností, Román pro muže se mezi všudypřítomnou košilatostí televizních estrád zmůže jen na ušmudlaný striptýzek.(15.9.2010)

• Djoker

Tam, kde Román pro ženy bavil roztomilou demencí jednotlivých postav, se jeho mužský kolega snaží být až trapně drsný a jen recykluje čecháčkovské bláboly z internetových diskuzí. Kostra příběhu je na první pohled zajímavá, ale kromě Bruna si žádná z hlavních ani vedlejších postav výrazně nepotvrdí svou důležitost v příběhu. Čich na herce zachraňuje mnohé. Donutil je snad jediný herec, kterému u nás odpustím ty rádoby drsné proslovy. Český gangsta podnikatel Budař a jednoduchá fotbalová hvězda Čapka určitě pobaví. Milovník BMW má alespoň pěknou kulisu.(31.3.2012)

• korbitch22

Čistá esence veškerého filmového zla,Viewegh je od Báječných Let pod Psa úplně vyřízenej a píše stupidní knížky,ke kterým píše ještě stupidnější scénáře.Všechno sází na jednoduchost a stádovitost českého diváka,kterému stačí kopa extrémních vulgarismů z úst nesnesitelně přehrávájícího Donutila,sexistické narážky a nějaké ty kozičky.Primitivní zápletka a absolutní absence nějakého naznáku poctivé filmařské práce,udělala z Románu pro muže jen další tupý čestný zářez do rakve české kinematografie.Při každym pohledu na Vladyku se mi chtělo zvracet,Slováci jsou banda na kterou se dívat v televizi je doslova utrpení.Nebýt pár světlých momentů,kde se nepokrytecky přiznám že sem se smál a za výtečnou dvojici Budař/Čapka nejsem na odpadu.35%(1.4.2012)

• Slartibarkfast

Marně hledám slova k tomuto "dílu". Když už jsem se po prvních minutách zaradoval, že další Vieweghovo fiasko se nekoná, přistála mi do obličeje skutečná facka v podobě naprosté zhovadilosti. Donutil zahrál svou roli určitě bravurně, stejně jako ostatní herci. Tomu opravdu věřím. Co ale měl tenhle hnůj znamenat a jaká je hlavní myšlenka, to jsem netušil a netuším doteď. Naprosto zbytečných 95 minut v mém životě. Viewegh si u mne tímhle vykopal hrob a já už na něj budu jen plivat. 15%(16.10.2011)

• playboxguest

Líbilo se mi to, hlavně postavy Cyrila a Anety byly perfektní, vyloženě jsem se nenudila, ale přesto tomu něco chybělo a proto jen dvě hvězdy, ačkoli je film ničím neurážející průměr. Naopak zjišťuju, že čím dál hůř snáším mnou kdysi oblíbeného Budaře a jeho dějová linka tu byla vyloženě rušivá a připitomělá. Román pro ženy byl lepší, zábavnější i povedenější, ale ani tento film není tak zlý, jak tu mnozí hlásají.(14.4.2011)

• - Na steak, který byl opravdu připravený šéfkuchařem, odmítla Vanda Hybnerová plivnout, tak se toho musel ujmout asistent režie. (c.tucker)

• - Interiérové scény z Tater - pokoj, bazén a bar - byly natočeny v hotelu Kempinski. Závěrečná scéna byla natočena v obci Třebotov nedaleko Prahy. Odjezd vlaku se natáčel v Kostomlatech nad Labem. (dyfur)

• - Výlet ve filmu se odehrává v Tatrách místo Dolomit, jak je tomu v knize. Tatry byly zvoleny proto, že jsou levnější. (zdeny99)