TACHO

• Slovensko TACHO (více)

TACHO je černá komedie Mirjam Landy o úspěšném automobilovém závodníkovi a jeho osudovém životním závodu. Bez rallye si Alex nedovede svůj život představit a podřizuje jí vše. Po havárii, při níž se těžce zraní jeho spolujezdec, shání Alexův manažer zoufale náhradníka, protože termín nejdůležitějšího závodu sezóny se neúprosně blíží. Alex chce jet rallye za každou cenu, i přes výslovný zákaz svého lékaře. Závodí už patnáct let, ale nejvyšší stupínek mu vždycky o vlásek unikl. Po osudovém setkání s dívkou se překvapivě rozhodne, že životní závod s ním pojede jako spolujezdec právě ona, zcela nezkušená, ale k vítězství odhodlaná Lucie. Největší Alexův soupeř, Němec Weber, se už vidí jako vítěz. O vítězství sní i slovenský dobrodruh Jožo se svým novým spolujezdcem Julem, kterého zachránil ze spárů mafie. Angličtí závodníci Charlie a Dave také pilně trénují, ovšem na něco úplně jiného než na rallye... Bude mít dramatický závod vůbec vítěze? Vždyť život je přece o každém okamžiku… (oficiální text distributora)

Terva

.........lanýže = hlízovky = velice ceněné houby. Scénář - Mirjam a Daniel Landa. Hudba - Daniel Landa. Produkce - Mirjam Landa. Režie - Mirjam Landa. CITÁT - Až budu chtít spáchat sebevraždu, tak to udělám jinak. Stejně nic jinýho nedělám. Já končím.......... Příběh dvou lidí Alexe ( Daniel Landa ) a Lucie ( Olga Lounová ), kteří mají nevyléčitelnou nemoc. Přesto se rozhodnou, že pojedou závod v rallie. Dobrý námět, který má skoro neomezené možnosti, ale vzatý za špatný konec. Film se ubírá úplně jiným směrem, než člověk očekává. Hlavní postavy jsou vrženy někam do pozadí a slovo ve filmu o automobilových závodech tak dostávají různí mafiánci a angličtí šašci. A protože v tom má prsty Daniel Landa a v postprodukci Michael Kocáb, očekával jsem taky tvrdou, agresivní a výbušnou hudbu, ale to bych chtěl asi moc. CITÁT - Nemáme co ztratit.......... A i když ten film skoro za nic nestojí, musím přiznat, že konec mě překvapil. Skoro do toho filmu ani nepatřil. ()

Marsik

Palace Cinemas Anděl (Film-mánie) - OMG, to bylo něco :)) snůška nesmyslnejch dialogů a spousta filmových klišé. Jeden z nejhorších českých filmů, co jsem snad viděl. Jedinou hvězdičku dávám za hlášky Martina Havelky. Olga Lounová je sice sympatické děvče, ale ani ta nezachránila film před katastrofou. Ještě, že bylo kino za pade :) 29% ()

Andersis

Landa není nácek vy idioti, tak už se vzpamatujte !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Kdyby jste uměli číst, nebo ho někde někdy poslouchali tak by ste to věděli!!!!!!!!!!!!! ()

FFilipCZ

Nemyslím si, že by to bylo za až tak úplně špatné, aby si to zasloužilo odpad. Bylo tam pár celkem povedených scének a hlášek a děj příjemně odsýpal. Sice to není žádné super terno a akčním filmem bych to rozhodně nenazval, ale koukatelné to je (v což jsem podle hodnocení a komentářů moc nevěřil). ()

Cimr

Ze zdejších zajímavostí: ,, Na scénáři pracovali manželé Landovi společně a vznikl údajně za pouhých 5 dní." Ano, a o to právě jde. Hlavní zápletka je opravdu hodně, hodně mizerná. POZOR, SPOILER! Po prvních zhruba 20 minutách se ke mně naklonil kamarád a říká: ,,Co myslíš, vyhrajou nebo umřou?" A já na to: ,,To je jasný - vyhrajou a vzápětí umřou." Pořád jsem ale v duchu doufal, že tomu tak nebude, že takhle ohraně a trapně to dopadnout nemůže. No, viděli jste sami... KONEC SPOILERU! Ono není všechno špatně, třeba všemocný mafián Jožo (kdyby každé jeho druhé slovo nebylo ko**t) má náběh na to, aby se stal kultovní postavou. Píseň, která hraje k eskapádám dvou britských zlodějíčků (navíc dobře zahraných) je taky fajn. Ale na celovečerní film, je to prostě zoufale málo. Navíc vše dobré stokrát přebíjejí drsňácké hlášky Dana Landy ve stylu: Lounová: ,,Nezbývá ti moc času..." Landa: ,,To mě nesere. Ale víš co mě sere? Že jsem nikdy neporazil jednoho hajzla." ()

CBD

Ač necílový dívák musím uznat, že takový průser to vážně není. Hudba solidní (ne, neposlouchám Daniela Landu) a vedlejší postavy baví. Objektivně méně jak pod dvě hvězdy nejdu. Tu třetí dodávám už jen proto, že spousta lidí hodnotila se záští a neobjektivně čistě na základě jména LANDA. ()

ivishka odpad!

"Seš jak Adidas bez pruhů!". Vrcholem byl Dano Dangl z Partičky v roli drsného mafiána...dostala jsem takový záchvat smíchu, že to snad ani nejde. "Já tě platím, takže ty budeš číst v barevných zvířátkách!"- OMG, WTF?! Zbytečná ztráta mého času, která byla předvídatelně ukončena smrtí dvou hlavních postav. Daniel Landa ani Olga Lounová svým výkonem neoslnili. Při úvodních titulcích mi běhal mráz po zádech díky tvůrcům scénáře(Landa + Landová), hudby(Landa) - u hudby to nebylo jen při titulcích ale po celé trvání filmu podobně jako u scénáře,režie(Landová)...Co na to více říct? ()

JJ.Gibson

Co nám ukázalo Tacho?? Super-pěknou Lounovou, né moc hrajícího drsoně Landu a úplně zabitý scénář, který je prostě jedním slovem špatný!!!!!!!!!! A to pořádně!!!! Už dlouho se mi nestalo, aby by mi byl film úplně ukradený. Absolutně mi bylo jedno, jak hlavní nebo postranní "hrdinové" dopadnou. Snad jediné co mě vytrhlo z letargie byly nárazníky Nory Ducké :) jinak vážně asi nic. Bohužel... ()

Sawyer815

Mirjam Landa asi nikdy nebude dobrá režisérka,Dan nikdy nebude oscarový herec,ale to je v tuhle chvíli úplně fuk. Oproti Kvasce značný posun a já se i příjemně bavil...jen tu britskou dvojku si mohli odpustit. Jo a každý kdo dal Odpad! z principu,by si k tomu měl z toho samého principu dát taky jednu facku...takhle se filmy nehodnotí. ()

blackrain

Podle prudkých reakcí zdejších komentujících jsem očekávala, že půjde o pěknou s......u. Ale jak už jsem se mohla několikrát přesvědčit, tak úplně nejlepší je udělat si názor na film sama za sebe a nepovažovat některá hodnocení za bernou minci. Daniel Landa se svou drahou polovičkou natočil film o tom, co ho baví a tím je samozřejmě závodění v rychlých vozech. Olga Lounová byla ku podivu docela sympatická, i když to, že má metastáze po celém těle, tak to jsem jí nesežrala. ()

stration

Landovy písničky mám rád, ale do filmu ať se nesere. Spíš točí své sny a fantazmagorie. U Lynche O.K. u Landy K.O. ()

CageDepp

Mezi hroznými hereckými výkony snad byl nejlepší Olgy Lounový a to je asi jediný co mě zaujalo na filmu. A překvapilo mě, že když se Landa dozví, že má raka tak se tváří, jako kdyby mu řekli, že má rýmu. Tady by toho šlo zkritizovat tolik, že než by to sem člověk napsal tak zničí klávesnici. ()

togaf

Tohle byl opravdu hodně nepovedený...pro nedostatek slov to označím za "film". Nepřekládat rozhovory v němčině je odvážné rozhodnutí, už není devatenácté století, ne všichni Češi jsou dvojjazyční. Bohužel německy mluvené části byly ty lepší, mimo ně tam totiž byli i...a opět nemám jiné slovo než "herci" - Landa a Lounová. Doufám, že už nikdy ani omylem neuvidím byť jen trailer na film, kde by tohle L&L hrálo! A za co že ta jedna hvězda? - Neodešla jsem z kina (ano, byla jsem na tomto skvostu v kině). ()

jurama525

Film nebyl vubec špatný . Zasmál jsem se , což se u CZ fimu v mem případě moc často nestáva. Daniel Landa zvládl ulohu závodníka rally docela dobře . Film pusobí hlavně nenáročně a zábavně až v některých častech najivně. Mně ale nesklamal ()

Skip

Ten, kdo napsal k tomuto filmu scénář, byl totální trotl. Herci totiž nehrají vyloženě špatně, i když poctivě přiznávám, že z Daniela Landy a Olgy Lounové v hlavních rolích jsem měl víc než obavy. Jenže oni bohužel neměli moc co hrát a smekám před nimi klobouk, že z toho nic, dokázali vyjít s čistým štítem. ()

Petroff

Když jsem se začetl do popisu obsahu filmu, rozesmál jsem se. Celej ansábl kolem Landy mám v hlavě vedle škatulky s Rozzenbergem a jeho dnes už snad i ve světě kultovní výrobou porna po česku. Oba plešatý hlavy, tupější výraz, za manželky blondýny německýho stylu a v Landově případě i národnosti (Bílej jezdec se nezapře). Ovšem ten Rozzenberg má možná alespoň nějakou soudnost a lecjaký jeho scény mají jistě zajímavější námět než tenhle Akční/Sportovní/Drama/Komedie film. No, hořím zvědavostí, až to někdy půjde v televizi, tak se na sebepropagaci tohohle kulturního odpadku našeho národa rád podívám. Ještě by něco měla natočit skupina Kabát .)) ()

Taninaca

Od filmu jsem nic nečekala a nic jsem od něj nedostala. Ale s čistým svědomím můžu říct, že jsem se do koukání pustila absolutně bez předsudků. Nakonec mi ani tolik nevadil Landa jako herec, na kterém alespoň bylo vidět zapálení pro věc, ale vůbec celé pojetí od madam Landové – s manželem slibovali humor černý jako bota, ale já viděla jen ty boty. Nejhorší byla ale Olga Lounová, která se s rakovinou nepotkala ani ve dveřích onkologie. Nedávám odpad, ale je to taková chlupatá – zubatá – černá. ()

M.i.k.e

Landa coby herec je opravdu ten nejemenší problém,protože odvádí co je od něj očekáváno.Bohužel to neplatí o zbytku a hlavně o scénáři,který je slepencem mnohdy zbytečných dějových linií,které úplně odvádějí a upozaďují linni hlavní a to je škoda.Výsledkem tedy občas úsměv,ale jinak bída s nouzí...30% ()