Bitevní loď

V roce 2005 vysílá NASA do vesmíru každých 24 hodin signály s cílem nalézt inteligentní život. V té době je Alex Hopper beznadějným ztroskotancem, jehož posledním průšvihem se stane krádež kuřecího burrita pro svou novou dívku Samanthu. Jeho starší bratr Stone s ním ztratí trpělivost a přinutí ho, aby s ním sloužil v námořnictvu. Alex po pár letech sice zastává prestižní důstojnické místo na letadlové lodi, ale má pořád horkou hlavu. Problém je, že cesta ke svatbě se Samanthou vede přes jejího otce, admirála Shanea. Poté, co se popere s japonským kapitánem Nagatou, který připlul na námořní utkání, to vypadá, že má Alex po dívce i kariéře. Mezitím vědci na Havaji zjistí, že se k zemi blíží pět neidentifikovaných předmětů obrovské velikosti. Je vyhlášen poplach a NASA a vojáci sledují, jak se jeden z nich srazí s družicí a v troskách dopadá na Hong Kong. Zbylé čtyři lodě přistanou v Pacifiku uprostřed probíhajícího mezinárodního námořního cvičení, které si vyhodnotí po svém a začnou se ihned bránit. Kolem své flotily a na části pobřeží utvoří neprodyšný ochranný štít, pod kterým uvízne i pár torpédoborců, ale hlavně Alex Hooper. I Samantha se ocitá v nebezpečí, krátce nato je vetřelci zajata. Alexovi nezbývá nic jiného, než se chopit zbraně. Naštěstí v tom není úplně sám, po boku má řadu odvážných námořníků. (TV Nova)

maslic

Já se vlastně docela dost dobře holywoodsky pobavil. Všechno tam tak krásně přehnaně cyber-cvaká, rotuje, i mrknutí oka je ozvučené, přesně tak aby náročné oko mé momentální nenáročné divácké nálady ani na vteřinu nepřestalo věřit, že je to dokonale promyšlený popcorn. ()

tlkounev

Nebylo to zas až tak špatné, kýčem to nazvat nemůžu, protože jsem se přitom bavil. Kdyby snad neumírali lidi, tak to byla komedie jak vyšitá. Kdo viděl, tak prostě to s Missouri můžou žrát snad jenom v zámoří(schválně nepíši o co jde, nechci dávat spoiler), nevěděl jsem, jestli se smát, brečet a nebo radši jít. Efekty pěkné, mimozemštani také(v traileru alá Crysis a přitom takový ořezávátka). A proč z Plemonse udělali takového pitomce? Mám ho rád z Friday Night Lights a tohle mu fakt dělat neměli. Rihanna zahrála vcelku solidně, popravdě jsem koukal, co to je za kočku a byl jsem překvapený, že to je ona. :-) No a Skarsgard dostal jeden štěk a 2 pohledy a přitom po Neesonovi je jeden z mála, co tam umí opravdu hrát. A že si Neeson zahrál jenom o 2 minuty víc, než on. Nevím proč, ale já v tom prostě viděl Godzillu. ()

Ant_Antony

Jestli jste někdy neměli rádi filmy Michaela Baye, tak po shlédnutí tohohle ODPADU, je budete milovat... Proč teda nakonec jedna hvězda..? Protože Liam Neeson a Brooklyn Decker (Andy Roddick má prostě nádhernou manželku)... Poslední půlhodině, kterou buď prořvete smíchy na podlaze mezi sedačkami nebo budete jen nevěřícně kroutit hlavou, chybí k "dokonalosti" jen hláška "I'm just the cook." Až si příště někdo bude chtít hrát na Michaela, dejte mu facku a zavřete ho do polstrované místnosti, tam totiž Peter Berg po téhle fušeřině patří, společně se scénáristy. Jdu se objednat na lobotomii, protože na tenhle filmový zážitek chci hodně rychle zapomenout. ()

gumolit

Film o tom ako starí vojenskí veterani v dôchodku nakopali mimozemštanov do zadku a zachránili svet a ešte plno iných zábavných blbostí !! ()

rossi001

AC/DC a jine famozni songy doporovacejici tuhle kulervouci zabavu, pekny blockbusterovy vyplach. Skvele jsem se bavil. Humor taky nechybel, hlavne se skvelym zacatkem ala ruzovy panter :-D Myslim ze tohle se opravdu povedlo a to i diky tomu ze si Berg z toho dela trochu srandu :-D Takze bleskovy thunderstruck a 87% ()

Zombi

Podle mě film splňuje většinu běžných očekávání od velkýho letního blockbusteru. Je to děsně hloupý, je tam fůra klišé, je to hodně hlasitý, spousta triků, destrukce a výborná akce. Když už dojde na akci, Berg se předvádí v plné parádě a je to pastva pro oči, většinou je vše krásně přehledné, zpomalovačky fungují, kamera čaruje, hudba podporuje adrenalinový nářez. Vše ostatní je prostě taková omáčka, tvářící se jako příběh, linie s mariňákem bez nohou je brutus, Kitsche moc nemusím, ještě když hraje takovýho idiota, alespoň ze začátku, než se "srovná". Edit: viděl jsem to podruhé a zvyšuji ze 3 na 4, jako zábavnej popkorn to funguje. ()

Baštipán

Parádní podívaná. Ano mělo to spousty logických děr a klišoidní děj, ale u těhle epic CGI nářezů ani snad žádný hluboký význam hledat nemůžete. Jako oddechovka a mls pro oči to bylo vynikající. S pořádnou domácí výbavou dávám za mě 80% včetně soundtracku ;) ()

MkSallam

Navrhuji nový název. Bitevní loď : Čekání na megadrift kotvou. Hodinu a tři čtvrtě čekáte, kdy se něco začne dít a pak přijde jen jeden nápad a trocha výbuchů. Jinak totální scénáristické dno plné podivných přestřelek na tahy, imbecilních emzáků a stupidní reklamy na armádu s vizuálem, který není ani v jednom záběru originální. VŠECHNY záběry už byly v jiných filmech a v lepším podání. Když došlo i na vykrádačku vyražených zubů z Wanted, tak jsem měl sto chutí ten film zodpadovat. Uznávám ale kvalitní práci trikařů... a ten trik s kotvou. ()

mazadlo

Dvě hvězdy za to, že někdo udělal film podle deskové hry lodě. Z toho zjištění jsem se třikrát pomočil a nechápavě kroutil hlavou. Ten kdo měl odvahu s tím jít za producenty by si zasloužil minimálně dva tisíce hvězd. Na druhou stranu je to pořád jen holywoodskej mišmaš plnej efektů, hloupýho příběhu a přehánění. No jo...ale vypadá to vizuálně vážně dobře takže podívat se na to asi musíte. Jestli chcete teda vidět deskovou hru v akci. Pokud ne není nač zírat. Podobných filmů letos bylo jak hub po dešti. Na závěr chci říci, že jsem doposud nevěděl, že ta mečící koza je vážně Rihanna. Ale její hlas mi o tom dost napovídal. Následně jsem vyhodnotil, že není lepší role pro tuto devěčku :D ()

Phorbo

brutální klišé. hezké, na efekt, ale mimozemských humanoidů (i kdyz je mozné že my jsme kopií jejich těl, co by ne) už mi je na zblití... navíc když si pořídí potom uss missouri... tedy U.S.S. Missouri tu velkou loď co je na hawai tak proč se rovnou nepřipojí HMS Belfast, která je v Londýně? taky by se mohla zastavit... za 2 kusy a to jenom za Skarsgarda a Neesona, kterej se usmívá a nikoho nezabíjí ()

colapso

Nebýt Transformers,nebo kdyby se na režijní židli posadil Bay je to bomba,takhle zůstalo jen u dalšího letního bijáku,který ve finále není takovou jízdou jak sám slibuje. ()

Ricky_CZ

Velice vydařená kravina s drahými efekty a Brooklyn Decker.. A právě ona a její vydařené tělíčko zajišťují čtvrtou hvězdu pro film, kterému bych dal tak 65% ;) ()

sona123

Já vím, bylo to blbé, béčkové, u některých scén mi bylo až trapně, že se na něco takového dívám, hlášky teda také stáy za to...ale...hudba se mi líbila moc, stejně jako některé efekty. Věděla jsem, do čeho jdu a byla jsem spíš příjemně překvapená. Třeba Battle Los Angeles, velmi podobný film, mi přišla mnohem horší. U Bojové lodi jsem se bavila, líbily se m rotující kotouče a i samotná myšlenka a ani sama nevím, čím to, ale opravdu jsem byla spokojená. ()

Imrwere

Zpočátku se mě to hodně líbilo. V době, kdy UFO přistálo na zemi to ještě nebylo tak zlé, ale to se změnilo v té části stopáže, kde Marťani začali útočit. Herecké obsazení bylo sice příjemné a sympatické, triky se mi také líbily, ale už se nedá popřít, že je to až příliž americké. 65%. ()

KM Phoenix

Nagata: "But that is not a ship, it´s a museum!" Hopper: "Not today! Not today!" . A potomhle následuje výjev s partou veteránů. Pokud jste si mysleli, že "Přepadeni v Pacifiku" bylo sakra přehnaný, tak jste ještě neviděli tohle. ()

peto580

4* by bolo veľa. Ale musím povedať že som sa bavil. Akurát ta kinder mafia mi tam trošku vadila spočiatku. Neskôr sa to skorigovalo ale beztak kurnik mi to nerezalo. Na Pána Tylora aka hlavného hrdinu som si jaksi nemohol zvyknúť a bud tie jeho hlášky mimo misu boli spôsobené blbým dabingom, alebo tie hlášky boli ozaj idiotské. Mal som chuť dať ďalšiu hviezdu za ten nádherný autovizuál ktorý som ja zožral všemi 10timi. Ak by som to videl v kine, mejby, ale tu kviezdu som teraz ubral za tie dementné kolesá ktoré tam boli docela mimo mísu. Nemohli ti alieni proste tie mestá rozstrieľať? :D ()

Wahlberg a spol. prchají z Afghánistánu

Wahlberg a spol. prchají z Afghánistánu

25.07.2012

Akční drama Lone Survivor není nový projekt, ale až teď se vyrýsoval konkrétněji. Peter Berg se po popcornové Bitevní lodi opět pustí do něčeho vážnějšího. Konkrétně to bude adaptace non-fiction… (více)

Posádka pro rychlou a zběsilou jízdu číslo šest

Posádka pro rychlou a zběsilou jízdu číslo šest

05.05.2012

Zapomeňte na Chucka, je tady Liam

Zapomeňte na Chucka, je tady Liam

06.04.2012

Každým dalším filmem potvrzuje, že je momentálně nejdrsnějším frajerem na filmových plátnech. Ať už mučí imigranty v pařížských doupatech, zabíjí vlky holýma rukama nebo krágluje digitální starořecké… (více)

Wahlberg se prostřílí z Afghánistánu

Wahlberg se prostřílí z Afghánistánu