V roce 2005 vysílá NASA do vesmíru každých 24 hodin signály s cílem nalézt inteligentní život. V té době je Alex Hopper beznadějným ztroskotancem, jehož posledním průšvihem se stane krádež kuřecího burrita pro svou novou dívku Samanthu. Jeho starší bratr Stone s ním ztratí trpělivost a přinutí ho, aby s ním sloužil v námořnictvu. Alex po pár letech sice zastává prestižní důstojnické místo na letadlové lodi, ale má pořád horkou hlavu. Problém je, že cesta ke svatbě se Samanthou vede přes jejího otce, admirála Shanea. Poté, co se popere s japonským kapitánem Nagatou, který připlul na námořní utkání, to vypadá, že má Alex po dívce i kariéře. Mezitím vědci na Havaji zjistí, že se k zemi blíží pět neidentifikovaných předmětů obrovské velikosti. Je vyhlášen poplach a NASA a vojáci sledují, jak se jeden z nich srazí s družicí a v troskách dopadá na Hong Kong. Zbylé čtyři lodě přistanou v Pacifiku uprostřed probíhajícího mezinárodního námořního cvičení, které si vyhodnotí po svém a začnou se ihned bránit. Kolem své flotily a na části pobřeží utvoří neprodyšný ochranný štít, pod kterým uvízne i pár torpédoborců, ale hlavně Alex Hooper. I Samantha se ocitá v nebezpečí, krátce nato je vetřelci zajata. Alexovi nezbývá nic jiného, než se chopit zbraně. Naštěstí v tom není úplně sám, po boku má řadu odvážných námořníků. (TV Nova)

danny_21

Magalomanskou a kulervoucí natočenou akci, s perfektními triky pohřbívá tupý scénář bez pořádného příběhu nebo nedejbože hlubší myšlenky navíc linie s vysloužilci z Missouri a invallidy ... no ... Bay, Blomkamp ( možná i Emerich ) by nejspíš dodali něco míň vizuálně působivějšího a možná příběhově bohatšího, ale pravděpodobně s hutným americkým patosem, ale sere pes, dostal jsem, co jsem chtěl, protože jsem zrovna ležel na lůžku s perfektní angínou a mozkové závity byly tak akorát nalaďěné na blockbuster tohodle typu. Sorráč, ale za ten vizuál a triky nemůžu dát míň než 3 bludišťáky, místy mi to vyrazilo dech - pád úlomků na Hong-Kong, rotující ocelo-žrouti, skákací emzáci, námořní bitvy - to jsem fakt čuměl - paráda, navíc k tomu byla šlušná Jablosnkyho hudba ala Inception - vzpomínám si na ještě čerstvé zklamání z Elysia a Battleship mě aspoň po téhle stránce moc bavila - Berg může mít velkou budoucnost ve sci-fi žánru, jen to chce kurwa předtím profackovat scénáristu a podat si někoho z castingu - 65 % ()

RajAthen

Battleship je akční, hloupý a vcelku průměrný film s občasnou přemírou patosu a el-macho-uno výjevů. Co je jeho velkou devízou je to, že všechno tohle o sobě ví a nebojí si ze sebe dělat legraci. Je to z mého pohledu opravdu velké plus a něco, co dnešní akčňárny, které proletí komínem a již o nich neuslyšíme, odlišuje od zlatých, přepálených 80. let. Jinak jde však přesto o konzumní průměr s velmi umělými berličkami a náhodami danými upachtěným scénářem. Mimochodem, odkdy je zvuk či signál viditelný? Každopádně bod nahoru za povedenou scénu při ztvárnění hry, která dala tomuto počinu jméno a inspiraci. ()

Psycho.R

Když jsem zjistil, že jde o slavnou hru, byl jsem natěšenej, o co půjde. Byl to sice průměr, ale dalo se. Jen si z toho nic nepamatuju, kromě Rihanny, která by hrát už nikdy neměla. ()

gemi

Spektákl pro tupany. Když člověk vypne mozek (a to je fakt potřeba), bude se dobře bavit. Jsou tam mimozemšťani, lodě i výbuchy. Je tam sranda i drama. Je tam úplně všechno, takže na logiku už prostě nezbylo místo. ()

Gienah

Vaham, ci dat dve alebo tri *. Oci mi z filmu nekrvacaju a obcas som sa zasmiala, takze nakoniec som sa rozhodla pre tri. Pubertalna hlavna postava, ktorej to ale samozrejme v najvypatejsom momente vsetko docvakne a stane sa z neho hrdina dna. Dialogy, ze by jeden najradsej scenaristov poslal naspat do skoly... ale potom su tam perly ako odpoved L. Neesona ministerskemu predsedovy ohladne vyslania stihaciek. ()

zapalik

Odreagování výborný. Narazil jsem na to náhodou, velmi potěšilo. Samozřejmě to do fondu zlaté kinematografie patřit nebude, ale film má především bavit. A to se v mém momentálním rozpoložení nadmíru povedlo, takže stává o jednu hvězdu víc ,než na kolik by jinak opravdu mělo. ()

rublik05

Už při seznámení se s hereckým obsazením jsem si v duchu říkal, že tohle bude jeden velký průser. A taky že je. Samotný děj, kterému dominují zejména skvělé efekty, působí dost jednoduše a nezáživně, postrádá spád a atmosféru. Triviální zápletka o zachraňování planety před marťany, kteří opět sestoupili z nebes, aby zničili naši milovanou planetu, už samo o sobě působí jako hrozné klišé. Nicméně tady se příběh povedl dotáhnout úplně ad absurdum. Dost tomu pomohlo i herecké obsazení, protože to se stalo opravdu velkým kamenem úrazu. Herci jsou extrémně nevýrazní, role jim vůbec nesedly a tím pádem neskutečně přehrávají. Nemohu nezmínit také účast zpěvačky Rihanny, která se díky své roli stala jakýmsi pomyslným symbolem pro castingové omyly, nutno podotknout, že oprávněně. Když to tak shrnu, film mě vůbec nebavil, jediná věc, kterou oceňuji, jsou efekty, ničím jiným mě film Bitevní loď nezaujal a bylo pro mě velké utrpení ho shlédnout celý. 1/10. ()

Nix

Další zářez z mnoha unikajících filmů. Blockbuster jak má být. Zábavný, vtipný a s naprosto skvělými triky. Příběh je prostě klasická sci-fi připomínající Transformers a proč ne. Tady to prostě funguje a Kitsch je sympoš a hlášky jsou tu trefný a vtipný. Takže film akorát pro mne a na nedělní odpoledne jak dělaný. ()

Chuppa

Mimozemšťani s bradkou v kostýmu Iron Mana popřípadě vojáka z Halo útočí na Zemi! Nutno dodat útočí velmi laxně a není zas takový problém s nima zatočit. Nicméně se jedná o klasickou popcornovou zábavu, jse rád za pár komediálních prvků, je vidět, že se film nebere zas tak vážně. ()

Bastinka

Rovnou říkám že za děj to 4 * určitě nemá. Občas to byla přehnaná amerika...ALE....hudba ve filmu naprosto luxusní a trefná :-) a efekty?? Super záležitost - jen si myslím, že kdyby byly občas pomalejší divák by si je víc vychutnal, protože někdy sem viděla jen rozmazaný věci (fakt škoda). Jinak je to i velká scifárna-možná až moc :-D A docela dobře se u toho filmu zasměje..některé hlášky nemají chybu a HOPPERE je fakt blázen :-D.....tak asi tak :-) ()

Smerfetka88

Uznávám, že to je místy tak nereálně, až to bolí. Přiznám se, že mě samotnou to kolikrát nadzvedlo ze sedadla, jak to přehnali s těmi UFOny. Ale přesto to byl film neskutečný svými záběry, triky i hudbou. A je fakt, že jsem se i pobavila - především v okamžiku, kdy veteráni ujíždějí na Missouri vstříc mimozemšťanům. ()

markyzgero

když na začátku hollywoodskýho filmu ostudně neproměníte penaltu, je jasný, že na konci zápasu jste vítězem...thunderstruck...komplex pearl harboru je v američanech zažranej podobně, jako u nás bílá hora, proto neni s podivem, že se s tim vyrovnávaj jak se dá. tady se dokonce spojej s japoncema, aby čelili nový hrozbě a jak jinak, zachránili svět.http://www.youtube.com/watch?v=InBXu-iY7cw&feature=relmfu join the navy ()

will.i.am

Hybrid transformerov a dna nezavoslosti a k tomu Rihanna so skreklavym hlaskom :D celkom zabavne, aj ked par krat prestrelene dielo hrdych Americanov... Film 50% + 20% za efekty a dobry kino zazitok ()

john.h

Nějaký ty hrdinský hlášky byly opravdu přehnaný, ale předpokládám, že to bylo naschvál. Ten beznohej hrdina s kovovejma protézama byl top. Škoda, že Liam Neeson se aktivně nežúčastnil bojů, protože po 96 hodinách a The Grey už ho chci vidět jen v rolích akčních cold badass ballerů se superschopnostma přežití v extrémních podmínkách a v soubojích s nepřítelem. ()

Uter123

Battleshit náplasť za Transformers 3, haha, dementné na to si pripijem, po sto krát počutí AC DC pri pochode do bitky, nalej znovu, ale nie teraz vážne. Pre boha to sa vážne brať nedá ten skur.. patriotizmus, ten dementný scenár a ta dementná hudba, och bože prečo má každý tu tendenciu mysleť si, že keď tam vopchá AC DC má vyhraté a všetci v kinosále sa postavia roztrhnú si tričká a budú zborovo masturbovať na americkú vlajku. Bohužial ja som ten pocit nemal vlastne jediné za čo tých 50 dávam sú efekty, solidne zvládnutá akciu a mini rolu Liama. ()

Wahlberg a spol. prchají z Afghánistánu

Wahlberg a spol. prchají z Afghánistánu

25.07.2012

Akční drama Lone Survivor není nový projekt, ale až teď se vyrýsoval konkrétněji. Peter Berg se po popcornové Bitevní lodi opět pustí do něčeho vážnějšího. Konkrétně to bude adaptace non-fiction… (více)

Posádka pro rychlou a zběsilou jízdu číslo šest

Posádka pro rychlou a zběsilou jízdu číslo šest

05.05.2012

Zapomeňte na Chucka, je tady Liam

Zapomeňte na Chucka, je tady Liam

06.04.2012

Každým dalším filmem potvrzuje, že je momentálně nejdrsnějším frajerem na filmových plátnech. Ať už mučí imigranty v pařížských doupatech, zabíjí vlky holýma rukama nebo krágluje digitální starořecké… (více)

Wahlberg se prostřílí z Afghánistánu

Wahlberg se prostřílí z Afghánistánu