Bitevní loď

V roce 2005 vysílá NASA do vesmíru každých 24 hodin signály s cílem nalézt inteligentní život. V té době je Alex Hopper beznadějným ztroskotancem, jehož posledním průšvihem se stane krádež kuřecího burrita pro svou novou dívku Samanthu. Jeho starší bratr Stone s ním ztratí trpělivost a přinutí ho, aby s ním sloužil v námořnictvu. Alex po pár letech sice zastává prestižní důstojnické místo na letadlové lodi, ale má pořád horkou hlavu. Problém je, že cesta ke svatbě se Samanthou vede přes jejího otce, admirála Shanea. Poté, co se popere s japonským kapitánem Nagatou, který připlul na námořní utkání, to vypadá, že má Alex po dívce i kariéře. Mezitím vědci na Havaji zjistí, že se k zemi blíží pět neidentifikovaných předmětů obrovské velikosti. Je vyhlášen poplach a NASA a vojáci sledují, jak se jeden z nich srazí s družicí a v troskách dopadá na Hong Kong. Zbylé čtyři lodě přistanou v Pacifiku uprostřed probíhajícího mezinárodního námořního cvičení, které si vyhodnotí po svém a začnou se ihned bránit. Kolem své flotily a na části pobřeží utvoří neprodyšný ochranný štít, pod kterým uvízne i pár torpédoborců, ale hlavně Alex Hooper. I Samantha se ocitá v nebezpečí, krátce nato je vetřelci zajata. Alexovi nezbývá nic jiného, než se chopit zbraně. Naštěstí v tom není úplně sám, po boku má řadu odvážných námořníků. (TV Nova)

mine.slayer

Až na ten přehnaný patriotismus je to kolosální podívaná, čistokrevná zábava od začátku až do konce, trochu jako Armagedon. Není nutné řešit víc než se dívat a nepřemýšlet:) ()

pirate

Nedá se očekávat žádný skvěle promyšlený děj, jen prosté megalomanské bitky mezi loděmi a do toho posádka, připomínající Transformers. Já právě nic víc nechtěl a ani nečekal, a proto jsem si filmu naprosto užil. Neeson byl překvapivě velmi málo viděn na plátně a já čekal, že to bude "řezat" s Kitchem. Jinými slovy, Transformeři trochu jinak a vizuální efekty a akční scény se povedly na jedničku. Je to pecka! 75%. A ano, toto je jeden z těch mála filmů, které jsou velkolepější, než Avengers, ovšem neříkám, že tím pádem i lepší. ()

Radbuzaz

Tak jsme se vydali do kina na Bitevní loď mrknout se hlavně na filmové efekty. A jak to dopadlo ? Od začátku jde vidět, že film má být blockbusterem. Počáteční atmosféra, kdy se v moři objeví tajemné plovoucí cosi má to správné počáteční tajemství z objevování něčeho tajuplného, neznámého. Po té se začne projevovat mimozemská technologie, kdy mě osobně třeba zaujaly jakési samonaváděcí koule, které mimozemštěni vystřelili na bitevní lodě a ty se po dopadu začaly samonavigací koulet a vše, co bylo obzrojeno či agresivního charakteru bylo okamžitě zničeno. Bohužel v poslední čtvrtině filmu se příjemně koukatelný snímek mění na jakousi sci-fi komedii, což mi zrovna k celou dobu poctivě budované tajemné vesmírné sci-fi prostě nesedlo. Škoda toho závěru. Jinak příjemný sci-fi film. Jo, a mezi posádkou bitevní lodi se objevila i Rihanna. :-) ()

Vinki

Film, který ví, že má blbější než blbý námět, si takové hodnocení zaslouží. Postavy se chovají jako naprostí idioti, patos z toho stíká na všechny strany. A všichni ví, že si z toho štáb dělá legraci. ()

Whoossain

Zábavná letní kratochvíle plná klišé, která ale nenudí a dokáže zabavit. Pochopitelně v duchu většiny podobných filmů dokáže i běžného (středo)evropana ohromit absurditou některých scén (již zmiňovaní námořníci v důchodu nebo beznohý hrdina). Věřím, že leckterému Američanovi dokáže podobná podívaná řádně pozvednout jeho ego a přiživit patetický patriotizmus, v našich zeměpisných šířkách však vyvolává spíše sarkastický úsměv nebo přímo škodolibý smích. Přesto jsem se u filmu slušně bavil a musím mu tedy dát slušné 4*... ()

Mukade

no snáď nie je v us army veľa takých debilov ako postava Taylora Kitscha, pre ich dobro. a chvalabohu že som si mohol FFWD niektoré neznesiteľne patetické časti a vôbec celých posledných dvadsať minút kde bola trápnosť za trápnosťou. plus len ťažko som stravoval že zasa raz urobili z mimozemšťanov uplných retardov s debilnými zbraňami, no ale, áno, keď má byť hepyend tak sa veľmi inak nedá. Len za efekty to však odo mňa 4 hviezdy nedostane. (fakt, chujovejšie zbrane ako mali tí emzáci ešte asi nemali v žiadnom filme LOL). vyslovene SPROSTÝ film. (a je hanba že tá sračka s rozpočtom 200 mil zarobila cez 300. Som hrdý že som si stiahol warez :))) ()

xxxdvorixxx

Velice dobrá komedie, posledních 20 minut jsem se ohromně bavil. Pokud jste si mysleli, že Transformers jsou spojenecká agitka, tak tohle vám vytře zrak. Obkoukaný Abrams nebo Bay a s dostatečnou dávnou překýčovanosti, aby bylo jasný, že to už nemohlo být braný vážně. ()

Jardys88

Kdyby na konci nebyla ta bitka s válečnou lodí z 2.sv. války tak bych dal jen 1 hvězdu...čekal jsem od toho nějaký pohodový scifi plný amerických sranců jako třeba v Battle Los Angeles - tento film se mi velmi líbil, prostě scifi řežba. Ale Battleship je divná, chvílema jsem měl chuť to vypnout. ()

fabregas1

Na Bitevní loď se rozhodně dobře kouká, je to pohodová oddechová podívaná plná dobrých bitev, a efektních záběrů.Nesmíte přemýšlet o nesmyslném scénáři, o hercích, kteří si tu na něco hrají ( Rihanna by měla zůstat u zpěvu a nesrát se do filmařiny,Taylor Kitsch by měl taky radši zpívat ).Koho film nezajímá,tak stačí kostkovaný papír a propiska a nějakého toho soupeře,třeba babičku. ()

chem.peace

Den nezávislosti a transformers v jednom. Nejlepší scéna je hned na začátku filmu s tou bagetou, pak už je to klasický sci-fi podle amerických not. ()

Big Daddy

Nepříliš chutná jednohubka plná absurdit po americku. Slušná je hudba a vnady hlavní hrdinky, ale zpracování je bez špetky zdravého rozumu. OK, jde o sci-fi, ale to snad proboha neznamená, že supertechnologicky vyspělí mimozemšťan počká než k němu dokulhá obézní mariňák na protézách, aby si nechal vyrazit pár zubů a nenechal nikoho na pochybách, že US Marines RULES!!! WTF ()

vikin

Tenhle film za 200 míčů nezachrání ani triky. Děj neděj je katastrofální, o hercích ani nemluvě (pár takových rolí a Nesson skončí jako Cage), hudbu jsem ani nevnímal a pak jsem usnul. Raději. ()

Uroboros77

Po herecké stránce strašné, nápad a vizualice jsou perfektní. Co je ovšem na tom filmu nejlepší je ten soundtrack, ale když si budu chtít pustit starý rockový fláky můžu si pustit CDčko. ()

RoyBatty444

Driftujúci bojová loď položila celý film do tejto scény to bolo b-čkové sci-fi potom už len paródia. Slabé herecké výkony hlavných predstaviteľov. Hviezda za dopozeranie lebo som stále dúfal na zázrak, ktorý sa nekonal. ()

Chizkiyahu

!!!SPOILERY!!! Tak zaprvé bych chtěl scénáristu párkrát praštit po hlavě pořádnou dřevěnou laťkou, protože po větě "Je to postavené z prvků, které se na planetě Zemi nevyskytují" jsem se málem udusil pivem. Ještě štěstí, že se film netváří chytře, protože tohle je fakt základ fimu k posrání. (nadsvětelnou rychlost kosmických lodí nekomentuju, chudák pan Einstein) Taylora Kitsche jsem měl v Carterovi nehorázně rád... Ale jeho postava je tak nehorázně otravná a hloupá, že bych panu tvrďákovi nejradši nachystal osud scénáristů. Rihannu nekomentuji, ta cypyně tam nemá co dělat. Nejvíc mi to připomíná Transformers, kde hlavní role hrají debilní zelené mozky a všichni vědci ve vedlejších jsou buďto zfetovaní nebo dostali titul po ukončení mateřské školky. Jůes ármy gougou (ačkoli v rámci korektnosti jsou tam samozřejmě dodání hyperdrsní Japonci) a hurá nakopat (úplně debilním) mimozemšťanům jejich rektum nebo co to mají. (teda otázka, jak to vlastně bylo s nepřátelskými úmysly, protože Američané začínají "preventivně" střílet takřka okamžitě) Mňo aspoň ty efekty jsou hezké AAAAAAH PROOOČ PROČ JSOU TY LODĚ Z JINÝCH PRVKŮ NNEEEE POMOOOC a pokud člověk přehlédne úplně všechno, co ho kdy ve škole učili PROČ JE TO TAK DEBILNÍ tak se možná bude i obstojně bavit JESTLI MU NEVADÍ, ŽE ŽIJEME VE SVĚTĚ, KDE JSOU ÚPLNÍ IDIOTI VYDÁVÁNI ZA SCÉNÁRISTY. Na druhou stranu, mám kamaráda, který nevěří na existenci atomů. Ten se u tohohle filmu asi bavit bude. Celkově bych řekl, že film vypadá hezky, ale naprosto postrádá napětí a nepřináši vůbec vůbec vůbec nic nového nebo překvapivého. A všechny herce by člověk nejradši naládoval výbušnými flaškami od aleins a nechal vybouchnout. Takže proč dávám jednu hvězdičku? Kvůli emzákům, co bojují s lidmi "muž proti muži" taktikou kopanců do varlat. Kvůli lodi, která je plná starých senilních dědků a zachrání zemi. A kvůli tomu, že kdybych si připustil, že byl tenhle film myšlený kompletně vážně, tak bych vzdal životní aspirace a šel bych poprosit o svěrací kazajku. A plenky. A pistoli. Nebo aspoň lžičku, kterou bych si vydloubl mozek. EDIT: K****, po dalším přehrání dědků na lodi přidávám hvězdičku. A kdyby měl film jen takových čtyřicet minut, z čeho by třicet pět pokryli staří pánové, šel bych na čtyři. Alespoň. ()

Suchic

Neprůstřelní vojáci, drsný kecy, mimozemšťani co přišli vyhubit lidstvo.. větší klišé snad není... nehledě na drsnou Rihannu... ale co mě doopravdy dostalo je driftující loď.. to mě opravdu rozesmálo.. Před pár lety by se na to třeba ještě dalo koukat, ale ted to jsou docela nezáživné 2 hodiny čehosi.. ()

Wahlberg a spol. prchají z Afghánistánu

Wahlberg a spol. prchají z Afghánistánu

25.07.2012

Akční drama Lone Survivor není nový projekt, ale až teď se vyrýsoval konkrétněji. Peter Berg se po popcornové Bitevní lodi opět pustí do něčeho vážnějšího. Konkrétně to bude adaptace non-fiction… (více)

Posádka pro rychlou a zběsilou jízdu číslo šest

Posádka pro rychlou a zběsilou jízdu číslo šest

05.05.2012

Zapomeňte na Chucka, je tady Liam

Zapomeňte na Chucka, je tady Liam

06.04.2012

Každým dalším filmem potvrzuje, že je momentálně nejdrsnějším frajerem na filmových plátnech. Ať už mučí imigranty v pařížských doupatech, zabíjí vlky holýma rukama nebo krágluje digitální starořecké… (více)

Wahlberg se prostřílí z Afghánistánu

Wahlberg se prostřílí z Afghánistánu