Bitevní loď

V roce 2005 vysílá NASA do vesmíru každých 24 hodin signály s cílem nalézt inteligentní život. V té době je Alex Hopper beznadějným ztroskotancem, jehož posledním průšvihem se stane krádež kuřecího burrita pro svou novou dívku Samanthu. Jeho starší bratr Stone s ním ztratí trpělivost a přinutí ho, aby s ním sloužil v námořnictvu. Alex po pár letech sice zastává prestižní důstojnické místo na letadlové lodi, ale má pořád horkou hlavu. Problém je, že cesta ke svatbě se Samanthou vede přes jejího otce, admirála Shanea. Poté, co se popere s japonským kapitánem Nagatou, který připlul na námořní utkání, to vypadá, že má Alex po dívce i kariéře. Mezitím vědci na Havaji zjistí, že se k zemi blíží pět neidentifikovaných předmětů obrovské velikosti. Je vyhlášen poplach a NASA a vojáci sledují, jak se jeden z nich srazí s družicí a v troskách dopadá na Hong Kong. Zbylé čtyři lodě přistanou v Pacifiku uprostřed probíhajícího mezinárodního námořního cvičení, které si vyhodnotí po svém a začnou se ihned bránit. Kolem své flotily a na části pobřeží utvoří neprodyšný ochranný štít, pod kterým uvízne i pár torpédoborců, ale hlavně Alex Hooper. I Samantha se ocitá v nebezpečí, krátce nato je vetřelci zajata. Alexovi nezbývá nic jiného, než se chopit zbraně. Naštěstí v tom není úplně sám, po boku má řadu odvážných námořníků. (TV Nova)

ragtime

Kde začať? Možno by bolo dobré pozerať film s tým, že si idem užiť dobrú komédiu/paródiu. Pretože aj keď je tento film science-fiction, vyžaduje sa u neho určitý typ logiky, ktorý by nám mal priniesť zážitok zrovnateľný s eventuálnou realitou a tým pádom väčším prežitkom. Ale žiaľ. Trhlín tu je viac ako uvedomelý divák znesie. Snímok popiera základné fyzikálne zákony (teleso tak obrích rozmerov padajúce do vody zákonite vyvoláva určitý typ reakcie v podobe vĺn). Fakt, že bytosti z inej časti vesmíru reagujú na signál z našej planéty príchodom a následne potrebujú náš satelitný systém, k tomu aby mohli komunikovať so svojou planétou... Fakt, že všetci postavy sú ploché a je nám ukradnuté, čo sa s nimi stane... Fakt, že sú hercom do úst vkladané tie najväčšie klišé a ešte sa tvária tak vážne ako pri Shakespearovi. Napríklad taký Taylor Kitch. Ten chlapík má asi neuveriteľného managera, pretože sa jedného dňa niekto rozhodol, že z neho urobí hviezdu, ale ten človek má tak málo charizmy a k tomu kývne na také role ducha mdlého, až to bolí, pretože to, čo mu vypadáva z úst, je naozaj na smiech. Aj keď ako som už spomenul, to je skôr chyba scenáristu. Máme tu jednoducho x-tý film, ktorý sa dá zakončiť jedinou vetou: "Ale efekty tam boli dobré." ()

schindler

Ale jo, ta čtvrtá hvězda je zuby nehty, ale koukat se na to dá. Komu nestačily Transformeři, mohl by se nabažit u tohodle. Sice je film nahuštěn jedním klišé za druhou (lůzr, hrdinní američtí vojáci, sličná přítelkyně), ale zase jsem tu našel spostu náznaků na původní figurkovou hru (šachovnicové pole, záběry z výšky). Prostě další americká vymývarna mozků plná nabušenejch efektů. ()

corobis

Film Bojová Loď ma svoje kladne aj záporné scény k tým kladným patria efekty.. herecké výkony sú slabé Rihana tiež 0bodov za herecky výkon ale hlavne že si zahrala... " " Film si určite nájde svojich divákov hlavne tých ktorý si radi pozrú ako Americké námorné vojsko vie bojovať proti mimo zemskej civilizácii a vždy môžu počítať aj s dôchodcami ktorý sú vždy pripravený odhodlaný nasadiť svoj život a to samozrejme na najlepšej bojovej lodi Uss missouri cely film bol ako reklama na Americké vojsko. Rihanna nenadchla: Zlatá malina za najhorší herecký výkon! no ja už som to vedel ked som si tento "film" pozrel niekedy v novembri 2012 ()

Etrox49

"Ovšem jako veselohra to není špatné...” povedal by Jiří Sovák s kamenným ksichtom pri pohľade na túto bláznivú, detskú sci-fi komédiu. Skutočne, dejiny demencie v sci-fi žánri by sa od tohto roku mali deliť na obdobie pred Battleship a po Battleship. Ako sa v niečom podobnom a v spoločnosti hereckého secondhandu mohol ocitnúť sám veľký Liam Zeus Neeson?! Do príchodu mimozemštanov dej spľňa všetky predpoklady otravného, amerického, viachodinového céčka: klasický hlavný hrdina (arogantné a neprevychovateľné prasa so správňáckym bratom); generálova dcéra (pornotuctovka a samaritánska liečiteľka v jednom); životom dokatovaný skrachovanec, v ktorom však drieme ohromný potenciál a ešte nepovedal posledné slovo a samozrejme vypatlaní vedci, čo si z času na čas radi zahrajú ruskú ruletu. Planéta G útočí! Prilietajú, neskôr sa plavia, neurčité smetiarske vozy krížené s Harriermi, ktoré sa trapne a z hľadiska stability či efektivity pohybu nepochopiteľne plieskajú po hladine ako pripitá, dobre živená dôchodkyňa v kúpeľoch. Každopádne, všetko pozemské lieta do luftu, lode, vrtuľníky, budovy, v Hong Kongu je 25 tisíc mŕtvych len tak luplo. Ale pozor, všeobecne zbožňovaný “moment obratu”, kedy sa sprvoti neporaziteľní marťania behom 5 minút menia na de-facto drobnú komplikáciu, na seba nenechá dlho čakať. Za celou fintou stojí zabudnutý, teraz už politicky pretavený vnuk hrdinov kamikaze, ktorí pár dekád dozadu pozabíjali viac U.S. námorníkov ako futuristické smetiarske vozy z Planéty G teraz. Prastará, 70-ročná Missouri s ešte starším osadenstvom získava prevahu, postupne si podmaňuje hladinu a zachraňuje planétu, vyvracajúc veškeré zákony mechaniky, balistiky, hydrodynamiky a zdravého sedliackeho rozumu... Marťania zaznamenávajú zdrvujúcu porážku, intenzitu veľkolepých explózií a scén absolútnej deštrukcie je problém stráviť, diváctvo vo veku 12 až 14 ma masívnu erekciu, divák senior (nedajbože veterán) na moment zatajil dych! Ten, kto v zdraví prežil scénu obrátky “The Mighty Mo” na kotve, za doprovodu kľúčovej Kitschovej repliky “ja zomriem, ty zomrieš, všetci zomrieme...(dlhá pauza)...., ale nie dnes...”, dožil sa záchrany sveta! Jedna malinkatá hviezda za bradky mimozemšťanov. ()

veere

Po shlédnutí tohoto filmu klesne divákům IQ o mnoho bodů, ale je to prostě sranda, a výborně jsem se u toho bavil, takže ideální výplach mozků po chlastačce... Být mi o pár let míň, tak se dám k maríně :-) ()

jerry737

Super příběh, dobré efekty ale ty americké slátaniny typu vyhodím kotvu a otočí se letadlová loď a vetarani z missouri degradují film na max. 2 hvězdy. ()

guruPechy

Blockbuster jak má být. Prvoplánovitě zábavný, velkolepý akční biják, kde vypnete mozek a necháte se unášet tou správnou jízdou, ne nepodobnou slavnému Dnu nezávislosti. Emzáci, největší z lidských zbraní, odkaz na populární hru, okouzlující Brooklyn Deckerová, snaha o záchranu lidstva, prostě paráda. ()

mmajjkii

Prezentovali-li by to jako komedii, přistoupil bych k tomu jinak a možná by to dopadlo i lépe. Ale v rámci žánru je to děs a bída. Naprosto nezáživné a nudné, oproti tomuhle bych si i při tupém zírání do zdi připadal jako v zábavním parku. A Rihanna?? To jako VÁŽNĚ??? Nerad bych ji mluvil do štěstí, když jí to baví, ale tak trochu se jedná i o mé štěstí, tak bych si dovolil podotknout, že by bylo lépe, kdyby zůstala u pěvecké kariéry a sem tam natočila nějakej ten klip, ale tohle pro ni není, minimálně ne tenhle typ role, ale osobně si myslím, že ani žádný jiný. Shrnuto a podtrženo, nelíbilo se mi to.!!! IMDb 2/10. ()

ELDoctorow

Trochu nefér, že Bayovy o nič menej dementný a o nič viac akčne epický Transformeri zarobili asi quadrilión dolárov, kým Battleship si ledva zarobilo na pohár slanej vody z oceánu. Pritom sa jedná o výborného predstaviteľa typického brainless letného popcornového blockbusteru, nad ktorým inteleguáni môžu ohrňovať nos spod tých ich okuliarov s desiatkami dioptriami na očiach zničených počas večerov plných vášne, keď museli tajne a potme pod prikrývkou onanovať nad writer´s cutom Tolstého Vojny a mieru, avšak nielen päť hodinovým statickým záberom na kmitajúcu petrolejovú lampu vo filme Bélu Tarra je človek živý! Sem tam treba modzogáň aj nejakým tým výplachom, s niekoľkotonovou na kotve driftujúcou bojovou loďou, prečistiť. ()

Pacas

Až na ten jejich patriotický masochismus kdy parta sotva chodících důchodců rozjede Missouri a udělá z ní bojeschopnou loď během chvíle, jsem se bavil. ()

ANATHREIUS

Film tak odfláknutý, příšerný, že ho bohužel nemohl zachránit soundtrack AC/DC. Naprosto nevyvolává žádné emoce. na konci celého filmu už jsem nevěděl co v něm prakticky bylo, jen že sem tam vybouchla nějaká loď. Škoda nečekal jsem terno,ale ani jsem nečekal takový propadák. ()

poison odpad!

Tak nevim komu mel byt tento spektakl vlastne urcen. Napada me snad jen jako naborova agitka pro US Army. Takovou s***** jsem uz vazne dlouho nevidel. No aspon po dvou hodinach utrpeni, i kdyz nezastiram kvalitni zpracovani, docela je mi lito AC/DC, chlapci maj pokazde smulu, ze jejich hity se povetsinou hraji ve snimcich nevalne kvality, tu mame priklad kvalitniho ODPADU. ()

Shireen

Konečně film, který mě přesvědčil, že člověk nemá věci soudit podle toho, co kde zaslechne. Původně jsem tohle chtěla vidět v kině, ale protože jsem slyšela z nejrůznějších stran, že film nestojí za nic, počkala jsem si až bude ke stažení. A kupodivu jsem byla velice příjemně překvapena. Možná je to mou slabostí pro námořnictvo, ale i přes to, že téma již bylo nesčetněkrát zfilmováno, jsem z obrazovky nespustila oči. Velmi dobré bylo sladění nejrůznějších efektů, skvěle vybraný soundtrack a i pár vtípků, které tomu dodaly šťávu. Jedinou hvězdu dolů dávám za neatraktivní přítelkyni hlavního hrdiny a poněkud přehnanou rádobyhrdinskou scénu příchodu veteránů (na můj vkus příliš "America style", ale tomu se v americkém filmu dá jen těžko vyhnout :)) a trošku zmatené časové skoky (občas). Každopádně doporučuji každému milovníku Sci-fi. ()

Wahlberg a spol. prchají z Afghánistánu

Wahlberg a spol. prchají z Afghánistánu

25.07.2012

Akční drama Lone Survivor není nový projekt, ale až teď se vyrýsoval konkrétněji. Peter Berg se po popcornové Bitevní lodi opět pustí do něčeho vážnějšího. Konkrétně to bude adaptace non-fiction… (více)

Posádka pro rychlou a zběsilou jízdu číslo šest

Posádka pro rychlou a zběsilou jízdu číslo šest

05.05.2012

Zapomeňte na Chucka, je tady Liam

Zapomeňte na Chucka, je tady Liam

06.04.2012

Každým dalším filmem potvrzuje, že je momentálně nejdrsnějším frajerem na filmových plátnech. Ať už mučí imigranty v pařížských doupatech, zabíjí vlky holýma rukama nebo krágluje digitální starořecké… (více)

Wahlberg se prostřílí z Afghánistánu

Wahlberg se prostřílí z Afghánistánu