S ledovým klidem

• USA The Cold Light of Day (více)

Will Shaw má malou poradenskou firmu v San Francisku. Jeho rodiče právě žijí ve Španělsku, kde otec Martin pracuje na americké ambasádě jako kulturní atašé. Vzhledem k povaze jeho práce se rodina v minulosti mnohokrát stěhovala ze země do země. Poněkud to poznamenalo vztahy v rodině. Nyní se však má rodina po dlouhé době setkat na dovolené, a to i s mladším Willovým bratrem Joshuou a jeho přítelkyní Darou. Poté co Daru kvůli Willově nepozornosti praští do hlavy se Martin rozzlobí a hodí Willův mobil do moře. Will pak všem řekne, že na tom mobilu závisí jeho kariéra. Jeho firma totiž právě zbankrotovala. Pak se sebere a plave na pevninu, aby sehnal v lékárně nějakou dezinfekci pro Daru. Jenže když se vrátí ke břehu, loď jeho rodičů je pryč. Nakonec ji najde, ale je prázdná a na lodi někdo něco usilovně hledal a rozhodně nedával pozor, zda tam udělá nepořádek. Will okamžitě běží na policii, aby ohlásil, že jeho rodina zmizela, ale Will pochopí, že něco je špatně a ukradne policejní auto, aby mohl rychle zmizet, ale je chycen a brutálně zbit. Objevuje se jeho otec Martin, který policisty přemůže. Když jsou spolu sami v autě, svěří Martin Willovi, že není kulturním atašé, ale pracuje pro vládu ve zvláštním odboru CIA. Nemohl to svým synům svěřit, ale matka to ví. Ještě v noci se schází s Jean Carrackovou ze CIA a chce, aby mu dala jistý kufřík, který může jeho rodině pomoci na svobodu. Carracková tvrdí, že už ho nemá, ale Martin jí nevěří. Když se vrací do auta, Gorman, Carrackové poskok, ho zastřelí. Willovi se podaří z otcovy kapsy vzít jeho zbraň a vyzvánějící mobil, ale musí vzít nohy na ramena, protože Gorman hodlá zabít i jeho. Když telefon znovu zazvoní a Will má konečně možnost to vzít, hlas na druhé straně se shání po Tomovi a vzkazuje mu, že mu zbývá 21 hodin na to, aby vyměnil svou unesenou rodinu za tajemný kufřík... (TV Prima)

PetrC.

Film je o dvě kategorie horší, než napovídá jeho obsazení. Skoro všechno je špatně: příšerným scénářem počínaje a zcela nevhodnou hudbou konče. Symbolickou korunu pak filmu nasazuje amatérská režie. 33 % ()

Syna.1990

Trailer mě navnadil na akčňák s Brucem Willisem, místo toho jsem dostal tuhle trágu s Henrym Cavillem. Jako největší urážku beru to, že mého oblíbeného Bruce sejmou jako nic. V tuto chvíli u mě tento film strašně klesl, pořád jsem čekal, že se Bruce někde vynoří .. Bohužel se tak nestalo a proto můžu s ledovým klidem říct, že tento film za moc nestál. 35% ()

borohub

Pro mě nehorázné zklamání. Nebýt bruce tak to asi nesleduji a prostě Bruce odpadnul příliš brzo (ke všemu to bylo zrovna v tu dobu, kdy jsem moc nevnímal, takže ani nevím co se tam stalo :D ). Zpět k filmu: Je to jedním slovem nuda.. Nějak jsem se ztrácel ve stranách a celkově v ději, závěrečná automobilová honička mě iritovala a vůbec nebavila.. 30% ()

Týnidlo

To byl tak hrůzostrašný výkon (ode všech), že naděje (myšleno zábavy) umřela s Brucem.. Byla to extra slátanina, které se nedalo uvěřit vůbec nic. Až natolik, že jsem si chuť musela spravit Johnem Wickem. ()

subic

Tohle není film v Brucem Willisem, ten tu má jen malou roli, sejmou ho hned po 30i minutách a pak už se mluví jen o tom, co chtěl a měl nebo neměl udělat. Pak se rozvine zvláštní příběh, který sice začne být po první hodině docela slušně akční, ale tak trochu nudný. Tajemný kufřík s dokumenty, které patří Izraelcům, si na chvíli půjčí CIA a nechce ho vrátit. Proto je agent CIA Martin (Bruce Willis) zabit a jeho syn Will Share (Henry Cavill) se dozví o své polovlastní sestře, o otcově druhé rodině a taky musí zachránit tu svou, kterou unesli Izraelci a chtějí ji vyměnit za kufřík. Film je pro španělsky mluvící, co si rádi poslechnou kecy. Ale ne pro mě. Zdejší hodnocení je tentokrát docela oprávněné. Dokonce se film tváří, jako by snad měl mít i pokračování. 45% ()

knihovna

Teda to byla k......a. Jediné, co mě nenechávalo v klidu, byla krásná Veronika, ale tu jsem zase nechal v klidu já. Viděl jsem zatím dva filmy s Cavillem a mohu zodpovědně prohlási - no nemá talent. Alespoň na akční filmy. ()

jprmusic

Herny Cavill může hrát maximálně Supermana - i když nutno říct, že i v tomto veledíle působí dost směšně. S ledovým klidem by možná byl slušnej film, ale vzhledem k tomu, že ten zoufalec nesleze z plátna, nedá se na to dívat. ()

ostravak30

Jedním z mála pozitiv filmu je to, že se neodehrává v Americe. Pro americké akční filmy je Španělsko dost exotické prostředí. Bruce Willis by taky nebyl zklamáním, kdyby se ve filmu ovšem jen v podstatě nemihnul a příjemné je vidět po delší době i S. Weaver navíc v akčním snímku třeba v automobilové honičce, která nebyla úplně špatná. Jenomže dále už je to špatné. Průměrný scénář, postavy se ne vždy chovají logicky a mám pocit, že v ději se občas měli problém vyznat i tvůrci. Když to hodně zjednoduším, hlavní hrdina zmateně pobíhá z místa na místo s tím, že na každém působišti na něj někdo střílí, chce ho zabít a on absolutně netuší proč. Až to celé vygraduje. A tohle si tvůrci připravili na osmdesát devět minut. A to ještě deset minut zabírají rodinná dramata. Na pořádný akční snímek je to málo, chybí důmyslnější zápletka a trochu víc než zmatené pobíhání sem a tam s pistolí v ruce. ()

johnsnow

na to aké slušné A-čkové obsadenie to má je to b-čko jak sviňa. Príbeh, aj akcia, všetko je čistý priemer a ešte to má PG-13 rating ktorý bráni nejakej krvavosti pri prestrelkách. za 3* to bude ale viac to už určite nekuknem. ()

a0001

Pre mňa príjemné prekvapenie. Prekvapujúce, nepredvídateľné, dobrá akcia. Dokonca mi vôbec nevadilo, že hlavným hrdinom nebol Bruce Willis, ani to, že v hlavnej role nebol "karaterista", špeciálny vojak, super silný Hulk, alebo nijaká bytosť neznámeho pôvodu so super silou, nesmrteľnosťou, alebo "šabľozubý tiger", ktorý sa nebojí zubára, ako už býva skoro pravidlom u USA filmov. ()

Lukynekk

Akční film, na který se dalo celkem dívat. Bohužel příběh byl jedna velká zbytečnost... trochu zmatené. Průměrný film, kde si Willis zahraje jen chvilku, asi ho to moc nebavilo :) Henry Cavill je fakt sympaťák a zahrál to velmi dobře, v prostředí Španělska tomu dodá šmrnc. Takže celkem taková pohodovka na podívání. :) ()

Facerr

Vyjímečná podívaná, jejíž vyjímečnost tkví pouze v tom, že se tady objeví Bruce Willis ve vedlejší roli a pochybuju, že by tenhle biják zachránilo, kdyby to byla role hlavní. Takhle si ale hlavní roli zahrál týpek, kterej by potřeboval k diváckým sympatiím trochu víc, než jen pěkný tělo a trochu štěstí. Stejně jako on, je vlastně i celej akčňák podprůměrným kusem, kterej by moh vzrušit snad jen publikum večerního dýchánku v domově důchodců a to ještě před tím, než si pustí zprávy na Nově. Sice tady proběhla nějaká ta akce, dokonce i docela slušná automobilová honička, ale jinak jde o totálně neslanej, nemastnej a neoriginální příběh, ve kterým se všichni honí za kufříkem, jehož obsah nám zůstane neznámý i po závěrečných titulcích. Víc, než "co bylo v kufříku" se ale stejně budete ptát "proč"? ()

Mikecat

Priestor pre nových hercov mal význam, musia sa však ešte o moc zlepšiť. Scenár a dramaturgia mohla byť trocha lepšia, avšak s akčnými scénami som bol spokojný, žiadne výbuchy, nereálne naháňačky (až na ten so schodmi), škoda, že bruce nehral dlhšie, Sigourney ako falošná agentka v úzkych výborná, ale Willisa tak skoro nikto neprekoná:) ()

maniacxl

Bruce Willis se rozhodl,že bude teď hrát v každé nabídnuté roli,a že tam bude vidět třeba jen 15 minut?A vždyť je to jedno.Nepřehledný,trapný rádoby akční scény a scénář,co napsal číšník v nonstop baru po zavíračce.(scénarista byl opravdu dříve pingl)Co víc si ještě přát ke štěstí.Sigourney Ripleyová Vetřelcová má bouchačku s tlumičem a za 5 sekund už má holka úúúúplně jinou zbraň.A takhle bych mohl pokračovat do nekonečna.A o čím že to celý bylo???30% ()

DonBraso

S ledovým klidem jsem u toho krásně spal.Film jsem nedodíval ,protože to bylo tak silný kafe,že to nešlo jinak.To,že Bruce se tahá ve vodách těžkýmu krachu není novinkou,ale přesto pořád dokáže lidi přitáhnout.To by nesměl zařvat po chvilce filmu a tím pádem skončil maraton pro všechny zůčastnění,který se těšili.Ostatně ona blbost to byla i s ním. ()

CrazymanM

Ale vážení,tak tohle byl zase jednou skvost!Tak blbej akčňák jsem už dlouho neviděl,blbej děj,debilní závěr,velmi nevýrazní herci(promiň,Bruci,ale ani ty jsi to nevytrhl),prostě průser!Stále ještě uvažuju o odpadu,no zatím to nechám takhle!Děkuji,ale něco takového už nechci!!!Líbí se mi komentář "Verbala",ten je trefnej!!! ()

rasto87

Priemerný thriler, z ktorého sa snažia spraviť super akčňák. Film má zaujímavé herecké obsadenie, ktoré však slabá réžia a scenár doslova zhovadia. Zo Sigourney spraviť po votrelcoch a pod. filmoch chladnú vrahyňu a totálne nevyužiť charizmu Henryho Cevilla, ako ju využili v iných filmoch, ktoré boli dokonca aj menej zaujímavé. Čo sa týka Bruce Willisa, tak ten zmizol z obrazovky skôr, ako by ste si vôbec uvedomili, že tam vôbec hrá. ()

Superman postaví Velkou čínskou zeď

Superman postaví Velkou čínskou zeď

11.02.2012

Uvidíme, co na to Čínská lidová republika :). Tak nebo tak, Edward Zwick pokračuje v přípravách svého nového historického eposu The Great Wall pro studio Warner Bros. a novou produkční společnost… (více)

Henry Cavill je nový Superman

Henry Cavill je nový Superman

01.02.2011

Upozornil na sebe jednou z hlavních rolí v seriálu Tudorovci a fantasy Hvězdný prach, teď ho čeká velká hollywoodská budoucnost. Ještě letos ho uvidíme jako Thésea v starořecké fantasy Tarsema Singha… (více)

Bruce a Sigourney jako soupeři?

Bruce a Sigourney jako soupeři?

05.08.2010

Bruce Willis se zřejmě snaží trumfnout Nicolase Cage v počtu přijatých filmových rolí. Začátkem září poletí do Španělska a svěří se tam do rukou Mabrouka El Mechriho, pro kterého se drama JCVD stalo… (více)