Tenisové kurty, kdysi symbol buržoazní dekadence, jsou stále nebezpečné - nadějná hráčka tam dokonce přijde o život! Kriminalisté rozmotávají složité předivo vztahů, které zavražděná měla k různým lidem, najmě k mondénnímu překladateli a jeho synu... Příběh sice neobsahuje žádné logické prohřešky, ale odvíjí se pomalu a bez nápadu, spadá do linie unylých, bezbarvých detektivek, jaké vznikaly v 70. letech. (oficiální text distributora)

Master19

Zvláštní detektivka, nesoucí jasný rukopis režiséra. Eduard Cupák to dokonale drží nad propastí, přesto je to v dnešní době bohužel už téměř nekoukatelné. Zaujal mě Karel Augusta v netradiční roli, potěšil Jan Kanyza a nezklamal závěr. ()

insurgentes

Je pravda, že na to musí být nálada. Nesmí k tomu nikdo třískat kastrólama nebo se honit po pokoji. A taky musí mít člověk trochu splín. Pak se na to dá úspěšně koukat. ()

klúčik

Pán režisér Klein sa snažil natočiť zaujímavú detektívku. Podla mňa sa mu to ale nepodarilo. Je to celkom priemerný príbeh a dosť nudný.. 45%. ()

kebom

Slušná klasická kriminálka klasického razenia. E. Cupák je vynikajúci, možno filmu chýba trochu spád, ale zato je vyvážený "psychologickou" linkou. Ústredná melódia od Marie Rottrovej "To mám tak ráda" sa do filmu naozaj hodila a teda ho aj vylepšila. ()

mh.mail

40% - Příliš nudné, příliš pomalé, málo detektivní. Nejlepší na filmu je titulní píseň v podání Marie Rottrové. Koukat se na to dá, ale člověk musí mít tu správnou náladu. ()

Ygnor

Komorní, nelehký a zela jistě téměř až nekriminální film s poměrně dobrým scénářem (zejména v dialozích) zajímavou hudbou … trčící v melancholickém světle psychologického rozboru stárnoucího překladatele, který řeší vztah k vlastnímu synovi, jejich společné slečně, bývalé rodině, přátelům i policistům… Snímek vyžaduje vyšší divákovu přítomnost sledovat děj, který je vesměs složen zejména ze vzpomínek dotyčného, přičemž narativní linie je dost sporadicky odkrývána, kdy tudíž na jinou vlnu naladěné diváky může snímek de facto nudit. Vyřešení záhady, kdo stojí za přímým úmrtím slečny, není až tak hlavním kachlíkem s ornamentem, ale spíše listelou, co dodává mozaice uzavřený rámec. Což je možná také na škodu. Tři až čtyři. ()

alonsanfan

Vznosně režisérem označeno jako detektivka s psychologickým vykreslením postav. Byl by to herecký koncert Eduarda Cupáka, kdyby dostal pořádné noty (rozuměj scénář) a adekvátní spoluhráče. Postavy bohužel nejsou živé, ale působí jako papírové uječené karikatury. Kriminální zápletka je banální. Považuji za smutné, že tento film vybrala Česká televize jako ukázku herectví Libuše Geprtové, následující po jejím medailonku Příběhy slavných, když se v něm tato skvělá herečka mihne pouze v naprosto nedůležité roli a na plátně stráví asi 3 minuty. Tohle dramaturg fakt nevychytal. ()

Vikinec

Typická česká detektivka. No vždyť zkuste si představit, že by se v americkém filmu někdo zabýval ublížením na zdraví a neposkytnutím pomoci. V tom je text "distributora" nepřesný. Jinak spíše pohled do nitra člověka, který díky této události rekapituluje svůj život. Ve své kategorii lehký podprůměr. ()

Nalimator

Zdlouhavé, nemá to švih, ani napětí. Ani moc nejde o kriminálku, spíše se řeší milostný trojúhelník a generační vztahy. Druhou hvězdu jsem dal za Marušku Rottrovou. ()

Pitryx odpad!

Páni to zas byla blbina. Kriminálka zakrytá do psycho hávu. Do toho sem tam retrospektiva, aby byl větší zmatek. Tedy pro toho koho film nebavil, jako například mně, a nevěnoval mu moc pozornosti. Mám pocit, že nakonec tam byla nejlepší paní Rottrová. Dokukáno ze zvědavosti. 151120118653/8712 ()

tatopulos

Opět vůbec nerozumím tomu nízkému hodnocení. Jedná se především o psychologické drama (samota versus vztahovost člověka, hledání viny v sobě, nemožnost naplnitelnosti života, dočasnost všeho, rezignace na usilování o změnu v životě) Vyšetřování vraždy je spíše na pozadí věci. Rottrová filmu dodává osobité kouzlo, že se Vám film zapíše do fantazie a nelze to jen tak z hlavy vymazat. Pravě to, že se příběh rozvíjí pomalu mě nutí zastavit se a dívat se, co vlastně skončilo. Hodnocení distributora je stupidní. ()

ilclassico

Dobře udělaný psychologický film s krimi motivem. Podobně laděný film - Vražedné pochybnosti (1978). Obsah filmu, jako obvykle, třepe nesmysly. V rámci žánru za 3. ()

brasek

Kriminálka bez atmosféry a napätia, film je len nudná psychologická sonda zo života. Snímok, ktorý môžeme zaradiť do oddelenia "strata času". ()

Hombre8

Introvertní melancholická atmosféra, spolu se zadumaným a nostalgickým Cupákem, zvláštní způsob pojetí detektivky, to mi sedlo. ()

Moraldo

Tenhle film má velmi smutnou, až melancholickou atmosféru. Ohlédnutí stárnoucího muže za tím, co jej opouští, za vlastními chybami, které nelze napravit. Tím vším se proplétá smrt při autonehodě, pocity vlastní zrady a nádherná melodie skladby Je suis malade... ()

evangelik

Hmmm, dost přepsychologizované. Neustálé přepínání současného děje a vzpomínek na minulost mě trochu znervózňovalo. Haničinec mi v roli vyšetřovatele vůbec "nesedl". Tohle je spíš průměr, ale jinak nutno uznat, že Klein byl na detektivku vždy přeborníkem... Marie Rottrová - nemohla být vybrána lepší píseň. Nádhera... ()

vopajslikova

Zajímavý psychologický snímek s jako vždy vynikajícím Eduardem Cupákem. Třešničkou na dortu je nádherný hlas úžasné Marie Rottrové. Krásné fotky ze života. ()