Komentáře uživatelů k TV seriálu (3)

Ve světě Amberground ponořeném do věčného přítmí je krom umělého slunce, které osvětluje naplno pouze vyvolené z hlavního města, jediným světlem již jen dopis od někoho blízkého, který může doručit pouze elitní pošťák - včelička. Cesty jsou nebezpečné, číhají na nich mechanická monstra Gaichuu a jen střela z kousku vlastní duše může před nimi ubránit. Lag Seeing, mladý hoch, včelička-nováček se svým dingem Niche též doručuje a při cestách zažívá všelijaká dobrodružství, která se snaží leccos vypovědět o lidské povaze a údělu. Bohužel, jak je v anime poslední dobou zvykem, výpověď tíhne k mačkání slz za každou cenu, nechutnému sladkobolu a vůbec kýč-psychologii všech postav. Dojem napravuje jen pěkně vymalovaný svět - snad modrou a šedou křídou stvořený. Na takové dojímání já nejsem, po sedmi dílech slabé ***.(27.11.2009)

Z tohoto anime mám rozporuplné pocity. Na jednu stranu je tu svět, který nikde jinde nebyl. Vše je temné a pošta funguje na principu pošťáků (neexistují telefony, neexistuje internet). Zmínění pošťáci se musí vypravit zpustošenou a mrtvou krajinou do jiných měst, které jsou od sebe vzdáleny opravdu daleko, po cestě čelí nevídaným nebezpečím ve formě Gaichuu (obří antičtí brouci) a poráží je speciálně modifikovanými zbraněmi, které místo nábojů používají střípky srdce oněch pošťáků. Zasazení do světa, které zde ještě nebylo. Velmi zajímavé. Hlavní hrdina, mladý Lag Seeing má na cesty za partnera legendární "zvířátko" z rodu Maka a prožívá různá dobrodružství. Vše co jsem popsal, by se dalo shrnout tak na 4*. Ovšem na druhou stranu je tu velmi episodní průběh, nic moc děj v pozadí, Lag snad v každém díle brečí a to srazilo mé hodnocení nejvíce. Uvidíme, co přinese druhá série. (zakončení první se nedá brát jako zakončení, druhá série navazuje jako by první neskončila). Doporučuji těm, kteří se nudí a chtějí nalézt nekomplikované anime, které ničím nepřekvapí, nezvedne vás ze židle, ale je velmi zajímavé. (když přežijete Lagův pláč...) +- 65%(9.6.2011)

• onDracula

Ach, ten Lag, ten mi dal co proto. Nebýt toho, že prakticky v každém díle bulí jak o život a že jsou díly často laděny tak, aby měl Lag příležitost si zabulit, mohlo by to být pěkné pokoukání. Takto jsem měl několikrát nutkání se na to vykašlat, protože sledovat minihrdinu, jak co chvíli brečí, mi nepřijde příliš zajímavé. Jestli to mělo hrát na mé city, tak hrálo, ale přesně naopak, než měli autoři asi v úmyslu. Svět je jinak zajímavý a pěkný, charaktery ploché a bez života. Kdyby v prostředí Ambergroundu řádili jiné postavy podle jiného scénáře, bylo by to super. Toto nebyl seriál pro mne. Dvě(21.4.2010)