Pýcha, předsudek a zombie

• USA Pride and Prejudice and Zombies (více)

Klasický román Jane Austenové o spletitých vztazích milenců z různých sociálních vrstev Anglie 19. století je všeobecně známý. Tentokrát se ale odehrává za poněkud jiných okolností, protože Zemi napadla armáda nenasytných zombie. Z Elizabeth Bennet (Lily James) je neohrožená hrdinka, která dokonale ovládá bojová umění i zbraně, zatímco pohledný, ale povýšený pan Darcy (Sam Riley) zuřivě zabíjí vše, co se podobá zombie. Protože útoky nemrtvých stále získávají na síle, oba musí překonat pýchu a spojit síly, aby na krví nasáklém bojišti porazili všechny zombie jednou provždy. (Bontonfilm)

t.b.kat

Tak nevím, zda se v hrobě Jane Austenová směje nebo brečí. Myslel jsem, že to bude alespoň parodie, ale vtip tu zrovna moc není, herecké výkony průměrné a režie to samé. Vydržel jsem do konce, ale dalo to práci. 2* ()

Lilian

Miluji Jane Austenovou a Pýcha a předsudek je moje Bible. K tomuhle pojetí jsem přistupovala s velkým despektem, ale sama jsem byla překvapená, bavilo mě to. Hlavně díky sympatickým hlavním představitelům. Zombie tam tak nějak samozřejmě zapadli. ☺ ()

Yweet

Hvezdicka za barvu a zvuk, druha za obsazeni...jinak malo zombiku, krve a nekdo z rodiny Bennetu klidne mohl kopat za druhy tym ()

mr.twizta

Trailery lhaly. Misto vtipne erkove jizdy a la Shaun of the Dead dostavame nudny slepenec bez jakekoli sance si film oblibit. Prilis mnoho kecu, prilis malo akce a zombies plus nulovu smrnc. Uvod filmu je skvely, ale zbytek jakoby patril do jineho bijaku. Obsazeni je paradni, ale zhola zbytecne, protoze tenhle flak neni flakem, ale rozmocenou sojovou kostkou beze spetky invence. Kdo - stejne jako ja - cekal poradne nadsazenou jizdu, ktera bude bohate tezit z kontrastu austinovske reality a zombie jatek, muze tak akorat lomit rukama. Proc tak seriozni ton? Proc ztracet tolik casu vsema tema pletkama na ukor rezniciny? Promarnena sance, ztrata casu a obrovitanske zklamani. Jo, a natocene je to priserne, zlaty Lincoln a upiri. ()

brasek

Obliecť hercov do dobových kostýmov je príliš málo k tomu aby mal snímok atmosféru začiatku 19. storočia. Dielo Setha Grahame-Smitha je možno zaujímavé čítanie, ale tento film je malá tragédia... neviem či sa mám smiať, alebo zúfalo volať o pomoc. Z celkového pohľadu hodnotím film ako hlúposť. ()

Hopeman

Mě to prostě bavilo....když mě kdysi ex nutila koukat na orig. pýchu a předsudek (unylé) jediné co se mi líbilo byla Rosamunde Pike a ve skrytu duše jsem čekal že se tam objeví Kryton se svým tankem....a tady se mi téměř plnily sny...sice se Austinová asi obrací v hrobě....sorry Jane....ale alespoň to byla zábava ()

moriero

Bóóóže, to byla taková kravina....že jsem tomu prostě nemohl dát odpad. Tak už víme, že Abraham Lincoln loví upíry a cudné sestry Bennettovy masakrují zombie. Co přijde příště? Jack Rozparovač jako klaďas v Londýně, ve kterém řádí virus měnící ženy v krvelačné prostitutky? Zpátky k filmu. Kdyby se chvílemi nesnažil brát se tak zatraceně vážně a byl trochu více crazy, mohla to být skvělá parodie. Ale když si odmyslíte nemrtvé, vyjde z toho průměrný remake Pride and Prejudice. A k výběru sester.....co brali ostatní postavy za matroš, když tu nudnou cuchtu považovali za krásnější než Lily James? Jako peroxidová Popelka u mě moc nebodovala....ale jako uhrančivá sexy brunetka Elizabeth Bennett...uff...páni....dokonalost sama. Už jenom kvůli ní bych to dokoukal i s vypnutým zvukem....a poté bych si položil otázku: Ony tam byly nějaké zombie? ()

Veeria

Posílím řady pětihvězdičkářů. Netajím se tím, že mi tento film neskutečně sedl a líbí se mi. Nesrovnávám jej s původní předlohou, neboť to by ani moc nešlo. Tento příběh je okořeněn o akční scény a zombíky. Jo, bavilo mě to. Byla to sranda a na hercích je vidět, že si to užili. A ano, hereckému obsazení tleskám. Jak Lily, tak Sam - výborní spolu i sami. Takže za mě supr. Každý film si najde své nadšence i odpůrce, jinak tomu nebude a není. V tomto případě jsem na straně nadšenců. ()

SEIDON

Dobré herecké obsazení a dobré herecké výkony. Ale Příběh nebyl zajímavý ani poutavý. Zajímavé pojetí. Ale z mé strany extrémně nudné. Ani jsem to nedokoukal. ()

blekekeke

Když ne NY, tak je středem světa Londýn ... Ty zombie v té proklaté době na tom šedivém místě působí barevně komicky. Ono vlastně komicky tu působí kde co ... i ty zamilované intriky, i ty holky se zbraní v ruce. Nakonec i ten duchovní je hodně mimo. Ale vše dopadlo dobře a pokud neumřeli, tak žijí šťastně až do dnes ... PS: Kdo asi nejvíce trpěl,byla autorka předlohy / románu. ()

yaneczech

Jakážto zábavná kratochvíle, protkat kudlou pajšl sympatickému počtu zombíků, není-liž pravda, paní Benettová? Vskutku! A jak rozkošná a zábavná je slečna Elizabeth s kulovnicí v ruce! Jen věčná to škoda, že pan Darcy je zde opravdu jako osina v hýždi. Jinak to bylo namouduši mile strávené nedělní odpoledne. ()

Greyhound

Ani bych se neopovážila zmínit, že by se mi mohlo něco takového líbit. A je to tu. Překvapení! Krásné dodržování knižní předlohy mě okouzlilo. Je snad škoda, že do toho zapletli takovou bizardnost, jakou je zombie apokalypsa. ()

DrawLife

Ďalší film by mohol byť Votrelec vs Ježiš. Herecké výkony neboli tie pravé orechové ale ak chcete zabiť večer pozeraním na televíziu s mamou, tak ste tu správne. ()

bonovox

Na prvý pohľad blbosť na entu ale po pozretí zaujímavý mix romantiky akcie a hlavne zombie tématiky. Ako nenáročná jednohubka fajn. ()

Barbuchaa

Masky a záběry tohoto filmu, stejně jako dějová linka, jsou nedotažené a ani výrazná postprodukce s efekty to až tak nezachránily. Trošku to koketovalo se soft pornem a předpokládám, že Sally Phillips (která už má zkušenosti s parodiemi na Jane Austen např. Bridget Jones) i ostatní herci si užili při natáčení dost srandy a občas se to projevilo i v záběrech. Na druhou stranu musím velmi pochválit scénu s žádostí o ruku Elizabeth. Vždy jsem si u klasického ztvárnění říkala, že tomu něco chybí :-) ()

Rychlík Flash má režiséra

Rychlík Flash má režiséra

08.10.2015

Pýcha, předsudek… a zombíci

Pýcha, předsudek… a zombíci

04.07.2015

O adaptaci románu Pride and Prejudice and Zombies, ve kterém Seth Grahame-Smith krapet osladil literární klasiku Jane Austen, se mluví dlouhé roky. Předalo si ji několik režisérů a nikdo nevěřil tomu… (více)