Elise Clifton-Wardovou (Angelina Jolieová) sledují na každém kroku tajné služby. V tomto případě za vším hledej muže. Žena je totiž jedinou spojkou k v několika státech hledanému mafiánovi Alexandrovi. Ten leží v žaludku nejen tajným službám, ale i Reginaldu Shawovi (Steven Berkoff), mocnému gangsterovi, kterého Alexandr po letité spolupráci obral o mnoho peněz. Tajné služby věří, že pár bez sebe nemůže dlouho vydržet, a doufají proto, že muže budou moci při jejich setkání chytit. Předpokládají, že padouch bude mít změněnou podobu. Jednoho dne při snídani v pařížské restauraci obdrží žena od svého miláčka dopis s instrukcemi. Má nastoupit do vlaku do Benátek a mezi pasažéry si vybrat někoho, kdo by se mohl Alexandrovi podobat. Chtějí tím tajné služby zmást a odvést na falešnou stopu. Elise postupuje dle plánu a do oka jí ve vlaku padne sympatický cizinec Frank Tupelo (Johnny Depp). Frank je Američan, učitel matematiky, turista. Elise je okouzlující žena a muž se do ní na první pohled zamiluje. Pár spolu povečeří a těsně před Benátkami se rozloučí. Inspektor Acheson (Paul Bettany) ze Scotland Yardu ale mezitím zjistí, že Frank není jeho cíl a že jsou na falešné stopě. I přesto, že jeho nadřízený případ uzavře a přinutí ho pátrání ukončit, inspektor v misi pokračuje. Jiný agent v domnění, že Frank je skutečně ten správný cíl, tajně informuje gangstera Shawa o tom, že jeho nepřítel právě přicestoval do Benátek. Franka tedy čekají v Benátkách samé nepříjemnosti… (TV Prima)

benyy

Nuž, ja si pomôcť nemôžem, ale dávam za 5. Nerozumiem nízkym hodnoteniam, ale veď koľko ľudí, toľko chutí. Výborné výkony, známe tváre, príjemná hudba, napínavý dej a skvelý dojem. Nedá sa naozaj nič robiť, 5 hviezdičiek. ()

elanista1

Povedal by som ze tri je malo a styri zas vela. Obaja herci su sice charizmaticki, ale stale mi tam chyba nejaka iskra, kdesi poviem Ej bistu som rad ze sa na to divam. Nie som sklamany ale ani nadseny, za prekvapivu pointu davam male plus. ()

taft

Možná by mi někdo řekl, že ten film je předvídatelný, ale já takový konec vážně nečekala a to se mi na tom vlastně nejvíc líbilo. No je sice pravda že na zadek jsem si z toho filmu nesedla (páč jsem u toho ležela) ale zas tak hrozný jak to tady čtu to taky nebylo. ()

Blazis34

Akční drama Cizinec nebyl zas tak špatný jak jsem četl v ohlasech. Krásné prostředí Benátek a jiných měst doplněný s řadou zajímavých akcí, proměn a převratů bylo vydařené. Nad všechny vyčnívající hvězdná herecká dvojka Johnny Depp a krásná Angelina Jolie dodali filmu koukatelnou tvář. Konec mi přišel až moc už proměněný, zvláště co se týče postavy Alexandra, ale budiž. Chybělo mi i trochu více akce a na závěr trocha vysvětlení pro diváka, jak to bylo ze začátku s Alexandrem, jinak mě toto dílo bavilo a neshledal jsem žádné velké nedostatky. Celkově tedy dávám slušných 70%, což jsou u mě lepší tři hvězdy. ()

Cannonball

Známy mi povedal, že Johnny Depp vždy hrá ako Jack Sparrow, možno ale to by mi vadilo najmenej. Najväčšia slabina sú Depp a Jolieová. Viac iskrenia medzi ženou a mužom by sme mali keby milenecky par hrali súrodenci, medzi Jolieovou a Deppom to nefungovalo ani na okamih. To, že Jolieová miluje Deppa a opačne sa dozvieme v tedy keď to vyslovia nahlas, ešte že to nie je nemý film. Nevedel som sa zbaviť pocitu, že každá scéna kde sú spolu je zbytočná a sem tam aj bolestná. Som si istý, že dynamický alebo napínavý príbeh by celkový dojem zachránil ale ani to sa nestane, lebo dianie na plátne je miestami až také pomalé ako keby ste sa pozerali na fotku a nie na film. Benátky sú nádherne, a to asi všetko čo mi tento film dal. ()

x_ander

Příjemný filmek. Nic víc ani nic míň. Rozhodně není tak dobrý, jak se tvářil z trailerů, ale pro mě naštěstí ani tak špatný, jak se o něm začalo mluvit po premiéře. Angelina i Depp jsou dost sterilní, stejně jako scénář a celkové tempo filmu, a za pár dní nebudu vědět, o čem to bylo, ale prostě se na The tourist tak nějak příjemně dívá, nenudí, pár úsměvů taky vykouzlí a uteče docela rychle. U mě to je na pomezí 2 a 3*, ale kloním se zatím k té třetí. ()

CrazymanM

Tak tohle byl dost slabej film,který nezachrání ani rozuzlení,ani Johnny Depp.Nezáživný,roztahaný,splácaný děj a hlavně otřesná Angelina!Nevzpomínám si,že bych ji někdy viděl zahrát aspoň slušně a s tou její krásou to taky není žádná sláva.Už Salt byl hroznej,nevím kdo a proč ji obsazuje do rolí agentek apod.,je to dřevo.A Johnny tady taky neměl moc prostoru,,je to prostě průser a mám pocit,že s těma 2 hvězdama jsem to přehnal. ()

uhlobaronka

Proč, když má někdo nutkání vyrabovat celkem slušný film, tak to nenatočí líp nebo aspoň stejně dobře...? Pokud si chcete spravit náladu pusťte si film Anthony Zimmer (předloha k Cizinci). Anebo v ideálním případě - vynechejte Cizince a pusťte si rovnou Anthonyho Zimmera. ()

p.i.t.b.u.l

Hvězdné obsazení není zárukou kvalitní podívané. A to bohužel platí i u tohoto snímku. Slibně vypadající začátek připomínající špionážní drama se změní na nudnou podívanou. Některé scény jsou nelogické, směšné a více než akční drama nebo thriller to připomíná komedii. Johny Depp a Angelina Jolie podali průměrné výkony. Jenže to k dobrému filmu nestačí. Celý film tak na mně působí těžkopádně, bez nápadu jakoby se tvůrci vůbec neobtěžovali trochu pohrát s dějem, postavami nebo si více nepohráli s tzv. hrou mezi kočkou a myší. Celou dobu jsem čekal, že se něco stane, že se to ještě rozjede, že mně něčím překvapí nebo dojde k nějakému zvratu......k tomu nakonec opravdu došlo, ale nebylo to tak dramatické a upřímně, čekal jsem kdy to přijde. Ale abych film jen nekritizoval má i své kladné stránky. A to především krásné prostředí Benátek, vodní kanály, gondoly, příjemnou hudbu......Jako celek film není zas tak zlý, ale nezanechá ve Vás žádnou výraznější vzpomínku. 35%. ()

erapo

Človeka dokáže prekvapiť, že vo filme, v ktorom vás nič nedokáže prekvapiť, existujú dve alebo tri scény, za ktoré by som ochotne dal aj päť hviezd. Ostatné je len parodické hranie tých "akože hercov" - Jolie a Depp, scenérie Benátok a zlé renderovanie hercov. ()

Nupaky

No teda žádná pecka :( Asi se na to dá koukat je díky Johnnymu a Angeline. Děj se tak nějak pořád vleče a vleče a najednou je konec a máte pocit, že se vlastně vůbec nic pořádného nestalo! ()

koza3

Od spojení Johny Depp a Angelina Jolie jsem čekal nějakou totální pecku, ale tohle mě teda ze židle nezvedlo. Film byl neskutečně protahaný. Nemyslím tím, že by byl dlouhý, ale všechno se mi zdálo zpomalené, bez elánu, bez elegance. Až na pár humorných vtípků byl film prošpikován nelogičnostmi a pojmy akční/drama/thriller to vidělo jenom z dálky na plagátu jiného filmu. Bohužel jsem zklamán a dávám 45%. ()

lobo87

Tento film nemôžem ohodnotiť ako zbytočný, ale slovo NADBYTOČNÝ je to vhodné. Tvorcovia nás chceli nalákať na hviezdne obsadenie (Jolie + Depp), ale nikto nám nepovedal, že to bude to jediné, čo bude na filme výnimočné. Nie je to vyslovené zlé - Benátky sú krásne i príbeh by ušiel, ale od dvojice Angelina Jolie a Johnny Depp by som očakával viac. Možno práve hviezdne obsadenie je to, čo tomuto priemernému filmu škodí. S menej známymi hercami by možno potešilo viac. Ale dalo sa... 60% ()

LIAcek

Ty dva mám moc ráda a vidět je spolu bylo pro mě maximálním potěšením. Oba si to užívali, John Jacka Sparowa nezapře a Angelina si ráda hraje na dámu, i když je ve skutečnosti jiná, je to liška ryšavá. :-) ()

Saros

Celý tenhle nápad je kapánek poslabší, takže ty hvězdy jsou spíš za naprosto luxusně nadpozemskou Angelinu a taky trochu za ty Benátky... ()

Moni33

WOW!!! :) Už dlouho se mi nestalo, abych film "pochopila" až v poslední scéně. Až do konce jsem si říkala:,,Jak to vlastně je?" A konec mě skutečně překvapil! Sice Angelinu Jolie moc jako herečku nemusím, ale nijak zvlášť mi tu nevadila a Depp se pro mě stal ještě oblíbenějším hercem než byl, ne-li nejoblíbenějším. V něm se prostě Jack Sparrow nezapře :) Jsem ráda, že si tady zahrál i Paul Bettany - další můj oblíbený herec. Opravdu nemám, co filmu vytknout - ani jednou jsem se nenudila, herci svou roli podle mého zvládli výborně a akce jsem si také dost užila :) ()

Ricky Gervais opět všechny naštve

Ricky Gervais opět všechny naštve

19.11.2011

Je to překvapení? Vlastně ani ne. I navzdory tomu, že většina celebrit, které si britský komik „podal“ během letošního moderování Zlatých Glóbů, se strašlivě urazila. Na Hollywood Foreign Press… (více)

Boj s větrnými mlýny pokračuje

Boj s větrnými mlýny pokračuje

29.12.2009

Zdá se, že projekt The Man Who Killed Don Quijote opravdu vstává z mrtvých. Nešťastná produkce byla svého času doslova spláchnuta po několika dnech natáčení (jak o tom vypovídá slavný dokument… (více)