Pohledný pětatřicátník Alex a jeho sestra Mélanie s manželem Marcem mají speciální společnost, která se zaměřuje na rozbíjení partnerských vztahů na objednávku. Jedinou etickou podmínkou je, že onen vztah musí být alespoň z jedné strany nešťastný. Vždy pomocí rafinovaných manipulací nic netušící ženu či muže přesvědčí, že pravá láska na ně čeká s někým jiným. Když se na něho obrátí bohatý podnikatel Van der Becq, jemuž se nelíbí úspěšný nápadník jeho dcery Jeanette, Alex váhá, protože vztah snoubenců je i po bedlivém prozkoumání harmonický a láskyplný. Zakázku ovšem přijme, neboť je po uši zadlužený a v patách má obřího srbského vymahače... (TV Nova)

Slarque

Vtipná a zábavná romantická komedie se bohužel stala raritou, takže si tyhle mimořádné úkazy musíme hýčkat. Už samotné povolání profesionálního bořiče vztahů má slušný komediální potenciál. Když pak hlavnímu hrdinovi postavíte do cesty šťastně zamilovanou ženu s prakticky dokonalým snoubencem a donutíte ho, aby se snažil, jako by mu šlo o život, je o zábavu postaráno. Vanessa Paradis je stále stejně sladká a Romain Duris opět potvrzuje svůj komediální talent. A pěkně to mezi nimi jiskří. Manželská dvojice hrdinových pomocníků pak úspěšně vymazává potenciální hluchá místa a je neselhávajícím zdrojem humoru. Bravo! ()

dopitak

Ukažte mi od doby Blbce k večeři lepší francouzskou komedii. Navíc v atraktivních exteriérech Monaka, které mi smrtelní tuzemci hltáme každoročně jedině z televize během závodů Grand Prix F1. A k tomu věčnému sporu o slepici a vejci - mezírka není sexy. ()

klerik

Musím dať štyri. Film je zábavný, dobre obsadený i zahraný. A napriek tomu, že používa štandardnú romantickú schému, kde sa hrdina vydáva za niekoho iného, konečne(!!!) to nekončí dementne, ako pri väčšine amerických romantických filmoch. Teda nie je (naozaj nie je!!!) tam scéna "Ty si mi celú dobu klamal, ja vlastne ani neviem, kto v sutočnosti si.". Fakt som bol milo prekvapený... ()

Chrustyn

Nápadem originální ale příběhem banální romantická historka o profesionálním "ničiteli vztahů", který se zamiluje do své další "zakázky". Sympatické herecké obsazení a pár vtipných situací, přesto dokáže zaujmout a celkově je film jednoduchý a nezávadný i pro mužské publikum. ()

bassator

45th KVIFF 2010 - OFFICIAL SELECTION - OUT OF COMPETITION - Hlavní program - Mimo soutěž (L' Arnacoeur / HEARTBREAKER / (K)lamač srdcí) ()

Arsenal83

Klasická zápletka, ktorá síce neprekvapí, ale rozhodne celkom pobaví. Spolu s humornými situáciami si na svoje prídu tak fanúšikovia ľahkej zábavy, ako aj fanúšikovia romantických happyendov. Herci sa tu síce neprekonávajú, ale vzhľadom na postavy a ich role tam snáď nebolo čo pokaziť. Celkovo priemerné, ale zároveň aj príjemné. ()

Marze

Málokterý filmový žánr je tak zaplevelený kýčem a klišé jako romantická komedie. Jednou za rok se ale i v něm objeví perla. Tou je (K)lamač srdcí. Žánr romantické komedie vypadá jednodušeji, než jak to s ním ve skutečnosti je. Většina příslušných filmů sází nepokrytě na první ingredienci rovnice a končí v močálu červené knihovny s několika bahenními pukanci v podobě prvoplánových vtipů. To je lenost. Dobře vybalancovat romantiku s humorem je jinak velmi náročný úkol, který se na plátně řeší už desítky let – minimálně od zlaté éry takzvaných screwball komedií z Hollywoodu 30. let, pokud pomineme inspirace sahající až k Aristofanovi. (K)lamačem srdcí je hezoun Alex, který provozuje vskutku ojedinělou službu: na objednávku umí rozbíjet vztahy. Jeho agenturu dále doplňují jeho sestra a její manžel, kteří jsou vždy připraveni vzít na sebe jakýkoliv převlek či profesi. Když rozjezd diváka dostatečně namlsá, vyraší zápletka. Bohatý tatík není spokojený s partnerem své dcery Juliette, která se má za pár dní vdávat, a je ochotný za zmaření sňatku štědře zaplatit. Jenže Alex po rekognoskaci terénu zjistí, že Juliette a Jonathan jsou ideální pár – a takové on ze zásady nerozbíjí. Zásady jdou nicméně stranou ve chvíli, kdy najatý zabiják začne Alexe tlačit ke splacení dluhů pod pohrůžkou, že mu rozmlátí jeho hlavní pracovní nástroj – krásnou tvářičku... Film se nepokouší o inovace: stojí oběma nohama ve francouzských romantických komediích 60. a 70. let. Ano, Alex se do Juliette zamiluje, ale to není nic překvapivého, nýbrž žánrová nutnost. Nejde tu o to, co se stane, ale jak to proběhne. Alex je hrdinou podobně absurdního střihu jako James Bond: stejně jako agent 007 zvládá extrémní fyzické eskapády i šarmantní konverzaci, dokáže být na několika místech téměř zároveň, a ještě se stíhá převlékat z jednoho kostýmu do druhého. Ke kouzlu filmu přispívá prostředí Monaka, kde se většina děje odehrává, a takzvaná chemie mezi ústředními představiteli. To, že Romain Duris bude se svým projevem věčného rošťáka pro roli Alexe dokonalý, se dalo čekat; větší překvapení představuje Vanessa Paradis coby Juliette. Životní partnerka Johnnyho Deppa se na plátně moc často neobjevuje, ale tahle postava jako by jí byla psaná přímo na tělo. ()

Yardak

Velké překvapení je pro mě tato komedie, neboť začíná dobrým scénáristickým nápadem, dále přináší vtipnou parodii na různé agenty a k tomu velká pocta Hříšnému tanci:-)) + velmi slušní herci. Zábavné především :-) a konec byl sice očekávaný, ale celkem obstojně to uzavřelo film. ()

mat.ilda

Mám dojem, že Romain Duris za šest let, co uplynulo od příšernosti zvané Arsen Lupin - zloděj gentleman, ušel velký kus cesty. Oproti unylé Vanesse Paradis a nezajímavým přihrávačům byl skvělým tahounem této příjemně francouzské komedie. A je fajn vidět, že se Hříšný tanec stal nesmrtelným :-) ()

heyda

Konečně romantická komedie z Evropy. Už jsem těch americkejch úplně překoukanej. Už jen kvůli tomu stylu, kvůli výběru přirozených herců, kvůli dobré náladě, kterou mi tento film navodil, mu na oplátku velmi rád dám 5 hvězdiček. Škoda jen happy-endu. Uvítal bych klidně otevřený konec, ale romantika je romantika no. ()

jojinecko

Veľmi príjemná, slnečná a typicky francúzsky šarmantná komédia so sympatickými hlavnými predstaviteľmi, ktorá v týchto mrazoch zahreje a poteší. ()

Flego

Originálna zápletka ( čo je veľký predpoklad k americkému remake ) a zvláštny humor robia z tejto romantiky báječnú zábavu. Možno si niekto pomyslí, akáže to romantika, keď je tu svojrázna trojka, ktorá ničí vzťahy, ale opak je pravdou. Nápaditosť a nový pohľad sú vzácnou devízou a je len dobré, že Francúzi sú v komédii späť. ()

rikitiki

Potkaly se dva tenké a suché klacíčky a byla z toho láska, až to prasklo...Tenhle film prostě nefunguje, hlavní hrdina je nehezky vyzáblý skřet a hlavní hrdinka chladná anoretička. Úvodní scéna navnadí vtipným nápadem, ale pak to jede rychle z kopce. Čím, že ji to svede? Jenom tím, že se jí snaží co nejvíc podobat, co nejvíc ji trefit do vkusu. Není to vtipné, ani nápadité. Jen úporné a normální ženskou by to spíš vyděsilo. /28. 8. 2010/ ()

honajz

3,5*. Úvod je skvělý, pak to upadne, aby to před koncem zase nabralo dech. Trapná vedlejší postava v podobě bláznivé kamarádky. Vtipů skutečně není moc, ale jsou povedené. Nehrát v tom Vanessa, která vypadá spíše jako zombie s vadou chrupu, šel bych s hodnocením rozhodně výš. ()

Ivoshek

Koukli jsme na to omylem, protože jsme mysleli, ze to je od stejne party kolem Lacheau. Jenže ten tam hraje jen dvě minuty malou roličku. Je tu v první třetině snaha o humor, ale nakonec je to pitomá rom-kom, navíc se strašně nesympatickou hlavní dvojici. Plus to cele nakonec logicky nedává smysl. Za to zklamání jen dvě * ()

Thomick

A tak se potkaly dvě strašidelně strašidelný zubiska; z toho jedno si zahrálo na donchuána a druhý se v jednom kuse snažilo tvářit děsně svůdně. Eh, never more ... (Aspoň že ten Hříšnej tanec jim šel). --- Ale teď vážně. Umělecky zazděnej film, a to právě vůbec ne castingem (páč voškliváci to ustáli aspoň herecky). Na vině je takřka výhradně scénář. Dexterovskej komplex na jedný straně zavalil jeden obří bobek, přičemž vnitřní boj na straně druhý byl taky jen sotva naznačenej ... Vanessa šla zkrátka do kolen až moc hladce na to, jak blízko byli ti dva svatbě i jak šťastní se na oba první pohledy zdáli. A závěrečná čtvrthodina? To byl tak nechutnej... ošklivá věc - že bych až zvracel. Určitě jedna z nejslabších teček, jakou u hromadně chválenýho francouzskýho filmu pamatuju. ()

eraserhead666

Nebylo to nudné, hloupé ani blbé, idealistické ani trapné, jako většina romantických komedií. Možná proto, že to je francouzské. V klidu se na to dalo koukat, nenudilo, neprudilo a člověk se i zasmál. Vanessa možná není krásná, rozhodně je ale zajímavá, a to já u žen oceňuji mnohem více, než krásu. ()

Sawy

Kdyby v dnešní době vznikalo víc romantických komedií,jako je (K)lamač srdcí,hned by se na světě žilo trochu líp.Svěží,v rámci již dost vyčerpaných žánrových možností originální a hlavně PŘIROZENÁ.Cožpak je takový problém podobný koktejl namíchat, Hollywoode? 80 % ()

Kimon

Je to komedie, i když první třetina filmu tomu tak docela neodpovídá. Je to komedie, které bych přidělil přívlastek "z nouze ctnost". Nebo ještě lépe, "mezi slepými jednooký král". Chci tím říct, že komedií (především těch zámořských) se rodí ročně sice hromady, ale jsou povětšinou stupidní. Kvalitních komedií s inteligentním humorem a opravdu vtipných se rodí v posledních desetiletích stále méně a méně, a to i v evropských končinách (dnešní generace scénáristů už asi ztratila smysl pro vkusný humor), a (K)lamač srdcí snad tedy patří mezi ty vkusnější, nám náročnějším evropanům bližší, i když s odřenýma ušima. Éra opravdu humorných, milých francouzských (italských) scénáristicky, režijně a herecky propracovaných komedií je nenávratně pryč. Bohužel. Ani kvalitní chléb bez náhražek už v obchodech nekoupíte. Je "divná" doba ... ()