Rodinný film, k jehož vychutnání žádnou rodinu nepotřebujete. Neskutečně vtipný knižní bestseller ožívá ve skvělé rodinné komedii! Greg Heffley má velké plány do budoucna, ale nejprve bude muset překonat tu nejhorší a nejvíc ponižující zkušenost každého dospívajícího – střední školu! A to vůbec nebude snadné, vezmeme-li v potaz, že tam na něj čekají zarostlí pihovatí blbečci, zákeřní surovci, plesnivý sýr a jaderné vši! (oficiální text distributora)

Blazis34

Pohodová vtipná oddechovka s mladými herci. Samozřejmě, že zde nenalezete intelektuální humor, ale spíše pubertální americký důvtip. Ale myslím, že právě o to Thoru Freudenthalovi šlo. Rozesmát převážně mladší diváky. Film rozhodně nenudil a párkrát jsem se i pousmál, tak že hodnotím kladně 60%. ()

Phex

Knižní (komiksová) předloha je na 5*. Je to knížka sice primárně určená pro děti, ale nad jejím suchým, jasným humorem se pobaví úplně každý. Přenést tu geniální jednoduchost pár čar a dvou vět, které tvoří většinu gagů, na plátno je dle mě nemožné. Tento film, není úplně špatný, ale je až příliš infantilní. ()

waltosin

Kdo by nechtěl být na základce oblíbený!! Tady je to že chce za každou cenu a ztrátí i díky tomu kamaráda, ale pak pochopí že není důležité být oblíbený, ale mít kamarády! :) Jujda mami :D ()

P3tulQa

Nic moc.. Sice se poukazuje na to, jak děcka dokážou být zlí, ale to je asi tak jediný pozitivní na tom filmu .. ()

TerezkaV

Knížky o Gregovi Heffleym zbožňuju, takže jsem byla moc zvědavá, jaký bude tento film. No, nedostal mě. Spousta herců mi do postav, které ztvárňovali, nesedla. Jediný, kdo mě vážně pořádně bavil, byl Rodrick. Ve filmu bylo sice i několik vtipných hlášek, ale i tak jsem od toho čekala víc. ()

pafka

Rodinna komedie videna na pohovce s rodinou, kde se vsichni bavi. Jak hodnotit? Proste jsme se dobre bavili a tesili se na pokracovani. Slusne, dobre, vtipne. ()

Madhuri

Jakožto velkého fanouška téhle KNIŽNÍ série, jenž se chlubí sbírkou všech dílů, jsem jednou, když jsem film zastihla v TV, neodolala a koukla. Čekala jsem zklamání a také jsem ho dostala. Na rozdíl od knihy, kde téměř neplatila věková hranice (znám hooodně dospělých co knihu vychvalovali), mám pocit že film byl vyloženě na zařazení do dětského sobotního odpoledne a věk diváku je maximálně do 12ti let. Co se týče děje kniha byla opravdu jen a jen předloha, a dějem knížky se řídí jen řídce- Další problém je samotný Greg. Ta postava je v rámci knížek nesymplatickej, manipulativní, egoistický, narcistický, výčuranej zm*d. On nemá být tím typem hrdiny, který půjde dětem příklade, spíš naopak (jako pozitivní model a příklad funguje spíš jeho okolí jako třeba Rowely). A přesně proto jsou knížky tak oblíbené (a proto mám tu postavu v rámci knížek svým způsobem ráda i já.)...Tady z něj dělají čistýho good guye, sice s malými známky nějakého narcisismu, ale ten jde spíš tady přirovnávat k nějaké "dětské nevinnosti". A když se změní prakticky celý hlavní charakter, na kterém celá knižní série stojí, je dosti težké udržet stejnou kvalitu... Hodnotím tedy 2 hvězdičkami, protože jsem se u toho filmu přece jen nad něčím i pousmála. ()

vodkasesemte

I was a bit of a troublemaker - Im tired of being friends - Just regular summer stuff - Hes going to get to the end of Twisted Lizard 2 this summer - Why dont you write down your phone number too? - Frient, kiss of death - Im the laugh ingest laugher that ever laughed - You need to get to Gregs LEVEL and really engage with him (a to je co, psycholožka) - Find an activity you both enjoy - What Greg needs is a role model - Someone he can look up to - Be the father you wish your father had been - Quality time together - Readin is fun. Lets share the books - CLASSICS. Something to stimulate your minds - Lets get this party started! Oh yeah! - Civil War reenactments - Bunch of wrown man dressed as soldiers running around in muddy fields - I had the honor of being bugle boy - PLAYING BADLY - Ty dlouhý statický záběr - And you didnt think maybe you should tell me that? - Improve our summer - Yes! I mean oops - I could give you a few pointers - Ppl have expectations. Everything has to be perfect - Now move it or lose it - Im more than indoor person - Theres no guest for the gust - Two orders of fries, vanilla shake extra thick and anything with bacon on it - I told him to keep low profile. I didnt want to get fired from my fake job - What am I a guidebook? Come back when you are drowning - Theres no need to be mean - Listen shrimp, the only reason Im here in this ridiculous outfit, is to get CREDIT for my college application. So bounce - You are too funny - I love you because… - We like to share, its more fun that way - Scary rides, Cranium Shaker - No way. Way - Scream their heads off - They are disappointed in me. Better than getting punished - Things are getting complicated - Things are started get complicate ?? - I dont know, whats different, but this roasbeef is unbeliefable - Chefs secret - To sou prasata - The sacred bond of your frindship is broken - Ten se mi líbí - Jeho filosofie zachranuje celou tudle blbost - Im using so many identities, Im haveing trouble keeping track of them - It cant be happening - Listen, midgets, stay out of my eye-line - Shes into drama - Im in pieces, baby, fix me - Shake me till you wake me - Go for it (nejlepší scena z celýho filmu) - Laine MacNeil - Payton List - Mužete mi říct, ve který vedlejší roli byla Chloe? ()

megajalec

Príbehy čerstvého šiestaka Grega, ktorý ide do puberty a chce sa stať populárnym na škole no absolútne sa mu nedarí. Knižná séria mala u detí veľký úspech. Film je určený pre ne. Nenudil som sa ani ja, sem tam som sa zasmial, príbeh celkom fajn odsýpal. Taká oddychovka na odreagovanie pre celú rodinu. ()

Derseus

Knižní verze na základní škole byla 100x lepší, ale kvůli té jedné scéně se zpěvem při konkurzu do divadla, což je aktuálně jedno z nejpoužívanějších meme na internetu, stálo za to se na to podívat. ()

hrumsrt

Knižní série s názvem Deník malého poseroutky od amerického autora Jeffa Kinneyho byla v jednu dobu nesmírně populární a pomohla vzniknout jedné generaci dětí, která na ní možná i vyrůstala.. Důvod byl jednoduchý, děti které nebavilo tolik číst klasiky, dostali příběh, jaký k nim promlouvá skrze paralely svých vlastních životů a navíc je napsán kresleným způsobem, kde výrazně dominují ilustrace nad textem.. Tahle první adaptace se docela podařila možná i velkému přičinění samotného autora knižní série.. V ústředí je Greg a jeho kamarád Rowley, kteří se rozhodnou, že outsiderství už bylo dost, že teď je na čase se prosadit a jednou provždy zapsat se do školní ročenky.. Scénáristé se rozhodli přímo pro film dodělat holčičí postavu Angie, která sice do filmu sedla, jen taky způsobila několik mystifikací proti tomu, jak by měl samotný "Deník slabocha" vyznít... Jedná se o docela vzornou adaptaci malované první knize, která čítá několik z těch nejlepších povídek z prvního deníku (viz. wrestling anebo plesnivý sýr), ovšem taky bohužel zapomíná na kouzlo amerických svátků, které měly v knize pokaždé svoje kouzlo.. Docela milá podívaná, ve které někdo dobře rozhodl, co tom dát a co ne. Takže jde možná o nejlepší možnou verzi sebe sama, v níž velmi chválím podchycení ústředních postav, které naštěstí vůbec nepřipomínají ty bezdušíčky z poslední hrané adaptace.. A vrcholem je pěvecké číslo hlavního hrdiny. Absolutně to pořád nemá na knižní zážitek, který nakonec pro svoji jednoduchost bude možná kratší, ale tohle by šlo. P.S. A kde je ta Ke$ha? 60% ()

FEAR99

Tušení, že už jsem na takovýto film trošku starší, se vyplnilo. Diary of a Wimpy Kid tudíž není špatný film. Dovedu si představit, že dětem odhadem do 12 let se může velmi líbit. Ale co dospělý divák? Ten má protentokrát smůlu. Diary of a Wimpy Kid je hodně dětský film a pokud už máte nějaký ten pátek od základní školy za sebou, doporučuju se mu vyhnout velkým obloukem. Plusem některé malované scény, Chloe Moretz (dojem, že měla dostat víc prostoru je oprávněný) a můj oblíbenec Steve Zahn (platí to samé jako u Moretz). Na druhou stranu je třeba nutné sdělit, že je to film neurážející, milý a v zásadě dost neškodný. Za sebe musím říct, že ty 2* jsou tentokrát docela neobjektivní. Nenudil jsem se, nebavil jsem se. Šlo to tak trošku mimo mě. Měli by hodnotit opravdu jen děti! ()

rigby

Každá generace má své hrdiny. Ta současná zřejmě malého outsidera, který chce být slavným, ale nedaří se mu to. Alespoň ne v dobrém slova smyslu. Když pominu mizerný český dabing, tak celkově film ničím nevyniká. Je určen pouze pro děti, dospělé svým obsahem skutečně míjí. Tudíž nálepka "rodinný" mu rozhodně nepřísluší. Některé vtipy jsou vtipné, ale celkově se nefanoušek spíše nudí. Přesto dávám tři hvězdičky - protože jsem už dospělý a nerozumím tomu... ()

EddieIron

Dostala se mi do ruky knížka a přestože je určena jiné věkové kategorii,tak mě opravdu pobavila,stejně jako ty ostatní.Film byl ale pro mě zklamáním,ani nevím proč.Mimochodem,přečíst knížku plnou kresbiček mi zabralo jen o málo víc času než shlédnout film. ()

WoodoX

Príjemná detská komédia, zo začiatku lepšia, potom to začalo upadať do šedého priemeru, čo je škoda. Teda aspoň na mňa to tak pôsobilo. Ale pobavil som sa. ()

ariari

fuuuj, čo za debiloviny to tu hodnotíte??? citujem: titulního smrada bych s chutí narval do letadla...." to máte nervy tak v kýbli, že vás irituje film pre deti? film je výborný, ovšem najlepšie by bolo keby hodnotili 12 roční... tí by zaručene dali hviezdy a hotovo. špiritizovať nad detskou komédiou že je detinská.čo máte IQ hojdací koník, že vám nedopáli? ()

unclejack

Musím sa priznať, že som bol príjemne prekvapený atraktívnym vizuálnym spracovaním, aké Freudenthalov film nasadil. Musím si na režiséra povietiť. Nuž, v konečnom dôsledku však film predsalen operoval s vratkým scenárom a viaceré herecké výkony mu teda príliš nenapomáhali. Veľmi dobré momenty súviseli nielen s hlavným predstaviteľom - ten bol viac ako obstojný - ale aj s Chloe Grace Moretz, ktorá tu ukazuje veľký potenciál do budúcnosti. Hej, je to trochu infantilné a pestrofarebné, ale zároveň film obsahuje istú triezvosť, ktorá hádam že pramení z veleúspešnej predlohy. Suma sumárum, v porovnaní s konkurenciou by som neváhal ani minútu a siahol po zvláštnom, leč originálnom Denníku slabocha, ale aby som sa nad ním nejako výraznejšie radoval, na to nemá. Veľmi slušné tri hviezdy. ()

easer07

První díl suprového Grega ! Mohli tomu dát originální název. Khinu jsem četl, dokonce všechny díly, zfilmovaná podoba je opravdu také super, akorát se to mohlo trochu víc řídit podle té knihy, ale mě se to líbí i tak. ()