Rodinný film, k jehož vychutnání žádnou rodinu nepotřebujete. Neskutečně vtipný knižní bestseller ožívá ve skvělé rodinné komedii! Greg Heffley má velké plány do budoucna, ale nejprve bude muset překonat tu nejhorší a nejvíc ponižující zkušenost každého dospívajícího – střední školu! A to vůbec nebude snadné, vezmeme-li v potaz, že tam na něj čekají zarostlí pihovatí blbečci, zákeřní surovci, plesnivý sýr a jaderné vši! (oficiální text distributora)

Ryuuhei

Tento snímek bych nazval fekálním filmem pro děti, který se nebojí zajít až za hranu nechutnosti. Nenastala jediná opravdu hluchá chvíle, pořád se něco dělo a příběh jen lehce moralisticky naznačil, že je někdy lepší být sám sebou, než se za každou cenu snažit být někým jiným a zažít akorát pravý opak. Prvně, co jsem film viděl, se mi docela líbil. Podruhé nemůžu, než udělit plné hodnocení. Knihy nečtu, ale tuto filmovou sérii zkrátka zbožňuju! 95% ()

Lachtaan

Knižní origin malého poseroutky naprosto miluji, i když mi bude za pár měsíců 20, stále hltám další pokračování. A dávné zjištění, že se můj favoritní knižní hrdina dočkal i filmové podoby, mi vykouzlilo obrovský úsměv na tváři. Potěšilo, že se zde tvůrci snažili držet knihy, ale samosebou na ní nedosáhli. ()

Hillock

Čeští distributoři nemají žádnou fantazii. Deník slabocha - co je to za suchopárný název? Strašpytlův deník mi zní lépe. Pokračování s názvem Deník malého poseroutky už má poněkud poutavější název. Ale zpět k tomuto filmu. Já prostě tyto typy žeru. Někomu to může přijít infantilní, ale tvůrcům se podařilo vytvořit satanovo dílo určené pro celou rodinu. Já se náramně bavil a již nyní se těším na zmíněné pokračování. ()

oveckaoa

Nadprůměrná komedie několikrát jsem se zasmál (je my 23 let :-)) na to že to točil režisér sračky Hotel Pro Psy docela dobré snad vzniknou ty další pokračování ()

Phietros

Čekal jsem větší pecku! Místo toho jedna trapárna za druhou, včetně chování postav, ale ok jsou na základce! Greg je asi nejvíc trotl na světě a co víc, má kolem sebe i nehorázné nuly za kámoše! To se ovšem změní ve chvíli, kdy jeho kamarádovi způsobí úraz ruky, kterou si zlomí a najednou si ho každí všímá. Čím víc zpřádá své plány ve zvíšení reputace oblíbenosti, tím se stává méně ceným a oblíbeným! Jednoho dne mu dojde, jak kamaráda zradil a vše se mu snaží vrátit, kdy se za něj postaví před dav dětí a vezmu vinu snědeného sýra na sebe! Opět jsou z nich nejlepší kámoši a vzhledem k tomuto závěru, bude dobře navazovat dvojka! 45% ()

VasaX

Ono to není špatné, ale až na Angie, a to především díky Chloe, se mi všechny hlavní charaktery v průběhu filmu zajedli a zprotivili. Kouká se na to dobře, ale když člověk na konci s nikým nesympatizuje, tak je to jaksi špatně, alespoň v rámci tohohle žánru. Jinak tam padají trefné či vtipné hlášky, sem tam nějaký povedený gag, ale ve výsledku je to film, co bohužel zapadne, protože se jeho poselství, nároky na diváka a to, co divákovi nabízí, míjí s majoritními skupinami a hodně lidí prostě bude mít pocit, že tam něco skřípe. Ale jinak je to nenáročný film, taková pohodička na sobotní odpoledne. ()

zdenny

Film o dvanáctiletém klukovi, který není zlý, ale který se neustále hledá. Chtěl by být ve škole velice oblíbeným, ale nachází si takové cesty, které jej na pomyslné stupnici oblíbenosti shazují stále níž a níž. Má o sobě přemrštěné mínění a když už nás film nasměruje na tu správnou cestu - a tou je poznání, že nejlepší je být sám sebou - promění zpívajícího chlapce ve strom. To jsem opravdu nepochopil. Místo toho, aby film dětem ukázal, aby v sobě hledaly skryté talenty, zpacká to tím, že jakmile v sobě chlapec skryté vlohy najde, režie mu je nedovolí rozvinout. Pak už jsem pomalu usínal. Nebavilo mě to. A myslím, že ani dvanáctiletým dětem se to moc líbit nemusí. ()

vyfuk

Jeff Kinney je kouzelník v tom, že i to nejtrapnější a nejnaivnější dokáže udělat bestsellerem. Thor z toho, ale udělal klasický béčkový rodinný snímek skoro o ničem jiném než, naivnosti a trapnosti. Gordon by mohl být velmi nadějný herec a neříkejte mi, že když už kniha je bestseller, tak film by nemohl být také (viz Pán prstenů, Harry Potter). Jediní herci, který byli ve filmu normální byli Gordon, který se alespoň snažil, Moretz, která svou hereckou dokonalost ukázala již několikrát a Zahn, který byl nejlepší otec v jakémkoliv béčkovém rodinném filmu. Celkově - Režie: 2, Scénář: 3, Herecké výkony: 1, Námět: 1* ()

blackkocour

jak já miluji tyhle infantilní blbé komedie pro smrady. Nejzábavnější knižní série dostala filmovou adaptaci, rovnou celou triologii [čtyřku neuznávám], které se přes své ikonické scény staly skvělým gilty pležr, a herecké podání Grega nebo debílka Rowleyho sedí jak prdel na hrnec. Postavy jsou tak otravné, hnusně americké ale Murphyovsky absurdní, až je to kulervoucně skvělé. Konečně jsem pochopil zadání film podle knižní adaptace.. // giltypležr 🖤 ()

vitekpe

Znam jen audioknizku, ale ta je asi tak stokrat zabavnejsi nez tenhle film. Resp. jinak receno, kdybych ji neznal, asi bych se tady vubec nechytal. Ok, nejsem dite, pro ktere je to asi urcene. ()

killjezor

Film je spíše soubor příhod s jedním jmenovatelem, poslepovaných dohromady. Tak nějak to drží, ale potřebovalo by to trochu víc, než jenom jednoho slabocha. Některé scény jsou sice zábavné, ale u mne to prostě nefunguje jako film. Pokud venku ale prší a vám zrovna pere pračka, klidně si to pusťte. ()

Seti

Komedie pro věkovou kategorii tak do 10 let. Jedna za Chloe Moretz a už prosim tě do takovejhle filmů nelez. ()

Fary

Stupid! Nejpoutavejsi na celem tom filmu jsou ty maluvky, ale neni jich tam dost na to, aby napravily to, co ve vas zanecha ten film... Taky nechápu ten marketingový tah pojmenovat jedničku "Deník slabocha" a dvojku "Deník poseroutky"... :-/ :( ()

t.mon

Na tenhleten film jsen se těšil dost dlouho, i když jsem si myslel, že to dopadne nějak takhle. Narozdíl od knížek je to debilovina. Víte jak to měli natočit. Měli to natočit tak, jako je to v těch závěrečných titulcích. Kdyby to tak bylo, byl bych nadšený. ()

VeliiQ

Typická americká blbost :D Postavy, které jsou skoro v každém takovém filmu, ale staršího bratra jsem si prostě zamilovala, ty jeho xichty žeru. :D Ale má to svoje kouzlo, pobavilo a nevadilo by mi to vidět znovu. ()

Rejže

Deník malého poseroutky je taková trošku zlem začarovaná kniha. Děti ji milují, pracuji s knížkami, tak moc dobře vím, co frčí. Jednou jsem si ji půjčila, abych si mohla číst na obědové pause v práci a za pár minut jsem se stala obětí dne blbce a mrzelo mi to. U filmu mi překvapila ta dramaturgie jedné peripetie na druhou. Nostalgicky jsem si zasteskla, že ani já jsem nebývala tou oblíbenkyní ve třídě, ale na druhou stranu mi uklidnilo, že Poseroutka už je skutečně titul největšího průšviháře. Skvělé jsou prostřihy do deníku. Humor je tu ryze dětský, ale kdo má rád vtipy o prdu, se pobaví. ()

Rehooo

Film mě celkem překvapil. Místy vtipné, místy praštěné, místy veselé, ale celkem to nebyl vůbec špatný kousek. Příjemná komedie o základní škole. ()