Hyde Park sem tam nechávám puštěný jen tak na pozadí, protože je to pro mě téměř nekoukatelný formát - ve smyslu abych se na něj soustředil a důkladně vnímal, co se tam říká. Jediný díl, který jsem zatím odseděl od začátku do konce s našponovanýma ušima, byl s Jaroslavem Rudišem, kde vyšla vzácná souhra zajímavého hosta a inteligentních otázek. Celkově mi ten nápad těžící z fenoménu sociálních sítí přijde spíše otravný a kolikrát mám z toho pocit, že to nadšení z "interaktivity s divákem" přebíjí nějaký informační přínos tohoto pořadu, který je často mizivý. Už mockrát jsem byl svědkem, jak se host cítil vyloženě nesvůj z toho bombardování otázkami ze stranu plebsu, který rád zatahuje politiku všude, tedy i tam, kam se vůbec nehodí (typicky u dílů s hosty - umělci). Celé to na mě dýchá nepříjemnou hektičností a stresem moderátora, který si musí hlídat kameru, hosta, obří dotykovou obrazovku, na kterou často zoufale opakovaně poklepává prstem, aby se mu zobrazila další otázka... Ech, Hyde Park je symptomatickým pořadem současné doby, na kterém je vidět řada jejích nešťastných rysů. A mohl bych se s klidem podepsat pod komentář, který napsal Gemini, který tento pořad vystihl zcela trefně.(10.6.2011)

Obrovský nedostatok a skreslenosť Českej televízie po rokoch skĺzlo do kategórie súkromných informácií, vybraných agentúrnych správ a účelových interpretácií udalostí zo sveta. Hyde park sľuboval určité nabúranie, ľudia chceli vedieť viac zákulisných vecí a nenasávať tohto politicky korektného ducha. Spočiatku to tak aj vyzeralo, avšak prišiel určitý bod a po jednom opozičnom názore príde 10 mainstreamových a všetko je vlastne tak, ako predtým. Navyše aj moderátori sú tak nastavení, že by z vás spravili blbca, pokiaľ mu oponujete. HP Civilizace je čistejšia a s fantasticky pripraveným Stachom.(19.7.2015)

Na dnešní poměry docela slušně zvládnutý publicistický pořad. Samozřejmě vše stojí na moderátorovi a jeho hostu. Dotazy lidí přes veškerá různá komunikační media nejsou tolik vychytané, jelikož na ně nezbývá mnoho času, takže spousta (někdy i hodně zajímavých) diváckých dotazů zůstává nevyslyšených. Nesleduji nijak extra pravidelně, ale spíš si vybírám dle toho, jaký bude host. Pro mě zatím nejzajímavější host byl v době oslav vylodění v Normandii. Byl to tuším nějaký expert na tohle téma a na dotazy odpovídal hodně pohotově a věděl toho opravdu dost i po technické stránce, což mi imponovalo a opravdu se zájmem jsem tenhle díl sledoval. Naopak nejméně zábavné jsou díly (klasicky) s politikama. To mě už vážně moc nebere. 70%(29.6.2014)

Tento interaktivní pořad mě bere čím dál tím víc, opravdu zajímavá forma diskuze, komunikací přes známé sociální sítě (Skype, Facebook, Twitter, Youtube, SMS, tlf..atd). V Česku něco podobného do téhle doby nebylo, takže se dá říci, že jde ve svém pojetí o něco zcela novátorského a zatím fungujícího a snad i oblíbeného. Samozřejmě vždy záleží na atraktivitě hosta ve studiu, samozřejmě že se nikdy nic nezmění ani po stovkách jakýchkoli líbivých řečí (pořad však není jen o politice a poiticích), divák na druhé straně bude patrně stále nasrán a znechucen, ale neříkám že se na to občas nedá kouknout a když je chuť a zajímavý host, tak třeba i příjemně zabít hodinu svého drahocenného času. Uvádějí to pokud mě paměť neklame, tři lidé, dva muži a žena, výtka je jen k pravicovému tlachalovi Takáčovi, toho moc nemusím, i kdyyž co už není na komerci tak se trochu srovnal a dá se říct že se z něj stal profík. Některé žbleptající paka bych do éteru snad ani nepustil, kolikrát než ze sebe něco vysoukají tak uběhne pět minut:-). P.S.; Jak napsal blues, opravdu se jedná o důstojného nástupce "Vedlejších efektů" v hlavním vysílacím čase. Záslužný pořad, který tu chyběl. PS: To co sem tu napsal v roce 2010 to bejvávalo, dnes bych ohohodnotil tento pořad odpadem!(13.5.2010)

Aktuální publicistika ČT v režii "divize Nová média" aneb sem s dotazy diváků snad ze všech komunikačních kanálů, které jsou tu k dispozici... a sem s přirozenými problémy z té bezprostřednosti pramenícími, pročež budiž chvála moderátorům, kteří se tím nedají zaskočit (což nejsou všichni, ale být vždy pohotový a vtipný beztak nedovede nikdo). Samozřejmě pouze "nový" formát včetně osoby a úlohy moderátora nemůže být sám o sobě nositelem kvality, dost velkou porci (ne)vydařenosti a (ne)zajímavosti toho kterého vydání má na triku jeho host - a nutno říct, že už byla k vidění dost slušná překvapení. Zkrátka střídavě oblačno, ale rozhodně čerstvý vítr v porovnání s obvyklým "výzorem" pořadu ze žánru "interview s osobností dneška"... Na Plovárně zůstává klasikou, ale tam je to právě o Ebenové atmosféře komorního setkání dvou lidí. 70%, protože jak jinak chcete hodnotit zajímavý pořad s kolísavou kvalitou, která je dána téměř nulově ovlivnitelnými faktory?(23.11.2010)

• - Pořad se vysílá od 4. ledna 2010 každý všední den. Prvním hostem byl tehdejší ministr financí Eduard Janota. (Kmotr76)

• - Diváci mohou posílat do pořadu otázky přes Facebook, Twitter, Google +, SMS, nebo mohou zavolat po telefonu či Skypu. (Kmotr76)

• - Název pořadu je odvozen od londýnského parku Hyde park, kde se nachází tzv. Speakers' corner, kde je již od druhé poloviny 19. století možné pořádat veřejné projevy, debaty a diskuse na otevřeném prostranství. (Kmotr76)