Oscarový Tom Hanks hraje v nové americké komedii Larry Crowne chlapíka středního věku, který díky ekonomické krizi ztratí práci. Do té doby pracuje jako úspěšný šéf v hypermarketu. Larry zjišťuje, že bez vzdělání dobrou práci nezíská, a proto se rozhodne pro návrat do školních lavic. Chce si rozšířit své obzory, ale hlavně získat lepší kvalifikaci pro své budoucí povolání. Ve škole se zapíše do hodin komunikace a nečekaně se zamiluje do své učitelky Mercedes (Julia Roberts), která ve svém osobním životě řeší spory s manželem. Obyčejný mužský jako Larry, který má mnoho důvodů se domnívat, že jeho život se zastavil, dostane životní lekci: Když si myslíš, že vše co mělo smysl už Tě minulo, objevíš důvod proč žít. (oficiální text distributora)

matow

Príjemný oddychový film na nedelné popoludnie,aj takéto snímky treba a Hanks sa zasa tak hanbit za réžiu nemusí,na mna prešla z filmového plátna milá atmosféra. ()

escaf

Jednoznačne zaujímavá herecká dvojka. Nepochybujem o hereckých kvalitách ani jedného z nich, ako pár sú však nefunkčný. Naivný, jednoduchý ale zábavný príbeh Larryho Crowna neuškodí ale hlavne ani nenadchne. Tom Hanks ako režisér zatiaľ neohúril. Myslím si však že je len otázkou času kedy dozrie na obsahovo plnší príbeh. ()

ssscream

Dobře, tak sis tu režii Hanksi vyzkoušel a teď už zase začni hrát. Tenhle film nezachrání ani Robertsový pózy. Všechno je v něm napsaný tak krásně podle scénáře, kterej je tááák růžovej, z čehož vyplývá, že pokud se budete cítit blbě, na tenhle film se nedívejte, protože se vám bude chtít zvracet z toho jak jde všechno podle plánu a jak se postavy v tomhle filmu mají nádherně pohádkově. Ale na druhou stranu, pokud se budete cítit dobře, tak si ho taky nevybírejte, protože zjistíte, že je to jedna velká sračka. Nechápu, proč se do něj zamilovala, neměla k tomu jedinej důvod. ()

Ondrew

Nech si vravi kto chce co chce, mna "Larry Crowne" velmi prijemne prekvapil. Scenarista sa sice az tak velmi nevysvihol, ale inak som si proste uzival jazdu filmom tak, ako Tom Hanks svoj skuter. Dobre herecke obsadenie tiez urobilo svoje a Hanks sa staby reziser rozhodne nema za co hanbit. Je to filmik, ktory ma dostal do pohody a to sa ceni. 80%. ()

Erienne

Ani hviezdne obsadenie nie je zárukou dobrého filmu. Toma Hanksa a Juliu Roberts by som určite v takomto priemernom a chvíľami aj nudnom filme neočakávala hrať. ()

spacowa

Neurazí, nenadchne, ale hravě zpříjemní nudné odpoledne. Ano, je to spíše o hercích, než o samotném příběhu, ale Julia Robets je holt Jula Roberts :) ()

Cid

Tome, Tome, Tome i když jsem o pár dekád mladší nezbývá mi, než tě pokárat. Jako herce tě velebím, ale jinak to teda byl chabej průměr, s odřeným ušima za 3*. Scénář se jeví jako by byl stvořen na záchodě a sepsán na toaletní papír. Tome musíš pochopit, že dnešní divák je rozmlsaný, náročný a pokud si v titulku přečte Tvé jméno očekává zážitek silnější než nový bujón od Maggi. Julie nalejme si čistého vína, Tvá role je plochá, bezduchá, dokonce se odvažuji ji nazvat nudnou. Nicméně netruchli, jako sociální pracovnice v Pretty Woman jsi stejně nejlepší. Buďte oba dobří a očekávám kvalitní reparát. ()

jessic

Nevím, co bylo špatně. Není to žádný přeslazený cajdák. Spíš pokus o civilní snímek z normálního života, ale byl asi nejnudnější film, jaký jsem kdy viděla. ()

Kozlowski8

Larry dostal vyhazov v práci v obchodním domě. Rozhodne se zvýšit své vzdělání studiem komunikace a tím posílit svoje šance při hledání nového zaměstnání...Tomovi Hanksovi se tedy jeho režisérská premiéra zrovna nevydařila. Už samotný scénář nebyl dobrý. Co to bylo za školu??? Celé ty pasáže, odehrávající se ve škole mi přišly stupidní a o ničem a všemu vévodili učitelé - magoři. Učitelka Mercedes mohla být pro někoho krásná, ale pro mne to byla spíš nesympatická - magorka. Stejně tak motorkářské vyjížďky mne příliš nebavily. Larry mezi motorkáře absolutně nezapadl a působil velice komicky. Tom Hanks vůbec do své role nepasoval, ale to nebyl ten největší průšvih. Tím byla Hanksova role režisérská a již zmíněný scénář. 40%. ()

sonule36

Pro mě vhodná oddechovka po náročném studijním dni. Musím říct, že jsem od filmu čekala více. Děj byl velice jednoduchý, zpočátku nijak neoslovil, tedy až od chvíle, kdy okouzlující učitelka Julia v alkoholovém opojení svádí studenta Toma Hankse. Během filmu jsem se i zasmála, například u scénky, kdy Hanks testuje svou novou "mašinu". Film bych ohodnotila ** hvězdičkami, ale za skvělé herecké obsazení dávám 3! ()

Retrostalker

Áno, takto podobne môžme skončiť všetci, no je to slabo natočené aj zakončené.. Mám rád Toma Hanksa, ale z čias keď sa naňho dalo pozerať. Škoda, že jeho tvár pribrala a zostarla, lebo znej neviem čítať mimiku a už ma nevie dojať. Julia je ešte stále rovnaká, ale pol filmu hrá alkoholičku takže nič moc. ()

ariari

tak konečne tá očakávaná non.tarantinovská poetika...niekomu sa to tu kritizuje, ľahké a jednoduché, naivné,ale taký je predsa každý život nie? a tá jednoduchá spontánnosť je ako dobre napísaná muzika. Pri tejto muzike sa dalo zasmiať, zrelaxovať, žiadne veľké frajeriny, len kopec spontánnosti dobre zahranej,výborná kamera pekne zachytila detaily , toho čo bolo pod vrstvou scenára. Práve to si odo mňa zaslúži plný počet . ()

Radek273

Sice se tento film Tomu Hanksovi dějově tolik nepodařil, a to obzvláště konec je dost divný. Ale vtipnost mu upřít opravdu nejde, bavil jsem se moc. I za to hvězda navíc. ()

LencaN

Ne-eee, špatné, velmi špatné. Hodně podprůměrná romantická komedie, kde je Julia Roberts abnormálně nesympatická. Nevím, zda tím, že hraje skoro alkoholičku, kterou všechno se*e nebo proto, že se její úsměvy za celý film dají napočítat na jedné ruce. Všechny postavy jsou plytké, scénář stojí za starou belu. Takový příběh vám vymyslí i středoškolák. Chlapíka vyhodí z práce, protože je málo kvalifikovaný, tak začne chodit na nějaké kurzy na výšku (OMG takhle funguje vysokoškolské vzdělávání v US? Pár týdnů kurz a můžete říct, že máte výšku? Asi si vyrvu pár vlasů.... ). Tam potká sexy učitelku, která chlastá jako duha, protože její manžel je perverzní čuně, které nechodí do práce a nechává se jí živit. Do toho se našeho hrdiny ujme z bůhvíjakého důvodu zvláštní banda šprtovských skútristů a začnou ho oblíkat do rádoby mladistvého oblečení, přičemž Tom Hanks vypadá nepřirozeně, jakoby voskový, příliš makeupu a hraje dobráckého ňoumu, kdy jeho herectví může nechat klidně doma v šuplíku, protož tady ho nepotřebuje. ()

Teachman

Námět a zápletka: 5/10 ... Vizuální stránka: 6/10 ... Soundtrack: 5/10 ... Didaktický potenciál: 3/10 ... Celkový dojem: 4/10. ()

JB001

Vzhledem k tomu, že jsem taky nedávno dostal padáka z dost dobře placeného místa, dovedu si představit, co to obnáší. Nicméně jsem rád, že nemusím kvůli tomu prodávat dům a znovu chodit do školy i když tam učí Julie Roberts :-))) ()

MARLENE.DAFT

Byla jsem přemluvena jít s kamarádkami do kina. Už u vstupu jsem se bála jejich výběru. Určitě to bude něco hloupého, zamilovaného, plného ,,krásných" lidí. Když mi byl řečen název filmu, myslela jsem si, že osud je zpečetěn. Ale co se k mému překvapení stalo, v úvodních titulkách jsem zahlédla jméno Tom Hanks a pak i jeho samotného a oči mi šťastně (a s úlevou) zajiskřily. "To by mohlo stát za to...", pomyslela jsem si. Film nebyl hloupý, nebyl přehnaně srdcervoucí, ani nebyl plný krásných lidí (Tom HODNĚ zestárl, zakulatil se a zešedivěl a Julia Roberts má charizma, ale nikdy jsem ji nepokládala za krásnou ženu). Ale v podstatě nebyl plný ničeho. Možná jen těch krásných starých italských skútrů, které mne ve filmu zaujaly nejvíc. Je to jakýsi pokus, ale nevím o co. Bylo to zklamání. Zklamání, že s tímto filmem má Hanks něco společného, natož, že to režíroval. Měl by zůstat jen u jednoho řemesla... ()