Stephen Meyers (Ryan Gosling) je mladý idealista, který je skvělý v komunikaci s lidmi, je druhým mužem ve vedení prezidentské kampaně guvernéra Mika Morrise. Kromě toho opravdu věří tomu, co dělá.. Uprostřed primárek v Ohiu požádá vedoucí kampaně Morrisova protivníka Meyerse o schůzku a nabídne mu práci. Má pomoct v kampani pro třetího muže, senátora ze severní Karolíny. Do hry vstupuje i mladá praktikantka. Stephen je asi příliš důvěřivý a zákulisní intriky jsou mu cizí. Stane se obětí kariéry, anebo zvítězí ctnost? (JOJ Cinema)

desnik

Průměrný film...sice mě tyhle volební témata neberou, ale zkousnul jsem to...jen je škoda, že to začne bejt záživný až po hodině...nicméně musím říct, že hereckých výkonů tu bylo kvalitních víc než dost! Hlavně Gosling... ()

ardeas

Zaujimavy rozpor po vzhliadnuti. Herecky putave, obsahovo presne ale zaroven tempom nezazivne a finale nudou volajuce. Je to dobry film, len sledovatelny nie pre kazdeho a hlavne nie casto. ()

Nobunaga

Pro mě zklamání. IMHO film nadhodnocený režírováním a účinkováním G.Clooneyho, dále R.Goslinga a P.S.Hoffmana. Prvoligové herecké výkony? Možná. Druholigový politický thriller? Rozhodně. ()

robbez

Další z řady filmů, který nepolepšitelné idealisty spolehlivě přesvědčí, že čím vyšší politika, tím větší svinstvo. To samo o sobě není nic objevného. Když jde o moc, vliv a peníze, nastává téměř vždy tvrdý boj a špinavé hry. Den zrady má ale zároveň svižný spád a dramatickou atmosféru, což diváka spolehlivě vtáhne do děje. Velmi přesvědčivě taky reflektuje psychologickou proměnu "tiskového mluvčího" Goslinga, který se vlivem okolností naučí být ještě úskočnější a cyničtější než jeho protivníci. V první polovině filmu má na tváři neustále mírně ironický úsměv. Po tragické smrti stážistky zůstane v jeho tváři už jen mrazivý výraz profesionála, který nevěří nikomu a sám je schopen všeho, aby dosáhl svých cílů. ()

Signore

Výborný scénář a Clooneyho nerušivá (a zdánlivě nenápaditá) režie; dle mého akademií trochu nedoceněný kousek - proto záměrně trochu nadhodnocuji. ()

teckax

Politika je nuda. Nezachrání to ani skvělé herecké výkony, ani nádherné zpracování plné líbivých interiérů a propracovaných kompozic jednotlivých scén. ()

Bragi66

Tento film patří podle mně k tomu nejlepšímu na téma politického zákulisí a public relations k čemuž patří také balancování mezi kariérou, loajalitou a pravdou. Hrají to skvěle, režie je cílevědomá, má to děj a hlavně myšlenky. Například zde zazní myšlenka, že je potřeba do deseti let zastavit závislost USA na dovozu ropy ze Čmoudska, nebo také že by si každý po škole měl odbýt dva roky ve veřejně prospěšných činnostech. ()

Updated_Cake

Ryan Gosling a George Clooney jsou důvod, proč tenhle film jakž takž funguje, jinak to je velká nuda. Drama tam není moc žádné, na hodinu a půl tam je občas až moc zmatku. ()

Liquid2C

Ryan Gosling potřetí. Potřetí výborný, pro mě jednoznačně nejlepší tento rok. Výborný film, Clooney v pozici režiséra taky skvělý. Nesedne to každému (Ano, už opravdu vidím jak na takový film koukají moji hloupoučcí spolužáci, kteří považují za vrchol filmové tvorby všechny možné blbosti, ale jakmile se jim pod ruce dostane kvalitní film tak ohrnují nosy, a tvaří se jak kdybyste jim podávali knihu, což je samo o sobě dost smutné). A ještě jednou to projistotu musím zopakovat: Sošky pro Goslinga! ()

floppy4

V istom bode ak by to pokracovalo nejak bombastickejsie tak dam 5* a budem to povazovat za skvost roka. Ale kedze je v Hollywoode uz trendom dobry namet a rozbehnutu story v zavere komplet dodrbat, tak som plny pochopenia. Kazdopadne jedna asi najlepsich veci z roku 2011 (medzi tym odpadom), ale bohuzial ak by rok 2011 nebol taky slaby tak ma tento film az tak nepotesi. ()

Montmorency

Pro amíky určitě bomba film, věřím, že asi tak nějak tam ty volební kampaně fakt probíhaj....zápletka s těhotnou praktikantkou mi přišla levná (opravdu nenapadne nikoho lepší zápletka, než sex vlivného politika s praktikantkou?), Gosling naprosto úžasný! ()

JoudaCZ

Citlivě režírovaný film s výborným obsazením, jehož slabinou je však scénář. The Ides of March je solidní politické drama, dokud zůstává na poli dramatu. V okamžiku vykročení směrem k thrilleru ovšem povážlivě zakolísá a už to nevybere. Clooney-režisér opět projevil cit, pevnou ruku i dobré oko. Clooney-herec zůstal v pozadí, do akce se pořádně dostal až v závěru, kdy už ale...(viz výše). Gosling dobrý, byť se slabšími okamžiky, např. scéna vyhazovu se mu moc nepovedla. V ní naopak exceluje Hoffman. Film jako celek neohromí, ale rozhodně ani neurazí. Pokud však jeho hlavním poselstvím má být to, že ideje a osobní ambice často nejdou dohromady a že v politice, založené na hledání kompromisů mezi nimi, je občas, "for the greater good", nutné překousnout ošklivé věci, pak ani nepřináší nic nového. ()

ghostwo

Tradičně dobře zpracované, tak jak to Clooney umí, ale v podstatě o ničem. Když to vezmu kolem a kolem, tak mě to skoro uráží, dívat se na filmy bez pořádného děje. ()

cleir

Povedený kousek, ale čekala jsem víc. Vím, že asi nemohou jít do hloubky a že cílem bylo, aby pochopil i ten, kdo ani netuší, co jsou to "primárky v USA", ale stejně jsem čekala chytřejší zápletku, než "vím, s kým spíš - nebo si spal". Ačkoli nejhorší na tom asi bude fakt, že právě tyto informace dost často rozhodují a jeden (neřku-li nejčastější) způsob, jak se dostat nahoru, je na Někoho Něco vědět. I přesto vydařený kousek, kde Gosling zastínil Clooneyho ve všech směrech - snad s výjimkou závěrečných titulků, kde se to Clooneym jen hemžilo. Takže - vydařená oddychovka ve svém žánru?:) Tři a půl zaokrouhluji nahoru za to, že se na Goslinga vydržím dívat vždycky :) ()

Layath

Stejně, jako mi nesedl Volný pád, mi nesedí ani tahle konverzačka na tajemné a nečekané téma "politici jsou svině". Samozřejmě, jsou to lidé a je naprosto jasné, že kdokoliv jiný by na jejich místě dělal to samé. Ale přestože je film dobře natočen, stejně jako v Barvách moci mi zde chybí jakýkoliv silnější zážitek ze sledování snímku. Všechny události a charaktery zde jsou tak mdlé a nudné, že se film blíží spíše hranému dokumentu než dramatu. Škoda, prý je nominován na oscara... ()

Oscar 2012 - výsledky

24.01.2012

Fincher nakopne televizního Spaceyho

Fincher nakopne televizního Spaceyho

07.03.2011

Jsou kámoši už od „sedmičky“. Kevin produkoval The Social Network a David Fincher teď na oplátku pomůže rozběhnout televizní seriál House of Cards, ve kterém si Spacey zahraje hlavní roli. Přesně tak… (více)