Stephen Meyers (Ryan Gosling) je mladý idealista, který je skvělý v komunikaci s lidmi, je druhým mužem ve vedení prezidentské kampaně guvernéra Mika Morrise. Kromě toho opravdu věří tomu, co dělá.. Uprostřed primárek v Ohiu požádá vedoucí kampaně Morrisova protivníka Meyerse o schůzku a nabídne mu práci. Má pomoct v kampani pro třetího muže, senátora ze severní Karolíny. Do hry vstupuje i mladá praktikantka. Stephen je asi příliš důvěřivý a zákulisní intriky jsou mu cizí. Stane se obětí kariéry, anebo zvítězí ctnost? (JOJ Cinema)

Vaso

Příběh se tak pozvolna rozvíjí, že si vlastně moc nevybavuju jak to začalo. Když se děj dostává do obrátek, najednou jako by režisér přeřadil na neutrál a vydírání guvernéra vyznívá tak trochu naplocho. Jinak solidně odvedená práce. Ke čtvrté hvězdě jsem se nechal umluvit manželkou, která byla docela nadšená z Georgeho . ()

RonnieR

Oscar za scenár? Áno, všetkými desiatimi. Storjovo presný Gosling, Clooney sa držal v úzadí, ženské postavy - OK, ale ako vždy bravúrny Philip Seymour Hoffman( tiež aspoň nominácia by bodla nie?), dávam teda 79%. ()

wienfield

Filmová adaptácia divadelnej hry skrátka nenudí, ale nezanecháva ani výraznú či pamätihodnú stopu. Ku koncu slušne naberá na obrátkach najmä vďaka úprimným hereckým výkonom. Otázkou zostáva či...Viac ()

bron

Clooney je v poslední době čím dál tím zajímavější, a to na různých filmových postech. Gosling zase dokazuje, že role třeskutě cílevědomých a místy odplaty chtivých maníků mu dost sedí, a nemusí jít nutně o drcení lebek ve výtahu, nýbrž nějaké ty zákulisní intriky mu taky docela jdou. Vskutku zdařilé politické drama. 80% ()

Choucas

Výborný Gosling a Clooney, ve filmu o prohnilosti politiky. Dobře natočený, poutavý film, navíc s výbornými herci, obzvlášť Ryan Gosling kterého objevuji poslední dobou v sobě má mnoho potenciálu a baví mně se na něj koukat, ať už hraje mlčenlivého řidiče v Drivu nebo poněkud upovídanějšího agitátora amerického politika zde. Češi téma primárek zřejmně zcela nedocení, ale i přes to hodnotím maximálním možným počtem, protože tenhle film si to zaslouží. ()

michael8

Kvalitní, zajímavý, povedený film. Skvělě hrající Gosling! Film jsem původně pustil jako "usínací", ale hned od úvodu jsem od něj nepsustil oči. 4* ()

JerryPilsen

Tvrdá ukázka vysoké politiky s přesnou režií a dokonalým Goslingem v hlavní roli.Film nemá slabé místo,vše je plynulé a srozumitelné i pro laika.Bravo George.Dobře zvolení herci. ()

Yelush

Už pri pohľade na casting mi bolo jasné, že sa bude jednať o zaujímavý film, aj keď som mal obavy z nudných politických dialógov a ťažkého deja s mnohými vzťahovo komplikovanými postavami. Toto sa však našťastie nepotvrdilo a Ides of March ponúka relatívne jednoduchý a pramočiary pohľad do zákulisia predvolebnej kampane, výborný scenár a réžiu, dialógy a v neposlednom rade kvalite castingu aj adekvátne kvalitné, priam geniálne herecké výkony. Film ani na sekundu nenudí, príbeh má spád a aj keď je chvíľami jasné, kam sa to všetko bude uberať, film neskĺzne do nejakej typickej americkej klišovytej pointy, ale rozohratá partia hlavného hrdinu, ktorý pochopil nezmyselnosť zidealizovaného systému je veľmi efektne, nevtieravo a s noblesou vygradovaná do inteligentného finále. Spracovanie mohlo byť trošku "majestátnejšie", ale produkcia udržala rovnováhu medzi priamočiaro jednoduchou dejovou líniou a samotným spracovaním, takže vo výsledku tu máme skoro dokonalú politickú drámu so skvelými hereckými výkonmi. ()

vixina

Držalo ma to napätú, čakajúc, kedy nastane ten zlatý klinec programu, ktorý by vo mne spustil vytúženú katarziu. Dalo mi to dosť rozmýšľania (a čítania titulkov:) ale napokon tomu chýbala akási iskra, ktorá by to celé zjednotila a spojila. Zrazu som sa len ocitla v zábere, ktorý visel vo vzduchu až podozrivo dlho, až môj vnútorný hlas zaúpel: "Nie, prosím, nedajte teraz strih do čiernej a titulky!". ...A ono sa stalo. Uznávam, bol to presun z bodu A do bodu B, ale vážne mi tam chýbala nejaká spojitosť - ktorá už len z hľadiska strihu vie urobiť svoje. Potom by som zaslúžene mohla civieť na titulky so spadnutou sánkou, ktorá bola dovtedy zovretá napätím. Každopádne ale slušná dráma, Clooney sa nemusí hanbiť. Nabudúce to prosím dotiahnuť a bude to za 5*. Dnes dávam 4*. ()

meopta

Pachuť politického života v USA je silně cítit v každém záběru filmu, vleklý děj a předvídatelný konec. Dvě hvězdičky za režii a obsazení. Více se z filmu vyšťavit nedá. Film neurazí, ale ani neosloví. Film ke kavě, ne do kina. ()

Mazi23

Výborné. Herecky perfektně zvládnuté, dobrý scénář, lákavé prostředí. Clooney ukazuje, že z něho může být skvělý režisér. Příběh je poměrně silný, je to příběh o naivnosti, loajálnosti a o zklamání, procitnutí a pomstě. Ryan Gosling ukazuje, že není již jen vycházející hvězdičkou, ale že se již na dobro usazuje v současném hereckém nebi. Pokud jste slabší povahy, idealisté a pravdoláskaři, pak se na tento film raději nedívejte, anebo jo, ale jen asi tak do půlky. Pokud jste pravým opakem, pak se uvidíte v různých postavách tohoto filmu a budete se snažit vyhrát právě tu jejich válku. ()

Solaris_cz

Scénář toho filmu je opravdu královský a jeho ztvárnění snad ještě lepší. Kdo má rád Goslinga tak si na tomto filmu pochutná, je to opět napsáno prakticky na míru. Perfektní střední pasáž kdy se začíná stupňovat napětí a děj. Herecké výkony jsou opravdu glosou toho filmu. Patou hvězdičku jsem nedal za konec, který mi přišel zbytečně useknutý a mohlo tam být větší drama. Už se těším na další film Goslinga roste z něj opravdu jeden z nejlepších herců součastnosti! ()

LooLaa

Amorálnost, ambice kontra loajalita a důvěra - aspekty, které tomuto filmu vévodí. Den zrady ve mě evokoval smíšené pocity. Na jedné straně elegantní a uhlazený film, který podává ale velmi rozervaný příběh. Přesná režije a výborný herecký výkon Ryana Goslinga udělaly své. 70% ()

raiha

Politické drámo, co dodat. To co se běžně děje a ví se o tom, se nám tu naservíruje s pěknýma tvářičkama, nějakou tou sebevraždou, vydíráním, zoufalstvím člověka toužícího bůhví vlastně po čem, když zpočátku hájí dobrotu a loajalitu... Noo, tak jsem čekala alespoň pořádnou pointu - zklamání. Bohapustá realita změny postoje člověka v honbě za kariérou, vidícího před sebou nakonec jen tu. Nic překvapivého, nic zábavného, nic napínavého, nic, co bychom z novin neznali. Asi jsem od toho opět čekala po místních komentářích mnohem více anebo mě ta politika už absolutně ničím nepřekvapí. Dvě hvězdy za to, že se Clooney odvážil na toto téma upozornit v Americe, nicméně pokud to mělo ukázat na bezcharakternost a aroganci, mohlo to být asi drsnějšího rázu. ()

JARDAHONDA

O tom, že se ambice svádí a moc korumpuje, se může divák přesvědčit ve strhujícím dramatu režiséra George Clooneyho. Manažer volební kampaně a idealista Stephen Meyers ( Ryan Gosling ) se zavázal k absolutně oddané práci pro guvernéra Mikea Morrise ( George Clooney ). Ten získal divokou kartu a s ní i možnost kandidovat na prezidenta Spojených států, čímž by se, díky jeho průkopníckým myšlenkám, mohla scela změnit politická situace. Avšak blížící se primárky v Ohiu budou velkou zkouškou Morrisovy poctivosti i Meyersovy loajality... A právě loajalita padne za obět v ubohé a nečisté bitvě, do níž je Meyers proti své vůli zapleten. Na jejím konci pak musí čelit rozhodnutí, zda dá přednost vlastní cti a přesvědčení nebo velkolepé avšak špinavé kariéře. Ve hvězdně obsazeném thrilleru se mimo jiné představí : Philip Seymour Hoffman, Paul Gimatti, Marisa Tomei nebo Evan Rachel Wood. ()

babuca

Výborné, stále sa stupňujúca atmosféra o ktorú sa herecky staral trojlístok: Gosling - Hoffman - Clooney. Obzvlášť ma upútal Gosling,ktorý sa týmto v mojom pomyselnom rebríčku posunul definitívne medzi hereckú elitu. Kto má rád politiku a napatie ten si príde na svoje. 85% ()

lubbing

Je to neuveritelny, ze to George aka Svihak s nazorem neposral jako obvykle. Nastesti tam ten herec dvou vyrazu nemel moc prostoru a Ryan to jistil.. ()

Oscar 2012 - výsledky

24.01.2012

Fincher nakopne televizního Spaceyho

Fincher nakopne televizního Spaceyho

07.03.2011

Jsou kámoši už od „sedmičky“. Kevin produkoval The Social Network a David Fincher teď na oplátku pomůže rozběhnout televizní seriál House of Cards, ve kterém si Spacey zahraje hlavní roli. Přesně tak… (více)